Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Europa League 18.04.2017 - 17:47

Ovidiu Hațegan va arbitra meciul Schalke - Ajax, din Europa League

Ovidiu Hațegan va arbitra meciul Schalke - Ajax, din Europa League
Arbitrul Ovidiu Hațegan a fost delegat de UEFA să conducă meciul dintre formația germană Schalke 04 și echipa olandeză Ajax Amsterdam, care va avea loc joi, la Gelsenkirchen, de la ora 22:05 (ora României), în manșa a doua a sferturilor de finală ale Europa League.
 
Hațegan va fi ajutat de arbitrii asistenți Octavian Șovre și Sebastian Gheorghe, arbitri adiționali vor fi Radu Petrescu și Sebastian Colțescu, iar arbitru de rezervă a fost nominalizat Radu Ghinguleac.
 
În tur, la Amsterdam, Ajax a câștigat cu scorul de 2-0.
 
Acesta va fi primul meci arbitrat de Hațegan în acest sezon al cupelor europene, după ce a oficiat la patru partide din Liga Campionilor: FC Barcelona - Celtic 7-0, FC Basel - PSG 1-2, Napoli - Dinamo Kiev 0-0, toate în grupe, și Juventus - Porto 1-0, în optimi.
 
Schalke a câștigat cele trei meciuri anterioare de acasă cu echipe olandeze la diferențe de trei goluri, iar în acest sezon european este neînvinsă acasă, cu trei victorii și două egaluri.








» Europa League - rezultate meciuri, etape
Comenteaza

Ultimele stiri - Europa League

Europa League: Cosmin Moți a marcat pentru Ludogoreț Razgrad

Fundașul român Cosmin Moți a marcat un gol pentru formația bulgară Ludogoreț Razgrad, care a învins cu scorul de 2-0 formația portugheză Sporting Braga, joi, în...

Rezultatele din Europa League: Hapoel Beer Sheva - FC Lugano 2-1, în grupa formației FCSB

Echipa israeliană Hapoel Beer Sheva a învins formația elvețiană FC Lugano cu scorul de 2-1, joi seara, într-un meci din Grupa G a Europa League la fotbal, din care face parte și...

Pavel Vrba (Plzen) - FCSB a fost tot timpul peste noi, de aceea a câștigat azi

Antrenorul echipei de fotbal Viktoria Plzen, Pavel Vrba, a declarat, joi seara, după înfrângerea cu 3-0 suferită pe Arena Națională în fața formației FCSB,...

Pavel Vrba (Plzen), înaintea meciului cu FCSB - Dacă întâlneam o altă echipă eram mai liniștit

Antrenorul echipei de fotbal Viktoria Plzen, Pavel Vrba, a declarat, miercuri seara, într-o conferință de presă, că nu e dezamăgit că va juca din nou cu FCSB, după ce a pierdut dubla din...

Daniel Kolar (Plzen) - Avem un respect deosebit pentru FCSB, dar am venit la București să câștigăm

Fotbalistul echipei Viktoria Plzen, Daniel Kolar, a declarat, miercuri seara, într-o conferință de presă, că are un respect deosebit pentru FCSB, adversara din partida de joi din grupele...

S-au stabilit grupele Ligii Europa. FCSB va întâlni, din nou, pe Viktoria Plzen

Echipele Viktoria Plzen (Cehia), Hapoel Beer Sheva (Israel) și FC Lugano (Elveția) vor fi adversarele vicecampioanei României, FCSB, în Grupa G a Ligii Europa, în urma...

Bruges, PAOK, Fenerbahce, Ajax și FC Krasnodar au ratat calificarea în grupele Europa League

Echipele FC Bruges, PAOK, Dinamo Zagreb, Fenerbahce, Legia, Ajax și FC Krasnodar au ratat calificarea în grupele Europa League la fotbal, în urma meciurilor de joi din manșa...

Utrecht - Zenit Sankt Petersburg 1-0, în play-off-ul Europa League

Formația olandeză Utrecht a învins echipa rusă Zenit Sankt Petersburg cu scorul de 1-0 (0-0), miercuri seara, pe teren propriu, într-o partidă din prima manșă a play-off-ului...

Antrenorul echipei Red Bull Salzburg nu se lasă păcălit de rezultatele mai slabe ale Viitorului

Germanul Marco Rose, antrenorul echipei austriece de fotbal Red Bull Salzburg, a declarat că nu se lasă păcălit de rezultatele mai slabe ale formației FC Viitorul Constanța înaintea...

CS Universitatea Craiova, învinsă cu 2-0 de AC Milan

Echipa de fotbal CS Universitatea Craiova a fost eliminată din Europa League de formația italiană AC Milan, care a învins cu scorul de 2-0 (1-0), joi seara pe stadionul ''San Siro'', în manșa...

