Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Europa League 17.02.2017 - 10:23

Europa League | Victorii importante pentru Anderlecht si Fiorentina

Europa League: Rezultatele înregistrate joi în 16-imi
Anderlecht și Fiorentina, echipe la care joacă fotbaliști români, au obținut victorii importante, joi seara, în meciurile din prima manșă a șaisprezecimilor de finală ale Europa League.

Anderlecht s-a impus cu scorul 2-0, la Bruxelles, în fața formației ruse Zenit Sankt Petersburg, antrenată de Mircea Lucescu. Ambele goluri ale belgienilor a fost reușite de ghanezul Frank Acheampong (5, 31), din pasele lui Nicolae Stanciu. Stanciu a fost titular și a jucat 74 de minute. La "Mauves", Alex Chipciu a început ca rezervă, fiind introdus în joc în minutul 60.

Portarul Ciprian Tătărușanu a fost integralist la Fiorentina, victorioasă cu 1-0 în deplasare, cu Borussia Mönchengladbach.

Lyon, Rostov, Beșiktaș, Manchester United, Schalke 04 și AS Roma sunt cu un pas în optimile de finală, după victoriile categorice obținute.

Rostov a trecut cu 4-0 de Sparta Praga, echipă la care fundașul român Bogdan Vătăjelu nu a făcut parte din lot. Mijlocașul Andrei Prepeliță a rămas pe banca de rezerve până în minutul 83 la echipa rusă, când a fost introdus pe teren.

Rostov a deschis scorul prin golul marcat de slovenul Miha Mevlja (ex-Dinamo București).

Atacantul român Claudiu Keserü a marcat golul echipei bulgare Ludogoreț Razgrad, învinsă de FC Copenhaga cu scorul de 2-1, la Sofia. Oaspeții au deschis scorul prin autogolul lui Anicet Abel (2), iar Youssef Toutouh a majorat avantajul danezilor (53). Keserü a intrat pe teren în minutul 62 și a marcat în minutul 80. Fundașul Cosmin Moți a fost integralist la campioana Bulgariei.

Atacantul Raul Rusescu a intrat în minutul 81 la Osmanlıspor, care a remizat cu Olympiakos, la Pireu, scor 0-0.

Mijlocașul Ovidiu Hoban a jucat 67 de minute la Hapoel Beer Sheva, în meciul pierdut de campioana Israelului pe teren propriu cu Beșiktaș (1-3).

Manchester United a învins la scor de forfait echipa franceză AS Saint-Etienne, 3-0, suedezul Zlatan Ibrahimović reușind un hat-trick (15, 75, 88 - penalty), într-un meci care a adus în prim plan și un duel între frații Pogba - Paul (Unied) și Florent (ASSE).

Merită menționată și victoria cu 4-0 reușită de AS Roma (fără portarul Bogdan Lobonț) la Villarreal, bosniacul Edin Džeko reușind și el un hat-trick.

Rezultate:

FC Krasnodar (Rusia) - Fenerbahçe Istanbul (Turcia) 1-0
A marcat:
Viktor Claesson 4.

AZ Alkmaar (Olanda) - Olympique Lyon (Franța) 1-4
Au marcat:
Alireza Jahanbakhsh 68 - penalty, respectiv Lucas Tousart 26, Alexandre Lacazette 45+2, 57, Jordan Ferri 90+5.

Astra Giurgiu (România) - KRC Genk (Belgia) 2-2
Au marcat:
Constantin Budescu (43), Takayuki Seto (90), respectiv Timoty Castagne (25), Leandro Trossard (83).

Borussia Mönchengladbach (Germania) - ACF Fiorentina (Italia) 0-1
A marcat:
Federico Bernardeschi 44.

Celta Vigo (Spania) - Șahtior Donețk (Ucraina) 0-1
A marcat:
Gustavo Blanco 26.

FC Rostov (Rusia) - Sparta Praga (Cehia) 4-0
Au marcat:
Miha Mevlja 15, Dmitri Poloz 37, Christian Noboa 40, Serdar Azmoun 68.
Cartonaș roșu: Tiemoko Konate (Sparta) 32.

KAA Gent (Belgia) - Tottenham Hotspur (Anglia) 1-0
A marcat:
Jeremy Perbet 59.

Ludogoreț Razgrad (Bulgaria) - FC Copenhaga (Danemarca) 1-2, la Sofia
Au marcat:
Claudiu Keserü 81, respectiv Anicet Abel (autogol) 2, Youssef Toutouh 53.
Cartonaș roșu: Jan Gregus (FC Copenhaga) 90+6.

Olympiakos Pireu (Grecia) - Osmanlıspor FK (Turcia) 0-0
Cartonaș roșu: Bruno Viana (Olympiakos) 73.

