Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa Mondiala 25.03.2017 - 00:15

Victorii pentru Italia și Spania, în preliminariile Cupei Mondiale 2018

Victorii pentru Italia și Spania, în preliminariile Cupei Mondiale 2018
Selecționatele Italiei și Spaniei au câștigat meciurile susținute vineri seara pe teren propriu în preliminariile Cupei Mondiale de fotbal din 2018.
 
Italia a dispus cu 2-0 de Albania, la Palermo, într-un meci întrerupt de fanii oaspeți în debutul reprizei secunde, după ce au aruncat cu artificii pe teren. Partida s-a reluat după o întrerupere de zece minute, jucătorii albanezi făcând apel la suporterii lor să se liniștească. În prima repriză, când Italia a primit penalty, Daniele de Rossi a fost nevoit să aștepte pentru a executa lovitura de pedeapsă din cauza torțelor aruncate pe gazon. În cele din urmă, jucătorul Romei a deschis scorul (12). Ciro Immobile (71) a parafat victoria Squadrei Azzurra, la meciul cu numărul 1.000 din cariera portarului Gianluigi Buffon. 
 
Spania a întrecut Israelul cu 4-1, prin golurile marcate de David Silva (13), Vitolo (45+1), Diego Costa (51) și Isco (88), respectiv Lior Refaelov (76). 
 
Italia și Spania ocupă primele două locuri în Grupa G, neînvinse, cu 13 puncte fiecare.
 
Boban Nikolov, fostul jucător al Viitorului, a deschis scorul pentru Macedonia (43), în meciul câștigat la scor de forfait în fața Liechtenstein-ului (3-0). Ilja Nestorovski a marcat celelalte goluri (68, 73), dar a ratat un penalty (90) și șansa de a realiza hat-trick-ul. 
 
Croația a învins Ucraina cu 1-0, prin golul lui Kalinic (38), atacantul formației Fiorentina. 
 
Irlanda și Țara Galilor au terminat nedecis, 0-0, la Dublin, dar galezii au avut un om eliminat, Neil Taylor (69), după un fault brutal asupra lui Seamus Coleman, care a părăsit terenul pe targă și cu masca de oxigen pe figură.

 
Rezultate:

► Grupa D 

Georgia - Serbia 1-3 
Au marcat: Nika Kacearava 6, respectiv Dusan Tadic 45 penalty, Aleksandar Mitrovic 64, Mijat Gacinovic 86.
 
Austria - Moldova 2-0 
Au marcat: Marcel Sabitzer 75, Martin Harnik 90.
 
Irlanda - Țara Galilor 0-0 
Cartonaș roșu: Neil Taylor (Țara Galilor) 69.

Clasament Grupa D
1 Irlanda 5 3 2 0 7-3 4 11
2 Serbia 5 3 1 1 11-6 5 10
3 Țara Galilor 5 2 3 0 8-3 5 9
4 Austria 5 2 1 2 8-7 1 7
5 Georgia 5 0 2 3 4-8 -4 2
6 Moldova 5 0 1 4 2-13 -11 1
 
► Grupa G

Liechtenstein - Macedonia 0-3 
Au marcat: Boban Nikolov 43, Ilja Nestorovski 68, 73. 
Ilja Nestorovski a ratat un penalty în min. 90.
 
Italia - Albania 2-0 
Au marcat: Daniele De Rossi 12 penalty, Ciro Immobile 71.
 
Spania - Israel 4-1 
Au marcat: David Silva 13, Vitolo 45+1, Diego Costa 51, Isco 88, respectiv Lior Refaelov 76.

Clasament Grupa G
1 Spania 5 4 1 0 19-2 17 13
2 Italia 5 4 1 0 13-4 9 13
3 Israel 5 3 0 2 9-9 0 9
4 Albania 5 2 0 3 4-8 -4 6
5 Macedonia 5 1 0 4 7-11 -4 3
6 Liechstenstein 5 0 0 5 1-19 -18 0

► Grupa I 

Croația - Ucraina 1-0 
A marcat: Nikola Kalinic 38.
 
Kosovo - Islanda 1-2 
Au marcat: Atdhe Nuhiu 52, respectiv Bjorn Bergmann Sigurdarson 25, Gylfi Sigurdsson 35 - penalty.
 
Turcia - Finlanda 2-0 
A marcat: Cenk Tosun 9, 13.

Clasament Grupa I
1 Croația 5 4 1 0 11-1 10 13
2 Islanda 5 3 1 1 8-6 2 10
3 Ucraina 5 2 2 1 7-4 3 8
4 Turcia 5 2 2 1 7-5 2 8
5 Finlanda 5 0 1 4 3-8 -5 1
6 Kosovo 5 0 1 4 2-14 -12 1






Taguri: preliminariile CM 2018    Italia    Albania    Palermo    Spania    Israel   

» Preliminarii CM 2018 - program si rezultate
» Cupa Mondiala - rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa Mondiala

CM 2018: Cifrele turneului final din Rusia

Croatul Ivan Perisic este jucătorul care a alergat cel mai mult la Cupa Mondială de fotbal din Rusia, cu 72,5 km, un record de 12 autogoluri sau 135 de ani, vârsta combinată a...

CM 2018: Aproape 3,5 milioane de oameni au urmărit finala Franţa - Croaţia la TVR 1

Aproape 3,5 milioane de oameni au urmărit finala Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, Franţa - Croaţia (4-2), duminică, la TVR 1. Partida disputată pe 15 iulie, de la ora 18,00, pe Stadionul...

Luka Modrić, cel mai bun jucător al Cupei Mondiale

Mijlocaşul croat Luka Modrić a fost desemat, duminică, cel mai bun jucător al Cupei Mondiale, el fiind premiat după finala pierdută de Croaţia, scor 2-4, cu Franţa.   Kylian...

