Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Stiri Externe 14.06.2017 - 17:56

Cupa Confederaţiilor 2017 din Rusia va fi transmisă de Televiziunea Română

Cupa Confederaţiilor 2017 din Rusia va fi transmisă de Televiziunea Română
Cea de-a zece ediţie a Cupei Confederaţiilor, care se va desfăşura în Rusia, în intervalul 17 iunie - 2 iulie, va fi transmisă în direct şi în exclusivitate de Televiziunea Română, pe TVR 2 şi TVR HD.
 
Televiziunea Română va transmite în direct toate meciurile de la Cupa Confederaţiilor de pe cele patru stadioane care vor găzdui meciurile: Zenit Arena (Sankt Petersburg), Kazan Arena (Kazan), Otkrytiye Arena (Moscova) şi Fisht Olympic Stadium (Soci), informează TVR.
 
Transmisiunile în direct vor începe cu meciul Rusia - Noua Zeelandă, care se va juca sâmbătă, de la ora 17.50, la Sankt Petersburg. 
 
Meciurile vor fi comentate de Marian Olaianos, Emil Hossu-Longin, Dragoş Bocanaciu şi Bogdan Tomulică.
 
În fiecare an care precede Campionatul Mondial de fotbal se organizează, în aceeaşi ţară gazdă, Cupa Confederaţiilor - ca un ultim test de verificare.  
 
În afară de ţara gazdă, la competiţie participă cele mai bune echipe ale sezonului: deţinătoarea Cupei Mondiale (Germania - câştigătorea Campionatului Mondial de Fotbal din 2014), împreună cu învingătoarele celor şase campionate ale confederaţiilor: UEFA (Portugalia - câştigătorea Campionatului European de Fotbal din 2016), CONMEBOL (Chile - câştigătorea Copa América 2015), AFC (Australia- câştigătorea Cupei Asiei AFC 2015), CAF (Camerun- câştigătorea Cupei Africii pe Naţiuni 2017), CONCACAF (Mexic - campioana CONCACAF Gold Cup 2015) şi OFC (Noua Zeelandă - câştigătorea Cupei Oceaniei pe Naţiuni 2016). Portugalia, Chile şi Rusia participă pentru prima dată la Cupa Confederaţiilor, în timp ce Brazilia, care are trei trofee, va fi absentă.
 
Chiar dacă este un turneu amical, echipele luptă pentru premiile în bani: 5 milioane de dolari pentru câştigătoare, 4,5 milioane pentru echipa finalistă, 3,5 mililoane pentru ocupanta locului trei, 3 milioane pentru echipa de pe locul 4, şi câte 2 milioane de dolari pentru reprezentativele eliminate în faza grupelor.






Taguri: Cupa Confederaţiilor 2017    Rusia    TVR 2    TVR HD   

Comenteaza

Ultimele stiri - Stiri Externe

Franta: Ligue 1 - Etapa 9

Vineri 13 octombrie 2017   13.10.2017, 21:45 Lyon - AS Monaco 3 - 2 (2-2) Au marcat: 1-0 Diaz (11), 1-1 Rony Lopes (17), 2-1 Fekir (23), 2-2 Traore (34), 3-2 Fekir (90+4)   Sambata 14...

Spania: Primera Division - Etapa 8

Vineri 13 octombrie 2017   13.10.2017, 22:00 RCD Espanyol - Levante UD 0 - 0 (0-0)   Sambata 14 octombrie 2017   14.10.2017, 14:00 Athletic Bilbao - Sevilla FC Au marcat:    14.10.2017,...

Germania: Bundesliga - Etapa 8

Vineri 13 octombrie 2017   13.10.2017, 21:30 VfB Stuttgart - 1.FC Köln 2 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Donis (38), 1-1 Heintz (77), 2-1 Akolo (90+4)   Sambata 14 octombrie 2017   14.10.2017,...

Anglia: Premier League - Etapa 8

Sambata 14 octombrie 2017   14.10.2017, 14:30 Liverpool FC - Manchester United 0 - 0 (0-0)   14.10.2017, 17:00 Burnley FC - West Ham 1 - 1 (0-1) Au marcat: 0-1 Antonio (19), 1-1 Wood (85)  ...

Diego Maradona: Echipa națională a continuat să-și păstreze respectul lumii

Diego Armando Maradona a declarat, miercuri, că este "foarte fericit'' pentru faptul că echipa Argentinei a continuat să-și păstreze respectul lumii, după calificarea la Cupa Mondială de...

Franta: Ligue 1 - Etapa 8

Vineri 29 septembrie 2017   29.09.2017, 21:45 AS Monaco - Montpellier HSC 1 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Falcao (38), 1-1 Camara (90+2)   Sambata 30 septembrie 2017   30.09.2017, 18:00 Paris...

Spania: Primera Division - Etapa 7

 Vineri 29 septembrie 2017   29.09.2017, 22:00 Celta de Vigo - Girona FC 3 - 3 (2-2) Au marcat: 1-0 Sisto (8), 1-1 Potru (10), 1-2 Stuani (14), 2-2 Gomez (16), 3-2 Wass (76), 3-3 Juanpe (86)  ...

