Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Rusia: Premier League 15.06.2017 - 08:15

VIDEO | Incendiu în Volgograd, la şantierul de construcţie a unei arene pentru Campionatul Mondial din 2018

VIDEO | Incendiu în Volgograd, la şantierul de construcţie a unei arene pentru Campionatul Mondial din 2018
Un incendiu a izbucnit, miercuri, în oraşul Volgograd, la şantierul de construcţie a unei arene care va găzdui meciuri la Campionatul Mondial din 2018, organizat în Rusia, informează autorităţile locale.
 
Cauza declanşării focului ar fi fost, conform autorităţilor locale, încălcarea normelor de siguranţă împotriva incendiilor în timpul sudării. Volgograd este un oraş industrial, situat la 865 de kilometri distanţă de capitala Moscova, care va găzdui patru meciuri din cadrul fazei grupelor la Campionatul Mondial din 2018. Incediul nu a lăsat în urmă nicio victimă, susţin ruşii, într-un comunicat.
 
Rusia va găzdui Cupa Mondială din 2018 pe 11 stadioane din 12 oraşe, inclusiv Moscova, Sankt Petersburg, Sochi şi Kazan. Până atunci, cele patru oraşe vor fi gazda Cupei Confederaţiilor, în perioada 17 iunie - 2 iulie, iar meciul de deschidere va fi pe stadionul din Sankt Petersburg. Cupa Confederaţiilor este organizată cu un an înaintea Campionatului Mondial, în ţara care va găzdui şi turneu final.
 
Rusia, Germania, Australia, Chile, Mexic, Portugalia, Noua Zeelandă şi Camerun sunt ţările participante la competiţia la care va lua parte şi centralul român Ovidiu Haţegan, din postura de arbitru asistent video.







Taguri: Campionatul Mondial din 2018    incendiu    Volgograd    Moscova    video   

» Clasament Rusia Premier League
Comenteaza

Ultimele stiri - Rusia: Premier League

VIDEO | Amical: Rusia - Chile 1-1

Reprezentativa statului Chile, adversara României în meciul amical de săptămâna viitoare, de la Cluj-Napoca, a remizat, vineri, în deplasare, scor 1-1, cu...

Zenit Sankt Petersburg s-a despărțit de antrenorul român Mircea Lucescu

Clubul rus de fotbal Zenit Sankt Petersburg a anunțat pe site-ul său că s-a despărțit de antrenorul român Mircea Lucescu, la capătul unui sezon dezamăgitor, echipa încheind pe...

Scandal în Rusia! Mircea Lucescu a izbucnit: Sunteţi nişte proşti!

Zenit Sankt Petersburg a câştigat meciul cu FC Krasnodar, scor 1-0, partidă din penultima etapă a campionatului Rusiei şi are 58 de puncte. Echipa lui Lucescu se află pe locul 3, la un...

Victorie pentru Zenit Sankt Petersburg, echipă antrenată de Mircea Lucescu, în campionatul Rusiei

Formaţia Zenit Sankt Petersburg, antrenată de Mircea Lucescu, a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa Krylia Sovetov Samara, într-un meci...

Zenit Sankt Petersburg va renunța la antrenorul Mircea Lucescu

Clubul de fotbal Zenit Sankt Petersburg va renunța zilele viitoare la antrenorul român Mircea Lucescu, scrie ziarul rus Sport-Express.   Mircea Lucescu, care pe 29 iulie va...

Victorie pentru Zenit, echipa lui Mircea Lucescu, în campionatul Rusiei

Formaţia Zenit Sankt Petersburg, antrenată de Mircea Lucescu, a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa FC Orenburg, în etapa a 25-a a campionatului...

Mircea Lucescu nu mai are nicio şansă la titlu: Spartak Moscova - Zenit Sankt Petersburg 2-1

Formaţia Zenit Sankt Petersburg, antrenată de Mircea Lucescu, a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, de liderul Spartak Moscova, într-un meci din...

Zenit Sankt Petersburg, doar 1-1 acasă cu Anzhi Makhachkala

Mircea Lucescu a pierdut puncte importante pentru lupta la titlu în Rusia. Zenit Sankt Petersburg a ratat şansa de a se apropia la trei puncte de liderul Spartak Moscova, iar obstacolul...

Mircea Lucescu şi jucătorii săi au călătorit cu metroul din Sankt Petersburg şi au depus flori în memoria victimelor atacului de luni

Tehnicianul Mircea Lucescu şi jucătorii săi de la echipa Zenit Sankt Petersburg au călătorit, miercuri, cu metroul din Sankt Petersburg şi au depus flori în memoria victimelor atacului de la...

Fanii cu rucsacuri sau genți nu pot intra pe stadionul din Sankt-Petersburg, de teama antentatelor

Clubul Zenit Sankt Petersburg, care îl are antrenor pe Mircea Lucescu, a anunțat că va împiedica accesul pe stadion al fanilor cu rucsacuri sau genți pentru a evita un atentat...