CM 2018 - finala: Franţa - Croaţia 4-2

Selecţionata Franţei a câştigat al doilea său titlu mondial, după ce a învins echipa Croaţiei cu scorul de 4-2 (2-1), duminică, pe Stadionul Lujniki din Moscova,...

CM 2018 - finala mică: Belgia - Anglia 2-0

Echipa Belgiei a încheiat pe locul 3 Cupa Mondială de fotbal 2018, după ce a învins cu 2-0 (1-0) Anglia în finala mică, disputată sâmbătă la Sankt...

CM 2018 - semifinala: Croatia - Anglia 2-1 după prelungiri

Selecţionata Croaţiei s-a calificat în premieră în finala Cupei Mondiale de fotbal, miercuri seara, după ce a învins formaţia Angliei cu scorul de 2-1 (0-1, 1-1), la capătul prelungirilor,...

CM 2018 - semifinala: Franta - Belgia 1-0

Selecţionata Franţei s-a calificat în finala Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, după ce a învins reprezentativa Belgiei cu scorul de 1-0 (0-0), marţi seara, la Sankt...

CM 2018: TVR 1, lider de audienţă cu meciurile din sferturile turneului din Rusia

Cele patru partide din faza sferturilor de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia au plasat postul TVR 1 pe primul loc ca audienţă la toate categoriile de public: naţional, urban şi...

CM 20118 - sferturi: Rusia - Croaţia 2-2, 3-4p

Selecţionata Croaţiei s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale de fotbal 2018, după ce a învins echipa gazdă, Rusia, cu 4-3 la loviturile de departajare, scor 2-2 (1-1,...

CM 2018 - sferturi: Suedia - Anglia 0-2

Selecţionata Angliei s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, sâmbătă, după ce a învins formaţia Suediei cu scorul de 2-0 (1-0), la...

CM 2018 - sferturi: Brazilia - Belgia 1-2

Reprezentativa Belgiei a învins echipa Braziliei cu scorul de 2-1 (2-0), vineri seara, la Kazan, şi s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, fază...



Top News

-Nicolae Dică: Sper ca în acest sezon să fim mai uniţi decât anul trecut

-Nicolae Dică: Chiar dacă avem un lot bun, mai îmi doresc jucători

-Neymar a anunţat că rămâne la Paris SG

-Alisson Becker, transferat la Liverpool pentru 72,5 milioane euro, sumă record pentru un portar

-Mihai Stoica: Pintilii şi-a prelungit contractul cu FCSB

-Europa League - turul I preliminar: FC Viitorul - Racing Union Luxemburg 0-0

-Biletul zilei la pariuri din partea specialistilor




S-au nascut azi

Andriy Voronin
Ucraina
39 ani

Bruno Martins
Brazilia
32 ani

Cornel Ene
România
25 ani

Cosmin Ciocoteală
România
21 ani

Erik Mykland
Norvegia
47 ani

Joaquín
Spania
37 ani

Marcelo Bielsa
Argentina
63 ani

Milan Jovanović
Serbia
35 ani

Shinji Ono
Japonia
38 ani

Titus Bramble
Anglia
37 ani

Ubaldo Fillol
Argentina
68 ani

Vahid Hashemian
Iran
42 ani

Viktor Chanov
URSS
59 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
20.07.2018 CFR 1907 Cluj
21:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C
21.07.2018 FC Hermannstadt
18:00
Sepsi Sfântu Gheorghe Telekom Sport 1 C
21.07.2018 Astra Giurgiu
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
22.07.2018 FC Viitorul
18:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C
22.07.2018 Dinamo București
21:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
23.07.2018 Gaz Metan Mediaș
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
23.07.2018 CS Universitatea Craiova
21:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. Astra Giurgiu 0
2. CFR 1907 Cluj 0
3. Concordia Chiajna 0
4. CS Universitatea Craiova 0
5. CSM Politehnica Iaşi 0
6. Dinamo București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. FC Botoșani 0
9. FC Hermannstadt 0
10. FC Viitorul 0
11. FC Voluntari 0
12. Fotbal Club FCSB 0
13. Gaz Metan Mediaș 0
14. Sepsi Sfântu Gheorghe 0
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
01.08.2018 ACS Energeticianul Petroșani
-
Luceafărul Oradea   C
01.08.2018 ASU Politehnica Timişoara
-
Chindia Târgoviște   C
01.08.2018 Universitatea Cluj
-
Metaloglobus București   C
01.08.2018 Aerostar Bacău
-
Pandurii Târgu-Jiu   C
01.08.2018 FC Argeș Pitești
-
CS Balotești   C
01.08.2018 Petrolul Ploiești
-
FC Snagov   C
01.08.2018 CS Mioveni
-
Academica Clinceni   C
01.08.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti
-
UTA Arad   C
01.08.2018 SSC Farul Constanţa
-
ACS Poli Timișoara   C
01.08.2018 Dacia Unirea Brăila
-
Ripensia Timișoara   C


1. Academica Clinceni 0
2. ACS Energeticianul Petroșani 0
3. ACS Poli Timișoara 0
4. Aerostar Bacău 0
5. ASC Daco-Getica Bucureşti 0
6. ASU Politehnica Timişoara 0
7. Chindia Târgoviște 0
8. CS Balotești 0
9. CS Mioveni 0
10. Dacia Unirea Brăila 0
11. FC Argeș Pitești 0
12. FC Snagov 0
13. Luceafărul Oradea 0
14. Metaloglobus București 0
15. Pandurii Târgu-Jiu 0
16. Petrolul Ploiești 0
17. Ripensia Timișoara 0
18. SSC Farul Constanţa 0
19. Universitatea Cluj 0
20. UTA Arad 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5