Italia: Serie A - Etapa 7

Sambata 30 septembrie 2017   30.09.2017, 19:00 Udinese Calcio - Sampdoria 4 - 0 (1-0) Au marcat: 1-0 De Paul (27 penalty), 2-0 Lopez (66 penalty), 3-0 Lopez (85), 4-0 Fofana (90+5 penalty)  ...

Germania: Bundesliga - Etapa 7

Vineri 29 septembrie 2017   29.09.2017, 21:30 Schalke 04 - Bayer Leverkusen 1 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Goretzka (34), 1-1 Bailey (61)   Sambata 30 septembrie 2017   30.09.2017, 16:30...

Anglia: Premier League - Etapa 7

Sambata 30 septembrie 2017   30.09.2017, 14:30 Huddersfield - Tottenham 0 - 4 (0-3) Au marcat: 0-1 Kane (9), 0-2 Davies (16), 0-3 Kane (23), 0-4 Sissoko (90+1)   30.09.2017, 17:00...

Spania: Primera Division - Etapa 6

Sambata 23 septembrie 2017   23.09.2017, 14:00 Atlético Madrid - Sevilla FC 2 - 0 (0-0) Au marcat: 1-0 Carrasco (46), 2-0 Griezmann (69)   23.09.2017, 17:15 Deportivo Alavés - Real Madrid 1...



Top News

-Liga 1 - Etapa 14: Rezultate şi marcatori

-FC Botoșani - CFR Cluj și Sepsi - CS U Craiova, în șaisprezecimile Cupei României

-Gino Iorgulescu și Sorin Drăgoi, cei doi candidați la președinția LPF

-România încheie preliminariile CM 2018 cu o remiză în Danemarca, 1-1

-Avancronica meciului Danemarca - România

-România - Kazahstan 3-1, în preliminariile CM 2018, la debutul lui Contra ca selecționer

-România - Kazahstan. Un meci antipatic




Care a fost cel mai mare fotbalist din lume?
Pelé
Maradona
  » rezultate   » arhiva

Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Culeafă
România
43 ani

Alexandru Mățel
România
28 ani

André Villas-Boas
Portugalia
40 ani

Andrei Poverlovici
România
32 ani

Constant Djakpa
Coasta de Fildeș
31 ani

Cristian Munteanu
România
37 ani

Dudu Aouate
Israel
40 ani

Elliot Grandin
Franţa
30 ani

Emil Nanu
România
36 ani

Giovanni Marchese
Italia
33 ani

Graeme Le Saux
Anglia
49 ani

Ilie Stan
România
50 ani

Ioan Pap-Deac
România
48 ani

Ivan Saenko
Rusia
34 ani

Krisztián Pogacsics
Ungaria
32 ani

Ladislau Incze
România
99 ani

Lars Hirschfeld
Canada
39 ani

Romeo Pădureț
România
43 ani

Sebastián Abreu
Uruguay
41 ani

Serdar Iolomanov
Rusia
25 ani

Sergio Goycochea
Argentina
54 ani

Ștefan Apostol
România
43 ani

SUNDERLAND AFC
Anglia
138 ani

Timo Ochs
Germania
36 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2017-2018


Liga 1 2017-2018
13.10.2017 FC Voluntari Steaua București C
14.10.2017 Gaz Metan Mediaș FC Viitorul C
14.10.2017 CSM Politehnica Iași CS Universitatea Craiova C
15.10.2017 Sepsi Sfântu Gheorghe Astra Giurgiu C
15.10.2017 CFR 1907 Cluj FC Botoșani C
16.10.2017 ACS Poli Timișoara Concordia Chiajna C
16.10.2017 Dinamo București Juventus București C


1. CFR 1907 Cluj 33
2. Steaua București 29
3. CS Universitatea Craiova 29
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Dinamo București 20
7. FC Viitorul 20
8. ACS Poli Timișoara 18
9. Concordia Chiajna 17
10. FC Voluntari 16
11. CSM Politehnica Iași 15
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 11
13. Gaz Metan Mediaș 9
14. Juventus București 4
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
14.10.2017 Sportul Snagov Pandurii Târgu-Jiu C
14.10.2017 Știința Miroslava Olimpia Satu-Mare C
14.10.2017 Foresta Suceava Dunărea Călărași C
14.10.2017 Luceafărul Oradea CS Afumați C
14.10.2017 Ripensia Timișoara CS Balotești C
14.10.2017 Dacia Unirea Brăila CS Mioveni C
14.10.2017 FC Argeș Pitești Academica Clinceni C
14.10.2017 Chindia Târgoviște Metaloglobus București C
15.10.2017 ASU Poli Timişoara FC UTA Arad C
17.10.2017 ASA Târgu-Mureș
19:30
FC Hermannstadt   C


1. Dunărea Călărași 28
2. FC Hermannstadt 28
3. Chindia Târgoviște 24
4. Academica Clinceni 22
5. CS Mioveni 21
6. ASU Poli Timişoara 19
7. ASA Târgu-Mureș 18
8. Ripensia Timișoara 17
9. FC Argeș Pitești 17
10. Sportul Snagov 16
11. CS Afumați 16
12. Dacia Unirea Brăila 15
13. Pandurii Târgu-Jiu 14
14. Olimpia Satu-Mare 13
15. Metaloglobus București 12
16. FC UTA Arad 11
17. Știința Miroslava 11
18. CS Balotești 10
19. Foresta Suceava 8
20. Luceafărul Oradea 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5