Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa nationala U21 09.10.2015 - 22:59

Preliminariile Campionatului European Under 21: Luxemburg - Romania 0-1

Preliminariile Campionatului European Under 21: Luxemburg - Romania 0-1
Reprezentativa de tineret a României a învins selecționata similară Luxemburgului cu scorul de 1-0 (1-0), vineri seara, la Differdange, într-un meci din Grupa a 5-a a preliminariilor Campionatului European de fotbal Under 21 din 2017. Unicul gol al partidei a fost înscris de George Pușcaș (37), atacantul echipei AS Bari.

"Tricolorii" antrenați de Cristian Dulca au dominat meciul, mai ales în prima repriză, și și-au creat alte patru situații mari de gol, prin Manea (12 - bară), Pușcaș (20), Boldor (45+2) și Calcan (89).

În alt meci din grupa României, Bulgaria a dispus cu 2-0 de Armenia, la Stara Zagora.

Bulgaria ocupă primul loc, cu 9 puncte (4 jocuri), urmată de România, 9 p (4 j), Țara Galilor, 6 p (2 j), Armenia, 0 p (3 j), Luxemburg, 0 p (3 j), Danemarca, 0 p (0 j).

Următorul meci al echipei României va avea loc pe 13 noiembrie, la Giurgiu, cu Danemarca.

Preliminariile Campionatului European Under 21 din 2017 - Grupa 5
Differdange, Stade Municipal de Differdange
Luxemburg - România 0-1 (0-1)
A marcat:
0-1 George Pușcaș (37)

Luxemburg: 1. Valentin Roulez - 7. Marvin Martins, 4. Milos Todorovic (căpitan), 3. Cédric Sacras, 2. Tony Mastrangelo - 17. Aldin Skenderovic, 8. Nenad Dragovic (13. Noe Ewert, 46) - 11. Luca Duriatti (14. Florian Bohnert, 7; 16. Danel Sinani, 69), 10. Ricardo Couto Pinto, 6. Michel Bechtold - 9. Kevin Kerger. Selecționer: Claude Campos.
Rezerve neutilizate: 12. Tom Ottele - 19. Pit Simon, 15. Glenn Borges, 18. Sven Kalisa.

România: 12. Valentin Cojocaru - 3. Robert Hodorogea, 13. George Miron, 5. Deian Boldor (căpitan), 4. Cristian Manea - 18. Răzvan Marin, 16. Dragoș Nedelcu (8. Ovidiu Popescu, 69), 11. Dorin Rotariu (19. Andreas Calcan, 76), 10. Claudiu Bumba (15. Andreas Ivan, 88) - 9. George Pușcaș, 7. Adrian Constantin Păun. Selecționer: Cristian Dulca.
Rezerve neutilizate: 1. Laurențiu Brănescu - 6. Ionuț Nedelcearu, 14. Bogdan Mitache, 17. Alexandru Tudorie.

Cartonașe galbene: Nedelcu (52), Marin (73), Hodorogea (90+2).

Arbitru: Eiko Saar; arbitri asistenți: Jaanus Mutli, Dmitri Vinogradov; arbitru de rezervă: Grigori Osomkov (toți din Estonia).






Taguri: preliminariile Campionatului European Under 21    Luxemburg    Romania    Differdange    George Puscas   

» Campionatul European de tineret U21
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa nationala U21

Dragoş Nedelcu şi Marco Dulca, indisponibili pentru meciul cu Portugalia. Răzvan Marin, convocat la U21 de la seniori

Jucătorii reprezentativei Under 21 a României, Dragoş Nedelcu şi Marco Dulca, au devenit indisponibili pentru partida cu Portugalia, de vineri, din preliminariile Campionatului European...

România - Elveția 1-1, în preliminariile Campionatului European Under-21

Nationala de tineret a României a terminat la egalitate cu echipa similară a Elveției, 1-1 (1-1), marți seara, la Ovidiu, într-un meci din Grupa a 8-a a preliminariilor...

Tricolorii U17 au jucat un amical cu CSA Steaua

Aflată în cantonament la Cheile Grădiștei, reprezentativa României formată din juniori născuți în anul 2001 a disputat duminică un joc de pregătire în fața CSA Steaua.   După aproape o săptămână...

Florin Bratu, noul selecționer al echipei Under 18 a României

Fostul internațional Florin Bratu este noul selecționer al echipei naționale U18 a României, formată din jucători născuți în anul 2000, a anunțat marți Federația...

Preliminariile CE Under 21 din 2019: Liechtenstein - România 0-2

Selecționata de tineret a României a învins formația Liechtensteinului cu scorul de 2-0 (1-0), marți seara, la Eschen, în meciul său de debut în Grupa a 8-a...

Armeanul Zaven Hovhannisyan va arbitra partida de tineret dintre Liechtenstein şi România

Arbitrul armean Zaven Hovhannisyan va conduce la centru partida dintre echipele naţionale de tineret ale Liechtensteinului şi României, din preliminariile Campionatului European din 2019,...

Echipa naţională de tineret a României s-a reunit pentru meciul cu Liechtenstein | George Puşcaş singurul absent

Atacantul George Puşcaş, care este implicat cu Benevento în finala barajului pentru promovarea în Serie A, este singurul jucător care a lipsit de la reunirea echipei naţionale...

Naţionala Under 18 a remizat cu Muntenegru, scor 0-0

Naţionala Under 18 a României a remizat, joi, scor 0-0, cu echipa similară a Muntenegrului, într-un meci amical disputat la Buftea. Tot joi, "tricolorii" Under...

