Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa Mondiala 13.11.2016 - 00:57

Preliminarii CM 2018: Rezultatele de sambata seara

Preliminarii CM 2018: Rezultatele de sambata seara
Selecționata Albaniei, lider la un moment dat în Grupa G, a fost învinsă de Israel cu scorul de 3-0, pe teren propriu, sâmbătă, în preliminariile Cupei Mondiale de fotbal din 2018.

Golurile au fost marcate de Eran Zahavi (18 - penalty), Dan Einbinder (66) și Eliran Atar (84).

Albanezii au terminat partida în nouă oameni, după ce Djimsiti (17) și Berisha (55) au fost eliminați, iar Zahavi a ratat un penalty în min. 58.

Țara Galilor, revelația Euro 2016, a scăpat printre degete victoria în fața Serbiei, terminând la egalitate, 1-1. Gareth Bale (30) a deschis scorul pentru gazde, iar Aleksandar Mitrovic a restabilit egalitatea (86).

În prima repriză, sârbul Dusan Tadic a fost lovit în față de a galezul Neil Taylor și a primit îngrijiri medicale timp de minute bune, însă a putut continua jocul.

Italia și Spania au obținut victorii cu același scor, 4-0, cu Liechtenstein, respectiv Macedonia.

Rezultate:

Grupa D
Țara Galilor - Serbia 1-1
Au marcat: Gareth Bale 30, respectiv Aleksandar Mitrovic 86.

Austria - Irlanda 0-1
A marcat: James McClean 48.

Georgia - Republica Moldova 1-1
Au marcat: Valeri Qazaișvili 16, respectiv Alexandru Gațcan 78.

Grupa G
Albania - Israel 0-3
Au marcat: Eran Zahavi 18 - penalty, Dan Einbinder 66, Eliran Atar 84.
Cartonașe roșii: Berat Djimsiti 17, Etrit Berisha 55 (ambii Albania).
Eran Zahavi a ratat un penalty în min. 58.

Liechtenstein - Italia 0-4
Au marcat: Andrea Belotti 11, 44, Ciro Immobile 12, Antonio Candreva 32.

Spania - Macedonia 4-0
Au marcat: Darko Velkovski 34 (autogol), Vitolo 63, Nacho Monreal 84, Aritz Aduriz 85.

Grupa I
Ucraina - Finlanda 1-0
A marcat: Artem Kraveț 24.

Croația - Islanda 2-0
A marcat: Marcelo Brozovic 15, 90+1.
Cartonaș roșu: Ivan Perisic (Croația) 90+3.

Turcia - Kosovo 2-0
Au marcat: Burak Yilmaz 51, Volkan Sen 55.

Vineri au avut loc partidele:

Grupa A
Franța - Suedia 2-1
Au marcat: Paul Pogba 58, Dimitri Payet 65, respectiv Emil Forsberg 54.

Grupa C
Cehia - Norvegia 2-1
Au marcat: Michal Krmencik 11, Jaromir Zmrhal 47, respectiv Joshua King 87.

Irlanda de Nord - Azerbaidjan 4-0
Au marcat: Kyle Lafferty 27, Gareth McAuley 39, Conor McLaughlin 66, Chris Brunt 83.

San Marino - Germania 0-8
Au marcat: Sami Khedira 7, Serge Gnabry 9, 58, 76, Jonas Hector 32, 65, Mattia Stefanelli 82 (autogol), Kevin Volland 85.

Grupa E
Danemarca - Kazahstan 4-1
Au marcat: Andreas Cornelius 15, Christian Eriksen 36 - penalty, 90+2, Peter Ankersen 78, respectiv Gafurjan Suiumbaev 17.

România - Polonia 0-3
Au marcat: Kamil Grosicki 11, Robert Lewandowski 82, 90+1 - penalty.

Armenia - Muntenegru 3-2
Au marcat: Artak Grigorian 50, Varazdat Haroian 74, Ghevorg Gazarian 90+4, respectiv Damir Kojasevic 36, Stevan Jovetic 38.

