Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 2 25.07.2017 - 16:16

Programul turului sezonului 2017-2018 al Ligii 2

Programul turului sezonului 2017-2018 al Ligii 2
Campionatul naţional de fotbal Liga 2 se va relua la 5 august. Programul turului sezonului 2017-2018 al Ligii 2, stabilit, marţi, este următorul:

Etapa I

Luceafărul Oradea - Metalul Reşiţa
Ripensia Timişoara - Foresta Suceava
ASA Târgu Mureş - Ştiinţa Miroslava
Dacia Unirea Brăila - ASU Poli Timişoara
FC Argeş - Pandurii Târgu Jiu
Chindia Târgovişte - UTA Bătrâna Doamnă
FC Metaloglobus - Olimpia Satu Mare
Academica Clinceni - Dunărea Călăraşi
CS Mioveni - CS Afumaţi
AFC Hermannstadt – CS Baloteşti

Etapa a II-a

Metalul Reşiţa - CS Baloteşti
CS Afumaţi - AFC Hermannstadt
Dunărea Călăraşi - CS Mioveni
Olimpia Satu Mare - Academica Clinceni
UTA Bătrâna Doamnă - FC Metaloglobus
Pandurii Târgu Jiu - Chindia Târgovişte
ASU Poli Timişoara - FC Argeş
Ştiinţa Miroslava - Dacia Unirea Brăila
Foresta Suceava - ASA Târgu Mureş
Luceafărul Oradea – Ripensia Timişoara

Etapa a III-a
Ripensia Timişoara - Metalul Reşiţa
ASA Târgu Mureş - Luceafărul Oradea
Dacia Unirea Brăila - Foresta Suceava
FC Argeş - Ştiinţa Miroslava
Chindia Târgovişte - ASU Poli Timişoara
FC Metaloglobus - Pandurii Târgu Jiu
Academica Clinceni - UTA Bătrâna Doamnă
CS Mioveni - Olimpia Satu Mare
AFC Hermannstadt - Dunărea Călăraşi
CS Baloteşti - CS Afumaţi

Etapa a IV-a
Metalul Reşiţa - CS Afumaţi
Dunărea Călăraşi - CS Baloteşti
Olimpia Satu Mare - AFC Hermannstadt
UTA Bătrâna Doamnă - CS Mioveni
Pandurii Târgu Jiu - Academica Clinceni
ASU Poli Timişoara - FC Metaloglobus
Ştiinţa Miroslava - Chindia Târgovişte
Foresta Suceava - FC Argeş
Luceafărul Oradea - Dacia Unirea Brăila
Ripensia Timişoara - ASA Târgu Mureş

Etapa a V-a
ASA Târgu Mureş - Metalul Reşiţa
Dacia Unirea Brăila - Ripensia Timişoara
FC Argeş - Luceafărul Oradea
Chindia Târgovişte - Foresta Suceava
FC Metaloglobus - Ştiinţa Miroslava
Academica Clinceni - ASU Poli Timişoara
CS Mioveni - Pandurii Târgu Jiu
AFC Hermannstadt - UTA Bătrâna Doamnă
CS Baloteşti - Olimpia Satu Mare
CS Afumaţi - Dunărea Călăraşi

Etapa a VI-a
Metalul Reşiţa - Dunărea Călăraşi
Olimpia Satu Mare - CS Afumaţi
UTA Bătrâna Doamnă - CS Baloteşti
Pandurii Târgu Jiu - AFC Hermannstadt
ASU Poli Timişoara - CS Mioveni
Ştiinţa Miroslava - Academica Clinceni
Foresta Suceava - FC Metaloglobus
Luceafărul Oradea - Chindia Târgovişte
Ripensia Timişoara - FC Argeş
ASA Târgu Mureş - Dacia Unirea Brăila

Etapa a VII-a
Dacia Unirea Brăila - Metalul Reşiţa
FC Argeş - ASA Târgu Mureş
Chindia Târgovişte - Ripensia Timişoara
FC Metaloglobus - Luceafărul Oradea
Academica Clinceni - Foresta Suceava
CS Mioveni - Ştiinţa Miroslava
AFC Hermannstadt - ASU Poli Timişoara
CS Baloteşti - Pandurii Târgu Jiu
CS Afumaţi - UTA Bătrâna Doamnă
Dunărea Călăraşi - Olimpia Satu Mare

