Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Jocurile Olimpice 11.11.2015 - 08:45

JO 2016: Stadionul "Maracana" din Rio de Janeiro va gazdui finalele turneelor de fotbal

JO 2016: Stadionul "Maracana" din Rio de Janeiro va gazdui finalele turneelor de fotbal
Finalele turneelor de fotbal (masculin și feminin) din cadrul Jocurilor Olimpice de vară ediția 2016 se vor disputa pe celebrul stadion "Maracana" din Rio de Janeiro, a anunțat Federația internațională (FIFA).

Meciul de deschidere se va disputa pe 3 august, pe stadionul "Olimpic" din Rio de Janeiro, și va opune două selecționate feminine, a adăugat FIFA, precizând că prima partidă din cadrul turneului masculin va avea loc pe 4 august, la Brasilia, pe cel mai scump stadion construit în vederea Cupei Mondiale 2014, însă puțin utilizat de atunci, din cauza absenței unor echipe importante în capitala braziliană.

Șapte stadioane vor găzdui, în total, meciurile turneelor olimpice de fotbal din 2016: două din Rio și câte unul din Belo Horizonte, Brasilia, Manaus, Salvador de Bahia și São Paulo.

FIFA a mai anunțat că echipele țării gazdă au fost desemnate capi de serie A1, respectiv E1 la turneele de anul viitor, urmând ca selecționata masculină să evolueze la Brasilia și Salvador, iar cea feminină la Rio de Janeiro și Manaus, în partidele din faza grupelor.






Taguri: JO 2016    Maracana    Rio de Janeiro    Belo Horizonte    Brasilia    Manaus    Salvador de Bahia    Sao Paulo   

Comenteaza

Ultimele stiri - Jocurile Olimpice

Alibaba a devenit sponsor principal al Jocurilor Olimpice

Compania chineză de comerț online Alibaba a devenit sponsor principal al Jocurilor Olimpice, după ce a semnat un contract valabil până în anul 2028 cu Comitetul Internațional Olimpic (CIO)....

Postul de televiziune Eurosport este noua gazda a transmisiunilor Jocurilor Olimpice in Europa

Postul de televiziune Eurosport este noua gazdă a transmisiunilor Jocurilor Olimpice în Europa, în urma unui parteneriat dintre Discovery Communications şi Comitetul Olimpic Internaţional....

Comitetul Olimpic Italian si-a retras candidatura privind organizarea Jocurilor Olimpice din 2024

Comitetul Olimpic Italian şi-a retras, marţi, candidatura privind organizarea Jocurilor Olimpice din 2024 la Roma, după ce consiliul local a votat împotriva acestui proiect. Primarul Romei,...

Portarul nationalei feminine a SUA, suspendat 6 luni, pentru jigniri aduse adversarilor

Portarul naționalei feminine de fotbal a SUA, Hope Solo, a fost suspendat 6 luni din activitatea sportivă după ce a catalogat echipa Suediei drept o "adunătură de lași", după meciul...

JO 2016: Clasamentul final pe medalii - SUA, pe primul loc | Romania, locul 47

Delegația Statelor Unite a ocupat detașat primul loc în clasamentul final pe medalii la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro, în timp ce România a terminat pe locul 47. Cu cinci medalii cucerite...

JO 2016 | Fotbal feminin: Germania, campioana olimpica in premiera

Echipa feminină de fotbal a Germaniei a devenit în premieră campioană olimpică, vineri, la Jocurile de la Rio de Janeiro, după ce a învins în finala de la Maracana echipa Suediei cu scorul de 2-1....

JO 2016 | Neymar nu mai vrea sa fie capitanul echipei Braziliei

Atacantul brazilian Neymar, medaliat cu aur cu echipa olimpică la Jocurile Olimpice 2016, a declarat, sâmbătă seara, că nu dorește să mai fie căpitanul echipei A a Braziliei. "Este ceva ce am...

JO 2016 | Brazilia a cucerit primul titlu olimpic din istoria sa

Selecționata masculină de fotbal a Braziliei a cucerit titlul olimpic, singurul care lipsea din impresionantul său palmares, învingând cu scorul de 5-4 după executarea loviturilor de departajare...

JO 2016: Pele nu va juca niciun rol la ceremonia de inchidere

Fostul mare fotbalist brazilian Pelé nu va juca niciun rol la ceremonia de închidere a Jocurilor Olimpice de la Rio de Janeiro, programată duminică, pe stadionul "Maracana", au anunțat...

JO 2016 | Finala Brazilia - Germania

Echipele Braziliei și Germaniei se vor întâlni în finala turneului masculin de fotbal din cadrul Jocurilor Olimpice de la Rio de Janeiro, sâmbătă, pe celebrul stadion Maracana. Brazilia a surclasat...

JO 2016 | Ovidiu Hategan va arbitra semifinala Brazilia - Honduras

Arbitrul român Ovidiu Hațegan va conduce meciul dintre selecționatele Braziliei și Hondurasului, care va avea loc miercuri, în semifinalele turneului masculin de fotbal din cadrul Jocurilor...



