Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Olanda: Eredivisie 18.12.2016 - 19:48

Olanda: Eredivisie - Etapa 17

Vineri 16 decembrie 2016

16.12.2016, 21:00
Willem II Tilburg - SC Heerenveen 2 - 1 (1-1)
Au marcat:
1-0 Sol (24), 1-1 Heerkens (24), 2-1 Sol (58)

Sambata 17 decembrie 2016

17.12.2016, 19:30
Roda Kerkrade - FC Utrecht 0 - 0 (0-0)


17.12.2016, 20:45
Feyenoord - Vitesse Arnhem 3 - 1 (2-1)
Au marcat:
1-0 Elia (15), 1-1 Tihhadouini (24), 2-1 Berghuis (42), 3-1 Berghuis (57)

17.12.2016, 21:45
FC Twente - AZ Alkmaar 1 - 2 (0-0)
Au marcat:
0-1 Weghrost (46), 1-1 Unal (68), 1-2 Bijen (90+2 autogol)

Duminica 18 decembrie 2016


18.12.2016, 13:30
SBV Excelsior - NEC Nijmegen 2 - 2 (1-1)
Au marcat:
1-0 Elbers (11), 1-1 Grot (41), 2-1 Karami (49), 2-2 Dumic (78)

18.12.2016, 15:30
ADO Den Haag - Sparta Rotterdam 1 - 0 (0-0)
A marcat:
1-0 Becker (57)

18.12.2016, 15:30
FC Groningen - Go Ahead Eagles 1 - 1 (1-1)
Au marcat:
1-0 Mahi (20), 1-1 Antonia (31)

18.12.2016, 15:30
Heracles Almelo - PEC Zwolle 3 - 0 (1-0)
Au marcat:
1-0 Armenteros (17 penalty), 2-0 Vermeij (78), 3-0 van Mieghem (81)

18.12.2016, 17:45
AFC Ajax - PSV Eindhoven 1 - 1 (0-0)
Au marcat:
1-0 Klaassen (48), 1-1 de Jong (80)

Clasament

Etapa urmatoare (13.01.2017)
Go Ahead Eagles - AZ Alkmaar   
SC Heerenveen - ADO Den Haag   
Heracles Almelo - FC Groningen   
PSV Eindhoven - SBV Excelsior   
Sparta Rotterdam - FC Utrecht   
PEC Zwolle - AFC Ajax   
Roda Kerkrade - Feyenoord   
Vitesse Arnhem - FC Twente   
Willem II Tilburg - NEC Nijmegen






Taguri: Olanda    Eredivisie    Etapa 17   

» Clasament Olanda - Eredivisie
Comenteaza

Ultimele stiri - Olanda: Eredivisie

Feyenoord a câştigat a doua oară consecutiv Supercupa Olandei

Formaţia Feyenoord Rotterdam a câştigat, sâmbătă, pentru a patra oară Supercupa Olandei, a doua oară consecutiv. Echipa din Rotterdam s-a impus cu scorul de 6-5,...

PSV Eindhoven, pentru a 24-a oară campioană a Olandei

PSV Eindhoven a cucerit titlul de campioană a Olandei la fotbal pentru a 24-a oară în istoria sa, duminică, după ce a învins-o pe a doua clasată, Ajax Amsterdam, cu scorul...

Ronald Koeman este noul selecţioner al Olandei

Ronald Koeman a fost numit marţi selecţioner al naţionalei de fotbal a Olandei, semnând un contract pe 4 ani, el urmând să se afle pe banca tehnică şi la Cupa Mondială...

Robin van Persie revine după 14 ani la Feyenoord

Internaţionalul olandez Robin van Persie, fostul atacant al echipelor Arsenal Londra şi Manchester United, revine după 14 ani la clubul la care s-a lansat ca fotbalist, Feyenoord Rotterdam, a...

Dick Advocaat renunță la postul de selecționer al Olandei după meciul cu România

Dick Advocaat a anunțat că se va retrage din postul de selecționer al naționalei Olandei după meciurile amicale pe care "Portocala mecanică" se va disputa luna acesta, cu...

Olanda a învins Maroc, scor 2-1, într-un meci amical

Echipa naţională a Olandei, aflată la prima partidă de la revenirea lui Dick Advocaat în postul de selecţioner, a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-1...

Feyenoord, pentru a 15-a oară campioană după o triplă reușită de Kuyt

Feyenoord Rotterdam a devenit campioană a Olandei pentru a 15-a oară în istoria sa, după victoria de duminică în fața lui Heracles Almelo, cu scorul de 3-1, grație unei...

Olanda: Eredivisie - Etapa 33

Duminica 14 mai 2017   14.05.2017, 15:30 ADO Den Haag - SBV Excelsior 4 - 1 (3-1) Au marcat: 1-0 Becker (8), 1-1 Fortes (20), 2-1 Haenaar (25), 3-1 El Khayati (33), 4-1 Kanon (65)...

