Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa nationala U21 05.06.2017 - 23:30

Echipa naţională de tineret a României s-a reunit pentru meciul cu Liechtenstein | George Puşcaş singurul absent

Echipa naţională de tineret a României s-a reunit pentru meciul cu Liechtenstein | George Puşcaş singurul absent
Atacantul George Puşcaş, care este implicat cu Benevento în finala barajului pentru promovarea în Serie A, este singurul jucător care a lipsit de la reunirea echipei naţionale de tineret a României. Puşcaş se va alătura lotului la 9 iunie.
 
În această dimineaţă, elevii lui Daniel Isăilă au avut programat un antrenament de aproximativ 90 de minute în cadrul căruia s-au efectuat mai multe exerciţii tactice. Mijlocaşul Olimpiu Moruţan, care a evoluat duminică seară pentru FC Botoşani, s-a pregătit separat de colegii săi.
 
Deşi iniţial a fost convocat, atacantul Adrian Petre de la UTA Bătrâna Doamnă nu s-a mai prezentat la reunirea lotului. Selecţionerul Daniel Isăilă a fost de acord să îl lase la echipa de club în perspectiva jocurilor de baraj pe care arădenii le vor disputa cu Poli Timişoara. În plus, pentru a-i cunoaşte mai bine, Daniel Isăilă a decis să îi cheme la Centrul Naţional de Fotbal de la Buftea pe Andrei Sîntean de la Poli Timişoara şi pe Robert Moldoveanu de la Dinamo Bucureşti.
 
► LOTUL CONVOCAT DE DANIEL ISĂILĂ:

⚽️ Portari: Ionuț Radu (Inter Milano), Relu Stoian (Juventus București), Arpad Tordai (Viitorul);
 
⚽️ Fundași: Cristian Manea (Royal Mouscron), Ionuț Nedelcearu (FC Dinamo), Alexandru Pașcanu (Leicester City), Virgil Ghiță (Viitorul), Vlad Olteanu (Sepsi OSK), Andrei Radu (Aris Limassol);
 
⚽️ Mijlocași: Răzvan Oaidă (Brescia), Marco Dulca (Swansea), Vladimir Screciu (CSU Craiova), Carlo Casap (Viitorul), Andrei Ciobanu (Viitorul), Mihai Dobre (Bournemouth), Ianis Hagi (ACF Fiorentina), Olimpiu Moruțan (FC Botoșani), Alexandru Mățan (Viitorul);
 
⚽️ Atacanți: George Pușcaș (Benevento Calcio), Florinel Coman (Viitorul).
 
Partida Liechtenstein - România, din prima etapă a grupei 8 a preliminariilor Campionatului European de tineret din 2019, se va disputa la 13 iunie, de la ora 19:00, la Vaduz. Din grupa 8 mai fac parte formaţiile Portugaliei, Elveţiei, Ţării Galilor şi Bosniei Herţegovina.






Taguri: tineret    Under 21    România    Liechtenstein    George Puşcaş   

» Campionatul European de tineret U21
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa nationala U21

Echipa naţională de tineret a României va disputa în luna martie amicale cu Spania şi Danemarca

Echipa naţională de tineret a României va efectua în va efectua în perioada 19-26 martie un stagiu de pregătire în sudul Spaniei în cadrul...

România, în grupă cu Danemarca, Ucraina, Finlanda, Irlanda de Nord şi Malta, în preliminariile CE Under 21 din 2021

Selecţionata României a fost repartizată în Grupa a 8-a, alături de Danemarca, Ucraina, Finlanda, Irlanda de Nord şi Malta, în preliminariile Campionatului...

Mirel Rădoi: Ca să ajungi cel mai bun, trebuie să te baţi cu cei mai buni

Selecţionerul reprezentativei de tineret, Mirel Rădoi, a declarat, comentând grupa dificilă în care a fost repartizată România la Campionatul European de fotbal...

Mirel Rădoi: Suntem outsideri, dar le vom face viaţa grea tuturor

Selecţionerul echipei de fotbal Under 21 a României, Mirel Rădoi, a declarat, după tragerea la sorţi a grupelor turneului final, că tricolorii sunt outsideri la Campionatul European...

România, în grupă cu Anglia, Franţa şi Croaţia, la Campionatul European Under 21 din 2019

Selecţionata României a fost repartizată în Grupa C a Campionatului European de fotbal Under 21 din 2019, alături de Anglia, Franţa şi Croaţia, potrivit tragerii la sorţi...

Amical: România - Belgia 3-3

Selecţionatele de fotbal Under-21 ale României şi Belgiei au terminat la egalitate, 3-3 (1-1), joi seara, pe Stadionul ''Dr. Constantin Rădulescu'' din Cluj-Napoca, într-un...

Mirel Rădoi a convocat 20 de jucători la naţionala Under 21 pentru meciul amical cu Belgia

Selecţionerul echipei reprezentative de fotbal Under 21 a României, Mirel Rădoi, a anunţat, vineri, un lot de 20 de jucători pentru meciul amical cu echipa Belgiei, care va avea loc pe 15...

Echipa naţională de tineret a României va disputa un meci amical cu Belgia la Cluj-Napoca

Echipa naţională de tineret a României, calificată la Campionatul European U21 din 2019, va disputa un meci amical cu selecţionata similară a Belgiei la Cluj-Napoca, informează...

Ciprian Deac: Cred că este cea mai valoroasă naţională de tineret din ultimii 15 ani

Fotbalistul Ciprian Deac, de la CFR Cluj, a declarat, într-o conferinţă de presă, că actuala naţională Under 21, calificată la Campionatul European de anul viitor, este cea mai...

Mirel Rădoi: Ne putem bate cu Franţa, Anglia sau Spania, dar nu suntem favoriţi la câştigarea CE

Selecţionerul Mirel Rădoi, artizanul calificării selecţionatei de tineret la turneul final al CE 2019 din Italia după o pauză de 20 ani, a reafirmat că el şi jucătorii îşi...

Răzvan Burleanu: Ar fi o performanţă istorică să terminăm între primele patru naţiuni ale Europei la tineret

Preşedintele FR de Fotbal, Răzvan Burleanu, a apreciat că o clasare între primele patru naţiuni ale Europei la turneul final al CE 2019 de tineret din Italia ar fi o performanţă...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 20.01.2019

-Cel mai în vârstă suporter al lui Liverpool, invitat să asiste la meciul cu Crystal Palace

-Portarul irlandez Sean McDermott va juca la Dinamo Bucureşti

-Dinamo a mai transferat un jucător, Mamoutou N'Diaye

-Astra Giurgiu i-a achiziţionat pe Constantin Dima şi Romário Pires

-Biletul zilei la pariuri - 19.01.2019

-Biletul zilei la pariuri - 18.01.2019




S-au nascut azi

Alessandro Romeo
Italia
32 ani

Alexandru Maxim
Moldova
33 ani

Alin Paleacu
România
44 ani

Asier del Horno
Spania
38 ani

Benny Feilhaber
SUA
34 ani

Cătălin Hrincă
România
32 ani

Claudio Marchisio
Italia
33 ani

Cristian Șchiopu
România
45 ani

Duško Tošić
Serbia
34 ani

Emre Pehlivan
Turcia
26 ani

Erison Baiano
Brazilia
38 ani

Glenn Moss
Noua Zeelandă
36 ani

Henrique
Brazilia
32 ani

Ismael Blanco
Argentina
36 ani

Jaime Moreno
Bolivia
45 ani

João Mário
Portugalia
26 ani

Josef Degeorgi
Austria
59 ani

Josu Sarriegi
Spania
40 ani

Kyle McAusland
Scoția
26 ani

Lauren Etame
Camerun
42 ani

Lucho González
Argentina
38 ani

Luciano Nieto
Argentina
28 ani

Mauro Tassotti
Italia
59 ani

Michael Schjønberg
Danemarca
52 ani

Michael Streiter
Austria
53 ani

Michel De Wolf
Belgia
61 ani

Moussa Sow
Senegal
33 ani

Nicolás Pareja
Argentina
35 ani

Ontiel Sighiartău
România
34 ani

Park Kyung-Joon
Coreea de Sud
58 ani

Petrică Dragoș
România
30 ani

Predrag Mijatović
Serbia
50 ani

Răzvan Dobre
România
36 ani

Remus Vlad
România
73 ani

Ricardo Pedriel
Bolivia
32 ani

Romullo Carvalho
Brazilia
25 ani

Sam Winnall
Anglia
28 ani

SC BRAGA
Portugalia
98 ani

Sebastian Remeș
România
27 ani

Steffen Freund
România
49 ani

Steve Sampson
SUA
62 ani

Steve Staunton
Irlanda
50 ani

Thierry Tusseau
Franța
61 ani

Uwe Reinders
Germania
64 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


2018-2019


Liga 1 2018-2019
19.12.2018 CS Universitatea Craiova Gaz Metan Mediaș C
20.12.2018 FC Botoșani Dunărea Călărași C
20.12.2018 Astra Giurgiu Dinamo București C
21.12.2018 CSM Politehnica Iaşi FC Voluntari C
21.12.2018 Sepsi Sfântu Gheorghe Concordia Chiajna C
22.12.2018 FC Hermannstadt FC Viitorul C
22.12.2018 Fotbal Club FCSB CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 46
2. Fotbal Club FCSB 40
3. CS Universitatea Craiova 38
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
5. FC Viitorul 33
6. Astra Giurgiu 31
7. FC Hermannstadt 28
8. Gaz Metan Mediaș 28
9. CSM Politehnica Iaşi 28
10. FC Botoșani 26
11. Dinamo București 22
12. Dunărea Călărași 17
13. Concordia Chiajna 17
14. FC Voluntari 13
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
07.12.2018 FC Argeș Pitești Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2018 Universitatea Cluj Chindia Târgoviște C
08.12.2018 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
08.12.2018 Dacia Unirea Brăila ACS Poli Timișoara C
08.12.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti Academica Clinceni C
08.12.2018 CS Mioveni FC Snagov C
08.12.2018 Aerostar Bacău Metaloglobus București C
08.12.2018 SSC Farul Constanţa UTA Arad C
08.12.2018 ASU Politehnica Timişoara ACS Energeticianul Petroșani C
09.12.2018 Petrolul Ploiești CS Balotești C


1. Academica Clinceni 45
2. Petrolul Ploiești 45
3. Universitatea Cluj 44
4. Chindia Târgoviște 44
5. FC Snagov 43
6. FC Argeș Pitești 41
7. CS Mioveni 32
8. ACS Energeticianul Petroșani 29
9. UTA Arad 29
10. Pandurii Târgu-Jiu 28
11. ASU Politehnica Timişoara 26
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 24
13. Ripensia Timișoara 23
14. Luceafărul Oradea 23
15. Aerostar Bacău 22
16. SSC Farul Constanţa 21
17. Metaloglobus București 21
18. CS Balotești 19
19. Dacia Unirea Brăila 12
20. ACS Poli Timișoara 10
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro