Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Ucraina: Vyscha Liga 29.08.2015 - 00:14

Victorie in campionat pentru Sahtiorul lui Lucescu

teixeira alex
Şahtior Doneţk, echipă antrenată de Mircea Lucescu, s-a impus, vineri, scor 2-0, în meciul jucat pe teren neutru, la Lvov, cu Metalurg Zaporoje, în etapa a 6-a din campionatul Ucrainei. Cel care l-a salvat pe "Il Luce" a fost brazilianul Teixeira, autorul unei "duble" în repriza a doua (62 si 90+2). Meciul nu a fost deloc uşor pentru "mineri",  care au încheiat meciul în zece, după eliminarea lui Srna (86). Si oaspeţii au luat "roşu" (Orelesi, 88). Chiar dacă a câştigat şi are acum un meci mai mult ca Dinamo Kiev, Şahtior ocupă tot locul al doilea, la 2 puncte în spatele echipei din capitala ţării.

Campionatul Ucrainei 2015-16, etapa a 6-a

August 28, 2015. Lvov. Arena Lvov. 29 C


Şahtior (Donetsk) 2-0 (0-0) Metalurg Zaporoje


Goluri: 1:0 Teixeira (64 pen.), 2:0 Teixeira (90+2)

Şahtior: Sarnavskyy, Srna (c), Kucher, Rakytskyy, Azevedo, Malyshev, Kovalenko (Taison, 62), Dentinho (Marlos 46), Bernard, Teixeira, Eduardo (Gladkyy, 57)

Rezerve nefolosite: Pyatov, Matvienko, Stepanenko, Fred

Antrenor: Mircea Lucescu

Metalurg:
Startsev, Lissitskiy (c), Kaplienko, Kornev (Platon, 76), Pashaev, Kulinich, Yusov (Popov, 84), Zhurakhovskiy (Stefurak, 76), Tatarkov, Gvilym, Orelesi

Rezerve nefolosite: Babiychuk, Pomazan, Demchenko, Ignatenko

Antrenor: Anatoliy Chantsev

Cartonaşe galbene: Kornev (10), Tatarkov (25), Malyshev (31), Orelesi (35), Gvilym (42), Kaplienko (63), Rakytskyy (81), Startsev (90+3)

Cartonaşe roşii: Srna (86), Orelesi (88).

Arbitru:
Mykola Balakin (Kyiv Oblast)






Sursa: RomanianSoccer
Taguri: Sahtior    Ucraina    Lucescu    Dinamo Kiev   

Comenteaza

Ultimele stiri - Ucraina: Vyscha Liga

Una dintre cel mai dorite modele Playboy a salvat-o pe Metalurg Zaporoje de la faliment. Ce metodă a ales tânăra

Angelina Petrova, microbistă întăită, a decis să-ţi ajute echipa favorită de fotbal printr-o soluţie... provocatoare. Cum a procedat modelul Playboy?   Ce nu face o microbistă...

Şahtior Doneţk a câştigat titlul de campioană în Ucraina, al zecelea în ultimii 15 ani

Echipa Şahtior Doneţk a câştigat titlul de campioană în Ucraina, al zecelea în ultimii 15 ani, după ce a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu...

Anatoliy Tymoshchuk isi agata ghetele in cui

După Frank Lampard și Steven Gerrard, un alt mijlocaș de acest gen își agață ghetele în cui! Fotbalistul Anatoliy Tymoshchuk, deţinător al recordului de selecţii în naţionala Ucrainei (144), şi-a...

Darijo Srna, la meciul 500 pentru Sahtior Donetk

Fundașul dreapta croat Darijo Srna a ajuns la 500 de meciuri oficiale în tricoul echipei de fotbal Șahtior Donețk, cu ocazia partidei de joi din turul play-off-ului Europa League, 2-1 în deplasare...

Andriy Shevchenko, numit selectioner al Ucrainei

Fostul atacant Andriy Shevchenko, câștigătorul Balonului de Aur în 2004, a preluat conducerea selecționatei de fotbal a Ucrainei, scrie L'Equipe. El a semnat cu Federația ucraineană de fotbal un...

Amical: Albania, invinsa de Ucraina cu 3-1 (video)

Albania, una dintre adversarele României la Campionatul European din Franţa, a fost învinsă, vineri seară, cu scorul de 3-1, de Ucraina, într-o partidă amicală disputată la Bergamo. Ucraina a...

Paulo Fonseca l-a inlocuit pe Lucescu la Sahtior

Așa cum era de așteptat, Paulo Fonseca a fost numit în funcția de antrenor al echipei ucrainiene Șahtior Donețk. Portughezul, în vârstă de 43 de ani, câștigător al Cupei Portugaliei în urmă cu...

Mircea Lucescu a cucerit ultimul sau trofeu cu Sahtior Donetk, Cupa Ucrainei

Șahtior Donețk, condusă pentru ultima oară de pe banca tehnică de antrenorul român Mircea Lucescu, a cucerit Cupa Ucrainei la fotbal, învingând cu scorul de 2-0 formația Zoria Lugansk, în finala...

