Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa României 27.05.2017 - 10:35

Încă o filă adăugată la colecția de inedit al Cupei României

Încă o filă adăugată la colecția de inedit al Cupei României
Cea de-a 79-a finală a Cupei României are o finală mai puțin așteptată, mai ales în ceea ce privește FC Voluntari. Astra Giurgiu a avut și ea doar o singură prezență în ultimul act, adjudecată în urmă cu trei ani. Așadar, încă o filă care se adaugă colecției de inedit a acestei competiții. Mai jos pot fi găsite câteva elemente interesante legate de acest ultim act.
 
► Cele 78 finale
 
1933/34 (București): Ripensia Timișoara - Universitatea Cluj 5-0
 
1934/35 (București): CFR București - Ripensia Timișoara 6-5 (d.prel.)
 
1935/36 (București): Ripensia Timișoara - Unirea Tricolor Buc. 5-1
 
1936/37 (București): Rapid București - Ripensia Timișoara: 5-1
 
1937/38 (București): Rapid București - CAMT Timișoara: 3-2
 
1938/39 (București): Rapid București - Sportul studențesc Buc. 2-0
 
1939/40 (București): Rapid București - Venus București: 2-2, 4-4, 2-2 și 2-1
 
1940/41 (București): Rapid București - Unirea Tricolor Buc. 4-3
 
1941/42 (București): Rapid București - Universitatea Cluj-Sibiu 7-1
 
1942/43 (București): CFR Turnu Severin - Sportul studențesc Buc. 4-0
 
1943-1947: nedisputate
 
1947/48 (București): ITA Arad - CFR Timișoara 3-2
 
1948/49 (București): CSCA București - CSU Cluj 2-1
 
1950 (București): CCA București - Flamura roșie Arad 3-1
 
1951 (București): CCA București - Flacara Mediaș 3-1 (d.prel.)
 
1952 (București): CCA București - Flacara Ploiești 2-0
 
1953 (București): Flamura roșie Arad - CCA București 1-0 (d.prel.)
 
1954 (București): Metalul Reșița - Dinamo București 2-0
 
1955 (București): CCA București - Progresul Oradea 6-3 (d.prel.)
 
1956 (București): Progresul Oradea - Energia Metalul Câmpia Turzii 2-0
 
1957/58 (București): Știința Timișoara - Progresul București 1-0
 
1958/59 (București): Dinamo București - CSM Baia Mare 4-0
 
1959/60 (București): Progresul București - Dinamo Obor București 2-0
 
1960/61 (București): Arieșul Turda - Rapid București 2-1
 
1961/62 (București): Steaua București - Rapid București 5-1
 
1962/63 (București): Petrolul Ploiești - Siderurgistul Galați 6-1
 
1963/64 (București): Dinamo București - Steaua București 5-3
 
1964/65 (București): Știința Cluj - Dinamo Pitești 2-1
 
1965/66 (București): Steaua București - UTA Arad: 4-0
 
1966/67 (București): Steaua București - Foresta Fălticeni 6-0
 
1967/68 (București): Dinamo București - Rapid București 3-1 (d.prel.)
 
1968/69 (București): Steaua București - Dinamo București 2-1
 
1969/70 (București): Steaua București - Dinamo București 2-1
 
1970/71 (București): Steaua București - Dinamo București 3-2
 
1971/72 (București): Rapid București - Jiul Petroșani 2-0
 
1972/73 (București): Chimia Rm. Vâlcea - Constructorul Galați 1-1 și 3-0
 
1973/74 (București): Jiul Petroșani - Politehnica Timișoara 4-2
 
1974/75 (București): Rapid București - Universitatea Craiova 2-1 (d.prel.)
 
1975/76 (București): Steaua București - CSU Galați 1-0
 
1976/77 (București): Universitatea Craiova - Steaua București 2-1
 
1977/78 (București): Universitatea Craiova - Olimpia Satu Mare 3-1
 
1978/79 (București): Steaua București - Sportul studențesc Buc. 3-0
 
1979/80 (București): Politehnica Timișoara - Steaua București 2-1 (d.prel.)
 