Clubul Zenit Sankt Petersburg transmite condoleanţe familiilor victimelor din explozia de la metrou

Clubul Zenit a reacţionat pe contul oficial de Twitter şi a transmis condoleanţe familiilor îndoliate în urma exploziei de luni de la metroul din Sankt Petersburg.  ...



Top News

-Dan Petrescu: Cred că e cea mai grea deplasare din acest campionat

-Mihai Roman: O să răsplătesc încrederea tuturor!

-Gigi Becali: Alibec n-are nimic! N-are nimic, doar se alintă!

-Real Madrid, în finala Cupei Mondiale a cluburilor

-Etapa 21. Terenuri grele, capete sparte, oase rupte

-Liga 1 - Etapa 21: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 21: Juventus Bucureşti - Astra Giurgiu 0-1




Care este echipa ta preferată din Rusia?
Spartak Moskva
CSKA Moskva
Dinamo Moskva
Lokomotiv Moskva
Baltika Kaliningrad
FK Rostov
Zenit Sankt-Peterburg
Rubin Kazan
Alania Vladikavkaz
Terek Groznyi
Saturn Moskovskaya Oblast
Amkar Perm
Krylya Sovetov Samara
Luch-Energiya Vladivostok
Tom Tomsk
Kuban Krasnodar
FK Khimki
Torpedo Moskva
Kamaz Naberezhnye Chelny
Anzhi Makhachkala
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adam Musiał
Polonia
69 ani

Ânderson Aquino
Brazilia
31 ani

Antony Iannarilli
Italia
27 ani

Carlos Fernandes
Angola
38 ani

Christian Dalger
Franța
68 ani

Daniel Florea
România
42 ani

Elliott Bennett
Anglia
29 ani

GANGWON FC
China
9 ani

Gianluca Pagliuca
Italia
51 ani

Ioan Gâțu
România
38 ani

Jean-François de Sart
Belgia
56 ani

John Moshoeu
Africa de Sud
52 ani

Karol Dobiaš
Cehoslovacia
70 ani

Les Ferdinand
Anglia
51 ani

Mamady Sidibe
Mali
38 ani

Mario Basler
Germania
49 ani

Marius Foro
România
41 ani

Modou Sougou
Senegal
33 ani

Pascal Pellowski
Germania
29 ani

Radhouane Salhi
Tunisia
50 ani

Raouf Ghassan
Irak‎
46 ani

Ricardo Ehle
Brazilia
33 ani

Santiago Cañizares
Spania
48 ani

Sebastian Moga
România
46 ani

Senin Sebai
Coasta de Fildeş
24 ani

SPEZIA CALCIO
Italia
111 ani

SUEDIA
Suedia
113 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2017-2018


Liga 1 2017-2018
15.12.2017 Astra Giurgiu FC Botoșani C
16.12.2017 Concordia Chiajna Gaz Metan Mediaș C
16.12.2017 CS Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
17.12.2017 CSM Politehnica Iași Juventus București C
17.12.2017 Steaua București FC Viitorul C
18.12.2017 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
18.12.2017 ACS Poli Timișoara Dinamo București C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Steaua București 47
3. CS Universitatea Craiova 43
4. Astra Giurgiu 37
5. FC Botoșani 35
6. FC Viitorul 34
7. Dinamo București 34
8. CSM Politehnica Iași 30
9. ACS Poli Timișoara 26
10. FC Voluntari 25
11. Concordia Chiajna 24
12. Gaz Metan Mediaș 15
13. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
08.12.2017 CS Mioveni Dunărea Călărași C
09.12.2017 CS Balotești Sportul Snagov C
09.12.2017 ASA Târgu-Mureș Foresta Suceava C
09.12.2017 Dacia Unirea Brăila Știința Miroslava C
09.12.2017 Metaloglobus București FC UTA Arad C
09.12.2017 Academica Clinceni Olimpia Satu-Mare C
09.12.2017 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
09.12.2017 FC Argeș Pitești ASU Poli Timişoara C
09.12.2017 FC Hermannstadt CS Afumați C
10.12.2017 Chindia Târgoviște Pandurii Târgu-Jiu C


1. Dunărea Călărași 49
2. FC Hermannstadt 48
3. Chindia Târgoviște 42
4. CS Afumați 38
5. ASU Poli Timişoara 36
6. Academica Clinceni 35
7. FC Argeș Pitești 34
8. ASA Târgu-Mureș 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 26
11. Ripensia Timișoara 25
12. FC UTA Arad 25
13. Știința Miroslava 22
14. Luceafărul Oradea 21
15. Metaloglobus București 20
16. CS Balotești 20
17. Foresta Suceava 20
18. Olimpia Satu-Mare 19
19. Dacia Unirea Brăila 18
20. Pandurii Târgu-Jiu 18
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5