Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Jocurile Olimpice 24.02.2016 - 08:00

JO 2016 | Tragerea la sorti, pe 14 aprilie, pe stadionul Maracana

JO 2016 | Tragerea la sorti, pe 14 aprilie, pe stadionul Maracana
Tragerea la sorți a grupelor turneului de fotbal masculin și feminin de la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro din luna august va avea loc pe 14 aprilie pe celebrul stadion "Maracana", a anunțat FIFA, organizatoarea acestor competiții.

Această tragere la sorți, care va fi efectuată începând cu ora locală 10:30 (16:30 ora României), va repartiza pe tabloul masculin 16 echipe în patru grupe.

Mai este un singur bilet de obținut pentru acest turneu olimpic, ce va fi obținut în urma unui baraj în luna martie între SUA și Columbia. Echipele deja calificate sunt: Africa de Sud, Algeria, Nigeria, Irak, Japonia, Coreea de Sud, Germania, Danemarca, Portugalia, Suedia, Honduras, Mexic (deținătoarea titlului), Fiji, Argentina și Brazilia.

Pentru turneul feminin, 12 selecționate aflate în cursă vor fi împărțite în trei grupe. Numele ultimelor cinci participante vor fi cunoscute pe 9 martie. Cele șapte echipe deja calificate sunt: Canada, SUA (deținătoarea titlului), Noua Zeelandă, Germania, Franța, Columbia și Brazilia.

Meciul de deschidere a acestui turneu feminin, programat miercuri 3 august pe stadionul "Olimpic din Rio", va da lovitura de începere a JO, care oficial se vor desfășura între 5 și 21 august.

Finalele vor avea loc vineri 19 august (feminin) și sâmbătă 20 august (masculin) pe "Maracana".

În total, șapte stadioane vor fi utilizate pentru fotbal la aceste Jocuri de vară: două la Rio ("Maracana" și stadionul "Olimpic") și incintele de la Belo Horizonte, Brasilia, Manaus, Salvador și Sao Paulo, cinci dintre ele fiind folosite și la Cupa Mondială din 2014.






Taguri: JO 2016    Maracana    Rio de Janeiro   

Comenteaza

Ultimele stiri - Jocurile Olimpice

Alibaba a devenit sponsor principal al Jocurilor Olimpice

Compania chineză de comerț online Alibaba a devenit sponsor principal al Jocurilor Olimpice, după ce a semnat un contract valabil până în anul 2028 cu Comitetul Internațional Olimpic (CIO)....

Postul de televiziune Eurosport este noua gazda a transmisiunilor Jocurilor Olimpice in Europa

Postul de televiziune Eurosport este noua gazdă a transmisiunilor Jocurilor Olimpice în Europa, în urma unui parteneriat dintre Discovery Communications şi Comitetul Olimpic Internaţional....

Comitetul Olimpic Italian si-a retras candidatura privind organizarea Jocurilor Olimpice din 2024

Comitetul Olimpic Italian şi-a retras, marţi, candidatura privind organizarea Jocurilor Olimpice din 2024 la Roma, după ce consiliul local a votat împotriva acestui proiect. Primarul Romei,...

Portarul nationalei feminine a SUA, suspendat 6 luni, pentru jigniri aduse adversarilor

Portarul naționalei feminine de fotbal a SUA, Hope Solo, a fost suspendat 6 luni din activitatea sportivă după ce a catalogat echipa Suediei drept o "adunătură de lași", după...

JO 2016: Clasamentul final pe medalii - SUA, pe primul loc | Romania, locul 47

Delegația Statelor Unite a ocupat detașat primul loc în clasamentul final pe medalii la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro, în timp ce România a terminat pe locul 47. Cu cinci medalii...

JO 2016 | Fotbal feminin: Germania, campioana olimpica in premiera

Echipa feminină de fotbal a Germaniei a devenit în premieră campioană olimpică, vineri, la Jocurile de la Rio de Janeiro, după ce a învins în finala de la Maracana echipa Suediei cu scorul...

JO 2016 | Neymar nu mai vrea sa fie capitanul echipei Braziliei

Atacantul brazilian Neymar, medaliat cu aur cu echipa olimpică la Jocurile Olimpice 2016, a declarat, sâmbătă seara, că nu dorește să mai fie căpitanul echipei A a Braziliei. "Este...

JO 2016 | Brazilia a cucerit primul titlu olimpic din istoria sa

Selecționata masculină de fotbal a Braziliei a cucerit titlul olimpic, singurul care lipsea din impresionantul său palmares, învingând cu scorul de 5-4 după executarea loviturilor de...

JO 2016: Pele nu va juca niciun rol la ceremonia de inchidere

Fostul mare fotbalist brazilian Pelé nu va juca niciun rol la ceremonia de închidere a Jocurilor Olimpice de la Rio de Janeiro, programată duminică, pe stadionul "Maracana", au...

JO 2016 | Finala Brazilia - Germania

Echipele Braziliei și Germaniei se vor întâlni în finala turneului masculin de fotbal din cadrul Jocurilor Olimpice de la Rio de Janeiro, sâmbătă, pe celebrul stadion Maracana. Brazilia a...

JO 2016 | Ovidiu Hategan va arbitra semifinala Brazilia - Honduras

Arbitrul român Ovidiu Hațegan va conduce meciul dintre selecționatele Braziliei și Hondurasului, care va avea loc miercuri, în semifinalele turneului masculin de fotbal din cadrul Jocurilor...



Top News

-Avancronica meciului Juventus - FCSB

-Avancronica meciului Gaz Metan Mediaş - Poli Timişoara

-Europa League: Moți a marcat pentru Ludogoreț

-Real Madrid a câștigat Supercupa Spaniei

-Etapa 6. CFR Cluj, liderul startului de sezon

-Sporting vs FCSB, duel pentru grupele Champions

-Echipa lui Şumudică, învinsă de Galatasary




Câte medalii de aur vor lua sportivii români la JO?
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
  » rezultate   » arhiva

Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aleksandar Susnjar
Serbia
22 ani

Aleksandar Šušnjar
Serbia
23 ani

Alessandro Matri
Italia
33 ani

Alexandru Vagner
România
28 ani

Andrei Petrescu
România
32 ani

Augustine Eguavoen
Nigeria
52 ani

Carlos Gurpegi
Spania
37 ani

Cristian Bordea
România
30 ani

Cristinel Pojar
România
50 ani

Florin Majer
România
32 ani

Gabriel Precup
România
31 ani

João Pinto
Portugalia
46 ani

Kassaly Daouda
Niger
34 ani

Leontin Grozavu
România
50 ani

Marco Materazzi
Italia
44 ani

Marian Chițu
România
31 ani

Max Lorenz
Germania
78 ani

Mugur Gușatu
România
48 ani

Richard Møller Nielsen
Danemarca
80 ani

Richard Stearman
Anglia
30 ani

Roberto Abbondanzieri
Argentina
45 ani

Saeed Al-Owairan
Arabia Saudită
50 ani

Tiago Gomes
Portugalia
32 ani

Tommy Söderberg
Suedia
69 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


2017-2018


Liga 1 2017-2018
18.08.2017 Astra Giurgiu CSMS Politehnica Iași C
19.08.2017 Gaz Metan Mediaș
18:30
ACS Poli Timișoara Dolce Sport 1 C
19.08.2017 Juventus București
21:00
Steaua București Dolce Sport 1 C
20.08.2017 FC Viitorul
18:30
CS Universitatea Craiova Dolce Sport 1 C
20.08.2017 CFR 1907 Cluj
21:00
FC Voluntari Dolce Sport 1 C
21.08.2017 FC Botoșani
18:30
Concordia Chiajna Dolce Sport 1 C
21.08.2017 Dinamo București
21:00
Sepsi Sfântu Gheorghe Dolce Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 16
2. FC Botoșani 13
3. CS Universitatea Craiova 12
4. Steaua București 12
5. Astra Giurgiu 11
6. Dinamo București 9
7. FC Voluntari 8
8. CSMS Politehnica Iași 8
9. ACS Poli Timișoara 7
10. Sepsi Sfântu Gheorghe 6
11. FC Viitorul 5
12. Gaz Metan Mediaș 4
13. Concordia Chiajna 2
14. Juventus București 2
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
18.08.2017 ASA Târgu-Mureș Luceafărul Oradea C
18.08.2017 CS Mioveni Olimpia Satu-Mare C
18.08.2017 FC Argeș Pitești Știința Miroslava C
19.08.2017 Ripensia Timișoara
11:00
Sportul Snagov   C
19.08.2017 FC Hermannstadt
11:00
Dunărea Călărași   C
19.08.2017 Metaloglobus București
11:00
Pandurii Târgu-Jiu   C
19.08.2017 Chindia Târgoviște
11:00
ASU Poli Timişoara   C
19.08.2017 Dacia Unirea Brăila
11:00
Foresta Suceava   C
19.08.2017 CS Balotești
11:00
CS Afumați   C
19.08.2017 Academica Clinceni
12:00
FC UTA Arad   C


1. ASA Târgu-Mureș 9
2. CS Mioveni 7
3. Ripensia Timișoara 6
4. FC Hermannstadt 6
5. ASU Poli Timişoara 6
6. Academica Clinceni 4
7. FC Argeș Pitești 4
8. Sportul Snagov 4
9. FC UTA Arad 4
10. Olimpia Satu-Mare 4
11. Pandurii Târgu-Jiu 2
12. Dacia Unirea Brăila 1
13. Chindia Târgoviște 1
14. Metaloglobus București 1
15. Luceafărul Oradea 1
16. Dunărea Călărași 1
17. Știința Miroslava 1
18. CS Balotești 0
19. CS Afumați 0
20. Foresta Suceava 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5