Etapa a VIII-a

Metalul Reşiţa - Olimpia Satu Mare
UTA Bătrâna Doamnă - Dunărea Călăraşi
Pandurii Târgu Jiu - CS Afumaţi
ASU Poli Timişoara - CS Baloteşti
Ştiinţa Miroslava - AFC Hermannstadt
Foresta Suceava - CS Mioveni
Luceafărul Oradea - Academica Clinceni
Ripensia Timişoara - FC Metaloglobus
ASA Târgu Mureş - Chindia Târgovişte
Dacia Unirea Brăila - FC Argeş

Etapa a IX-a
FC Argeş - Metalul Reşiţa
Chindia Târgovişte - Dacia Unirea Brăila
FC Metaloglobus - ASA Târgu Mureş
Academica Clinceni - Ripensia Timişoara
CS Mioveni - Luceafărul Oradea
AFC Hermannstadt - Foresta Suceava
CS Baloteşti - Ştiinţa Miroslava
CS Afumaţi - ASU Poli Timişoara
Dunărea Călăraşi - Pandurii Târgu Jiu
Olimpia Satu Mare - UTA Bătrâna Doamnă

Etapa a X-a
Metalul Reşiţa - UTA Bătrâna Doamnă
Pandurii Târgu Jiu - Olimpia Satu Mare
ASU Poli Timişoara - Dunărea Călăraşi
Ştiinţa Miroslava - CS Afumaţi
Foresta Suceava - CS Baloteşti
Luceafărul Oradea - AFC Hermannstadt
Ripensia Timişoara - CS Mioveni
ASA Târgu Mureş - Academica Clinceni
Dacia Unirea Brăila - FC Metaloglobus
FC Argeş - Chindia Târgovişte

Etapa a XI-a
Chindia Târgovişte - Metalul Reşiţa
FC Metaloglobus - FC Argeş
Academica Clinceni - Dacia Unirea Brăila
CS Mioveni - ASA Târgu Mureş
AFC Hermannstadt - Ripensia Timişoara
CS Baloteşti - Luceafărul Oradea
CS Afumaţi - Foresta Suceava
Dunărea Călăraşi - Ştiinţa Miroslava
Olimpia Satu Mare - ASU Poli Timişoara
UTA Bătrâna Doamnă - Pandurii Târgu Jiu

Etapa a XII-a
Metalul Reşiţa - Pandurii Târgu Jiu
ASU Poli Timişoara - UTA Bătrâna Doamnă
Ştiinţa Miroslava - Olimpia Satu Mare
Foresta Suceava - Dunărea Călăraşi
Luceafărul Oradea - CS Afumaţi
Ripensia Timişoara - CS Baloteşti
ASA Târgu Mureş - AFC Hermannstadt
Dacia Unirea Brăila - CS Mioveni
FC Argeş - Academica Clinceni
Chindia Târgovişte - FC Metaloglobus

Etapa a XIII-a
FC Metaloglobus - Metalul Reşiţa
Academica Clinceni - Chindia Târgovişte
CS Mioveni - FC Argeş
AFC Hermannstadt - Dacia Unirea Brăila
CS Baloteşti - ASA Târgu Mureş
CS Afumaţi - Ripensia Timişoara
Dunărea Călăraşi - Luceafărul Oradea
Olimpia Satu Mare - Foresta Suceava
UTA Bătrâna Doamnă - Ştiinţa Miroslava
Pandurii Târgu Jiu - ASU Poli Timişoara

Etapa a XIV-a
Metalul Reşiţa - ASU Poli Timişoara
Ştiinţa Miroslava - Pandurii Târgu Jiu
Foresta Suceava - UTA Bătrâna Doamnă
Luceafărul Oradea - Olimpia Satu Mare
Ripensia Timişoara - Dunărea Călăraşi
ASA Târgu Mureş - CS Afumaţi
Dacia Unirea Brăila - CS Baloteşti
FC Argeş - AFC Hermannstadt
Chindia Târgovişte - CS Mioveni
FC Metaloglobus - Academica Clinceni

Etapa a XV-a
Academica Clinceni - Metalul Reşiţa
CS Mioveni - FC Metaloglobus
AFC Hermannstadt - Chindia Târgovişte
CS Baloteşti - FC Argeş
CS Afumaţi - Dacia Unirea Brăila
Dunărea Călăraşi - ASA Târgu Mureş
Olimpia Satu Mare - Ripensia Timişoara
UTA Bătrâna Doamnă - Luceafărul Oradea
Pandurii Târgu Jiu - Foresta Suceava
ASU Poli Timişoara - Ştiinţa Miroslava

