Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Jocurile Olimpice 03.05.2016 - 08:15

Ovidiu Hategan, Octavian Sovre si Sebastian Gheorghe vor arbitra la JO de la Rio

Ovidiu Hategan
Arbitrii români Ovidiu Hațegan, Octavian Şovre și Sebastian Gheorghe vor arbitra la turneul olimpic de fotbal de la Rio, potrivit FIFA, care a anunțat luni listele arbitrilor care vor oficia la turneul din cadrul Jocurilor Olimpice din august.

La feminin au fost nominalizate Teodora Albon și Petruța Iugulescu.

Ultimul arbitru român prezent la Jocurile Olimpice a fost Ioan Igna, la Los Angeles, în 1984.

De asemenea, Hațegan va arbitra și la meciurile de la Euro 2016.






Taguri: JO de la Rio    Ovidiu Hategan    Octavian Sovre    Sebastian Gheorghe    Ioan Igna    Los Angeles 1984   

Comenteaza

Ultimele stiri - Jocurile Olimpice

Alibaba a devenit sponsor principal al Jocurilor Olimpice

Compania chineză de comerț online Alibaba a devenit sponsor principal al Jocurilor Olimpice, după ce a semnat un contract valabil până în anul 2028 cu Comitetul Internațional Olimpic (CIO)....

Postul de televiziune Eurosport este noua gazda a transmisiunilor Jocurilor Olimpice in Europa

Postul de televiziune Eurosport este noua gazdă a transmisiunilor Jocurilor Olimpice în Europa, în urma unui parteneriat dintre Discovery Communications şi Comitetul Olimpic Internaţional....

Comitetul Olimpic Italian si-a retras candidatura privind organizarea Jocurilor Olimpice din 2024

Comitetul Olimpic Italian şi-a retras, marţi, candidatura privind organizarea Jocurilor Olimpice din 2024 la Roma, după ce consiliul local a votat împotriva acestui proiect. Primarul Romei,...

Portarul nationalei feminine a SUA, suspendat 6 luni, pentru jigniri aduse adversarilor

Portarul naționalei feminine de fotbal a SUA, Hope Solo, a fost suspendat 6 luni din activitatea sportivă după ce a catalogat echipa Suediei drept o "adunătură de lași", după...

JO 2016: Clasamentul final pe medalii - SUA, pe primul loc | Romania, locul 47

Delegația Statelor Unite a ocupat detașat primul loc în clasamentul final pe medalii la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro, în timp ce România a terminat pe locul 47. Cu cinci medalii...

JO 2016 | Fotbal feminin: Germania, campioana olimpica in premiera

Echipa feminină de fotbal a Germaniei a devenit în premieră campioană olimpică, vineri, la Jocurile de la Rio de Janeiro, după ce a învins în finala de la Maracana echipa Suediei cu scorul...

JO 2016 | Neymar nu mai vrea sa fie capitanul echipei Braziliei

Atacantul brazilian Neymar, medaliat cu aur cu echipa olimpică la Jocurile Olimpice 2016, a declarat, sâmbătă seara, că nu dorește să mai fie căpitanul echipei A a Braziliei. "Este...

JO 2016 | Brazilia a cucerit primul titlu olimpic din istoria sa

Selecționata masculină de fotbal a Braziliei a cucerit titlul olimpic, singurul care lipsea din impresionantul său palmares, învingând cu scorul de 5-4 după executarea loviturilor de...

JO 2016: Pele nu va juca niciun rol la ceremonia de inchidere

Fostul mare fotbalist brazilian Pelé nu va juca niciun rol la ceremonia de închidere a Jocurilor Olimpice de la Rio de Janeiro, programată duminică, pe stadionul "Maracana", au...

JO 2016 | Finala Brazilia - Germania

Echipele Braziliei și Germaniei se vor întâlni în finala turneului masculin de fotbal din cadrul Jocurilor Olimpice de la Rio de Janeiro, sâmbătă, pe celebrul stadion Maracana. Brazilia a...

JO 2016 | Ovidiu Hategan va arbitra semifinala Brazilia - Honduras

Arbitrul român Ovidiu Hațegan va conduce meciul dintre selecționatele Braziliei și Hondurasului, care va avea loc miercuri, în semifinalele turneului masculin de fotbal din cadrul Jocurilor...



