Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 13.02.2017 - 08:15

Adrian Comanescu si Marcel Barsan vor arbitra meciurile FC Viitorul - Pandurii si Concordia - Dinamo

Adrian Comanescu si Marcel Barsan vor arbitra meciurile FC Viitorul - Pandurii si Concordia - Dinamo
Arbitrii Adrian Comănescu şi Marcel Bârsan vor conduce la centru meciurile FC Viitorul - Pandurii Târgu-Jiu şi Concordia Chiajna - Dinamo, care vor avea loc, luni, în etapa a 23-a a Ligii 1.

La partida de la Ovidiu, programată la ora 17:30, Comănescu va fi ajutat de asistenţii Marius Nicoară şi Bogdan Gheorghe. Arbitru de rezervă va fi Cătălin Buşi, iar observatori Liviu Ciubotariu şi Marin Petrache.

La meciul Concordia - Dinamo, care se va disputa cu începere de la ora 20:00, Marcel Bârsan va fi ajutat de asistenţii Valentin Avram şi Sebastian Stoianov. Ionuţ Coza va fi rezervă, iar observatori vor fi Laszlo Sajtos şi Ion Căţoi.






Taguri: Liga 1    Etapa 23    Adrian Comanescu    Marcel Barsan   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Liga 1 - Etapa 12: Rezultate şi marcatori

⚽️ Vineri, 22 septembrie 2017   22.09.2017, Drobeta Turnu-Severin, Stadion: "Municipal", ora: 20:30, live Digi, Telekom, Look CS Universitatea Craiova - FC Voluntari 1...

CS Universitatea Craiova - FC Voluntari 1 - 1

Formaţia CSU Craiova a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputată, vineri, pe teren propriu, în compania echipei FC Voluntari, în etapa a XII-a a Ligii I. Golurile au...

Liga 1 - Etapa 11: Rezultate şi marcatori

⚽️ Marți, 19 septembrie 2017   19.09.2017, Ploieşti, Stadion: "Ilie Oană", ora: 18:00, live Digi, Telekom, Look FC Voluntari - ACS Poli Timișoara 1 - 0 (0-0) A marcat: 1-0 Tudorie...

Meciul Dinamo - Concordia Chiajna, amânat de LPF ca urmare a avertizărilor meteorologice

Liga Profesionistă de Fotbal a amânat meciul Dinamo - Concordia Chiajna, programat în această seară, de la ora 21,00, pe stadionul din Șoseaua Ștefan cel Mare, ca urmare a...

Mihai Stoica: Cei de la CFR așa au fost învățați să câștige, numai din penalty în minutul 93

Directorul sportiv al clubului de fotbal FCSB, Mihai Stoica, a atras atenția, miercuri, într-o conferință de presă, că CFR Cluj este avantajată de arbitri în acest...

Etapa 10. Impresionanta Astra

Ajunserăm și la prima rundă care are două cifre. O rundă în care surprinde doar egalul lui Sepsi de la Timișoara. Asta arată ce instabile sunt echipele medii ale Ligii 1. CFR Cluj continuă nu pe...

Liga 1 - Etapa 10: Rezultate şi marcatori

⚽️ Vineri, 15 septembrie 2017   15.09.2017, Ploieşti, Stadion: "Ilie Oană", ora: 18:00, live Digi, Dolce, Look Juventus București - FC Botoșani 0 - 2 (0-1) Au marcat: 0-1 Bus (30),...

Mutu: Miriuţă este aproape de Dinamo aşa cum sunt şi ceilalţi cu care discutăm

Adrian Mutu, directorul general al clubului Dinamo Bucureşti, spune că echipa din Ştefan cel Mare va avea un nou antrenor până la meciul cu FCSB, însă a evitat să pronunţe...

Alegeri la LPF, pe 23 octombrie. Iorgulescu va candida din nou

Adunarea Generala a Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF) a stabilit, luni, ca alegerile pentru presedintia forului sa aiba loc la 23 octombrie, de la ora 12.00. Presedintele in functie, Gino...

