Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Europa League 17.03.2017 - 14:55

Stanciu şi Chipciu vor întâlni cu Anderlecht pe Manchester United, în sferturile de finală ale Europa League

Stanciu şi Chipciu vor întâlni cu Anderlecht pe Manchester United, în sferturile de finală ale Europa League
Echipa belgiană Anderlecht Bruxelles, unde sunt legitimaţi mijlocaşii Nicolae Stanciu şi Alexandru Chipciu, va întâlni formaţia engleză Manchester United, în sferturile de finală ale Europa League, s-a stabilit, vineri, la tragerea la sorţi de la Nyon.
 
Programul complet al sferturilor de finală ale Europa League este următorul:
 
Anderlecht Bruxelles (Belgia) - Manchester United (Anglia)

Celta Vigo (Spania) - KRC Genk (Belgia)

Ajax Amsterdam (Olanda) - Schalke 04 (Germania)

Olympique Lyon (Franţa) - Beşiktaş İstanbul (Turcia).
 
Partidele tur se vor disputa la 13 aprilie, iar meciurile retur vor avea loc la 20 aprilie.
 
Tragerea la sorţi a fost efectuată de fostul internaţional suedez Patrik Andersson.






Taguri: Europa League    Anderlecht Bruxelles    Manchester United    Nicolae Stanciu    Alexandru Chipciu   

» Europa League - rezultate meciuri, etape
Comenteaza

Ultimele stiri - Europa League

Rudi Garcia: Scorul a fost prea sever, însă cea mai bună echipă a câştigat

Antrenorul echipei franceze Olympique Marseille, Rudi Garcia, consideră meritată victoria formaţiei spaniole Atlético Madrid în finala Europa League (0-3), disputată...

Diego Simeone: Griezmann a fost decisiv

Diego Simeone, antrenorul lui Atlético Madrid, a lăudat prestaţia atacantului francez Antoine Griezmann, autorul primelor două goluri ale echipei sale în finala Europa...

Europa League - finala: Olympique Marseile - Atlético Madrid 0-3

Atlético Madrid a câştigat pentru a treia oară trofeul Europa League la fotbal, după ce a învins-o pe Olympique Marseille cu scorul de 3-0 (1-0), în...

Finalele Cupei UEFA şi Europa League

Olympique Marseille şi Atlético Madrid se vor înfrunta, miercuri seara, în finala Europa League la fotbal, la Lyon, de la ora 21,45, ora României....

Europa League - semifinală - retur: Atlético Madrid - Arsenal Londra 1-0

Atlético Madrid s-a calificat, joi seara, în finala Europa League la fotbal, după ce a învins-o pe Arsenal Londra cu scorul de 1-0 (1-0), pe teren propriu,...

Europa League - semifinală - retur: FC Red Bull Salzburg - Olympique Marseille 2-1 după prelungiri

Olympique Marseille s-a calificat în finala Europa League la fotbal, joi seara, deşi a fost învinsă de FC Red Bull Salzburg cu scorul de 2-1 (0-0, 2-0), după prelungiri, la...

Europa League - semifinală: Arsenal Londra - Atlético Madrid 1-1

Echipa engleză de fotbal Arsenal a terminat la egalitate cu Atlético Madrid, 1-1 (0-0), joi seara, pe stadionul "Emirates Stadium" din Londra, în prima...

Europa League - semifinală: Olympique Marseille - FC Red Bull Salzburg 2-0

Olympique Marseille a învins formaţia austriacă RB Salzburg cu scorul de 2-0 (1-0), joi seara, pe "Stade Velodrome", în prima manşă a semifinalelor Europa...

OM - RB Salzburg şi Arsenal - Atlético Madrid, în semifinalele Europa League

Olympique Marseille o va înfrunta pe RB Salzburg, iar Arsenal o va întâlni pe Atlético Madrid în semifinalele Europa League la fotbal, potrivit...

Arsenal, OM, RB Salzburg şi Atlético Madrid, în semifinalele Europa League

Arsenal Londra, Olympique Marseille, RB Salzburg şi Atlético Madrid s-au calificat joi în semifinalele Europa League la fotbal, după partidele din manşa secundă a...

Arsenal, cea mai clară victorie din sferturile Europa League

Arsenal Londra a reuşit cea mai clară victorie din prima manşă a sferturilor de finală ale Europa League la fotbal, 4-1 cu ŢSKA Moscova, joi seara, pe teren propriu.  ...



Top News

-RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2018-2019

-Liga 1 - Etapa 1: Rezultate şi marcatori

-Dorin Rotariu va juca în Olanda, la AZ Alkmaar

-FC Viitorul l-a transferat pe mijlocaşul Andrei Artean

-Alexandru Cicâldău: Trebuie să câștigăm cu Iașiul!

-Cristian Tănase a semnat un contract cu Eskişehirspor

-Daniel Opriţa: Sunt bucuros că mă întorc în Liga 1 după scurta perioadă petrecută la Juventus




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alessandro Agostini
Italia
39 ani

Alessio Cerci
Italia
31 ani

Andy Townsend
Irlanda
55 ani

Diogo Andrade
Portugalia
33 ani

Frank Mill
Germania
60 ani

Gökhan Ünal
Turcia
36 ani

Ion Oană
România
46 ani

Iosif Lereter
România
85 ani

Juanito
Spania
42 ani

Luiz Gustavo
Brazilia
31 ani

Marco Bode
Germania
49 ani

Michael Odibe
Nigeria
30 ani

Nicolae Negrilă
România
64 ani

Sanaa Altama
Franţa
28 ani

Sorin Tabacariu
România
24 ani

Sotiris Kyrgiakos
Grecia
39 ani

Zhivko Zhelev
Bulgaria
39 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
20.07.2018 CFR 1907 Cluj FC Botoșani C
21.07.2018 FC Hermannstadt Sepsi Sfântu Gheorghe C
21.07.2018 Astra Giurgiu Fotbal Club FCSB C
22.07.2018 FC Viitorul
18:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C
22.07.2018 Dinamo București
21:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
23.07.2018 Gaz Metan Mediaș
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
23.07.2018 CS Universitatea Craiova
21:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. Astra Giurgiu 3
2. FC Hermannstadt 3
3. FC Botoșani 1
4. CFR 1907 Cluj 1
5. CSM Politehnica Iaşi 0
6. Dinamo București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. Concordia Chiajna 0
9. CS Universitatea Craiova 0
10. FC Viitorul 0
11. FC Voluntari 0
12. Gaz Metan Mediaș 0
13. Fotbal Club FCSB 0
14. Sepsi Sfântu Gheorghe 0
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
01.08.2018 ACS Energeticianul Petroșani
-
Luceafărul Oradea   C
01.08.2018 ASU Politehnica Timişoara
-
Chindia Târgoviște   C
01.08.2018 Universitatea Cluj
-
Metaloglobus București   C
01.08.2018 Aerostar Bacău
-
Pandurii Târgu-Jiu   C
01.08.2018 FC Argeș Pitești
-
CS Balotești   C
01.08.2018 Petrolul Ploiești
-
FC Snagov   C
01.08.2018 CS Mioveni
-
Academica Clinceni   C
01.08.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti
-
UTA Arad   C
01.08.2018 SSC Farul Constanţa
-
ACS Poli Timișoara   C
01.08.2018 Dacia Unirea Brăila
-
Ripensia Timișoara   C


1. Academica Clinceni 0
2. ACS Energeticianul Petroșani 0
3. ACS Poli Timișoara 0
4. Aerostar Bacău 0
5. ASC Daco-Getica Bucureşti 0
6. ASU Politehnica Timişoara 0
7. Chindia Târgoviște 0
8. CS Balotești 0
9. CS Mioveni 0
10. Dacia Unirea Brăila 0
11. FC Argeș Pitești 0
12. FC Snagov 0
13. Luceafărul Oradea 0
14. Metaloglobus București 0
15. Pandurii Târgu-Jiu 0
16. Petrolul Ploiești 0
17. Ripensia Timișoara 0
18. SSC Farul Constanţa 0
19. Universitatea Cluj 0
20. UTA Arad 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5