Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Europa League 25.05.2017 - 00:25

José Mourinho: Sunt mulți poeți în fotbal, dar poeții nu câștigă multe trofee

José Mourinho: Sunt mulți poeți în fotbal, dar poeții nu câștigă multe trofee
Antrenorul echipei Manchester United, portughezul José Mourinho, a declarat că "poeții nu câștigă multe trofee", după ce "diavolii roșii" au cucerit trofeul Europa League, miercuri, în urma finalei cu Ajax Amsterdam.
 
"Sunt mulți poeți în fotbal, dar poeții nu câștigă multe trofee", a declarat Mourinho după finala în care echipa sa a fost dominată de Ajax, o echipă tânără, cu o medie de doar 22 de ani.
 
"Este finalul unui sezon foarte dificil. Însă, un sezon foarte, foarte bun", a mai spus tehnicianul lusitan, care a făcut din United al cincilea club din istorie care câștigă cele trei trofee europene intercluburi (Cupa Campionilor Europeni/Champions League, Cupa Cupelor, Cupa UEFA/Europa League), după Juventus, Ajax, Bayern München și Chelsea.
 
În primul său sezon la Manchester United, José Mourinho, foarte criticat pentru evoluțiile echipei, a câștigat Europa League, Cupa Ligii engleze și Community Shield (Supercupa Angliei), la care se adaugă calificarea în grupele Ligii Campionilor, în ciuda clasării pe locul 6 în Premier League.
 
Mourinho a comentat cinic desfășurarea finalei Europa League: "Știam că suntem mai buni decât ei și am profitat de slăbiciunile lor".
 
Manchester United a câștigat în premieră Europa League la fotbal, miercuri seara, după ce a învins-o pe Ajax Amsterdam cu scorul de 2-0 (1-0), în finala desfășurată pe "Friends Arena" din Stockholm. Manchester United s-a impus prin golurile marcate de Paul Pogba (18) și Henrih Mhitarian (48).






Taguri: Europa League    Manchester United    Ajax Amsterdam    José Mourinho    Friends Arena    Stockholm   

» Europa League - rezultate meciuri, etape
Comenteaza

Ultimele stiri - Europa League

Remiză pentru Ludogoreţ Razgrad în Europa League

Formaţia Ludogoreţ Razgrad, cu Cosmin Moţi integralist şi Claudiu Keşeru pe teren până în minutul 84, a remizat, joi seară, în deplasare, scor 1-1, cu echipa...

Europa League: Eşec pentru PAOK, 0-2 la Salonic cu MOL Vidi FC

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi cu Alin Toşca în componenţă, a fost învinsă, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, de echipa MOL Vidi FC,...

Europa League - PAOK Salonic, victorie la scor; Sevilla, învinsă în Rusia

PAOK Salonic, echipă antrenată de românul Răzvan Lucescu, a învins-o pe FC BATE Borisov cu scorul de 4-1, joi, în deplasare, în etapa a doua a grupelor...

Europa League: Keşerü a marcat, dar Ludogoreţ Razgrad a pierdut acasă

Atacantul român Claudiu Keşerü a marcat un gol pentru Ludogoreţ Razgrad, învinsă acasă cu 3-2 de Bayer Leverkusen, joi seara, într-un meci din prima...

Europa League: PAOK Salonic, într-o grupă cu Chelsea, BATE Borisov şi Vidi

Vicecampioana Greciei la fotbal, PAOK Salonic, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, le va avea ca adversare pe Chelsea (Anglia), BATE Borisov (Belarus) şi Vidi (Ungaria) în Grupa L a...

Ludogoreţ Razgrad, Sevilla şi Spartak Trnava, singurele echipe învingătoare în deplasare în Europa League

Doar trei echipe, Ludogoreţ Razgrad, Sevilla şi Spartak Trnava, au obţinut victorii în deplasare, joi, în prima manşă a play-off-ului Europa League la fotbal.  ...

Europa League: RB Leipzig - Universitatea Craiova 3-1

 Echipa germană RB Leipzig a învins-o pe Universitatea Craiova cu scorul de 3-1 (1-0), joi seara, pe RB Arena din Leipzig, în prima manşă a turului al treilea...

Europa League: FC Alaşkert - CFR Cluj 0-2

 Campioana României, CFR Cluj, a învins în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa armeană FC Alaşkert Erevan, joi seara, într-o partidă din cadrul primei manşe a turului III preliminar...

Echipele româneşti şi-au aflat posibilele adversare dacă trec de turul 3 preliminar din Europa League

Campioana României la fotbal, CFR Cluj, în cazul în care va trece de campioana Armeniei, Alaşkert, în turul al treilea preliminar al Ligii Europa, va juca...