Grupa F
Anglia - Scoția 3-0
Au marcat: Daniel Sturridge 24, Adam Lallana 50, Gary Cahill 61.

Malta - Slovenia 0-1
A marcat: Benjamin Verbic 47.

Slovacia - Lituania 4-0
Au marcat: Adam Nemec 12, Juraj Kucka 15, Martin Skrtel 36, Marek Hamsik 86.






Taguri: preliminariile CM 2018    Albania    Israel    Eran Zahavi    Dan Einbinder    Eliran Atar   

» Preliminarii CM 2018 - program si rezultate
» Cupa Mondiala - rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa Mondiala

Portugalia și Spania, în aceeași grupă la Cupa Mondială din 2018

Portugalia, campioana europeană en titre, și Spania, campioana mondială din 2010, se află în Grupa B, alături de Iran și Maroc, la Cupa Mondială de fotbal de anul viitor, care va avea loc în Rusia,...

Italia, marea absentă de la Cupa Mondială din 2018; Suedia, a 29-a echipă calificată

Echipa Italiei, cvadruplă campioană a lumii, este marea absentă a Cupei Mondiale de fotbal din 2018, după ce a terminat la egalitate cu Suedia, 0-0, luni seara, la Milano, în manșa a doua...

Croația s-a calificat la Cupa Mondială, după 0-0 cu Grecia

Reprezentativa de fotbal a Croației s-a calificat la Cupa Mondială din 2018, duminică seara, după ce a terminat la egalitate cu Grecia, 0-0, la Pireu, în manșa a doua a barajului pentru...

Elveția s-a calificat la CM 2018 după barajul împotriva Irlandei de Nord

Naționala de fotbal a Elveției s-a calificat la Cupa Mondială 2018 din Rusia în urma barajului împotriva Irlandei de Nord, meciul retur încheindu-se 0-0, duminică, la...

Suedia - Italia, în baraj pentru Cupa Mondială 2018

Confruntarea dintre Suedia și Italia este capul de afiș al meciurilor de baraj din zona Europa pentru Cupa Mondială de fotbal din 2018, potrivit tragerii la sorți efectuate marți, la...

Biletele pentru Cupa Mondială 2018, în vânzare începând de joi

FIFA a anunțat că biletele pentru Cupa Mondială de fotbal 2018 din Rusia vor fi puse în vânzare, pe site-ul său, începând de joi, 14 septembrie, informează...

FIFA a anunţat cum se va desfăşura barajul naţionalelor europene pentru Campionatul Mondial din 2018

FIFA a anunţat, miercuri, modul în care se va desfăşura tragerea la sorţi a naţionalelor europene pentru barajul de calificare la Campionatul Mondial din 2018, ce va avea loc în...

Debut cu înfrângere pentru Lucescu la naționala Turciei

Antrenorul român Mircea Lucescu a debutat cu un eșec, 0-2 cu Ucraina, pe banca tehnică a echipei de fotbal a Turciei, sâmbătă seara, în deplasare, într-un...

Mexic, calificată matematic la CM 2018

 Selecționata de fotbal a Mexicului a învins Panama cu 1-0 (0-0), într-un meci disputat vineri pe arena Azteca din Ciudad de Mexico și a devenit prima națională din...

Preliminarii CM 2018: Victorii clare pentru Danemarca și Muntenegru

Danemarca a surclasat Polonia cu scorul de 4-0, iar Muntenegru a învins Kazahstanul cu 3-0, vineri, în meciuri din Grupa E a preliminariilor Cupei Mondiale de fotbal din 2018,...

Argentina, doar remiză cu Uruguay; Brazilia, victorioasă

Argentina a obtinut doar un rezultat de egalitate in Uruguay, scor 0-0, in etapa a 15-a preliminariilor zonei sud-americane pentru Cupa Mondiala din 2018 si ramane in continuare pe locul 5 in...



