Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Olanda: Eredivisie 29.01.2017 - 19:46

Olanda: Eredivisie - Etapa 20

Vineri 27 ianuarie 2017

27.01.2017, 21:00
Willem II Tilburg - Sparta Rotterdam 3 - 2 (2-1)
Au marcat:
1-0 Sol (18), 1-1 El Azzouzi (21), 2-1 Lachman (45), 2-2 Verhaar (69), 3-2 Haye (90+3)

Sambata 28 ianuarie 2017

28.01.2017, 19:30
Go Ahead Eagles - FC Utrecht 0 - 1 (0-1)
A marcat:
0-1 Schenk (31)

28.01.2017, 20:45
Heracles Almelo - PSV Eindhoven 1 - 2 (0-0)
Au marcat:
0-1 Ramselaar (50), 1-1 Armenteros (74), 1-2 Propper (87)

28.01.2017, 20:45
Roda Kerkrade - SBV Excelsior 4 - 0 (2-0)
Au marcat:
1-0 Schahin (19), 2-0 Paulissen (45+1), 3-0 Papazoglou (62), 4-0 Paulissen (65)

Duminica 29 ianuarie 2017

29.01.2017, 13:30
SC Heerenveen - FC Groningen 0 - 0 (0-0)


29.01.2017, 15:30
AFC Ajax - ADO Den Haag 3 - 0 (2-0)
Au marcat:
1-0 Ziyech (11), 2-0 Schone (34), 3-0 Dolberg (76)

29.01.2017, 15:30
PEC Zwolle - FC Twente 1 - 2 (1-1)

Au marcat: 0-1 Seys (8), 1-1 Menig (31), 1-2 Assaidi (55)

29.01.2017, 15:30
Vitesse Arnhem - AZ Alkmaar 2 - 1 (1-0)
Au marcat:
1-0 Baker (10), 2-0 Nathan (51), 2-1 Kashia (64 autogol)

29.01.2017, 17:45
Feyenoord - NEC Nijmegen 4 - 0 (2-0)
Au marcat:
1-0 Berghuis (30), 2-0 Elia (44), 3-0 Jorgensen (87), 4-0 Jorgensen (90)

Clasament

Etapa urmatoare (04.02.2017)
ADO Den Haag - Vitesse Arnhem   
NEC Nijmegen - Go Ahead Eagles   
AZ Alkmaar - PSV Eindhoven   
Willem II Tilburg - Heracles Almelo   
FC Groningen - SBV Excelsior   
Roda Kerkrade - AFC Ajax   
FC Twente - Feyenoord   
Sparta Rotterdam - PEC Zwolle 






Taguri: Olanda    Eredivisie    Etapa 20   

» Clasament Olanda - Eredivisie
Comenteaza

Ultimele stiri - Olanda: Eredivisie

Dick Advocaat renunță la postul de selecționer al Olandei după meciul cu România

Dick Advocaat a anunțat că se va retrage din postul de selecționer al naționalei Olandei după meciurile amicale pe care "Portocala mecanică" se va disputa luna acesta, cu Scoția...

Olanda a învins Maroc, scor 2-1, într-un meci amical

Echipa naţională a Olandei, aflată la prima partidă de la revenirea lui Dick Advocaat în postul de selecţioner, a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-1...

Feyenoord, pentru a 15-a oară campioană după o triplă reușită de Kuyt

Feyenoord Rotterdam a devenit campioană a Olandei pentru a 15-a oară în istoria sa, după victoria de duminică în fața lui Heracles Almelo, cu scorul de 3-1, grație unei triple a...

Olanda: Eredivisie - Etapa 33

Duminica 14 mai 2017   14.05.2017, 15:30 ADO Den Haag - SBV Excelsior 4 - 1 (3-1) Au marcat: 1-0 Becker (8), 1-1 Fortes (20), 2-1 Haenaar (25), 3-1 El Khayati (33), 4-1 Kanon (65)...

Olanda: Eredivisie - Etapa 33

Duminica 7 mai 2017   07.05.2017, 15:30 AFC Ajax - Go Ahead Eagles 4 - 0 (2-0) Au marcat: 1-0 Kluivert (24), 2-0 Dolberg (29), 3-0 de Jong (48), 4-0 Cassierra (71)  ...

Dick Advocaat va fi numit selectioner al Olandei

Dick Advocaat va fi numit selecţioner al Olandei. El va pregăti naţionala olandeză pentru a treia oară.    Advocaat va fi numit după ce Louis van Gaal, Ronald Koeman, Frank de...

Stadionul echipei Ajax Amsterdam va purta numele lui Johan Cruyff

Stadionul echipei Ajax Amsterdam va purta numele fostului internaţional olandez Johan Cruyff, decedat în martie 2016.   Amsterdam ArenA, cu o capacitate de 51.000 de locuri, se...

Olanda: Eredivisie - Etapa 32

Vineri 21 aprilie 2017   21.04.2017, 21:00 SC Heerenveen - Willem II Tilburg 1 - 0 (1-0) A marcat: 1-0 Larsson (40)   Sambata 22 aprilie 2017   22.04.2017, 19:30 NEC Nijmegen - SBV...

Olanda: Eredivisie - Etapa 31

Vineri 14 aprilie 2017   14.04.2017, 21:00 Heracles Almelo - AZ Alkmaar 1 - 2 (0-0) Au marcat: 0-1 Weghrost (53), 0-2 Jahanbakhsh (82), 1-2 Kuwas (90+2)   Sambata 15 aprilie 2017  ...