Top News

-Liga 1 - Etapa 26: Rezultate şi marcatori

-Gigi Becali: Niciodată nu am fost dezamăgit de fotbal ca în seara asta, niciodată!

-Dezastrul de la Roma. Lazio - FCSB 5-1

-Nicolae Dică: Lazio e o echipă foarte bună

-Liga Campionilor - optimi: Şahtior Doneţk - AS Roma 2-1

-Liga Campionilor - optimi: FC Sevilla - Manchester United 0-0

-Simone Inzaghi: FCSB este o echipă foarte organizată




Câte medalii de aur vor lua sportivii români la JO?
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alessandro Budel
Italia
37 ani

Andreas Glockner
Germania
30 ani

Arnor Angeli
Belgia
27 ani

Chris Baird
Irlanda de Nord
36 ani

Cristian Silvășan
România
36 ani

Denis Hăruț
România
19 ani

Didier Konan
Coasta de Fildeș
34 ani

Dimitrios Koutroumanos
Grecia
31 ani

E d u a r d o
Croația
35 ani

Erman Muratagic
Germania
27 ani

Friedrich Koncilia
Austria
70 ani

GAZIANTEPSPOR
Turcia
49 ani

Giampiero Marini
Italia
67 ani

Hérita Ilunga
RD Congo
36 ani

Hernán Pérez
Paraguay
29 ani

Ionuț Boroștean
România
31 ani

Ivan Ivanov
Bulgaria
30 ani

J o s e t x o
Spania
43 ani

Josh Thompson
Anglia
27 ani

Josh Wolff
SUA
41 ani

Jurica Jerković
Yugoslavia
68 ani

Manu del Moral
Spania
34 ani

Marc Emmers
Belgia
52 ani

Marian Nejneru
România
34 ani

Marian Zeciu
România
41 ani

Mircea Constantinescu
România
73 ani

Morten Wieghorst
Danemarca
47 ani

Nabil Dirar
Maroc
32 ani

Nadjib Baouia
Algeria
26 ani

Ole Qvist
Danemarca
68 ani

Park Ji-Sung
Coreea de Sud
37 ani

Pierluigi Cera
Italia
77 ani

R o n n y
Brazilia
35 ani

Rafael Romo
Venezuela
28 ani

Stéphane Tritz
Franța
31 ani

Steve Olfers
Olanda
36 ani

Valerică Găman
România
29 ani

Wilson Piazza
Brazilia
75 ani

Yazid Mansouri
Algeria
40 ani

Yuji Nakazawa
Japonia
40 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        


2017-2018


Liga 1 2017-2018
23.02.2018 CS Universitatea Craiova ACS Poli Timișoara C
24.02.2018 FC Botoșani Gaz Metan Mediaș C
24.02.2018 CSM Politehnica Iași FC Viitorul C
24.02.2018 Astra Giurgiu Dinamo București C
25.02.2018 Juventus București CFR 1907 Cluj C
25.02.2018 Steaua București Sepsi Sfântu Gheorghe C
26.02.2018 Concordia Chiajna
17:30
FC Voluntari Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 59
2. Steaua București 55
3. CS Universitatea Craiova 51
4. FC Viitorul 44
5. Astra Giurgiu 44
6. Dinamo București 39
7. CSM Politehnica Iași 39
8. FC Botoșani 39
9. FC Voluntari 28
10. ACS Poli Timișoara 27
11. Concordia Chiajna 25
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
13. Gaz Metan Mediaș 16
14. Juventus București 11
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
24.02.2018 Olimpia Satu-Mare
-
CS Mioveni AMANAT C
24.02.2018 Luceafărul Oradea
-
ASA Târgu-Mureș AMANAT C
24.02.2018 FC UTA Arad Academica Clinceni C
24.02.2018 Pandurii Târgu-Jiu Metaloglobus București C
24.02.2018 Știința Miroslava FC Argeș Pitești C
24.02.2018 Foresta Suceava Dacia Unirea Brăila C
24.02.2018 Sportul Snagov Ripensia Timișoara C
24.02.2018 ASU Poli Timişoara Chindia Târgoviște C
25.02.2018 CS Afumați CS Balotești C
25.02.2018 Dunărea Călărași FC Hermannstadt C


1. Dunărea Călărași 50
2. FC Hermannstadt 49
3. Chindia Târgoviște 45
4. CS Afumați 41
5. Academica Clinceni 38
6. FC Argeș Pitești 37
7. ASU Poli Timişoara 36
8. ASA Târgu-Mureș 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 27
11. Ripensia Timișoara 26
12. FC UTA Arad 25
13. Foresta Suceava 23
14. Știința Miroslava 22
15. Luceafărul Oradea 21
16. Pandurii Târgu-Jiu 21
17. Metaloglobus București 20
18. CS Balotești 20
19. Olimpia Satu-Mare 19
20. Dacia Unirea Brăila 18
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5