Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa nationala U21 09.11.2015 - 13:02

Lotul nationalei U21 a Romaniei pentru meciurile cu Danemarca si Tara Galilor

Lotul nationalei U21 a Romaniei pentru meciurile cu Danemarca si Tara Galilor
Selecţionerul naţionalei de tineret a României, Cristian Dulca, a anunţat lotul pentru partidele cu reprezentativele similare ale Danemarcei şi Ţării Galilor, din preliminariile Campionatului European din 2017.

► Cei 20 de jucători convocaţi sunt următorii:

► Portari: Valentin Cojocaru (Steaua Bucureşti), Laurenţiu Brănescu (Omonia Nicosia);

► Fundaşi: Robert Hodorogea (FC Viitorul), George Miron (FC Botoşani), Ionuţ Nedelcearu (Dinamo Bucureşti), Deian Boldor (Virtus Lanciano), Cristian Manea (Royal Mouscron-Péruwelz), Vasile Nicolae (Rapid Bucureşti);

► Mijlocaşi: Dragoş Nedelcu, Răzvan Marin (ambii FC Viitorul), Ovidiu Popescu (ACS Poli Timişoara), Alexandru Ioniţă (Astra Giurgiu), Alexandru Păun (CFR Cluj), Andrei Piţian (Pandurii Târgu-Jiu), Dorin Rotariu (Dinamo Bucureşti), Claudiu Bumba (Hapoel Tel-Aviv), Andreas Ivan (Stuttgarter Kickers), Andreas Calcan (Universitatea Cluj);

► Atacanţi: George Puşcaş (FC Bari), Mihai Voduţ (FC Voluntari).

Naţionala de tineret a României va întâlni vineri, de la ora 19:45, la Giurgiu, formaţia Danemarcei, iar patru zile mai târziu va juca, la Wrexham, de la ora 20:00, împotriva echipei Ţării Galilor.

Câştigătoarele de grupe se vor califica direct la turneul final, iar cele mai bune patru din nouă ocupante ale locurilor secunde vor disputa un play-off pentru a decide ultimele două selecţionate care vor merge la Euro 2017 din Polonia.






Taguri: preliminariile Campionatului European 2017    U21    tineret    Cristian Dulca    Romania    Danemarca    Tara Galilor   

» Campionatul European de tineret U21
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa nationala U21

Dragoş Nedelcu şi Marco Dulca, indisponibili pentru meciul cu Portugalia. Răzvan Marin, convocat la U21 de la seniori

Jucătorii reprezentativei Under 21 a României, Dragoş Nedelcu şi Marco Dulca, au devenit indisponibili pentru partida cu Portugalia, de vineri, din preliminariile Campionatului European...

România - Elveția 1-1, în preliminariile Campionatului European Under-21

Nationala de tineret a României a terminat la egalitate cu echipa similară a Elveției, 1-1 (1-1), marți seara, la Ovidiu, într-un meci din Grupa a 8-a a preliminariilor...

Tricolorii U17 au jucat un amical cu CSA Steaua

Aflată în cantonament la Cheile Grădiștei, reprezentativa României formată din juniori născuți în anul 2001 a disputat duminică un joc de pregătire în fața CSA Steaua.   După aproape o săptămână...

Florin Bratu, noul selecționer al echipei Under 18 a României

Fostul internațional Florin Bratu este noul selecționer al echipei naționale U18 a României, formată din jucători născuți în anul 2000, a anunțat marți Federația...

Preliminariile CE Under 21 din 2019: Liechtenstein - România 0-2

Selecționata de tineret a României a învins formația Liechtensteinului cu scorul de 2-0 (1-0), marți seara, la Eschen, în meciul său de debut în Grupa a 8-a...

Armeanul Zaven Hovhannisyan va arbitra partida de tineret dintre Liechtenstein şi România

Arbitrul armean Zaven Hovhannisyan va conduce la centru partida dintre echipele naţionale de tineret ale Liechtensteinului şi României, din preliminariile Campionatului European din 2019,...

Echipa naţională de tineret a României s-a reunit pentru meciul cu Liechtenstein | George Puşcaş singurul absent

Atacantul George Puşcaş, care este implicat cu Benevento în finala barajului pentru promovarea în Serie A, este singurul jucător care a lipsit de la reunirea echipei naţionale...

Naţionala Under 18 a remizat cu Muntenegru, scor 0-0

Naţionala Under 18 a României a remizat, joi, scor 0-0, cu echipa similară a Muntenegrului, într-un meci amical disputat la Buftea. Tot joi, "tricolorii" Under...

Ionuţ Nedelcearu şi Vlad Olteanu, în lotul naţionalei de tineret pentru meciul cu Liechtenstein

Fundaşii Ionuţ Nedelcearu şi Vlad Olteanu au fost convocaţi de selecţionerul Daniel Isăilă în lotul echipei naţionale de tineret a României pentru meciul cu reprezentativa...

Amical: România U21, învinsă cu 2-0 de Danemarca

Selecţionata Under 21 a României a fost învinsă, luni, la "Marbella Football Center", de reprezentativă similară a Danemarcei, scor 2-0. Meciul a avut caracter...

