Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Turcia: Super Lig 13.05.2017 - 21:03

Turcia: Super Lig - Etapa 31

Turcia: Super Lig - Etapa 31
Vineri 12 mai 2017
 
12.05.2017, 20:00
Kasımpaşa SK - Rizespor 4 - 2 (0-0)
Au marcat: 1-0 Guanca (52 penalty), 2-0 Sahin (56), 2-1 Jantscher (59), 2-2 Bozhikov (78 autogol), 3-2 Titi (80), 4-2 Altintas (82)
 
12.05.2017, 20:00
Kayserispor - Konyaspor 2 - 1 (1-1)
Au marcat: 1-0 Mabiala (25), 1-1 Bajic (41), 2-1 Lawal (59)
 
Sambata 13 mai 2017
 
13.05.2017, 16:00
Istanbul Basaksehir - Genclerbirligi 2 - 1 (0-1)
Au marcat: 0-1 Rantie (26), 1-1 Mossoro (57), 2-1 Pektemek (66)
 
13.05.2017, 19:00
Adanaspor - Trabzonspor 1 - 1 (1-1)
Au marcat: 0-1 Yazici (20), 1-1 Foguinho (31)
 
13.05.2017, 19:00
Fenerbahçe SK - Antalyaspor 0 - 1 (0-0)
Au marcat: 0-1 Kadah (47)

Duminica 14 mai 2017
 
14.05.2017, 16:00
Osmanlispor FK - Akhisar Bld.
Au marcat: 
 
14.05.2017, 19:00
Alanyaspor - Kardemir Karabükspor
Au marcat: 
 
14.05.2017, 19:00
Gaziantepspor - Galatasaray SK
Au marcat: 
 
Luni 15 mai 2017
 
15.05.2017, 20:00
Bursaspor - Besiktas JK
Au marcat: 
 
 
Etapa viitoare (19.05.2017)
Galatasaray SK - Osmanlispor FK
Rizespor - Gaziantepspor
Kayserispor - Adanaspor
Antalyaspor - Bursaspor
Besiktas JK - Kasımpaşa SK
Konyaspor - Kardemir Karabükspor
Trabzonspor - Istanbul Basaksehir
Akhisar Bld. - Alanyaspor
Genclerbirligi - Fenerbahçe SK






Taguri: Turcia    Super Lig    Etapa 31   

» Clasament Turcia - Super Lig
Comenteaza

Ultimele stiri - Turcia: Super Lig

Atacantul spaniol Alvaro Negredo, de la Beşiktaş la Al Nasr Dubai

Atacantul spaniol Alvaro Negredo (Beşiktaş) a semnat marţi un contract pe două sezoane cu gruparea Al Nasr Dubai (Emiratele Arabe Unite), scrie L'Equipe.   Conform sursei, valoarea...

Pepe le-a dat angajaţilor clubului Beşiktaş o mare parte din primele din acest sezon

Fotbalistul portughez Pepe, component al echipei Beşiktaş, le-a dăruit angajaţilor clubului din Istanbul o mare parte din suma de 56.000 de euro reprezentând primele pentru punctele...

FC Liverpool a scăpat de portarul Loris Karius

Germanul Loris Karius, portarul echipei engleze de fotbal FC Liverpool, autorul a două gafe monumentale în finala ultimei ediţii a Ligii Campionilor, urmează să fie...

Galatasaray a câştigat pentru a 21-a oară campionatul Turciei

Formaţia Galatasaray, la care este legitimat Iasmin Latovlevici, a câştigat, sâmbătă, pentru 21-a oară campionatul Turciei, după ce a învins în ultima...

Beşiktaş nu s-a prezentat la continuarea meciului cu Fenerbahçe, întrerupt la 19 aprilie

Formaţia Beşiktaş a refuzat să se prezinte, joi, la continuarea meciului din deplasare cu Fenerbahçe, din returul semifinalelor Cupei Turciei, întrerupt, la 19 aprilie,...

Şenol Güneş, rănit în timpul meciului din Cupa Turciei cu Fenerbahce

Antrenorul echipei Beşiktaş İstanbul, Şenol Güneş, a fost spitalizat joi seara după ce a fost rănit la cap de un obiect aruncat din tribune, în cursul derby-ului cu rivala...

UEFA a deschis procedură disciplinară împotriva clubului Beşiktaş

UEFA a deschis o procedură disciplinară împotriva clubului turc de fotbal Beşiktaş Istanbul, după ce o pisică a intrat pe teren la partida cu Bayern Munchen (1-3), miercuri seara,...

Robinho a semnat pentru un sezon şi jumătate cu Sivasspor

Clubul turc Sivasspor, la care s-a transferat de curând fundaşul Paul Papp, a anunţat că l-a atacantul brazilian Robinho, 33 de ani, condamnat în Italia la nouă ani de...

Fatih Terim, pentru a patra oară antrenorul lui Galatasaray Istanbul

Galatasaray Istanbul a anunţat, joi, numirea antrenorului Fatih Terim la conducerea tehnică a echipei, în locul croatului Igor Tudor, demis din cauza rezultatelor slabe. Terim este la...

Samir Nasri, noul jucator al echipei Antalyaspor

Samir Nasri a semnat un contract valabil pentru urmatoarele doua sezoane cu Antalyaspor, formatie unde va fi coechipier cu Samuel Eto'o si Jeremy Menez. Potrivit HotNews, ultima data la Manchester...

Marius Şumudică: Scopul meu aici este să formez o echipă care luptă, ca un comando

Tehnicianul Marius Şumudică a declarat, la prezentarea oficială la gruparea Kayserispor, că îşi doreşte să formeze o echipă care ştie să lupte şi să fie "ca un...



Top News

-Gheorghe Hagi: Între noi şi Craiova au ieşit mereu meciuri frumoase

-Europa League: Keşerü a marcat, dar Ludogoreţ Razgrad a pierdut acasă

-Alin Bejan: Jocul ne dă speranţe că vom începe să adunăm şi puncte

-Grecul Kyros Vassaras rămâne preşedinte al Comisiei Centrale a Arbitrilor din cadrul FRF

-Florin Bratu: Poli Iaşi vine după două victorii, noi după două înfrângeri

-Devis Mangia: Sperăm să muncim şi să rezolvăm problemele pe care le avem

-România a urcat pe locul 27 în clasamentul FIFA




Care este echipa ta preferată din Turcia?
Beșiktaș
Fenerbahçe
Galatasaray
Trabzonspor
Bursaspor
Sivasspor
Gaziantepspor
Samsunspor
Gençlerbirligi
Kocaelispor
Konyaspor
Altay Izmir
Ankaragücü
Kayserispor
Manisaspor
Orduspor
Kasımpaşa
Bucaspor
Karabükspor
Eskișehirspor
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Guzun
Moldova
52 ani

Daniel Barna
România
32 ani

Davi Rancan
Brazilia
37 ani

Davor Jozić
Yugoslavia
58 ani

Emmanuel Petit
Franța
48 ani

FIDELIS ANDRIA
Italia
47 ani

Harry Kewell
Australia
40 ani

Ilija Petković
Serbia
73 ani

Ivan Santos
Portugalia
30 ani

Javier López Vallejo
Spania
43 ani

Jean-Alain Fanchone
Franţa
30 ani

Jens Grahl
Germania
30 ani

Jürgen Prutsch
Austria
29 ani

Leonardo Rodriguez
Brazilia
32 ani

Maarten Stekelenburg
Olanda
36 ani

Marius Țucudean
România
51 ani

Mihai Teja
România
40 ani

Milan Jeremić
Serbia
30 ani

Miquel Nelom
Olanda
28 ani

Nelson Tapia
Chile
52 ani

Nicky Featherstone
Anglia
30 ani

Romeo Dochia
România
51 ani

Ronaldo
Brazilia
42 ani

Stefan Rehn
Suedia
52 ani

Stelian Stancu
România
37 ani

Thiago Silva
Brazilia
34 ani

VITÓRIA GUIMARÃES
Portugalia
96 ani

Vladimír Weiss
Slovacia
54 ani

Vojislav Stanković
Serbia
31 ani

Zdravko Kuzmanović
Serbia
31 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


2018-2019


Liga 1 2018-2019
21.09.2018 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Voluntari C
21.09.2018 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
22.09.2018 FC Hermannstadt
0 - 0
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
22.09.2018 FC Botoșani
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
22.09.2018 CS Universitatea Craiova
21:00
FC Viitorul Telekom Sport 1 C
23.09.2018 Fotbal Club FCSB
21:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C
24.09.2018 Astra Giurgiu
21:00
Gaz Metan Mediaș Telekom Sport 1 C


1. Fotbal Club FCSB 15
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
3. Astra Giurgiu 14
4. Gaz Metan Mediaș 14
5. CSM Politehnica Iaşi 14
6. CFR 1907 Cluj 13
7. FC Viitorul 13
8. Dunărea Călărași 12
9. CS Universitatea Craiova 11
10. Dinamo București 10
11. FC Botoșani 8
12. FC Hermannstadt 7
13. Concordia Chiajna 7
14. FC Voluntari 3
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
20.09.2018 FC Snagov UTA Arad C
22.09.2018 CS Balotești ACS Poli Timișoara C
22.09.2018 Pandurii Târgu-Jiu Ripensia Timișoara C
22.09.2018 Metaloglobus București Dacia Unirea Brăila C
22.09.2018 ACS Energeticianul Petroșani ASC Daco-Getica Bucureşti C
22.09.2018 Aerostar Bacău FC Argeș Pitești C
22.09.2018 Luceafărul Oradea Academica Clinceni C
22.09.2018 ASU Politehnica Timişoara
0 - 0
CS Mioveni   C
23.09.2018 Chindia Târgoviște
11:00
SSC Farul Constanţa   C
23.09.2018 Universitatea Cluj
18:00
Petrolul Ploiești   C


1. FC Snagov 20
2. Academica Clinceni 18
3. Pandurii Târgu-Jiu 17
4. Petrolul Ploiești 16
5. CS Mioveni 15
6. FC Argeș Pitești 15
7. UTA Arad 13
8. ACS Energeticianul Petroșani 13
9. Universitatea Cluj 12
10. Chindia Târgoviște 11
11. ASC Daco-Getica Bucureşti 9
12. Ripensia Timișoara 8
13. Luceafărul Oradea 8
14. Metaloglobus București 8
15. Aerostar Bacău 7
16. ASU Politehnica Timişoara 7
17. SSC Farul Constanţa 6
18. CS Balotești 5
19. ACS Poli Timișoara 4
20. Dacia Unirea Brăila 4
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5