Top News

-RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2017-2018

-Europa League: Programul partidelor din turul întâi preliminar

-Champions League: Turul întâi şi doi al preliminariilor - trager

-George Pușcaș va juca la Benevento și în sezonul 2017-2018

-Cupa Confederațiilor 2017 - Echipele vor putea efectua a patra s

-Cupa Confederațiilor 2017 - program

-Conte l-a anunțat prin SMS pe Diego Costa că nu-l mai vrea la Ch




Câte medalii de aur vor lua sportivii români la JO?
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
  » rezultate   » arhiva

Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alfred Phiri
Africa de Sud
43 ani

Andrea Mantovani
Italia
33 ani

Cosmin Năstăsie
România
34 ani

Daniel Xuereb
Franța
58 ani

Florin Stângă
România
39 ani

Julio Manzur
Paraguay
36 ani

Kouassi Kouadio
Coasta de Fildeş
22 ani

Kyrylo Petrov
Ucraina
27 ani

Ľubomír Moravčík
Slovacia
52 ani

Marco Gomes Rodrigues
Portugalia
28 ani

Miroslav Kadlec
Cehia
53 ani

Nikita Rukavytsya
Australia
30 ani

Nuno Viveiros
Portugalia
34 ani

Pedro Taborda
Portugalia
39 ani

Rodion Cămătaru
România
59 ani

Sebastian Jung
Germania
27 ani

Stojan Vranješ
Serbia
32 ani

Vlad Rusu
România
27 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    


2016-2017


Liga 1 2016-2017
04.03.2017
Cronica
ACS Poli Timișoara Concordia Chiajna C
04.03.2017
Cronica
Steaua București ASA Târgu-Mureș C
05.03.2017
Cronica
CS Universitatea Craiova Gaz Metan Mediaş C
05.03.2017
Cronica
CFR 1907 Cluj FC Viitorul C
05.03.2017
Cronica
Pandurii Târgu-Jiu Dinamo București C
06.03.2017
Cronica
FC Voluntari CSM Politehnica Iaşi C
06.03.2017
Cronica
Astra Giurgiu FC Botoșani C


1. FC Viitorul 51
2. Steaua București 47
3. Astra Giurgiu 44
4. CS Universitatea Craiova 43
5. CFR 1907 Cluj 43
6. Dinamo București 41
7. Gaz Metan Mediaş 39
8. FC Botoșani 32
9. FC Voluntari 30
10. CSM Politehnica Iaşi 29
11. Concordia Chiajna 25
12. Pandurii Târgu-Jiu 19
13. ACS Poli Timișoara 14
14. ASA Târgu-Mureș 12
Clasament 2016-2017

Baraj


Liga 1 Baraj
15.06.2017 UTA Bătrâna Doamnă ACS Poli Timișoara C


1. ACS Poli Timișoara 6
2. UTA Bătrâna Doamnă 0
Clasament Baraj

Play-Off


Liga 1 Play-Off
13.05.2017
Cronica
Dinamo București Astra Giurgiu C
13.05.2017
Cronica
Steaua București CS Universitatea Craiova C
13.05.2017
Cronica
FC Viitorul CFR 1907 Cluj C


1. FC Viitorul 44
2. Steaua București 44
3. Dinamo București 40
4. CFR 1907 Cluj 33
5. CS Universitatea Craiova 31
6. Astra Giurgiu 27
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
04.06.2017
Cronica
FC Voluntari Concordia Chiajna C
04.06.2017
Cronica
FC Botoșani Pandurii Târgu-Jiu C
04.06.2017
Cronica
Gaz Metan Mediaș ACS Poli Timișoara C
05.06.2017
Cronica
ASA Târgu-Mureș CSM Politehnica Iași C


1. CSM Politehnica Iași 43
2. Gaz Metan Mediaș 39
3. FC Voluntari 37
4. FC Botoșani 33
5. Concordia Chiajna 29
6. ACS Poli Timișoara 27
7. Pandurii Târgu-Jiu 27
8. ASA Târgu-Mureș 14
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
31.05.2017 Olimpia Satu-Mare Dacia Unirea Brăila C
31.05.2017 Juventus București Metalul Reșița C
01.06.2017 Academica Clinceni CS Balotești C
03.06.2017 Dunărea Călărași Foresta Suceava C
03.06.2017 Unirea Tărlungeni
-
CSM Râmnicu-Vâlcea   C
03.06.2017 ASU Poli Timişoara
-
ACS Berceni   C
03.06.2017 Luceafărul Oradea
-
Șoimii Pâncota   C
03.06.2017 CS Afumați FC Brașov C
03.06.2017 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe CS Mioveni C
03.06.2017 UTA Bătrâna Doamnă Chindia Târgoviște C


1. Juventus București 84
2. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 71
3. UTA Bătrâna Doamnă 66
4. CS Mioveni 59
5. Chindia Târgoviște 58
6. CS Afumați 56
7. FC Brașov 56
8. Dunărea Călărași 56
9. Olimpia Satu-Mare 54
10. Luceafărul Oradea 47
11. Dacia Unirea Brăila 46
12. Foresta Suceava 41
13. CS Balotești 40
14. Academica Clinceni 39
15. ASU Poli Timişoara 38
16. Metalul Reșița 21
17. CSM Râmnicu-Vâlcea 18
18. Unirea Tărlungeni 11
19. ACS Berceni 0
20. Șoimii Pâncota 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5