1980/81 (București): Universitatea Craiova - Politehnica Timișoara 6-0
 
1981/82 (București): Dinamo București - FC Baia Mare 3-2
 
1982/83 (București): Universitatea Craiova - Politehnica Timișoara 2-1
 
1983/84 (București): Dinamo București - Steaua București 2-1
 
1984/85 (București): Steaua București - Universitatea Craiova 2-1
 
1985/86 (București): Dinamo București - Steaua București 1-0
 
1986/87 (București): Steaua București - Dinamo București 1-0
 
1987/88 (București): neacordată
 
1988/89 (Brașov)  Steaua București - Dinamo București:  1-0
 
1989/90 (București): Dinamo București - Steaua București:  6-4
 
1990/91 (București): Universitatea Craiova - FC Bacău:  2-1
 
1991/92 (București): Steaua București - Politehnica Timișoara 1-1 (3-2, d.l.dep.)
 
1992/93 (București): Universitatea Craiova - Dacia Unirea Brăila 2-0
 
1993/94 (București): Gloria Bistrița - Universitatea Craiova 1-0
 
1994/95 (București): Petrolul Ploiești - Rapid București 1-1 (5-3, d.l.dep.)
 
1995/96 (București): Steaua București - Gloria Bistrița 3-1
 
1996/97 (București): Steaua București - FC Național București 4-2
 
1997/98 (București): Rapid București - Universitatea Craiova 1-0
 
1998/99 (București): Steaua București - Rapid București 2-2 (4-2, d.l.dep.)
 
1999/00 (București): Dinamo București - Universitatea Craiova 2-0
 
2000/01 (București): Dinamo București - Rocar București 4-2
 
2001/02 (București): Rapid București - Dinamo București 2-1
 
2002/03 (București): Dinamo București - FC Național București 1-0
 
2003/04 (București): Dinamo București - Oțelul Galați 2-0
 
2004/05 (București): Dinamo București - Farul Constanța 1-0
 
2005/06 (București): Rapid București - FC Național București  1-0 (d.prel.)
 
2006/07 (Timișoara): Rapid București - FCU Poli Timișoara 2-0
 
2007/08 (Piatra Neamț)   CFR Cluj - Unirea Urziceni  2-1
 
2008/09 (Târgu Jiu): CFR Cluj - FC Timișoara 3-0
 
2009/10 (Iași)  CFR Cluj - SC Vaslui: 0-0 (5-4, d.l.dep.)
 
2010/11 (Brașov)  Steaua București - Dinamo București 2-1
 
2011/12 (București): Dinamo București - Rapid București 1-0
 
2012/13 (București): Petrolul Ploiești - CFR Cluj 1-0
 
2013/14 (București): Astra Giurgiu - Steaua București 0-0 (4-2, d.l.dep.)
 
2014/15 (București): Steaua București - Universitatea Cluj 3-0
 
2015/16 (București): CFR Cluj - Dinamo București 2-2 (5-4, d.l.dep.)

► Cupe (78 ediții / 19 învingătoare)
 
22 - Steaua (CSCA, CCA); 13 - Dinamo, Rapid (CFR București); 6 - Univ.Craiova; 4 - CFR Cluj; 3 - Petrolul; 2 - Ripensia, ITA (Flamura Roșie), Politehnica Timișoara (Știința Timișoara); 1 - CFR Turnu Severin, Metalul Reșița, Progresul Oradea, Progresul București, Arieșul Turda, Știința Cluj, Chimia Rm.V., Jiul, Gloria Bistrița, Astra Giurgiu. Într-o ediție trofeul nu s-a acordat.

► Finaliste perdante (37 echipe)
 
9 - Dinamo; 8 - Steaua; 6 - Rapid; 5 - Univ. Craiova; 4 - FC Național, "Poli" Timișoara, "U" Cluj; 3 - Sp.Stud.; 2 - Ripensia, Unirea Tricolor, UTA, FC Baia Mare, FC Timișoara; 1 - CAMT, Venus, CFR Timișoara, Petrolul Ploiești, Flacăra Mediaș, Progresul Oradea, Energia Metalul Câmpia Turzii, Dinamo Obor, Siderurgistul Galați, Dinamo Pitești, Foresta Fălticeni, Jiul, Constructorul Galați, CSU Galați, Olimpia Satu Mare, FC Bacău, Dacia-Unirea Brăila, Gloria Bistrița, Rocar București, Oțelul Galați, Farul Constanța, Unirea Urziceni, SC Vaslui, CFR Cluj.
 