Anderlecht Bruxelles (Belgia) - Zenit Sankt Petersburg (Rusia) 2-0
A marcat:
Frank Acheampong 5, 31.

Athletic Bilbao (Spania) - APOEL Nicosia (Cipru) 3-2
Au marcat:
Georgios Merkis (autogol) 38, Aritz Aduriz 61, Inaki Williams 72, respectiv Georgios Efrem 36, Giannis Gianniotas 89.

Hapoel Beer Sheva (Israel) - Beșiktaș Istanbul (Turcia) 1-3
Au marcat:
Elyaniv Barda 44, respectiv William Soares (autogol) 42, Cenk Tosun 60, Atiba Hutchinson 90+3.

Legia Varșovia (Polonia) - Ajax Amsterdam (Olanda) 0-0
Cartonaș roșu: Kenny Tete (Ajax) 84.

Manchester United (Anglia) - AS Saint-Étienne (Franța) 3-0
A marcat:
Zlatan Ibrahimović 15, 75, 88 - penalty.

PAOK Salonic (Grecia) - Schalke 04 (Germania) 0-3
Au marcat:
Guido Burgstaller 27, Max Meyer 82, Klaas Jan Huntelaar 90.

Villarreal CF (Spania) - AS Roma (Italia) 0-4
Au marcat:
Emerson 32, Edin Džeko 65, 79, 86.

Meciurile retur vor avea loc pe 22 și 23 februarie.






Taguri: Europa League    Anderlecht    Fiorentina    Zenit Sankt Petersburg    Mircea Lucescu    Nicolae Stanciu    Frank Acheampong    Alex Chipciu   

» Europa League - rezultate meciuri, etape
Comenteaza

Ultimele stiri - Europa League

Europa League: Cosmin Moți a marcat pentru Ludogoreț Razgrad

Fundașul român Cosmin Moți a marcat un gol pentru formația bulgară Ludogoreț Razgrad, care a învins cu scorul de 2-0 formația portugheză Sporting Braga, joi, în...

Rezultatele din Europa League: Hapoel Beer Sheva - FC Lugano 2-1, în grupa formației FCSB

Echipa israeliană Hapoel Beer Sheva a învins formația elvețiană FC Lugano cu scorul de 2-1, joi seara, într-un meci din Grupa G a Europa League la fotbal, din care face parte și...

Pavel Vrba (Plzen) - FCSB a fost tot timpul peste noi, de aceea a câștigat azi

Antrenorul echipei de fotbal Viktoria Plzen, Pavel Vrba, a declarat, joi seara, după înfrângerea cu 3-0 suferită pe Arena Națională în fața formației FCSB,...

Pavel Vrba (Plzen), înaintea meciului cu FCSB - Dacă întâlneam o altă echipă eram mai liniștit

Antrenorul echipei de fotbal Viktoria Plzen, Pavel Vrba, a declarat, miercuri seara, într-o conferință de presă, că nu e dezamăgit că va juca din nou cu FCSB, după ce a pierdut dubla din...

Daniel Kolar (Plzen) - Avem un respect deosebit pentru FCSB, dar am venit la București să câștigăm

Fotbalistul echipei Viktoria Plzen, Daniel Kolar, a declarat, miercuri seara, într-o conferință de presă, că are un respect deosebit pentru FCSB, adversara din partida de joi din grupele...

S-au stabilit grupele Ligii Europa. FCSB va întâlni, din nou, pe Viktoria Plzen

Echipele Viktoria Plzen (Cehia), Hapoel Beer Sheva (Israel) și FC Lugano (Elveția) vor fi adversarele vicecampioanei României, FCSB, în Grupa G a Ligii Europa, în urma...

Bruges, PAOK, Fenerbahce, Ajax și FC Krasnodar au ratat calificarea în grupele Europa League

Echipele FC Bruges, PAOK, Dinamo Zagreb, Fenerbahce, Legia, Ajax și FC Krasnodar au ratat calificarea în grupele Europa League la fotbal, în urma meciurilor de joi din manșa...

Utrecht - Zenit Sankt Petersburg 1-0, în play-off-ul Europa League

Formația olandeză Utrecht a învins echipa rusă Zenit Sankt Petersburg cu scorul de 1-0 (0-0), miercuri seara, pe teren propriu, într-o partidă din prima manșă a play-off-ului...

Antrenorul echipei Red Bull Salzburg nu se lasă păcălit de rezultatele mai slabe ale Viitorului

Germanul Marco Rose, antrenorul echipei austriece de fotbal Red Bull Salzburg, a declarat că nu se lasă păcălit de rezultatele mai slabe ale formației FC Viitorul Constanța înaintea...