Olanda: Eredivisie - Etapa 33

Duminica 7 mai 2017   07.05.2017, 15:30 AFC Ajax - Go Ahead Eagles 4 - 0 (2-0) Au marcat: 1-0 Kluivert (24), 2-0 Dolberg (29), 3-0 de Jong (48), 4-0 Cassierra (71)  ...

Dick Advocaat va fi numit selectioner al Olandei

Dick Advocaat va fi numit selecţioner al Olandei. El va pregăti naţionala olandeză pentru a treia oară.    Advocaat va fi numit după ce Louis van Gaal, Ronald Koeman,...

Stadionul echipei Ajax Amsterdam va purta numele lui Johan Cruyff

Stadionul echipei Ajax Amsterdam va purta numele fostului internaţional olandez Johan Cruyff, decedat în martie 2016.   Amsterdam ArenA, cu o capacitate de 51.000 de locuri,...



Top News

-Victorii facile pentru Real Madrid şi Juventus, în Liga Campionilor; Manchester City, învinsă de Lyon

-Dinu Todoran: Este o presiune mare, ne dorim cu toţii victoria

-Şaisprezecimile Cupei României vor începe marţi, 25 septembrie, cu patru meciuri

-Clubul Dinamo, amendat cu 2.500 lei de Comisia de Disciplină a FRF

-Ponturi pariuri din UEFA Champions League

-Victorie dramatică pentru Liverpool în derby-ul cu PSG, din Liga Campionilor

-Dorinel Munteanu, prezentat ca antrenor al echipei Concordia Chiajna




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Andrzej Buncol
Polonia
59 ani

Benjamin van den Broek
Olanda
31 ani

Branislav Jovanović
Serbia
33 ani

Bruce Arena
SUA
67 ani

Camora
Portugalia
32 ani

Carlos Aguilera
Uruguay
54 ani

Daniele Ragatzu
Italia
27 ani

Dimitris Chatziisaias
Grecia
26 ani

Fernando Cavenaghi
Argentina
35 ani

Ivan Gudelj
Croația
58 ani

Jon McKain
Australia
36 ani

Marat Izmailov
Rusia
36 ani

Mihai Baicu
România
43 ani

Pedro Geromel
Brazilia
33 ani

Rinat Akhmetov
Ucraina
52 ani

SK BRANN BERGEN
Norvegia
110 ani

Tabaré Ramos
SUA
52 ani

Trevor Steven
Anglia
55 ani

Yazalde Gomes
Guinea-Bissau
30 ani

Zoran Mirković
Serbia
47 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


2018-2019


Liga 1 2018-2019
14.09.2018 Concordia Chiajna Sepsi Sfântu Gheorghe C
14.09.2018 Dinamo București Astra Giurgiu C
15.09.2018 Dunărea Călărași FC Botoșani C
15.09.2018 Gaz Metan Mediaș CS Universitatea Craiova C
16.09.2018 FC Voluntari CSM Politehnica Iaşi C
16.09.2018 CFR 1907 Cluj Fotbal Club FCSB C
17.09.2018 FC Viitorul FC Hermannstadt C


1. Fotbal Club FCSB 15
2. Astra Giurgiu 14
3. Sepsi Sfântu Gheorghe 14
4. Gaz Metan Mediaș 14
5. CFR 1907 Cluj 13
6. FC Viitorul 13
7. Dunărea Călărași 12
8. CS Universitatea Craiova 11
9. CSM Politehnica Iaşi 11
10. Dinamo București 10
11. FC Botoșani 8
12. FC Hermannstadt 7
13. Concordia Chiajna 7
14. FC Voluntari 2
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
15.09.2018 CS Mioveni ACS Energeticianul Petroșani C
15.09.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti Chindia Târgoviște C
15.09.2018 SSC Farul Constanţa Metaloglobus București C
15.09.2018 Dacia Unirea Brăila Pandurii Târgu-Jiu C
15.09.2018 Ripensia Timișoara CS Balotești C
15.09.2018 UTA Arad Academica Clinceni C
16.09.2018 Aerostar Bacău Luceafărul Oradea C
16.09.2018 ACS Poli Timișoara FC Snagov C
16.09.2018 Petrolul Ploiești ASU Politehnica Timişoara C
17.09.2018 FC Argeș Pitești Universitatea Cluj C


1. Academica Clinceni 18
2. FC Snagov 17
3. Petrolul Ploiești 16
4. CS Mioveni 15
5. FC Argeș Pitești 15
6. Pandurii Târgu-Jiu 14
7. UTA Arad 13
8. Universitatea Cluj 12
9. Chindia Târgoviște 11
10. ACS Energeticianul Petroșani 10
11. ASC Daco-Getica Bucureşti 9
12. Ripensia Timișoara 8
13. ASU Politehnica Timişoara 7
14. Metaloglobus București 7
15. SSC Farul Constanţa 6
16. Luceafărul Oradea 5
17. Aerostar Bacău 4
18. ACS Poli Timișoara 4
19. Dacia Unirea Brăila 3
20. CS Balotești 2
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5