Top News

-Neymar, jucătorul lunii decembrie în Franţa

-Liga italiană refuză ofertele pentru drepturile TV în Serie A

-Cele mai multe meciuri jucate în Cupa României: Ionel Dănciulescu

-Javi Garcia, noul antrenor al echipei Watford

-Robin van Persie revine după 14 ani la Feyenoord

-VIDEO Amical: CS Universitatea Craiova - Lechia Gdańsk 1-0

-Hamburger SV l-a dat afară pe antrenorul Markus Gisdol




S-au nascut azi

Alex Baumjohann
Germania
31 ani

Alexandru Dandea
România
30 ani

Andrei Dumitraș
România
30 ani

Arjen Robben
Olanda
34 ani

Bernard Diomède
Franța
44 ani

Birger Longueville
Belgia
27 ani

Brian Labone
Anglia
78 ani

Bruno Grigore
România
67 ani

Dragan Mrđa
Serbia
34 ani

Erich Obermayer
Austria
65 ani

Gheorghe Rohat
România
43 ani

Gustavo Morínigo
Paraguay
41 ani

Hamdi Marzouki
Tunisia
41 ani

Hugo Lopes
Portugalia
28 ani

Isaac Terrazas
Mexic
45 ani

Ivan Pecha
Slovacia
32 ani

James Chester
Anglia
29 ani

Jean Sony Alcenat
Haiti
32 ani

Kamil Biliński
Polonia
30 ani

Laurențiu Preda
România
36 ani

Maksym Imerekov
Ucraina
27 ani

Minja Popović
Serbia
35 ani

Moreno Torricelli
Italia
48 ani

Ovidiu Mordonu
România
48 ani

Paul Steiner
Germania
61 ani

Pedro Araya
Chile
76 ani

Rildo
Brazilia
76 ani

Rob Friend
Canada
37 ani

Rúben Bareño
Uruguay
74 ani

Rüdiger Schnuphase
RDG
64 ani

Rudolf Kotormány
România
107 ani

Valentin Ioviță
România
34 ani

Werner Krămer
Germania
78 ani

Yannick Rymenants
Belgia
29 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2017-2018


Liga 1 2017-2018
15.12.2017 Astra Giurgiu FC Botoșani C
16.12.2017 Concordia Chiajna Gaz Metan Mediaș C
16.12.2017 CS Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
17.12.2017 CSM Politehnica Iași Juventus București C
17.12.2017 Steaua București FC Viitorul C
18.12.2017 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
18.12.2017 ACS Poli Timișoara Dinamo București C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Steaua București 47
3. CS Universitatea Craiova 43
4. Astra Giurgiu 37
5. FC Botoșani 35
6. FC Viitorul 34
7. Dinamo București 34
8. CSM Politehnica Iași 30
9. ACS Poli Timișoara 26
10. FC Voluntari 25
11. Concordia Chiajna 24
12. Gaz Metan Mediaș 15
13. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
08.12.2017 CS Mioveni Dunărea Călărași C
09.12.2017 CS Balotești Sportul Snagov C
09.12.2017 ASA Târgu-Mureș Foresta Suceava C
09.12.2017 Dacia Unirea Brăila Știința Miroslava C
09.12.2017 Metaloglobus București FC UTA Arad C
09.12.2017 Academica Clinceni Olimpia Satu-Mare C
09.12.2017 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
09.12.2017 FC Argeș Pitești ASU Poli Timişoara C
09.12.2017 FC Hermannstadt CS Afumați C
10.12.2017 Chindia Târgoviște Pandurii Târgu-Jiu C


1. Dunărea Călărași 49
2. FC Hermannstadt 48
3. Chindia Târgoviște 42
4. CS Afumați 38
5. ASU Poli Timişoara 36
6. Academica Clinceni 35
7. FC Argeș Pitești 34
8. ASA Târgu-Mureș 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 26
11. Ripensia Timișoara 25
12. FC UTA Arad 25
13. Știința Miroslava 22
14. Luceafărul Oradea 21
15. Metaloglobus București 20
16. CS Balotești 20
17. Foresta Suceava 20
18. Olimpia Satu-Mare 19
19. Dacia Unirea Brăila 18
20. Pandurii Târgu-Jiu 18
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5