Ionuţ Nedelcearu şi Vlad Olteanu, în lotul naţionalei de tineret pentru meciul cu Liechtenstein

Fundaşii Ionuţ Nedelcearu şi Vlad Olteanu au fost convocaţi de selecţionerul Daniel Isăilă în lotul echipei naţionale de tineret a României pentru meciul cu reprezentativa...

Amical: România U21, învinsă cu 2-0 de Danemarca

Selecţionata Under 21 a României a fost învinsă, luni, la "Marbella Football Center", de reprezentativă similară a Danemarcei, scor 2-0. Meciul a avut caracter...

Amical: U21 România - U21 Rusia 1-5

Selecţionata Under 21 a României a fost învinsă, vineri, la Marbella Football Center, de reprezentativa similară a Rusiei, scor 5-1, într-un meci amical.  ...



Top News

-Gigi Becali: Am mare încredere în Dică

-Un fan norvegian al echipei Liverpool şi-a numit fetiţa YNWA

-Alexandru Ioniţă II a semnat un contract cu CFR Cluj

-Valerică Găman a semnat un contract pe două sezoane cu FCSB

-Pe când o altă gheată de aur în România ?

-Biletul zilei 20.01.2018 - COTA 4 din fotbal

-UEFA pregăteşte o "taxă de lux" pentru cluburi, anunţă Čeferin




S-au nascut azi

Aleksandar Lazevski
Macedonia
30 ani

Alen Bokšić
Croația
48 ani

Alessandro Bernardini
Italia
31 ani

Alex McLeish
Scoția
59 ani

Alexandru Dudaș
România
27 ani

Almaz Askarov
Rusia
26 ani

Bradley Carnell
Africa de Sud
41 ani

Cătălin Vraciu
România
29 ani

Ciprian Selagea
România
28 ani

Daniel Fernández
Spania
35 ani

Daniel Stanese
Canada
24 ani

Danilo da Silva
Brazilia
29 ani

Dave Kitson
Anglia
38 ani

Dean Whitehead
Anglia
36 ani

Dmitriy Khlestov
Rusia
47 ani

Férébory Doré
Congo
28 ani

Friedel Lutz
Germania
79 ani

Hasan Ahmet Sarı
Turcia
26 ani

Henrikh Mkhitaryan
Armenia
29 ani

Iulian Miu
România
42 ani

Ivan Ergić
Serbia
37 ani

Javi López
Spania
32 ani

Kabiru Akinsola
Nigeria
27 ani

Kevin McKenna
Canada
38 ani

KS LUSHNJA
Albania
91 ani

Manu Trinado
Spania
27 ani

Manuel Jiménez
Spania
54 ani

Marco Asensio
Spania
22 ani

Markisio Moraes
Brazilia
27 ani

Mickaël Gaffoor
Franța
31 ani

Miguel Reina
Spania
72 ani

Nemanja Tomić
Serbia
30 ani

Nicky Butt
Anglia
43 ani

Nița Cireașă
România
53 ani

Paulo Monteiro
Portugalia
33 ani

Phil Neville
Anglia
41 ani

Phil Thompson
Anglia
64 ani

Ranko Despotović
Serbia
35 ani

Riyad Mahrez
Algeria
27 ani

Roberto Guana
Italia
37 ani

Romano Fogli
Italia
80 ani

Saša Stojanović
Serbia
35 ani

Sebastian Schindzielorz
Germania
39 ani

Simon Rolfes
Germania
36 ani

Stanislav Murikhin
Rusia
26 ani

Telmo Zarra
Spania
97 ani

Viorel Vișan
România
66 ani

Zygmunt Kukla
Polonia
70 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2017-2018


Liga 1 2017-2018
15.12.2017 Astra Giurgiu FC Botoșani C
16.12.2017 Concordia Chiajna Gaz Metan Mediaș C
16.12.2017 CS Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
17.12.2017 CSM Politehnica Iași Juventus București C
17.12.2017 Steaua București FC Viitorul C
18.12.2017 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
18.12.2017 ACS Poli Timișoara Dinamo București C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Steaua București 47
3. CS Universitatea Craiova 43
4. Astra Giurgiu 37
5. FC Botoșani 35
6. FC Viitorul 34
7. Dinamo București 34
8. CSM Politehnica Iași 30
9. ACS Poli Timișoara 26
10. FC Voluntari 25
11. Concordia Chiajna 24
12. Gaz Metan Mediaș 15
13. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
08.12.2017 CS Mioveni Dunărea Călărași C
09.12.2017 CS Balotești Sportul Snagov C
09.12.2017 ASA Târgu-Mureș Foresta Suceava C
09.12.2017 Dacia Unirea Brăila Știința Miroslava C
09.12.2017 Metaloglobus București FC UTA Arad C
09.12.2017 Academica Clinceni Olimpia Satu-Mare C
09.12.2017 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
09.12.2017 FC Argeș Pitești ASU Poli Timişoara C
09.12.2017 FC Hermannstadt CS Afumați C
10.12.2017 Chindia Târgoviște Pandurii Târgu-Jiu C


1. Dunărea Călărași 49
2. FC Hermannstadt 48
3. Chindia Târgoviște 42
4. CS Afumați 38
5. ASU Poli Timişoara 36
6. Academica Clinceni 35
7. FC Argeș Pitești 34
8. ASA Târgu-Mureș 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 26
11. Ripensia Timișoara 25
12. FC UTA Arad 25
13. Știința Miroslava 22
14. Luceafărul Oradea 21
15. Metaloglobus București 20
16. CS Balotești 20
17. Foresta Suceava 20
18. Olimpia Satu-Mare 19
19. Dacia Unirea Brăila 18
20. Pandurii Târgu-Jiu 18
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5