Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa nationala U21 27.09.2016 - 08:45

Antrenorul Costel Enache a stabilit lotul Romaniei Under 19 pentru turneul de calificare la CE 2017

Antrenorul Costel Enache a stabilit lotul Romaniei Under 19 pentru turneul de calificare la CE 2017
Antrenorul Costel Enache a stabilit lotul de 18 jucători ai selecționatei Under 19 a României pentru turneul de calificare la Campionatul European de fotbal juniori, ediția 2017, ce va avea loc în Georgia, informează FR de Fotbal.

Turneul de calificare se va disputa în Olanda între 6 și 11 octombrie, iar naționala Under 19 a României va juca în ordine cu naționala batavă (6 octombrie, ora 20,30), cu Norvegia (8 octombrie, ora 16,00) și cu San Marino (11 octombrie, ora 20,30). Primele două clasate în cele 13 grupe și cea mai bună ocupantă a locului trei se califică pentru Turul de Elită, ultima fază a calificărilor pentru CE 2017.

Lotul României Under 19:

⚽️ Portari: Andrei Vlad (CS Universitatea Craiova), Andrei Udeanu (SCM Pitești);

⚽️ Fundași: Tiberiu Căpușă (FC Viitorul), Szabolcs Kilyen (FC Viitorul), Denis Ciobotariu (Dinamo), Alexandru Pașcanu (Leicester City), Constantin Dima (Metalul Reșița), Alex Negrea (FC Augsburg);

⚽️ Mijlocași: Vlad Dragomir (Arsenal Londra), Răzvan Oaidă (Brescia Calcio), Marian Târșa (CSM Politehnica Iași), Stephan Drăghici (CSM Râmnicu-Vâlcea), Ianis Hagi (ACF Fiorentina), Robert Grecu (SCM Pitești), Carlo Casap (FC Viitorul), Dennis Man (Steaua București);

⚽️ Atacanți: Adrian Petre (UTA Bătrâna Doamnă), Florinel Coman (FC Viitorul);

Lotul se reunește vineri, 30 septembrie, la Centrul Național de Fotbal Buftea, acolo unde se va pregăti până în momentul deplasării cu avionul spre Olanda, programată pe 4 octombrie, la ora 13,55. Doi dintre jucătorii naționalei Under 19, Vlad Dragomir și Ianis Hagi, au primit acceptul cluburilor la care evoluează de a se alătura lotului începând cu data de 3 octombrie, odată cu startul perioadei FIFA de meciuri internaționale.






Taguri: Romania    Under 19    Costel Enache    CE 2017   

» Campionatul European de tineret U21
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa nationala U21

Daniel Isăilă renunţă la funcţia de selecţioner al naţionalei Under 21

Daniel Isăilă a decis să renunţe la funcţia de selecţioner al reprezentativei Under 21 a României şi să ''accepte o nouă provocare'', potrivit site-ului Federaţiei...

Amical: U21 Anglia - U21 România 2-1

Naţionala under 21 a României a fost învinsă, sâmbătă, la Wolverhampton, cu scorul de 2-1, de selecţionata similară a Angliei, într-un meci amical....

Mirel Rădoi este noul manager sportiv al echipei naţionale U21 a României

Fostul internaţional Mirel Rădoi este noul manager sportiv al echipei naţionale U21 a României, a anunţat miercuri site-ul oficial al Federaţiei Române de Fotbal....

Viața-i grea la juniori

Nivelul slab al fotbalului românesc înregistrat în ultimii ani, dar totuși nu foarte scăzut dacă FCSB anul acesta și Astra, anul trecut, au ajuns în faza...

Dragoş Nedelcu şi Marco Dulca, indisponibili pentru meciul cu Portugalia. Răzvan Marin, convocat la U21 de la seniori

Jucătorii reprezentativei Under 21 a României, Dragoş Nedelcu şi Marco Dulca, au devenit indisponibili pentru partida cu Portugalia, de vineri, din preliminariile Campionatului...

România - Elveția 1-1, în preliminariile Campionatului European Under-21

Nationala de tineret a României a terminat la egalitate cu echipa similară a Elveției, 1-1 (1-1), marți seara, la Ovidiu, într-un meci din Grupa a 8-a a preliminariilor...

Tricolorii U17 au jucat un amical cu CSA Steaua

Aflată în cantonament la Cheile Grădiștei, reprezentativa României formată din juniori născuți în anul 2001 a disputat duminică un joc de pregătire în fața CSA Steaua.   După...

Florin Bratu, noul selecționer al echipei Under 18 a României

Fostul internațional Florin Bratu este noul selecționer al echipei naționale U18 a României, formată din jucători născuți în anul 2000, a anunțat marți Federația...

Preliminariile CE Under 21 din 2019: Liechtenstein - România 0-2

Selecționata de tineret a României a învins formația Liechtensteinului cu scorul de 2-0 (1-0), marți seara, la Eschen, în meciul său de debut în Grupa a...

Armeanul Zaven Hovhannisyan va arbitra partida de tineret dintre Liechtenstein şi România

Arbitrul armean Zaven Hovhannisyan va conduce la centru partida dintre echipele naţionale de tineret ale Liechtensteinului şi României, din preliminariile Campionatului European din...

Echipa naţională de tineret a României s-a reunit pentru meciul cu Liechtenstein | George Puşcaş singurul absent

Atacantul George Puşcaş, care este implicat cu Benevento în finala barajului pentru promovarea în Serie A, este singurul jucător care a lipsit de la reunirea echipei...



Top News

-Sute de fani l-au întâmpinat pe Cristiano Ronaldo la Torino

-Lionel Messi, cel mai bine plătit fotbalist din lume în 2017

-Biletul zilei la pariuri din partea specialistilor

-Jorge Sampaoli a fost demis de la naţionala Argentinei

-Kazahul Aliev va arbitra meciul FC Viitorul - Racing Union Luxemburg, din preliminariile Europa League

-CM 2018: Aproape 3,5 milioane de oameni au urmărit finala Franţa - Croaţia la TVR 1

-Luka Modrić, cel mai bun jucător al Cupei Mondiale




S-au nascut azi

Anders Svensson
Suedia
42 ani

Andrea Mandorlini
Italia
58 ani

Claudio López
Argentina
44 ani

Dorel Purdea
România
55 ani

Emil Dică
România
36 ani

Gheorghe Pahonțu
România
85 ani

Jaap Stam
Olanda
46 ani

Jan Wouters
Olanda
58 ani

Juan Ángel Albín
Uruguay
32 ani

Marcos Senna
Spania
42 ani

Ovidiu Haţegan
România
38 ani

STADE LAVALLOIS
Franţa
116 ani

Traian Ionescu
România
95 ani

Valentin Borș
România
35 ani

Wilfried Dalmat
Franța
55 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
20.07.2018 CFR 1907 Cluj
21:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C
21.07.2018 FC Hermannstadt
18:00
Sepsi Sfântu Gheorghe Telekom Sport 1 C
21.07.2018 Astra Giurgiu
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
22.07.2018 FC Viitorul
18:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C
22.07.2018 Dinamo București
21:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
23.07.2018 Gaz Metan Mediaș
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
23.07.2018 CS Universitatea Craiova
21:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. Astra Giurgiu 0
2. CFR 1907 Cluj 0
3. Concordia Chiajna 0
4. CS Universitatea Craiova 0
5. CSM Politehnica Iaşi 0
6. Dinamo București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. FC Botoșani 0
9. FC Hermannstadt 0
10. FC Viitorul 0
11. FC Voluntari 0
12. Fotbal Club FCSB 0
13. Gaz Metan Mediaș 0
14. Sepsi Sfântu Gheorghe 0
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
01.06.2018 ASA Târgu-Mureș ASU Poli Timişoara C
01.06.2018 Chindia Târgoviște Olimpia Satu-Mare C
01.06.2018 Luceafărul Oradea Foresta Suceava C
01.06.2018 FC Argeș Pitești FC UTA Arad C
02.06.2018 Ripensia Timișoara Știința Miroslava C
02.06.2018 Academica Clinceni CS Afumați C
02.06.2018 Sportul Snagov FC Hermannstadt C
02.06.2018 Dacia Unirea Brăila Pandurii Târgu-Jiu C
02.06.2018 Metaloglobus București Dunărea Călărași C
02.06.2018 CS Mioveni CS Balotești C


1. Dunărea Călărași 93
2. FC Hermannstadt 91
3. Chindia Târgoviște 75
4. FC Argeș Pitești 68
5. CS Afumați 68
6. Academica Clinceni 58
7. ASU Poli Timişoara 57
8. Luceafărul Oradea 53
9. CS Mioveni 52
10. Sportul Snagov 51
11. Ripensia Timișoara 48
12. FC UTA Arad 47
13. CS Balotești 47
14. Pandurii Târgu-Jiu 42
15. Dacia Unirea Brăila 41
16. Metaloglobus București 38
17. Știința Miroslava 37
18. Foresta Suceava 33
19. ASA Târgu-Mureș 32
20. Olimpia Satu-Mare -30
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5