Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa nationala U21 25.05.2017 - 14:42

Ionuţ Nedelcearu şi Vlad Olteanu, în lotul naţionalei de tineret pentru meciul cu Liechtenstein

Ionuţ Nedelcearu şi Vlad Olteanu, în lotul naţionalei de tineret pentru meciul cu Liechtenstein
Fundaşii Ionuţ Nedelcearu şi Vlad Olteanu au fost convocaţi de selecţionerul Daniel Isăilă în lotul echipei naţionale de tineret a României pentru meciul cu reprezentativa Liechtensteinului, primul din campania de calificare la Campionatul European din 2019.
 
Jucătorii dinamovişti Ionuţ Nedelcearu, Alin Dudea, Patrick Petre şi Vlad Olteanu, ultimul împrumutat la Sepsi Sfântu Gheorghe, au consumat alcool în luna martie în avionul cu care au călătorit în Spania pentru cantonamentul naţionalei de tineret. Selecţionerul Daniel Isăilă a decis atunci să-i excludă din lot pe cei patru.
 
► Cei 21 de jucători convocaţi pentru meciul cu Liechtenstein sunt următorii:

► Portari: Ionuţ Radu (Internazionale Milano), Relu Stoian (Juventus Bucureşti), Arpad Tordai (FC Viitorul);
 
► Fundaşi: Cristian Manea (Mouscron), Ionuţ Nedelcearu (Dinamo Bucureşti), Alexandru Paşcanu (Leicester City), Virgil Ghiţă (FC Viitorul), Vlad Olteanu (Sepsi Sfântu Gheorghe), Andrei Radu (Aris Limassol);
 
► Mijlocaşi: Răzvan Oaidă (Brescia), Marco Dulca (Swansea City), Vladimir Screciu (CS Universitatea Craiova), Carlo Casap (FC Viitorul), Andrei Ciobanu (FC Viitorul), Mihai Dobre (Bournemouth), Ianis Hagi (ACF Fiorentina), Olimpiu Moruţan (FC Botoşani), Alexandru Măţan (FC Viitorul);
 
► Atacanţi: Adrian Petre (UTA Bătrâna Doamnă), George Puşcaş (Benevento), Florinel Coman (FC Viitorul).
 
Naţionala de tineret se va reuni la 4 iunie, la Buftea. A doua zi, de la ora 13:00, selecţionerul Daniel Isăilă va susţine o conferinţă de presă.
 
Partida Liechtenstein - România, din prima etapă a grupei 8 a preliminariilor Campionatului European de tineret din 2019, se va disputa la 13 iunie, de la ora 19:00, la Vaduz. Din grupa 8 mai fac parte formaţiile Portugaliei, Elveţiei, Ţării Galilor şi Bosniei Herţegovina.






Taguri: Under 21    România    Liechtenstein    Ionuţ Nedelcearu    Vlad Olteanu    Daniel Isăilă   

» Campionatul European de tineret U21
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa nationala U21

FRF a acordat un bonus de 200.000 de euro pentru echipa naţională U21 în urma calificării la CE 2019

Federaţia Română de Fotbal a acordat un bonus financiar în valoare de 200.000 de euro pentru echipa naţională Under 21 a României ca urmare a calificării la Campionatul European găzduit...

Echipa naţională de tineret a României va disputa în luna martie amicale cu Spania şi Danemarca

Echipa naţională de tineret a României va efectua în va efectua în perioada 19-26 martie un stagiu de pregătire în sudul Spaniei în cadrul...

România, în grupă cu Danemarca, Ucraina, Finlanda, Irlanda de Nord şi Malta, în preliminariile CE Under 21 din 2021

Selecţionata României a fost repartizată în Grupa a 8-a, alături de Danemarca, Ucraina, Finlanda, Irlanda de Nord şi Malta, în preliminariile Campionatului...

Mirel Rădoi: Ca să ajungi cel mai bun, trebuie să te baţi cu cei mai buni

Selecţionerul reprezentativei de tineret, Mirel Rădoi, a declarat, comentând grupa dificilă în care a fost repartizată România la Campionatul European de fotbal...

Mirel Rădoi: Suntem outsideri, dar le vom face viaţa grea tuturor

Selecţionerul echipei de fotbal Under 21 a României, Mirel Rădoi, a declarat, după tragerea la sorţi a grupelor turneului final, că tricolorii sunt outsideri la Campionatul European...

România, în grupă cu Anglia, Franţa şi Croaţia, la Campionatul European Under 21 din 2019

Selecţionata României a fost repartizată în Grupa C a Campionatului European de fotbal Under 21 din 2019, alături de Anglia, Franţa şi Croaţia, potrivit tragerii la sorţi...

Amical: România - Belgia 3-3

Selecţionatele de fotbal Under-21 ale României şi Belgiei au terminat la egalitate, 3-3 (1-1), joi seara, pe Stadionul ''Dr. Constantin Rădulescu'' din Cluj-Napoca, într-un...

Mirel Rădoi a convocat 20 de jucători la naţionala Under 21 pentru meciul amical cu Belgia

Selecţionerul echipei reprezentative de fotbal Under 21 a României, Mirel Rădoi, a anunţat, vineri, un lot de 20 de jucători pentru meciul amical cu echipa Belgiei, care va avea loc pe 15...

Echipa naţională de tineret a României va disputa un meci amical cu Belgia la Cluj-Napoca

Echipa naţională de tineret a României, calificată la Campionatul European U21 din 2019, va disputa un meci amical cu selecţionata similară a Belgiei la Cluj-Napoca, informează...