Astra Giurgiu, eliminată din Europa League de FK Oleksandria, victorioasă cu 1-0

Echipa de fotbal Astra Giurgiu a ratat calificarea în play-off-ul Europa League, după ce a fost învinsă de formația ucraineană FK Oleksandria cu scorul de 1-0 (1-0), joi seara, pe stadionul Nika...



Top News

-Real Madrid, prima echipă care ajunge la 6.000 de goluri marcate în istoria Primera División

-Nicolae Dică: Important este însă că am avut reacţie

-Vasile Miriuţă: Am avut nişte suporteri extraordinari alături de noi

-Dan Nistor: Când conduci cu 2-0 nu ai voie să fii egalat

-Liga 1 - Etapa 25: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 25: Dinamo - FCSB 2-2

-RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2017-2018




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Affo Erassa
Togo
35 ani

Anatoliy Demianenko
URSS (Ucraina)
59 ani

Andrei Porfireanu
România
31 ani

Ciprian Răduțoiu
România
31 ani

Constantin Budescu
România
29 ani

Egisto Pandolfini
Italia
92 ani

Egon Wisniowski
Belgia
33 ani

Erminio Rullo
Italia
34 ani

Fabio Daprelà
Elveția
27 ani

George Bârlădeanu
România
30 ani

Gianluca Zambrotta
Italia
41 ani

Hassan Kachloul
Maroc
45 ani

Imad Najah
Olanda
27 ani

Jorge Tavares
Portugalia
32 ani

K-tin Sovetkin
Rusia
29 ani

Kehinde Fatai
Nigeria
28 ani

Maksym Lapushenko
Ucraina
26 ani

Marian Vintilă
România
28 ani

Mauro Icardi
Italia
25 ani

Mihai Neșu
România
35 ani

Mihăiță Pleșan
România
35 ani

Miroslav Đukić
Serbia
52 ani

Nicky Shorey
Anglia
37 ani

Nikolay Larionov
URSS (Rusia)
61 ani

Răzvan Cociș
România
35 ani

René Renno
Germania
39 ani

Rubén Hernández
Columbia
53 ani

Ryad Boudebouz
Algeria
28 ani

S ó c r a t e s
Brazilia
64 ani

Sebastián Dubarbier
Argentina
32 ani

Srećko Mitrović
Australia
34 ani

Steve Cherundolo
SUA
39 ani

Vincenzo Scifo
Belgia
52 ani

Yssouf Koné
Burkina Faso
36 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        


2017-2018


Liga 1 2017-2018
16.02.2018 Gaz Metan Mediaș Juventus București C
16.02.2018 FC Voluntari CS Universitatea Craiova C
17.02.2018 Sepsi Sfântu Gheorghe Concordia Chiajna C
17.02.2018 CFR 1907 Cluj Astra Giurgiu C
18.02.2018 ACS Poli Timișoara CSM Politehnica Iași C
18.02.2018 Dinamo București Steaua București C
19.02.2018 FC Viitorul FC Botoșani C


1. CFR 1907 Cluj 56
2. Steaua București 52
3. CS Universitatea Craiova 50
4. FC Viitorul 41
5. Astra Giurgiu 41
6. Dinamo București 39
7. CSM Politehnica Iași 39
8. FC Botoșani 36
9. FC Voluntari 28
10. ACS Poli Timișoara 26
11. Concordia Chiajna 25
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
13. Gaz Metan Mediaș 16
14. Juventus București 11
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
08.12.2017 CS Mioveni Dunărea Călărași C
09.12.2017 CS Balotești Sportul Snagov C
09.12.2017 ASA Târgu-Mureș Foresta Suceava C
09.12.2017 Dacia Unirea Brăila Știința Miroslava C
09.12.2017 Metaloglobus București FC UTA Arad C
09.12.2017 Academica Clinceni Olimpia Satu-Mare C
09.12.2017 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
09.12.2017 FC Argeș Pitești ASU Poli Timişoara C
09.12.2017 FC Hermannstadt CS Afumați C
10.12.2017 Chindia Târgoviște Pandurii Târgu-Jiu C


1. Dunărea Călărași 49
2. FC Hermannstadt 48
3. Chindia Târgoviște 42
4. CS Afumați 38
5. ASU Poli Timişoara 36
6. Academica Clinceni 35
7. FC Argeș Pitești 34
8. ASA Târgu-Mureș 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 26
11. Ripensia Timișoara 25
12. FC UTA Arad 25
13. Știința Miroslava 22
14. Luceafărul Oradea 21
15. Metaloglobus București 20
16. CS Balotești 20
17. Foresta Suceava 20
18. Olimpia Satu-Mare 19
19. Dacia Unirea Brăila 18
20. Pandurii Târgu-Jiu 18
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5