Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Olanda: Eredivisie 18.09.2016 - 19:47

Olanda: Eredivisie - Etapa 6

Vineri 16 septembrie 2016

16.09.2016, 21:00
FC Utrecht - FC Groningen 1 - 5 (0-2)
Au marcat:
0-1 Idrissi (13), 0-2 Idrissi (44), 1-2 Zivkovic (60), 1-3 Hoesen (66), 1-4 van Weert (80), 1-5 Hoesen (90+3)

Sambata 17 septembrie 2016

17.09.2016, 19:30
FC Twente - ADO Den Haag 4 - 1 (2-0)
Au marcat:
1-0 Unal (13), 2-0 Unal (35), 3-0 Celina (54), 3-1 Jansen (88), 4-1 Mokotjo (90)

17.09.2016, 20:45
Roda Kerkrade - SC Heerenveen 0 - 3 (0-1)
Au marcat:
0-1 Larsson (8), 0-2 Veerman (68), 0-3 Zeneli (76)

17.09.2016, 20:45
Vitesse Arnhem - Go Ahead Eagles 2 - 0 (0-0)
Au marcat:
1-0 van Wolfswinkel (76), 2-0 Baker (78)

17.09.2016, 21:45
Willem II Tilburg - SBV Excelsior 1 - 1 (1-0)
Au marcat:
1-0 Sol (6), 1-1 Faik (80)

Duminica 18 septembrie 2016


18.09.2016, 13:30
Sparta Rotterdam - NEC Nijmegen 2 - 0 (1-0)
Au marcat:
1-0 Verhaar (17), 2-0 El Azzouzi (81)

18.09.2016, 15:30
PEC Zwolle - AZ Alkmaar 0 - 2 (0-1)
Au marcat:
0-1 Weghorst (43), 0-2 Til (87)

18.09.2016, 15:30
PSV Eindhoven - Feyenoord 0 - 1 (0-0)
A marcat:
0-1 Botteghin (82)

18.09.2016, 17:45
Heracles Almelo - AFC Ajax 0 - 2 (0-0)
Au marcat:
0-1 Klaassen (66), 0-2 Gudelj (76)

Clasament

Etapa urmatoare (24.09.2016)
ADO Den Haag - SC Heerenveen   
FC Groningen - Heracles Almelo   
AFC Ajax - PEC Zwolle   
SBV Excelsior - PSV Eindhoven   
AZ Alkmaar - Go Ahead Eagles   
NEC Nijmegen - Willem II Tilburg   
FC Twente - Vitesse Arnhem   
FC Utrecht - Sparta Rotterdam   
Feyenoord - Roda Kerkrade






Taguri: Olanda    Eredivisie    Etapa 6   

» Clasament Olanda - Eredivisie
Comenteaza

Ultimele stiri - Olanda: Eredivisie

PSV Eindhoven, pentru a 24-a oară campioană a Olandei

PSV Eindhoven a cucerit titlul de campioană a Olandei la fotbal pentru a 24-a oară în istoria sa, duminică, după ce a învins-o pe a doua clasată, Ajax Amsterdam, cu scorul...

Ronald Koeman este noul selecţioner al Olandei

Ronald Koeman a fost numit marţi selecţioner al naţionalei de fotbal a Olandei, semnând un contract pe 4 ani, el urmând să se afle pe banca tehnică şi la Cupa Mondială...

Robin van Persie revine după 14 ani la Feyenoord

Internaţionalul olandez Robin van Persie, fostul atacant al echipelor Arsenal Londra şi Manchester United, revine după 14 ani la clubul la care s-a lansat ca fotbalist, Feyenoord Rotterdam, a...

Dick Advocaat renunță la postul de selecționer al Olandei după meciul cu România

Dick Advocaat a anunțat că se va retrage din postul de selecționer al naționalei Olandei după meciurile amicale pe care "Portocala mecanică" se va disputa luna acesta, cu...

Olanda a învins Maroc, scor 2-1, într-un meci amical

Echipa naţională a Olandei, aflată la prima partidă de la revenirea lui Dick Advocaat în postul de selecţioner, a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-1...

Feyenoord, pentru a 15-a oară campioană după o triplă reușită de Kuyt

Feyenoord Rotterdam a devenit campioană a Olandei pentru a 15-a oară în istoria sa, după victoria de duminică în fața lui Heracles Almelo, cu scorul de 3-1, grație unei...

Olanda: Eredivisie - Etapa 33

Duminica 14 mai 2017   14.05.2017, 15:30 ADO Den Haag - SBV Excelsior 4 - 1 (3-1) Au marcat: 1-0 Becker (8), 1-1 Fortes (20), 2-1 Haenaar (25), 3-1 El Khayati (33), 4-1 Kanon (65)...

Olanda: Eredivisie - Etapa 33

Duminica 7 mai 2017   07.05.2017, 15:30 AFC Ajax - Go Ahead Eagles 4 - 0 (2-0) Au marcat: 1-0 Kluivert (24), 2-0 Dolberg (29), 3-0 de Jong (48), 4-0 Cassierra (71)  ...

Dick Advocaat va fi numit selectioner al Olandei

Dick Advocaat va fi numit selecţioner al Olandei. El va pregăti naţionala olandeză pentru a treia oară.    Advocaat va fi numit după ce Louis van Gaal, Ronald Koeman,...

Stadionul echipei Ajax Amsterdam va purta numele lui Johan Cruyff

Stadionul echipei Ajax Amsterdam va purta numele fostului internaţional olandez Johan Cruyff, decedat în martie 2016.   Amsterdam ArenA, cu o capacitate de 51.000 de locuri,...

Olanda: Eredivisie - Etapa 32

Vineri 21 aprilie 2017   21.04.2017, 21:00 SC Heerenveen - Willem II Tilburg 1 - 0 (1-0) A marcat: 1-0 Larsson (40)   Sambata 22 aprilie 2017   22.04.2017, 19:30 NEC Nijmegen - SBV...



Top News

-CM 2018: Brazilia - Costa Rica 2-0

-Alexandru Băluţă s-a transferat de la CS Universitatea Craiova la Slavia Praga

-Neluţ Roşu a semnat pentru Astra Giurgiu

-CM 2018: Argentina - Croatia 0-3

-CM 2018: Franta - Peru 1-0

-Congolezul Juvhel Tsoumou, primul jucător străin transferat de FC Hermannstadt

-CFR Cluj l-a achiziţionat pe Andrei Radu




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Anselmo Ramon
Brazilia
30 ani

Cheick Alan Diarra
Franţa
25 ani

Claudiu Niculescu
România
42 ani

Dan Bucșă
România
30 ani

Daniel Martins
Portugalia
25 ani

Donovan Deekman
Olanda
30 ani

Dumitru Mitriță
România
47 ani

Enrique Romero
Spania
47 ani

Ionel Pârvu
România
48 ani

Javier Acuña
Paraguay
30 ani

Jean Tigana
Franța
63 ani

Kaj Leo Bartalsstovu
Insulele Feroe
27 ani

Narcisse Bambara
Burkina Faso
29 ani

Patrick Vieira
Franța
42 ani

Paweł Kryszałowicz
Polonia
44 ani

Rúben Brígido
Portugalia
27 ani

Sidnei
Brazilia
29 ani

Ștefan Stoica
România
51 ani

Ufuk Ceylan
Turcia
32 ani

Zinedine Zidane
Franța
46 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


2017-2018


Liga 1 2017-2018
23.02.2018 CS Universitatea Craiova ACS Poli Timișoara C
24.02.2018 FC Botoșani Gaz Metan Mediaș C
24.02.2018 CSM Politehnica Iași FC Viitorul C
24.02.2018 Astra Giurgiu Dinamo București C
25.02.2018 Juventus București CFR 1907 Cluj C
25.02.2018 Fotbal Club FCSB Sepsi Sfântu Gheorghe C
27.02.2018 Concordia Chiajna FC Voluntari C


1. CFR 1907 Cluj 59
2. Fotbal Club FCSB 55
3. CS Universitatea Craiova 51
4. Astra Giurgiu 44
5. FC Viitorul 44
6. CSM Politehnica Iași 39
7. FC Botoșani 39
8. Dinamo București 39
9. Concordia Chiajna 28
10. FC Voluntari 28
11. ACS Poli Timișoara 27
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
13. Gaz Metan Mediaș 16
14. Juventus București 11
Clasament 2017-2018

Baraj


Liga 1 Baraj
13.06.2018 Chindia Târgoviște
1 - 0
FC Voluntari Telekom Sport 1 C


1. FC Voluntari 3
2. Chindia Târgoviște 0
Clasament Baraj

Play-Off


Liga 1 Play-Off
20.05.2018 CSM Politehnica Iași CS Universitatea Craiova C
20.05.2018 Fotbal Club FCSB Astra Giurgiu C
20.05.2018 CFR 1907 Cluj FC Viitorul C


1. CFR 1907 Cluj 50
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 38
4. FC Viitorul 35
5. Astra Giurgiu 33
6. CSM Politehnica Iași 24
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
01.06.2018 Dinamo București Sepsi Sfântu Gheorghe C
02.06.2018 FC Botoșani Gaz Metan Mediaș C
02.06.2018 Juventus București FC Voluntari C
02.06.2018 Concordia Chiajna ACS Poli Timișoara C


1. Dinamo București 54
2. FC Botoșani 40
3. Sepsi Sfântu Gheorghe 34
4. Gaz Metan Mediaș 30
5. Concordia Chiajna 30
6. FC Voluntari 27
7. ACS Poli Timișoara 27
8. Juventus București 17
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
01.06.2018 ASA Târgu-Mureș ASU Poli Timişoara C
01.06.2018 Chindia Târgoviște Olimpia Satu-Mare C
01.06.2018 Luceafărul Oradea Foresta Suceava C
01.06.2018 FC Argeș Pitești FC UTA Arad C
02.06.2018 Ripensia Timișoara Știința Miroslava C
02.06.2018 Academica Clinceni CS Afumați C
02.06.2018 Sportul Snagov FC Hermannstadt C
02.06.2018 Dacia Unirea Brăila Pandurii Târgu-Jiu C
02.06.2018 Metaloglobus București Dunărea Călărași C
02.06.2018 CS Mioveni CS Balotești C


1. Dunărea Călărași 93
2. FC Hermannstadt 91
3. Chindia Târgoviște 75
4. FC Argeș Pitești 68
5. CS Afumați 68
6. Academica Clinceni 58
7. ASU Poli Timişoara 57
8. Luceafărul Oradea 53
9. CS Mioveni 52
10. Sportul Snagov 51
11. Ripensia Timișoara 48
12. FC UTA Arad 47
13. CS Balotești 47
14. Pandurii Târgu-Jiu 42
15. Dacia Unirea Brăila 41
16. Metaloglobus București 38
17. Știința Miroslava 37
18. Foresta Suceava 33
19. ASA Târgu-Mureș 32
20. Olimpia Satu-Mare -30
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5