Astazi se implinesc 12 ani de cand Mircea Lucescu antreneaza Sahtior Donetk

Pe 16 Mai 2004, Mircea Lucescu surprindea pe toată lumea semnând un contract cu echipa Şahtior Doneţk, iar de atunci a făcut istorie pe banca ucrainenilor: a câştigat 21 de trofee pentru echipa...

Karpaty Lvov - Sahtior Donetk 1-2, in penultima etapa din Ucraina

Formaţia Şahtior Doneţk, antrenată de Mircea Lucescu, a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Karpaty Lvov, în etapa a 25-a, penultima a campionatului Ucrainei. Golurile...

Constantin Anghelache: Suta la suta Mircea Lucescu pleaca de la Sahtior luna aceasta

Fostul preşedinte executiv al FC Dinamo, Constantin Anghelache, prieten al lui Mircea Lucescu, a declarat că tehnicianul va pleca în mod sigur de la Şahtior Doneţk luna aceasta, când se va termina...



Top News

-Suedia - Italia, în baraj pentru Cupa Mondială 2018

-Etapa 14. Multe zerouri

-Liga 1 - Etapa 14: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 14: ACS Poli Timișoara - Concordia Chiajna 0-3

-FC Botoșani - CFR Cluj și Sepsi - CS U Craiova, în șaisprezecimile Cupei României

-Gino Iorgulescu și Sorin Drăgoi, cei doi candidați la președinția LPF

-România încheie preliminariile CM 2018 cu o remiză în Danemarca, 1-1




Care este echipa ta preferată din Ucraina?
Dynamo Kyiv
Shakhtar Donetsk
Dnipro Dnipropetrovsk
Chornomorets Odesa
Metalist Kharkiv
Tavrija Simferopol
Karpaty Lviv
Arsenal Kyiv
Vorskla Poltava
Metalurh Zaporizhzhja
Metalurh Donetsk
FC Kharkiv
Kryvbas Kryvyj Rih
Illichivets Mariupol
Zorja Luhansk
FK Lviv
Volyn Lutsk
Stal Alchevsk
FK Sevastopol
Zakarpattja Uzhhorod
  » rezultate   » arhiva

Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aitor Monroy
Spania
30 ani

Alfredo Filho
Brazilia
69 ani

Cătălin Oprea
România
31 ani

Cristian Todea
România
39 ani

Dante Bonfim
Brazilia
34 ani

George Ușurelu
România
39 ani

Gökay Iravul
Turcia
25 ani

Guy Roux
Franța
79 ani

Iulian Dăniță
România
42 ani

Julio Olarticoechea
Argentina
59 ani

Levan Kenia
Georgia
27 ani

Nelson Vivas
Argentina
48 ani

Paul Stalteri
Canada
40 ani

Petar Zanev
Bulgaria
32 ani

Ryan Nelsen
Noua Zeelandă
40 ani

Sergiu Mândrean
România
39 ani

Ștefan Vrăbioru
România
42 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2017-2018


Liga 1 2017-2018
13.10.2017 FC Voluntari Steaua București C
14.10.2017 Gaz Metan Mediaș FC Viitorul C
14.10.2017 CSM Politehnica Iași CS Universitatea Craiova C
15.10.2017 Sepsi Sfântu Gheorghe Astra Giurgiu C
15.10.2017 CFR 1907 Cluj FC Botoșani C
16.10.2017 ACS Poli Timișoara Concordia Chiajna C
16.10.2017 Dinamo București Juventus București C


1. CFR 1907 Cluj 33
2. Steaua București 29
3. CS Universitatea Craiova 29
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Dinamo București 20
7. FC Viitorul 20
8. ACS Poli Timișoara 18
9. Concordia Chiajna 17
10. FC Voluntari 16
11. CSM Politehnica Iași 15
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 11
13. Gaz Metan Mediaș 9
14. Juventus București 4
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
14.10.2017 Sportul Snagov Pandurii Târgu-Jiu C
14.10.2017 Știința Miroslava Olimpia Satu-Mare C
14.10.2017 Foresta Suceava Dunărea Călărași C
14.10.2017 Luceafărul Oradea CS Afumați C
14.10.2017 Ripensia Timișoara CS Balotești C
14.10.2017 Dacia Unirea Brăila CS Mioveni C
14.10.2017 FC Argeș Pitești Academica Clinceni C
14.10.2017 Chindia Târgoviște Metaloglobus București C
15.10.2017 ASU Poli Timişoara FC UTA Arad C
17.10.2017 ASA Târgu-Mureș
19:30
FC Hermannstadt   C


1. Dunărea Călărași 28
2. FC Hermannstadt 28
3. Chindia Târgoviște 24
4. Academica Clinceni 22
5. CS Mioveni 21
6. ASU Poli Timişoara 19
7. ASA Târgu-Mureș 18
8. Ripensia Timișoara 17
9. FC Argeș Pitești 17
10. Sportul Snagov 16
11. CS Afumați 16
12. Dacia Unirea Brăila 15
13. Pandurii Târgu-Jiu 14
14. Olimpia Satu-Mare 13
15. Metaloglobus București 12
16. FC UTA Arad 11
17. Știința Miroslava 11
18. CS Balotești 10
19. Foresta Suceava 8
20. Luceafărul Oradea 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5