► Ploieștiul devine a șaptea localitate care găzduiește o finală de Cupa României, după București, Brașov, Timișoara, Piatra Neamț, Târgu Jiu și Iași.

► Drumul spre ultimul act al finalistelor
 
Astra, 5 meciuri, 5 victorii, golaveraj 14-3
 
1-0 cu Nuova Mama Mia Becicherecu Mic, 3-1 cu Luceafărul Oradea, 3-1 cu Viitorul Constanța, 4-1 și 3-0 cu ACS Poli. Toate meciurile, în afara primei manșe a semifinalei, le-a jucat în deplasare
 
FC Voluntari, 5 meciuri, 4 victorii, 1 egal, golaveraj 11-2
 
5-1 cu Academica Clinceni, 3-0 cu Ardeal Târgu Mureș, 2-1 cu CS Mioveni, 1-0 și 0-0 cu CSU Craiova. Meciurile cu Ardeal și a doua manșă a semifinalei cu CSU Craiova au fost considerate pe teren propriu, chiar dacă s-au disputat la Buftea, respectiv Chiajna.
 
► Și-au dus echipele în finală
 
► Astra Giurgiu
 
Portari: George Petrișor GAVRILAȘ (2 jocuri/0 goluri) - transferat la FC Voluntari, Plamen Ivanov ILIEV (3/0) - venit de la FC Botoșani, Silviu LUNG Jr. (1/0)
 
Fundași: GERALDO Washington Regufe ALVES (2/0), RICARDO Miguel Martins ALVES (1/0), Claudiu BELU-IORDACHE (1/0), Ionuț CHIȘI (1/0), Alexandru Adrian DANDEA (1/0), FABRICIO Silva Dornellas (3/0), Iraneuton Sousa Morais JÚNIOR "MARANHÃO" (3/1), Vlatko LAZIC (1/0) - transferat la RKC Waalwijk, Daniel Cristian OROS (5/0), Cristian Ionuț SĂPUNARU (4/1), Alexandru Constantin STAN (3/0)
 
Mijlocași: Silviu Nicolae BALAURE (1/0), Constantin Valentin BUDESCU (4/4), Alexandru IONIȚĂ II (4/1), Fabian Andrei IONIȚĂ (1/0), Florin LOVIN (3/0), Boubacar MANSALY (3/0), Romario Florin MOISE (1/0), Viorel NICOARĂ (3/1), Mădălin RĂILEANU (1/0), Takayuki SETO (4/1), FILIPE de Andrade TEIXEIRA (3/0)
 
Atacanți: Denis ALIBEC (1/0) - transferat la Steaua București, Sergiu Florin BUȘ (2/1) - venit de la Sheffield Wednesday, Valentin GHEORGHE (1/1), Daniel Constantin FLOREA (3/1), Daniel George NICULAE (2/1), Andrei Cătălin ROMAN (1/0)
 
Antrenor: Marius ȘUMUDICĂ (la primul meci nu a făcut deplasarea, pe bancă aflându-se secundul Cristian Petre)
 
► FC Voluntari
 
Portari: Dragoș BALAURU (2/0), Mircea Alexandru BORNESCU (1/0), George Petrișor GAVRILAȘ (1/0) - venit de la Astra Giurgiu, Răzvan Gabriel PETRARIU (1/0)
 
Fundași: Florin Dorin ACSINTE (3/0), Ionuț BALAUR (2/0), Cristian Lucian CAZAN (3/1), Alexandru Cătălin COMAN (1/0), Venelin Anghelov FILIPOV (3/0), Mihai Valentin LEASĂ (2/0), Vasile MAFTEI (5/0), Hrvoje SPAHIJA (4/0)
 