Etapa a XVI-a
Metalul Reşiţa - Ştiinţa Miroslava
Foresta Suceava - ASU Poli Timişoara
Luceafărul Oradea - Pandurii Târgu Jiu
Ripensia Timişoara - UTA Bătrâna Doamnă
ASA Târgu Mureş - Olimpia Satu Mare
Dacia Unirea Brăila - Dunărea Călăraşi
FC Argeş - CS Afumaţi
Chindia Târgovişte - CS Baloteşti
FC Metaloglobus - AFC Hermannstadt
Academica Clinceni - CS Mioveni

Etapa a XVII-a
CS Mioveni - Metalul Reşiţa
AFC Hermannstadt - Academica Clinceni
CS Baloteşti - FC Metaloglobus
CS Afumaţi - Chindia Târgovişte
Dunărea Călăraşi - FC Argeş
Olimpia Satu Mare - Dacia Unirea Brăila
UTA Bătrâna Doamnă - ASA Târgu Mureş
Pandurii Târgu Jiu - Ripensia Timişoara
ASU Poli Timişoara - Luceafărul Oradea
Ştiinţa Miroslava - Foresta Suceava

Etapa a XVIII-a
Metalul Reşiţa - Foresta Suceava
Luceafărul Oradea - Ştiinţa Miroslava
Ripensia Timişoara - ASU Poli Timişoara
ASA Târgu Mureş - Pandurii Târgu Jiu
Dacia Unirea Brăila - UTA Bătrâna Doamnă
FC Argeş - Olimpia Satu Mare
Chindia Târgovişte - Dunărea Călăraşi
FC Metaloglobus - CS Afumaţi
Academica Clinceni - CS Baloteşti
CS Mioveni - AFC Hermannstadt

Etapa a XIX-a
AFC Hermannstadt - Metalul Reşiţa
CS Baloteşti - CS Mioveni
CS Afumaţi - Academica Clinceni
Dunărea Călăraşi - FC Metaloglobus
Olimpia Satu Mare - Chindia Târgovişte
UTA Bătrâna Doamnă - FC Argeş
Pandurii Târgu Jiu - Dacia Unirea Brăila
ASU Poli Timişoara - ASA Târgu Mureş
Ştiinţa Miroslava - Ripensia Timişoara
Foresta Suceava - Luceafărul Oradea






Sursa: Sorin Arotăriţei
Taguri: Liga 2    sezonul 2017-2018    program   

» Clasamente si etape Liga 2
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 2

Guvernul a adoptat indicatorii tehnico-economici pentru stadionul "Giuleşti Valentin Stănescu"

Guvernul a adoptat, în şedinţa de joi, o hotărâre privind indicatorii tehnico-economici pentru lucrările de consolidare şi modernizare a stadionului "Giuleşti Valentin...

Cristian Petrea: Demolarea stadionului din Ghencea va începe la 1 iunie şi va dura 4 luni

Comandantul CSA Steaua, Cristian Petrea, a anunţat, într-o conferinţă de presă, că demolarea stadionului din Bulevardul Ghencea pentru construcţia celui nou va începe la 1 iunie...

A murit Nicolae Tilihoi. Fostul component al Craiovei Maxima avea 61 de ani

Fostul component al Craiovei Maxima, Nicolae Tilihoi, a murit duminică dimineaţă, la 61 de ani, după ce în ultimii trei ani s-a luptat cu o boală incurabilă.   Nicolae Tilihoi...

Fostul portar Ion Voinescu a decedat la vârsta de 88 de ani

Ion Voinescu, fostul portar al echipei de fotbal Steaua dar şi al primei reprezentative a României, a decedat la vârsta de 88 de ani, anunţă, vineri, Clubul Sportiv al Armatei...

Florentin Petre a preluat conducerea tehnică a echipei Foresta Suceava

Fostul internaţional Florentin Petre a preluat conducerea tehnică a echipei Foresta Suceava, el semnând un contract valabil până la finalul acestui sezon, a anunţat clubul...