Olanda: Eredivisie - Etapa 30

Vineri 7 aprilie 2017   07.04.2017, 21:00 Sparta Rotterdam - SBV Excelsior 2 - 3 (1-2) Au marcat: 1-0 Koolwijk (10 autogol), 1-1 Hasselbaink (24), 1-2 Elbers (44), 1-3 Hasselbaink (48), 2-3...

Olanda: Eredivisie - Etapa 28

Sambata 1 aprilie 2017   01.04.2017, 19:30 AZ Alkmaar - FC Groningen 0 - 0 (0-0)   01.04.2017, 19:30 PEC Zwolle - SBV Excelsior 1 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Warmerdam (26), 1-1 Bruins (34)  ...



Top News

-Gigi Becali: Am mare încredere în Dică

-Un fan norvegian al echipei Liverpool şi-a numit fetiţa YNWA

-Alexandru Ioniţă II a semnat un contract cu CFR Cluj

-Valerică Găman a semnat un contract pe două sezoane cu FCSB

-Pe când o altă gheată de aur în România ?

-Biletul zilei 20.01.2018 - COTA 4 din fotbal

-UEFA pregăteşte o "taxă de lux" pentru cluburi, anunţă Čeferin




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrián Ramos
Columbia
32 ani

Alain Sutter
Elveția
50 ani

Alberto Frison
Italia
30 ani

Alexandru Zotincă
România
41 ani

Altair Gomes
Brazilia
80 ani

Ciprian Suciu
România
31 ani

Costel Orac
România
59 ani

David López
Spania
32 ani

David Martin
Anglia
32 ani

Elzo Coelho
Brazilia
57 ani

Ernst Baumeister
Austria
61 ani

Evgeni Aldonin
Rusia
38 ani

Fabricio Coloccini
Argentina
36 ani

Fonsi
Spania
32 ani

Frank Leboeuf
Franța
50 ani

Gonzalo Barreto
Uruguay
26 ani

Hidetoshi Nakata
Japonia
41 ani

Hristo Zlatinski
Bulgaria
33 ani

Iban Zubiaurre
Spania
35 ani

Ibrahima Sonko
Senegal
37 ani

Ioan Mărginean
România
46 ani

Ion Dogaru
România
42 ani

Ionuț Olteanu
România
28 ani

Ionuț Vasilachi
România
33 ani

Jonathan Woodgate
Anglia
38 ani

Jörg Böhme
Germania
44 ani

Jorge Galán
Spania
29 ani

Jorge Núñez
Paraguay
40 ani

Jürgen Pommerenke
RDG
65 ani

Ladislav Vízek
Cehoslovacia
63 ani

Maceo Rigters
Olanda
34 ani

Marcel Schmelzer
Germania
30 ani

Mauricio Serna
Columbia
50 ani

Mihai Zamfir
România
63 ani

Milan Mitić
Serbia
34 ani

Mohamed Sissoko
Mali
33 ani

Ota Hemele
Cehoslovacia
92 ani

Ramazan Civelek
Turcia
22 ani

Róbert Ambrusics
Ungaria
26 ani

Rogério Ceni
Brazilia
45 ani

Vincent Aboubakar
Camerun
26 ani

Vladlen Yurchenko
Ucraina
24 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2017-2018


Liga 1 2017-2018
15.12.2017 Astra Giurgiu FC Botoșani C
16.12.2017 Concordia Chiajna Gaz Metan Mediaș C
16.12.2017 CS Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
17.12.2017 CSM Politehnica Iași Juventus București C
17.12.2017 Steaua București FC Viitorul C
18.12.2017 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
18.12.2017 ACS Poli Timișoara Dinamo București C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Steaua București 47
3. CS Universitatea Craiova 43
4. Astra Giurgiu 37
5. FC Botoșani 35
6. FC Viitorul 34
7. Dinamo București 34
8. CSM Politehnica Iași 30
9. ACS Poli Timișoara 26
10. FC Voluntari 25
11. Concordia Chiajna 24
12. Gaz Metan Mediaș 15
13. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
08.12.2017 CS Mioveni Dunărea Călărași C
09.12.2017 CS Balotești Sportul Snagov C
09.12.2017 ASA Târgu-Mureș Foresta Suceava C
09.12.2017 Dacia Unirea Brăila Știința Miroslava C
09.12.2017 Metaloglobus București FC UTA Arad C
09.12.2017 Academica Clinceni Olimpia Satu-Mare C
09.12.2017 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
09.12.2017 FC Argeș Pitești ASU Poli Timişoara C
09.12.2017 FC Hermannstadt CS Afumați C
10.12.2017 Chindia Târgoviște Pandurii Târgu-Jiu C


1. Dunărea Călărași 49
2. FC Hermannstadt 48
3. Chindia Târgoviște 42
4. CS Afumați 38
5. ASU Poli Timişoara 36
6. Academica Clinceni 35
7. FC Argeș Pitești 34
8. ASA Târgu-Mureș 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 26
11. Ripensia Timișoara 25
12. FC UTA Arad 25
13. Știința Miroslava 22
14. Luceafărul Oradea 21
15. Metaloglobus București 20
16. CS Balotești 20
17. Foresta Suceava 20
18. Olimpia Satu-Mare 19
19. Dacia Unirea Brăila 18
20. Pandurii Târgu-Jiu 18
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5