CS Universitatea Craiova, învinsă cu 2-0 de AC Milan

Echipa de fotbal CS Universitatea Craiova a fost eliminată din Europa League de formația italiană AC Milan, care a învins cu scorul de 2-0 (1-0), joi seara pe stadionul ''San Siro'', în manșa...

Astra Giurgiu, eliminată din Europa League de FK Oleksandria, victorioasă cu 1-0

Echipa de fotbal Astra Giurgiu a ratat calificarea în play-off-ul Europa League, după ce a fost învinsă de formația ucraineană FK Oleksandria cu scorul de 1-0 (1-0), joi seara, pe stadionul Nika...



Top News

-Olanda, adversarul nostru cel mai distructiv

-Acra portocală olandeză după dulcele rahat turcesc

-România, învinsă de Olanda cu 3-0, în meci amical

-S-a cam deshidratat "Portocala mecanică"

-Italia, marea absentă de la Cupa Mondială din 2018; Suedia, a 29-a echipă calificată

-Cosmin Contra: Gândul nostru e la victorie în meciul cu Olanda

-Vlad Chiricheș: Regretăm că nu am ajuns la baraj, dar sperăm să începem cu bine noua campanie




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrián Colunga
Spania
33 ani

Aguiar Burgos
Uruguay
32 ani

Bernd Schneider
Germania
44 ani

Dondu Avaa
Nigeria
39 ani

Eric Lichaj
SUA
29 ani

Ervin Skela
Albania
41 ani

FLAMENGO RIO DE JANEIRO
Brazilia
122 ani

Florin Croitoru
România
39 ani

Giovanni Rosso
Croația
45 ani

Gomo Onduku
Nigeria
24 ani

Luís Alberto
Brazilia
34 ani

Milan Gajić
Serbia
31 ani

Mimoun Azaouagh
Germania
35 ani

Nani
Portugalia
31 ani

Roman Zozulya
Ucraina
28 ani

Thomas Libiih
Camerun
51 ani

Titi Camara
Guineea
45 ani

Virgil Dridea
România
77 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


2017-2018


Liga 1 2017-2018
17.11.2017 ACS Poli Timișoara FC Botoșani C
17.11.2017 CSM Politehnica Iași Steaua București C
18.11.2017 Sepsi Sfântu Gheorghe
16:00
Gaz Metan Mediaș Dolce Sport 1 C
18.11.2017 CS Universitatea Craiova
19:00
Juventus București Dolce Sport 1 C
19.11.2017 Concordia Chiajna
18:00
Astra Giurgiu Dolce Sport 1 C
19.11.2017 Dinamo București
20:45
CFR 1907 Cluj Dolce Sport 1 C
20.11.2017 FC Voluntari
20:45
FC Viitorul Dolce Sport 1 C


1. Steaua București 38
2. CFR 1907 Cluj 37
3. CS Universitatea Craiova 33
4. FC Botoșani 32
5. FC Viitorul 29
6. Astra Giurgiu 25
7. Dinamo București 24
8. CSM Politehnica Iași 24
9. ACS Poli Timișoara 23
10. FC Voluntari 20
11. Concordia Chiajna 17
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 11
13. Gaz Metan Mediaș 10
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
11.11.2017 CS Balotești Metaloglobus București C
11.11.2017 CS Afumați Chindia Târgoviște C
11.11.2017 Olimpia Satu-Mare Dacia Unirea Brăila C
11.11.2017 FC UTA Arad ASA Târgu-Mureș C
11.11.2017 Pandurii Târgu-Jiu Ripensia Timișoara C
11.11.2017 Știința Miroslava Foresta Suceava C
11.11.2017 CS Mioveni Sportul Snagov C
12.11.2017 Dunărea Călărași FC Argeș Pitești C
12.11.2017 FC Hermannstadt Academica Clinceni C
12.11.2017 ASU Poli Timişoara Luceafărul Oradea C


1. FC Hermannstadt 40
2. Dunărea Călărași 39
3. Chindia Târgoviște 35
4. Academica Clinceni 29
5. ASA Târgu-Mureș 28
6. CS Afumați 28
7. ASU Poli Timişoara 27
8. CS Mioveni 23
9. Sportul Snagov 23
10. FC Argeș Pitești 22
11. Ripensia Timișoara 21
12. Olimpia Satu-Mare 20
13. Metaloglobus București 19
14. FC UTA Arad 18
15. Dacia Unirea Brăila 17
16. Pandurii Târgu-Jiu 17
17. CS Balotești 17
18. Luceafărul Oradea 16
19. Foresta Suceava 14
20. Știința Miroslava 12
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5