Mijlocași: Cristian Mihai CĂPĂȚÎNĂ (4/1), Florin Lucian CERNAT (3/2), Gabriel Mihai DEAC (4/3), Andrei IONESCU (1/0) - venit de la Asil Lysi, Petre Daniel IVANOVICI (3/0), Costin LAZĂR (3/0), Laurențiu Nicolae MARINESCU (5/1), Daniel Ionuț NOVAC (4/0), Doru POPADIUC (4/1), Sorin Mădălin TĂBĂCARIU (2/0)
 
Atacanți: Adrian Ionuț BĂLAN (5/2), Costin Romeo CURELEA (2/0), Mihai VODUȚ (2/0)
 
Antrenori: Florin MARIN (primele două meciuri), Dinu TODORAN (al treilea), Claudiu NICULESCU (ultimele două meciuri)
 
După cum se poate remarca, un fapt foarte rar, portarul Gavrilaș a jucat pentru ambele finaliste, ceea ce înseamnă că el are deja asigurată Cupa 2016-17 în palmares, indiferent de rezultat, fiind prima pentru el. Alți jucători din cele două loturi care au mai câștigat trofeul: Geraldo Alves de 2 ori (cu Steaua în 2010-11și cu Petrolul în 2012-13), D. Niculae de 2 ori (cu Rapid în 2001-02 și 2005-06),  S. Lung Jr., Júnior "Maranhão", Budescu și Seto toți câte o dată (cu Astra în 2013-14), Săpunaru o dată (cu Rapid în 2006-07), respectiv Maftei de 3 ori (cu Rapid în 2001-02, 2005-06 și 2006-07), Cernat de 2 ori (cu Dinamo în 1999-00 și 2000-01), La. Marinescu de 2 ori (cu Steaua în 2010-11și cu Petrolul în 2012-13), Bornescu o dată (cu Petrolul în 2012-13), C. Lazăr o dată (cu Rapid în 2006-07)
 
► Cu cele 4 goluri marcate, din care trei din penalty, Budescu este golgeterul actualei ediții a Cupei. De la echipa adversă Deac este cel mai aproape de a-l depăși sau măcar egala. Budescu a mai fost golgeter al Cupei în ediția 2013/14, când a înscris tot 4 goluri.
 
► Istoricul celor două în cupele europene
 
Astra a câștigat o cupă și într-un clasament all-time al competiției ocupă locul 20, având linia: 15 ediții, 44 jocuri, 26 victorii, 5 egaluri, 13 înfrângeri, golaveraj 82-48, 57 puncte.
 
FC Voluntari este abia la a doua sa prezență în ceea ce contează în Cupă, de la 16-imi în sus, ocupând locul 77 în clasamentul all-time, având linia: 2 ediții, 6 jocuri, 4 victorii, 1 egal, 1 înfrângere, golaveraj 11-3, 9 puncte.
 
► Este a 18-a finală în care lipsesc bucureștenele.
 
► Arbitrul finalei va fi István Kovács din Carei. În Cupa României a debutat la 26.09.2007, conducând partida FC Baia Mare - Unirea Urziceni 1-4. În total a arbitrat 10 partide din cadrul Cupei României, însă niciodată o finală. E drept, a mai fost prezent la două finale, ce din 2013, Petrolul - CFR Cluj, și cea din 2014, Astra - Steaua, însă în calitate de adițional. În actuala ediție a mai condus un singur meci din competiția KO, surpriza CS Mioveni - Steaua, încheiată cu eliminarea echipei bucureștene la loviturile de departajare. A condus două finale de Supercupă, cea din 2007, Rapid - Dinamo 1-1, 6-5 d.l.dep. și ultima, din 2016, Astra - CFR Cluj 1-0. Așadar, Astra a învins mereu când el a fost prezent în finală.
 
► Cele două finaliste s-au mai întâlnit numai în campionatul primei ligi, în 4 rânduri, rezultând 2 victorii pentru Astra și 2 egaluri. Așadar, FC Voluntari nu a câștigat vreodată.
 