Marius Avram, delegat în preliminariile Europa League

Marius Avram va conduce manşa tur a partidei dintre KRC Genk şi Lech Poznan, din turul trei preliminar al Europa League, informează FRF.   El îi va avea ca asistenţi pe...

Sorții în UEFA Europa League

Un adversar facil pentru campionii României (care sperăm să nu dovedească contrariul), un adversar cu o istorie lungă în cupele europene pentru Steaua și o echipă germană...




Top News

-Liga Naţiunilor: România joacă împotriva Muntenegrului

-Juventus rămâne fidelă UEFA şi neagă implicarea în proiectul viitoarei Super Ligi

-Cosmin Contra: Suntem conştienţi că vom întâlni un adversar greu

-Răzvan Marin a acuzat dureri la antrenamentul oficial al echipei României, dinaintea meciului cu Muntenegru

-Liga Naţiunilor: Olanda, remiză nesperată cu Germania

-Germanul Felix Zwayer va arbitra meciul Muntenegru - România, din Liga Naţiunilor

-Acuzarea cere închisoarea pe viaţă în procesul lui Serghei Wenergold privind atentatul vizând autocarul Borussiei Dortmund




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alin Chibulcutean
România
40 ani

Anıl Dilaver
Turcia
28 ani

Bertrand Ngapounou
Camerun
36 ani

Claudio Husaín
Argentina
44 ani

Dele Aiyenugba
Nigeria
35 ani

Dušan Tadić
Serbia
30 ani

Eduardo Vargas
Chile
29 ani

Fabio Galante
Italia
45 ani

Gideon Ejibitimi
Nigeria
37 ani

Grant Hanley
Scoția
27 ani

İbrahim Toraman
Turcia
37 ani

Ionuț Botezatu
România
37 ani

Manu Molina
Spania
27 ani

Miloš Hrstić
Yugoslavia
63 ani

OSASUNA PAMPLONA
Spania
98 ani

Özer Hurmacı
Turcia
32 ani

Skander Souayah
Tunisia
46 ani

Tom Overtoom
Olanda
28 ani

Valdet Rama
Kosovo
31 ani

Valentin Stănescu
România
96 ani

VITÓRIA SETÚBAL
Portugalia
108 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    


2018-2019


Liga 1 2018-2019
09.11.2018 CS Universitatea Craiova Sepsi Sfântu Gheorghe C
10.11.2018 Astra Giurgiu CSM Politehnica Iaşi C
10.11.2018 FC Viitorul Concordia Chiajna C
10.11.2018 CFR 1907 Cluj Dunărea Călărași C
11.11.2018 Dinamo București Fotbal Club FCSB C
12.11.2018 FC Hermannstadt FC Botoșani C
12.11.2018 Gaz Metan Mediaș FC Voluntari C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 28
3. CS Universitatea Craiova 26
4. FC Viitorul 26
5. Gaz Metan Mediaș 25
6. Astra Giurgiu 20
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
8. Dunărea Călărași 17
9. Dinamo București 17
10. Concordia Chiajna 17
11. CSM Politehnica Iaşi 17
12. FC Botoșani 16
13. FC Hermannstadt 15
14. FC Voluntari 8
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
17.11.2018 SSC Farul Constanţa Luceafărul Oradea C
17.11.2018 Dacia Unirea Brăila ASC Daco-Getica Bucureşti C
17.11.2018 Ripensia Timișoara CS Mioveni C
17.11.2018 Academica Clinceni Aerostar Bacău C
17.11.2018 CS Balotești ASU Politehnica Timişoara C
17.11.2018 Pandurii Târgu-Jiu ACS Energeticianul Petroșani C
17.11.2018 Metaloglobus București Chindia Târgoviște C
17.11.2018 ACS Poli Timișoara Petrolul Ploiești C
18.11.2018 FC Snagov Universitatea Cluj C
18.11.2018 UTA Arad FC Argeș Pitești C


1. Chindia Târgoviște 39
2. Petrolul Ploiești 38
3. Academica Clinceni 36
4. FC Argeș Pitești 35
5. Universitatea Cluj 34
6. FC Snagov 34
7. CS Mioveni 31
8. Pandurii Târgu-Jiu 24
9. ACS Energeticianul Petroșani 24
10. UTA Arad 23
11. ASC Daco-Getica Bucureşti 21
12. ASU Politehnica Timişoara 21
13. Metaloglobus București 21
14. Aerostar Bacău 18
15. Luceafărul Oradea 18
16. SSC Farul Constanţa 17
17. CS Balotești 14
18. Ripensia Timișoara 13
19. Dacia Unirea Brăila 8
20. ACS Poli Timișoara 5
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro