Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Olanda: Eredivisie 01.05.2016 - 17:35

Olanda: Eredivisie - Etapa 33

Olanda: Eredivisie - Etapa 34
Duminica 1 mai 2016

01.05.2016, 15:30
AFC Ajax - FC Twente 4 - 0 (1-0)
Au marcat:
1-0 Cerny (37), 2-0 van der Hoorn (80), 3-0 Fischer (82), 4-0 Younes (86)

01.05.2016, 15:30
AZ Alkmaar - De Graafschap 4 - 1 (3-1)
Au marcat:
0-1 Diemers (7), 1-1 Janssen (14 penalty), 2-1 Haps (22), 3-1 Jahanbakhsh (40), 4-1 van Overeem (75)

01.05.2016, 15:30
Heracles Almelo - ADO Den Haag 1 - 1 (0-0)
Au marcat:
0-1 Duplan (68), 1-1 Gladon (88)

01.05.2016, 15:30
NEC Nijmegen - Roda Kerkrade 1 - 2 (1-1)
Au marcat:
1-0 Foor (25), 1-1 van Hyfte (45), 1-2 Poepon (47)

01.05.2016, 15:30
PSV Eindhoven - SC Cambuur 6 - 2 (3-2)
Au marcat:
1-0 van ginkel (15), 1-1 MacIntosh (18), 2-1 de Long (17), 3-1 Pereiro (38), 3-2 Byrne (43), 4-2 Maher (63), 5-2 Willems (70), 6-2 van ginkel (90+2)

01.05.2016, 15:30
SBV Excelsior - PEC Zwolle 2 - 2 ()
Au marcat:
0-1 Veldwijk (15), 1-1 van Weert (61), 1-2 Menig (65), 2-2 Bocenberg (80)

01.05.2016, 15:30
SC Heerenveen - FC Groningen 1 - 2 (1-1)
Au marcat:
1-0 Larsson (20), 1-1 Idrissi (26), 1-2 Rusnak (52)

01.05.2016, 15:30
Vitesse Arnhem - FC Utrecht 1 - 3 (1-0)
Au marcat:
1-0 Kashia (30), 1-1 Barazite (74), 1-2 Boymans (85), 1-3 Leeuwin (88)

01.05.2016, 15:30
Willem II Tilburg - Feyenoord 0 - 1 (0-0)
A marcat:
0-1 Achahbar (57)

Clasament

Etapa viitoare (08.05.2016)
ADO Den Haag - SC Heerenveen    
De Graafschap - AFC Ajax    
FC Groningen - Heracles Almelo    
FC Twente - Vitesse Arnhem    
FC Utrecht - AZ Alkmaar    
Feyenoord - NEC Nijmegen    
PEC Zwolle - PSV Eindhoven    
Roda Kerkrade - Willem II Tilburg    
SC Cambuur - SBV Excelsior






Taguri: Olanda    Eredivisie    Etapa 33   

» Clasament Olanda - Eredivisie
Comenteaza

Ultimele stiri - Olanda: Eredivisie

Dick Advocaat renunță la postul de selecționer al Olandei după meciul cu România

Dick Advocaat a anunțat că se va retrage din postul de selecționer al naționalei Olandei după meciurile amicale pe care "Portocala mecanică" se va disputa luna acesta, cu Scoția...

Olanda a învins Maroc, scor 2-1, într-un meci amical

Echipa naţională a Olandei, aflată la prima partidă de la revenirea lui Dick Advocaat în postul de selecţioner, a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-1...

Feyenoord, pentru a 15-a oară campioană după o triplă reușită de Kuyt

Feyenoord Rotterdam a devenit campioană a Olandei pentru a 15-a oară în istoria sa, după victoria de duminică în fața lui Heracles Almelo, cu scorul de 3-1, grație unei triple a...

Olanda: Eredivisie - Etapa 33

Duminica 14 mai 2017   14.05.2017, 15:30 ADO Den Haag - SBV Excelsior 4 - 1 (3-1) Au marcat: 1-0 Becker (8), 1-1 Fortes (20), 2-1 Haenaar (25), 3-1 El Khayati (33), 4-1 Kanon (65)...

Olanda: Eredivisie - Etapa 33

Duminica 7 mai 2017   07.05.2017, 15:30 AFC Ajax - Go Ahead Eagles 4 - 0 (2-0) Au marcat: 1-0 Kluivert (24), 2-0 Dolberg (29), 3-0 de Jong (48), 4-0 Cassierra (71)  ...

Dick Advocaat va fi numit selectioner al Olandei

Dick Advocaat va fi numit selecţioner al Olandei. El va pregăti naţionala olandeză pentru a treia oară.    Advocaat va fi numit după ce Louis van Gaal, Ronald Koeman, Frank de...

Stadionul echipei Ajax Amsterdam va purta numele lui Johan Cruyff

Stadionul echipei Ajax Amsterdam va purta numele fostului internaţional olandez Johan Cruyff, decedat în martie 2016.   Amsterdam ArenA, cu o capacitate de 51.000 de locuri, se...

Olanda: Eredivisie - Etapa 32

Vineri 21 aprilie 2017   21.04.2017, 21:00 SC Heerenveen - Willem II Tilburg 1 - 0 (1-0) A marcat: 1-0 Larsson (40)   Sambata 22 aprilie 2017   22.04.2017, 19:30 NEC Nijmegen - SBV...

Olanda: Eredivisie - Etapa 31

Vineri 14 aprilie 2017   14.04.2017, 21:00 Heracles Almelo - AZ Alkmaar 1 - 2 (0-0) Au marcat: 0-1 Weghrost (53), 0-2 Jahanbakhsh (82), 1-2 Kuwas (90+2)   Sambata 15 aprilie 2017  ...

Olanda: Eredivisie - Etapa 30

Vineri 7 aprilie 2017   07.04.2017, 21:00 Sparta Rotterdam - SBV Excelsior 2 - 3 (1-2) Au marcat: 1-0 Koolwijk (10 autogol), 1-1 Hasselbaink (24), 1-2 Elbers (44), 1-3 Hasselbaink (48), 2-3...

Olanda: Eredivisie - Etapa 28

Sambata 1 aprilie 2017   01.04.2017, 19:30 AZ Alkmaar - FC Groningen 0 - 0 (0-0)   01.04.2017, 19:30 PEC Zwolle - SBV Excelsior 1 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Warmerdam (26), 1-1 Bruins (34)  ...



Top News

-Ianis Hagi, transferat definitiv de Fiorentina la FC Viitorul

-România a urcat pe locul 40 în clasamentul FIFA

-Spaniolul Alex Rodriguez Gorrin va juca la Sepsi OSK

-Gerard Pique şi-a prelungit contractul până în 2022 cu FC Barcelona

-VIDEO Cristian Ganea a făcut vizita medicală la Athletic Bilbao

-Gheorghe Grozav s-a transferat la Bursaspor

-Alexandru Mitriţă, contract cu CS Universitatea Craiova până în 2021




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alessandro Romeo
Italia
31 ani

Alexandru Maxim
Moldova
32 ani

Alin Paleacu
România
43 ani

Asier del Horno
Spania
37 ani

Benny Feilhaber
SUA
33 ani

Cătălin Hrincă
România
31 ani

Claudio Marchisio
Italia
32 ani

Cristian Șchiopu
România
44 ani

Duško Tošić
Serbia
33 ani

Emre Pehlivan
Turcia
25 ani

Erison Baiano
Brazilia
37 ani

Glenn Moss
Noua Zeelandă
35 ani

Henrique
Brazilia
31 ani

Ismael Blanco
Argentina
35 ani

Jaime Moreno
Bolivia
44 ani

João Mário
Portugalia
25 ani

Josef Degeorgi
Austria
58 ani

Josu Sarriegi
Spania
39 ani

Kyle McAusland
Scoția
25 ani

Lauren Etame
Camerun
41 ani

Lucho González
Argentina
37 ani

Luciano Nieto
Argentina
27 ani

Mauro Tassotti
Italia
58 ani

Michael Schjønberg
Danemarca
51 ani

Michael Streiter
Austria
52 ani

Michel De Wolf
Belgia
60 ani

Moussa Sow
Senegal
32 ani

Nicolás Pareja
Argentina
34 ani

Ontiel Sighiartău
România
33 ani

Park Kyung-Joon
Coreea de Sud
57 ani

Petrică Dragoș
România
29 ani

Predrag Mijatović
Serbia
49 ani

Răzvan Dobre
România
35 ani

Remus Vlad
România
72 ani

Ricardo Pedriel
Bolivia
31 ani

Romullo Carvalho
Brazilia
24 ani

Sam Winnall
Anglia
27 ani

SC BRAGA
Portugalia
97 ani

Sebastian Remeș
România
26 ani

Steffen Freund
România
48 ani

Steve Sampson
SUA
61 ani

Steve Staunton
Irlanda
49 ani

Thierry Tusseau
Franța
60 ani

Uwe Reinders
Germania
63 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2017-2018


Liga 1 2017-2018
15.12.2017 Astra Giurgiu FC Botoșani C
16.12.2017 Concordia Chiajna Gaz Metan Mediaș C
16.12.2017 CS Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
17.12.2017 CSM Politehnica Iași Juventus București C
17.12.2017 Steaua București FC Viitorul C
18.12.2017 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
18.12.2017 ACS Poli Timișoara Dinamo București C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Steaua București 47
3. CS Universitatea Craiova 43
4. Astra Giurgiu 37
5. FC Botoșani 35
6. FC Viitorul 34
7. Dinamo București 34
8. CSM Politehnica Iași 30
9. ACS Poli Timișoara 26
10. FC Voluntari 25
11. Concordia Chiajna 24
12. Gaz Metan Mediaș 15
13. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
08.12.2017 CS Mioveni Dunărea Călărași C
09.12.2017 CS Balotești Sportul Snagov C
09.12.2017 ASA Târgu-Mureș Foresta Suceava C
09.12.2017 Dacia Unirea Brăila Știința Miroslava C
09.12.2017 Metaloglobus București FC UTA Arad C
09.12.2017 Academica Clinceni Olimpia Satu-Mare C
09.12.2017 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
09.12.2017 FC Argeș Pitești ASU Poli Timişoara C
09.12.2017 FC Hermannstadt CS Afumați C
10.12.2017 Chindia Târgoviște Pandurii Târgu-Jiu C


1. Dunărea Călărași 49
2. FC Hermannstadt 48
3. Chindia Târgoviște 42
4. CS Afumați 38
5. ASU Poli Timişoara 36
6. Academica Clinceni 35
7. FC Argeș Pitești 34
8. ASA Târgu-Mureș 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 26
11. Ripensia Timișoara 25
12. FC UTA Arad 25
13. Știința Miroslava 22
14. Luceafărul Oradea 21
15. Metaloglobus București 20
16. CS Balotești 20
17. Foresta Suceava 20
18. Olimpia Satu-Mare 19
19. Dacia Unirea Brăila 18
20. Pandurii Târgu-Jiu 18
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5