► Ca antrenori, Marius Șumudică și Claudiu Niculescu s-au confruntat o singură dată, aceasta întâmplându-se în Liga 1, la 19.11.2010, în partida Rapid - "U" Cluj 3-0. Așadar, un mic avantaj pentru Șumudică.
 
Răzvan TOMA






Sursa: Răzvan TOMA
Taguri: Cupa României    finală    Astra Giurgiu    FC Voluntari   

» Cupa Romaniei - Istoria editiilor si statistici
» Cupa Romaniei - ultimele rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa României

FC Botoșani - CFR Cluj și Sepsi - CS U Craiova, în șaisprezecimile Cupei României

Meciurile FC Botoșani - CFR Cluj, Sepsi OSK - CSU Craiova, Concordia Chiajna - Astra Giurgiu și ASU Poli Timișoara - ACS Poli Timișoara dețin capul de afiș al șaisprezecimilor de finală...

Începe Cupa României, faza națională, ediția 2017-2018

Prima rundă a fazei naţionale a ediţiei 2017-2018 a Cupei României se va disputa miercuri, 9 august, de la ora 17:30. Conform programului, în această etapă intră în...

Marius Şumudică: La ieşirile lui Teixeira şi Lovin s-a pierdut mijlocul terenului

Tehnicianul Marius Şumudică a declarat, sâmbătă seară, că Astra Giurgiu a avut de pierdut, după ce i-a înlocuit pe Felipe Teixeira şi Florin Lovin. Astra a pierdut Cupa...

Claudiu Niculescu: Anul ăsta a fost anul FCV-ului, FC Viitorul şi FC Voluntari

Tehnicianul Claudiu Niculescu a declarat, sâmbătă seară, că le-a transmis jucătorilor să aibă încredere în ei, deoarece la pauza meciului cu Astra Giurgiu, când erau conduşi cu 1-0, erau toţi cu...

Vasile Maftei: Este unul dintre cele mai frumoase trofee

Fundaşul echipei FC Voluntari, Vasile Maftei, a declarat, sâmbătă, după câştigarea Cupei României, că acest trofeu a fost obţinut pentru că jucătorii au avut...

Cristian Săpunaru: E mai dureros să pierzi la loteria penaltyuri

Fundaşul echipei Astra Giurgiu, Cristian Săpunaru, a declarat, sâmbătă, după înfrângerea din finala Cupei României, că el şi colegii săi au intrat puţin mai relaxaţi pe teren după pauză şi au comis...

Florin Lovin: Nu este o finală tristă

Mijlocaşul echipei Astra Giurgiu, Florin Lovin, a declarat, sâmbătă, după înfrângerea din finala Cupei României, că pentru el a fost o onoare să-şi...

Jucătorii echipei FC Voluntari au primit trofeul Cupei României de la preşedintele FRF, Răzvan Burleanu

Jucătorii echipei FC Voluntari au primit trofeul Cupei României de la preşedintele FRF, Răzvan Burleanu, sâmbătă seară, la Ploieşti, după victoria, scor 6-4 după lovituri de...

Finala Cupei României: FC Voluntari - Astra Giurgiu 1-1, 5-3 la lovituri de departajare

FC Voluntari a câștigat în premieră Cupa României la fotbal, după ce a dispus cu 5-3 la loviturile de departajare de Astra Giurgiu, sâmbătă seara, în finala desfășurată pe stadionul "Ilie...

Finală a Cupei României inedită, între Astra Giurgiu și FC Voluntari

Astra Giurgiu și FC Voluntari se întâlnesc sâmbătă seara (ora 21:45), pe stadionul "Ilie Oană" din Ploiești, într-o finală inedită a Cupei...

Marius Şumudică: Le mulţumesc jucătorilor, au fost doi ani incredibili

Tehnicianul Marius Şumudică le-a mulţumit jucătorilor Astrei Giurgiu, într-un discurs emoţionant, înainte de finala Cupei României cu FC Voluntari, el subliniind că...



Top News

-Gino Iorgulescu: În noul mandat vreau să aducem lumea la stadion

-Liga 1 - Etapa 15: Rezultate şi marcatori

-Europa League: Cosmin Moți a marcat pentru Ludogoreț Razgrad

-Europa League - Grupa G: Hapoel Beer Sheva - FCSB 1-2

-Liga Campionilor - Victorii clare pentru PSG și Bayern München

-Real Madrid, ținută în șah de Tottenham (1-1), în Liga Campionilor

-Suedia - Italia, în baraj pentru Cupa Mondială 2018




Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adalbert Hrehuss
România
85 ani

Adam Nawałka
Polonia
60 ani

Adrian Ambrosie
România
49 ani

Aleksandar Luković
Serbia
35 ani

Álvaro Morata
Spania
25 ani

Andoni Zubizarreta
Spania
56 ani

Andriy Yarmolenko
Ucraina
28 ani

Archie Thompson
Australia
39 ani

Christian Dailly
Scoția
44 ani

Dumitru Gavrilescu
România
41 ani

Fabinho
Brazilia
24 ani

Filippos Darlas
Grecia
34 ani

Florian Büchler
Germania
29 ani

Graham Rix
Anglia
60 ani

Ianis Zicu
România
34 ani

Jimmy Bullard
Anglia
39 ani

Julián Velázquez
Argentina
27 ani

Kazimierz Deyna
Polonia
70 ani

Marius Burlacu
România
32 ani

Milan Borjan
Canada
30 ani

Miroslav Pavlović
Yugoslavia
75 ani

Pelé
Brazilia
77 ani

Rashidi Yekini
Nigeria
53 ani

RCD ESPANYOL
Spania
117 ani

Serdar Aziz
Turcia
27 ani

Simon Davies
Țara Galilor
38 ani

Ulrich Stein
Germania
63 ani

Valentin Badea
România
35 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2017-2018


Liga 1 2017-2018
20.10.2017 Gaz Metan Mediaș CSM Politehnica Iași C
20.10.2017 Concordia Chiajna CS Universitatea Craiova C
21.10.2017 Juventus București Sepsi Sfântu Gheorghe C
21.10.2017 FC Viitorul CFR 1907 Cluj C
22.10.2017 Astra Giurgiu FC Voluntari C
22.10.2017 Steaua București ACS Poli Timișoara C
23.10.2017 FC Botoșani
20:45
Dinamo București Dolce Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 33
2. Steaua București 32
3. CS Universitatea Craiova 32
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. FC Viitorul 23
7. Dinamo București 20
8. FC Voluntari 19
9. CSM Politehnica Iași 18
10. ACS Poli Timișoara 18
11. Concordia Chiajna 17
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 11
13. Gaz Metan Mediaș 9
14. Juventus București 7
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
21.10.2017 Metaloglobus București Sportul Snagov C
21.10.2017 Academica Clinceni Chindia Târgoviște C
21.10.2017 CS Balotești ASA Târgu-Mureș C
21.10.2017 CS Afumați Ripensia Timișoara C
21.10.2017 Dunărea Călărași Luceafărul Oradea C
21.10.2017 Olimpia Satu-Mare Foresta Suceava C
21.10.2017 FC UTA Arad Știința Miroslava C
21.10.2017 Pandurii Târgu-Jiu ASU Poli Timişoara C
21.10.2017 CS Mioveni FC Argeș Pitești C
22.10.2017 FC Hermannstadt Dacia Unirea Brăila C


1. FC Hermannstadt 32
2. Dunărea Călărași 31
3. Chindia Târgoviște 27
4. ASA Târgu-Mureș 22
5. CS Mioveni 22
6. Academica Clinceni 22
7. ASU Poli Timişoara 20
8. CS Afumați 19
9. FC Argeș Pitești 18
10. Ripensia Timișoara 17
11. Sportul Snagov 16
12. Olimpia Satu-Mare 16
13. Dacia Unirea Brăila 15
14. Pandurii Târgu-Jiu 15
15. Metaloglobus București 15
16. FC UTA Arad 14
17. Știința Miroslava 11
18. CS Balotești 10
19. Foresta Suceava 8
20. Luceafărul Oradea 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5