Avancronica meciului Astra Giurgiu - Viitorul Constanţa

Avancronica meciului Astra Giurgiu - Viitorul Constanţa, programat luni, 18.09.2017, de la ora 20.30: Giurgiuvenii au un parcurs formidabil pe teren propriu, gruparea de la malul Dunării reuşind...

Liga 1: CS Universitatea Craiova - Dinamo București 2-2

CS Universitatea Craiova a remizat acasă cu Dinamo București, scor 2-2 (0-1), sâmbătă, în derby-ul etapei a 10-a a Ligii 1 de fotbal, disputat la Severin.  ...



Top News

-Meciul Dinamo - Concordia Chiajna, amânat

-Dembele, operat cu succes

-Christoph Daum ar putea prelua pe Anderlecht

-Etapa 10. Impresionanta Astra

-Liga 1 - Etapa 10: Rezultate şi marcatori

-Antrenorul Rene Weiler a fost demis de la Anderlecht

- Alegeri la LPF, pe 23 octombrie. Iorgulescu va candida din nou




Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Cătălin Răcănel
România
41 ani

Daniel Ghindeanu
România
37 ani

Diogo Valente
Portugalia
33 ani

Fábio Simplício
Brazilia
38 ani

JI Callsen-Bracker
Germania
33 ani

Kanu
Brazilia
30 ani

Kevin Vogt
Germania
26 ani

LILLE OSC
Franţa
73 ani

Mihai Filip
România
38 ani

Narcis Răducan
România
43 ani

OS BELENENSES
Portugalia
98 ani

Paolo Rossi
Italia
61 ani

Petre Deselnicu
România
71 ani

Quini
Spania
68 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


2017-2018


Liga 1 2017-2018
22.09.2017 CS Universitatea Craiova FC Voluntari C
23.09.2017 Concordia Chiajna
20:30
Sepsi Sfântu Gheorghe Dolce Sport 1 C
24.09.2017 Juventus București
15:00
Gaz Metan Mediaș Dolce Sport 1 C
24.09.2017 CSM Politehnica Iași
17:30
ACS Poli Timișoara Dolce Sport 1 C
24.09.2017 Steaua București
20:30
Dinamo București Dolce Sport 1 C
25.09.2017 FC Botoșani
18:00
FC Viitorul Dolce Sport 1 C
25.09.2017 Astra Giurgiu
20:30
CFR 1907 Cluj Dolce Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 26
2. CS Universitatea Craiova 23
3. Steaua București 22
4. Astra Giurgiu 22
5. FC Botoșani 20
6. ACS Poli Timișoara 17
7. Dinamo București 16
8. FC Voluntari 15
9. FC Viitorul 14
10. CSM Politehnica Iași 14
11. Sepsi Sfântu Gheorghe 10
12. Concordia Chiajna 5
13. Gaz Metan Mediaș 5
14. Juventus București 3
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
16.09.2017 Sportul Snagov Olimpia Satu-Mare C
16.09.2017 Pandurii Târgu-Jiu CS Afumați C
16.09.2017 Știința Miroslava FC Hermannstadt C
16.09.2017 Foresta Suceava CS Mioveni C
16.09.2017 Luceafărul Oradea Academica Clinceni C
16.09.2017 Ripensia Timișoara Metaloglobus București C
16.09.2017 Dacia Unirea Brăila FC Argeș Pitești C
16.09.2017 FC UTA Arad Dunărea Călărași C
16.09.2017 ASU Poli Timişoara CS Balotești C
18.09.2017 ASA Târgu-Mureș Chindia Târgoviște C


1. FC Hermannstadt 21
2. Ripensia Timișoara 17
3. ASA Târgu-Mureș 17
4. Dunărea Călărași 16
5. Chindia Târgoviște 14
6. Academica Clinceni 14
7. Sportul Snagov 14
8. ASU Poli Timişoara 13
9. Pandurii Târgu-Jiu 12
10. Dacia Unirea Brăila 11
11. CS Mioveni 11
12. FC Argeș Pitești 11
13. FC UTA Arad 9
14. Metaloglobus București 8
15. CS Afumați 8
16. Olimpia Satu-Mare 7
17. CS Balotești 6
18. Luceafărul Oradea 5
19. Știința Miroslava 4
20. Foresta Suceava 4
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5