Ciprian Deac: Cred că este cea mai valoroasă naţională de tineret din ultimii 15 ani

Fotbalistul Ciprian Deac, de la CFR Cluj, a declarat, într-o conferinţă de presă, că actuala naţională Under 21, calificată la Campionatul European de anul viitor, este cea mai...

Mirel Rădoi: Ne putem bate cu Franţa, Anglia sau Spania, dar nu suntem favoriţi la câştigarea CE

Selecţionerul Mirel Rădoi, artizanul calificării selecţionatei de tineret la turneul final al CE 2019 din Italia după o pauză de 20 ani, a reafirmat că el şi jucătorii îşi...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 18.02.2019

-Biletul zilei la pariuri - 17.02.2019

-Liga 1 - Etapa 24: Rezultate şi marcatori

-Biletul zilei la pariuri - 16.02.2019

-Biletul zilei la pariuri - 15.02.2019

-António Conceição: Vom munci să îmbunătățim unele aspecte din jocul nostru

-Eugen Neagoe: Începutul de an nu a fost cum ni l-am dorit; sperăm că câştigăm la Mediaş




S-au nascut azi

Adrian Borza
România
34 ani

Aleksei Ionov
Rusia
30 ani

Alexandru Dragomir
România
34 ani

Anton Ferdinand
Anglia
34 ani

Bekir Ozan Has
Turcia
34 ani

Bibras Natkho
Israel
31 ani

Bobby Robson
Anglia
86 ani

Carlos Kameni
Camerun
35 ani

Claude Makélélé
Franța
46 ani

Claudiu Juncănaru
România
23 ani

Cristian Tănase
România
32 ani

Cristian Vlad
România
42 ani

Daniel Kenedy
Portugalia
45 ani

Gary Neville
Anglia
44 ani

Georgi Sichinava
URSS (Georgia)
75 ani

Jason Scotland
Trinidad Tobago
40 ani

Jean Paul Yontcha
Camerun
34 ani

Jermaine Jenas
Anglia
36 ani

Josip Šimunić
Croația
41 ani

Juan Martín
Spania
30 ani

Kal Naismith
Scoția
27 ani

Lucas Porcar
Spania
29 ani

Lucian Burdujan
România
35 ani

Marat Doyati
Rusia
27 ani

Marc Torrejón
Spania
33 ani

Marco Calderoni
Italia
30 ani

Marius Priseceanu
România
48 ani

Mark Davies
Anglia
31 ani

Maximiliano Giusti
Argentina
28 ani

Mihai Lasc
România
31 ani

Nathan Aké
Olanda
24 ani

Nicola Bellomo
Italia
28 ani

Ri Chol-Myon
Coreea de Nord
31 ani

Roberto Baggio
Italia
52 ani

Roman Neustädter
Germania
31 ani

Rüdiger Abramczik
Germania
63 ani

Sergio Martínez
Argentina
50 ani

Serhiy Fedorov
Ucraina
44 ani

Taner Yalçın
Germania
29 ani

Tyrone Mears
Jamaica
36 ani

Vasile Curileac
România
35 ani

Wilfried Puis
Belgia
76 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      


2018-2019


Liga 1 2018-2019
15.02.2019 FC Viitorul CSM Politehnica Iaşi C
16.02.2019 FC Hermannstadt CS Universitatea Craiova C
16.02.2019 CFR 1907 Cluj Astra Giurgiu C
17.02.2019 FC Voluntari Dunărea Călărași C
17.02.2019 Gaz Metan Mediaș Sepsi Sfântu Gheorghe C
17.02.2019 Dinamo București FC Botoșani C
18.02.2019 Concordia Chiajna
20:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 48
2. CS Universitatea Craiova 45
3. Fotbal Club FCSB 44
4. Astra Giurgiu 36
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 36
6. FC Botoșani 35
7. FC Viitorul 34
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. FC Hermannstadt 29
10. Gaz Metan Mediaș 29
11. Dinamo București 28
12. Dunărea Călărași 22
13. FC Voluntari 17
14. Concordia Chiajna 17
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
07.12.2018 FC Argeș Pitești Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2018 Universitatea Cluj Chindia Târgoviște C
08.12.2018 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
08.12.2018 Dacia Unirea Brăila ACS Poli Timișoara C
08.12.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti Academica Clinceni C
08.12.2018 CS Mioveni FC Snagov C
08.12.2018 Aerostar Bacău Metaloglobus București C
08.12.2018 SSC Farul Constanţa UTA Arad C
08.12.2018 ASU Politehnica Timişoara ACS Energeticianul Petroșani C
09.12.2018 Petrolul Ploiești CS Balotești C


1. Academica Clinceni 45
2. Petrolul Ploiești 45
3. Universitatea Cluj 44
4. Chindia Târgoviște 44
5. FC Snagov 43
6. FC Argeș Pitești 41
7. CS Mioveni 32
8. ACS Energeticianul Petroșani 29
9. UTA Arad 29
10. Pandurii Târgu-Jiu 28
11. ASU Politehnica Timişoara 26
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 24
13. Ripensia Timișoara 23
14. Luceafărul Oradea 23
15. Aerostar Bacău 22
16. SSC Farul Constanţa 21
17. Metaloglobus București 21
18. CS Balotești 19
19. Dacia Unirea Brăila 12
20. ACS Poli Timișoara 10
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro