Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Olanda: Eredivisie 02.04.2017 - 19:45

Olanda: Eredivisie - Etapa 28

Sambata 1 aprilie 2017
 
01.04.2017, 19:30
AZ Alkmaar - FC Groningen 0 - 0 (0-0)
 
01.04.2017, 19:30
PEC Zwolle - SBV Excelsior 1 - 1 (1-1)
Au marcat: 1-0 Warmerdam (26), 1-1 Bruins (34)
 
01.04.2017, 20:45
Sparta Rotterdam - PSV Eindhoven 0 - 2 (0-2)
Au marcat: 0-1 Locadia (21), 0-2 van Ginkel (42)
 
01.04.2017, 21:45
FC Utrecht - Willem II Tilburg 2 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Haller (10), 2-0 Zivkovic (90+3)
 
01.04.2017, 21:45
Heracles Almelo - SC Heerenveen 4 - 1 (4-1)
Au marcat: 0-1 Choochannejhad (5 penalty), 1-1 Niemeijer (9), 2-1 Armenteros (20), 3-1 Kuwas (26), 4-1 Peterson (44)
 
Duminica 2 aprilie 2017
 
02.04.2017, 13:30
Vitesse Arnhem - NEC Nijmegen 2 - 1 (0-0)
Au marcat: 1-0 van Wolfswinkel (51), 1-1 Kadioglu (66), 2-1 van Wolfswinkel (84 penalty)
 
02.04.2017, 15:30
ADO Den Haag - Roda Kerkrade 4 - 1 (2-0)
Au marcat: 1-0 Becker (1), 2-0 El Khayati (28 penalty), 3-0 Havenaar (62), 4-0 Fernandez (87), 4-1 El Makrini (89)
 
02.04.2017, 15:30
AFC Ajax - Feyenoord 2 - 1 (2-0)
Au marcat: 1-0 Schone (1), 2-0 Neres (36), 2-1 Kramer (90+1)
 
02.04.2017, 17:45
FC Twente - Go Ahead Eagles 1 - 2 (1-0)
Au marcat: 1-0 Unal (45), 1-1 Hendriks (53), 1-2 Ritzmaier (66)
 
 
Etapa urmatoare (04.04.2017)
SBV Excelsior - FC Utrecht
SC Heerenveen - Sparta Rotterdam
Heracles Almelo - Vitesse Arnhem
FC Groningen - NEC Nijmegen
AFC Ajax - AZ Alkmaar
Feyenoord - Go Ahead Eagles
Willem II Tilburg - ADO Den Haag
Roda Kerkrade - PEC Zwolle
FC Twente - PSV Eindhoven






Taguri: Olanda    Eredivisie    Etapa 28   

» Clasament Olanda - Eredivisie
Comenteaza

Ultimele stiri - Olanda: Eredivisie

Olanda a învins Maroc, scor 2-1, într-un meci amical

Echipa naţională a Olandei, aflată la prima partidă de la revenirea lui Dick Advocaat în postul de selecţioner, a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-1...

Feyenoord, pentru a 15-a oară campioană după o triplă reușită de Kuyt

Feyenoord Rotterdam a devenit campioană a Olandei pentru a 15-a oară în istoria sa, după victoria de duminică în fața lui Heracles Almelo, cu scorul de 3-1, grație unei triple a...

Olanda: Eredivisie - Etapa 33

Duminica 14 mai 2017   14.05.2017, 15:30 ADO Den Haag - SBV Excelsior 4 - 1 (3-1) Au marcat: 1-0 Becker (8), 1-1 Fortes (20), 2-1 Haenaar (25), 3-1 El Khayati (33), 4-1 Kanon (65)...

Olanda: Eredivisie - Etapa 33

Duminica 7 mai 2017   07.05.2017, 15:30 AFC Ajax - Go Ahead Eagles 4 - 0 (2-0) Au marcat: 1-0 Kluivert (24), 2-0 Dolberg (29), 3-0 de Jong (48), 4-0 Cassierra (71)  ...

Dick Advocaat va fi numit selectioner al Olandei

Dick Advocaat va fi numit selecţioner al Olandei. El va pregăti naţionala olandeză pentru a treia oară.    Advocaat va fi numit după ce Louis van Gaal, Ronald Koeman, Frank de...

Stadionul echipei Ajax Amsterdam va purta numele lui Johan Cruyff

Stadionul echipei Ajax Amsterdam va purta numele fostului internaţional olandez Johan Cruyff, decedat în martie 2016.   Amsterdam ArenA, cu o capacitate de 51.000 de locuri, se...

Olanda: Eredivisie - Etapa 32

Vineri 21 aprilie 2017   21.04.2017, 21:00 SC Heerenveen - Willem II Tilburg 1 - 0 (1-0) A marcat: 1-0 Larsson (40)   Sambata 22 aprilie 2017   22.04.2017, 19:30 NEC Nijmegen - SBV...

Olanda: Eredivisie - Etapa 31

Vineri 14 aprilie 2017   14.04.2017, 21:00 Heracles Almelo - AZ Alkmaar 1 - 2 (0-0) Au marcat: 0-1 Weghrost (53), 0-2 Jahanbakhsh (82), 1-2 Kuwas (90+2)   Sambata 15 aprilie 2017  ...

Olanda: Eredivisie - Etapa 30

Vineri 7 aprilie 2017   07.04.2017, 21:00 Sparta Rotterdam - SBV Excelsior 2 - 3 (1-2) Au marcat: 1-0 Koolwijk (10 autogol), 1-1 Hasselbaink (24), 1-2 Elbers (44), 1-3 Hasselbaink (48), 2-3...

Selecționerul Olandei, Danny Blind, demis după înfrângerea cu Bulgaria, din preliminariile CM 2018

Selecționerul naționalei de fotbal a Olandei, Danny Blind, a fost demis, duminică, după înfrângerea suferită de "portocala mecanică" în fața...

Fiul lui Patrick Kluivert a înscris primul său gol în campionatul Olandei

Justin Kluivert, în vârstă de 17 ani, a înscris primul său gol ca jucător profesionist sub culorile clubului Ajax Amsterdam, duminică, în fața echipei...



Top News

-Europa League: Cosmin Moți a marcat pentru Ludogoreț Razgrad

-Europa League - Grupa G: Hapoel Beer Sheva - FCSB 1-2

-Liga Campionilor - Victorii clare pentru PSG și Bayern München

-Real Madrid, ținută în șah de Tottenham (1-1), în Liga Campionilor

-Suedia - Italia, în baraj pentru Cupa Mondială 2018

-Etapa 14. Multe zerouri

-Liga 1 - Etapa 14: Rezultate şi marcatori




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alekos Alexandris
Grecia
49 ani

Andoni Goikoetxea
Spania
52 ani

André Todescato
Brazilia
35 ani

Anele Ngcongca
Africa de Sud
30 ani

Dani Hernández
Venezuela
32 ani

Daniel Tătar
România
30 ani

Dwight Tiendalli
Olanda
32 ani

Francisc Fabian
România
100 ani

Henrique Hilário
Portugalia
42 ani

Hubert Wołąkiewicz
Polonia
32 ani

Ionuț Pătrană
România
39 ani

Johan Boskamp
Olanda
69 ani

Kevin Sheedy
Irlanda
58 ani

Kieran Richardson
Anglia
33 ani

Lică Movilă
România
56 ani

Marcel Răducanu
România
63 ani

Milan Vilotić
Serbia
31 ani

Nemanja Vidić
Serbia
36 ani

Oleksandr Romanchuk
Ucraina
33 ani

Paco Gento
Spania
84 ani

Paul Ince
Anglia
50 ani

Sam Vokes
Țara Galilor
28 ani

Valentin Velicu
România
32 ani

Vasile Suciu
România
75 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2017-2018


Liga 1 2017-2018
20.10.2017 Gaz Metan Mediaș CSM Politehnica Iași C
20.10.2017 Concordia Chiajna CS Universitatea Craiova C
21.10.2017 Juventus București Sepsi Sfântu Gheorghe C
21.10.2017 FC Viitorul CFR 1907 Cluj C
22.10.2017 Astra Giurgiu
18:00
FC Voluntari Dolce Sport 1 C
22.10.2017 Steaua București
20:45
ACS Poli Timișoara Dolce Sport 1 C
23.10.2017 FC Botoșani
20:45
Dinamo București Dolce Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 33
2. CS Universitatea Craiova 32
3. Steaua București 29
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Dinamo București 20
7. FC Viitorul 20
8. CSM Politehnica Iași 18
9. ACS Poli Timișoara 18
10. Concordia Chiajna 17
11. FC Voluntari 16
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 11
13. Gaz Metan Mediaș 9
14. Juventus București 4
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
21.10.2017 Metaloglobus București Sportul Snagov C
21.10.2017 Academica Clinceni Chindia Târgoviște C
21.10.2017 CS Balotești ASA Târgu-Mureș C
21.10.2017 CS Afumați Ripensia Timișoara C
21.10.2017 Dunărea Călărași Luceafărul Oradea C
21.10.2017 Olimpia Satu-Mare Foresta Suceava C
21.10.2017 FC UTA Arad Știința Miroslava C
21.10.2017 Pandurii Târgu-Jiu ASU Poli Timişoara C
21.10.2017 CS Mioveni FC Argeș Pitești C
22.10.2017 FC Hermannstadt
11:30
Dacia Unirea Brăila   C


1. Dunărea Călărași 31
2. FC Hermannstadt 29
3. Chindia Târgoviște 27
4. ASA Târgu-Mureș 22
5. CS Mioveni 22
6. Academica Clinceni 22
7. ASU Poli Timişoara 20
8. CS Afumați 19
9. FC Argeș Pitești 18
10. Ripensia Timișoara 17
11. Sportul Snagov 16
12. Olimpia Satu-Mare 16
13. Dacia Unirea Brăila 15
14. Pandurii Târgu-Jiu 15
15. Metaloglobus București 15
16. FC UTA Arad 14
17. Știința Miroslava 11
18. CS Balotești 10
19. Foresta Suceava 8
20. Luceafărul Oradea 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5