Amical: U21 România - U21 Rusia 1-5

Selecţionata Under 21 a României a fost învinsă, vineri, la Marbella Football Center, de reprezentativa similară a Rusiei, scor 5-1, într-un meci amical.  ...



Top News

-Amical: FCSB - Olimpik Doneţk 1-2

-Amical: FC Viitorul - Grasshopper Zurich 1-1

-Fără stadion, fără Chipirliu, locul 14

-Ianis Hagi, transferat definitiv de Fiorentina la FC Viitorul

-România a urcat pe locul 40 în clasamentul FIFA

-Spaniolul Alex Rodriguez Gorrin va juca la Sepsi OSK

-Gerard Pique şi-a prelungit contractul până în 2022 cu FC Barcelona




S-au nascut azi

Alessandro Romeo
Italia
31 ani

Alexandru Maxim
Moldova
32 ani

Alin Paleacu
România
43 ani

Asier del Horno
Spania
37 ani

Benny Feilhaber
SUA
33 ani

Cătălin Hrincă
România
31 ani

Claudio Marchisio
Italia
32 ani

Cristian Șchiopu
România
44 ani

Duško Tošić
Serbia
33 ani

Emre Pehlivan
Turcia
25 ani

Erison Baiano
Brazilia
37 ani

Glenn Moss
Noua Zeelandă
35 ani

Henrique
Brazilia
31 ani

Ismael Blanco
Argentina
35 ani

Jaime Moreno
Bolivia
44 ani

João Mário
Portugalia
25 ani

Josef Degeorgi
Austria
58 ani

Josu Sarriegi
Spania
39 ani

Kyle McAusland
Scoția
25 ani

Lauren Etame
Camerun
41 ani

Lucho González
Argentina
37 ani

Luciano Nieto
Argentina
27 ani

Mauro Tassotti
Italia
58 ani

Michael Schjønberg
Danemarca
51 ani

Michael Streiter
Austria
52 ani

Michel De Wolf
Belgia
60 ani

Moussa Sow
Senegal
32 ani

Nicolás Pareja
Argentina
34 ani

Ontiel Sighiartău
România
33 ani

Park Kyung-Joon
Coreea de Sud
57 ani

Petrică Dragoș
România
29 ani

Predrag Mijatović
Serbia
49 ani

Răzvan Dobre
România
35 ani

Remus Vlad
România
72 ani

Ricardo Pedriel
Bolivia
31 ani

Romullo Carvalho
Brazilia
24 ani

Sam Winnall
Anglia
27 ani

SC BRAGA
Portugalia
97 ani

Sebastian Remeș
România
26 ani

Steffen Freund
România
48 ani

Steve Sampson
SUA
61 ani

Steve Staunton
Irlanda
49 ani

Thierry Tusseau
Franța
60 ani

Uwe Reinders
Germania
63 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2017-2018


Liga 1 2017-2018
15.12.2017 Astra Giurgiu FC Botoșani C
16.12.2017 Concordia Chiajna Gaz Metan Mediaș C
16.12.2017 CS Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
17.12.2017 CSM Politehnica Iași Juventus București C
17.12.2017 Steaua București FC Viitorul C
18.12.2017 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
18.12.2017 ACS Poli Timișoara Dinamo București C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Steaua București 47
3. CS Universitatea Craiova 43
4. Astra Giurgiu 37
5. FC Botoșani 35
6. FC Viitorul 34
7. Dinamo București 34
8. CSM Politehnica Iași 30
9. ACS Poli Timișoara 26
10. FC Voluntari 25
11. Concordia Chiajna 24
12. Gaz Metan Mediaș 15
13. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
08.12.2017 CS Mioveni Dunărea Călărași C
09.12.2017 CS Balotești Sportul Snagov C
09.12.2017 ASA Târgu-Mureș Foresta Suceava C
09.12.2017 Dacia Unirea Brăila Știința Miroslava C
09.12.2017 Metaloglobus București FC UTA Arad C
09.12.2017 Academica Clinceni Olimpia Satu-Mare C
09.12.2017 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
09.12.2017 FC Argeș Pitești ASU Poli Timişoara C
09.12.2017 FC Hermannstadt CS Afumați C
10.12.2017 Chindia Târgoviște Pandurii Târgu-Jiu C


1. Dunărea Călărași 49
2. FC Hermannstadt 48
3. Chindia Târgoviște 42
4. CS Afumați 38
5. ASU Poli Timişoara 36
6. Academica Clinceni 35
7. FC Argeș Pitești 34
8. ASA Târgu-Mureș 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 26
11. Ripensia Timișoara 25
12. FC UTA Arad 25
13. Știința Miroslava 22
14. Luceafărul Oradea 21
15. Metaloglobus București 20
16. CS Balotești 20
17. Foresta Suceava 20
18. Olimpia Satu-Mare 19
19. Dacia Unirea Brăila 18
20. Pandurii Târgu-Jiu 18
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5