Liga a 2-a: Rezultatele din etapa a 7-a

UTA Arad a pierdut, sambata, cu scorul de 2-0 (0-0), partida disputata in deplasare cu CS Afumati, in etapa a VII-a a Ligii a II-a, prima pe banca ardelenilor a antrenorului Adrian Falub, care l-a...

Academia Rapid va porni cu o investiţie iniţială de 320.000 de euro, administraţia va investi doar în baza sportivă

Primarul Sectorului 1, Dan Tudorache, a anunţat, miercuri, că AS Academia Rapid va avea nevoie de 320.000 de euro pentru a porni, bani care vor veni din sponsorizări private, edilul...

Academia Rapid va evolua în Liga a IV-a, alături de CSA Steaua și CS FC Dinamo

AS Academia Rapid București, echipa înființată de Primăria Sectorului 1, care a obținut dreptul de folosință a mărcii, culorilor și siglei FC Rapid de la societatea SC FC Rapid SA, aflată...

Liga 2 - Braila, scorul etapei, 9-1 cu Foresta

Foresta Suceava a fost invinsa, sambata, in deplasare, cu scorul de 9-1, de echipa Dacia Unirea Braila, intr-un meci din etapa a treia a Ligii a 2-a la fotbal. Golurile invingatorilor au fost...

Primăria Sectorului 1 a înfiinţat noul Rapid. Sigla şi marca, închiriate de la vechea formaţie

Primăria Sectorului 1 a înfiinţat noul club Rapid, urmând ca sigla, marca şi culorile societăţii aflate în faliment să fie folosite, după ce au fost închiriate la desfăşurarea licitaţiei în urma...

FRF: FC Argeș și UTA revin în fotbalul românesc

Comitetului Executiv al Federației Române de Fotbal a aprobat, cu unanimitate de voturi, în ședința sa de marți schimbarea denumirii echipelor SCM Pitești și UTA...



Top News

-Arsene Wenger părseşte Arsenal Londra după 22 de ani

-Devis Mangia: Am făcut un spectacol frumos

-Costel Enache: Din start prima şansă era a Craiovei

-Şenol Güneş, rănit în timpul meciului din Cupa Turciei cu Fenerbahce

-Cupa României - semifinală: CS Universitatea Craiova - FC Botoşani 5-1

-Florin Bratu: Va conta schimbarea antrenorului la ACS Poli

-Răzvan Burleanu a câştigat un nou mandat de preşedinte al FRF




S-au nascut azi

Abdelilah Saber
Maroc
44 ani

Florea Voinea
România
77 ani

Horațiu Sătmar
România
37 ani

Jacob Burns
Australia
40 ani

Jean Thissen
Belgia
72 ani

Kevin Artmann
Germania
32 ani

Marco Donadel
Italia
35 ani

Maximiliano Calzada
Uruguay
28 ani

Paweł Brożek
Polonia
35 ani

Pedro Mosquera
Spania
30 ani

Peter van Vossen
Olanda
50 ani

Sipo Bohale
Guineea Ecuatorială
30 ani

Thomas Helmer
Germania
53 ani

Tobias Linderoth
Suedia
39 ani

Toninho Cerezo
Brazilia
63 ani

Tunay Torun
Turcia
28 ani

Vidar Riseth
Norvegia
46 ani

Yaroslav Yampol
Ucraina
28 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2017-2018


Liga 1 2017-2018
23.02.2018 CS Universitatea Craiova ACS Poli Timișoara C
24.02.2018 FC Botoșani Gaz Metan Mediaș C
24.02.2018 CSM Politehnica Iași FC Viitorul C
24.02.2018 Astra Giurgiu Dinamo București C
25.02.2018 Juventus București CFR 1907 Cluj C
25.02.2018 Fotbal Club FCSB Sepsi Sfântu Gheorghe C
27.02.2018 Concordia Chiajna FC Voluntari C


1. CFR 1907 Cluj 59
2. Fotbal Club FCSB 55
3. CS Universitatea Craiova 51
4. Astra Giurgiu 44
5. FC Viitorul 44
6. CSM Politehnica Iași 39
7. FC Botoșani 39
8. Dinamo București 39
9. Concordia Chiajna 28
10. FC Voluntari 28
11. ACS Poli Timișoara 27
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
13. Gaz Metan Mediaș 16
14. Juventus București 11
Clasament 2017-2018

Play-Off


Liga 1 Play-Off
14.04.2018 CS Universitatea Craiova CSM Politehnica Iași C
15.04.2018 FC Viitorul CFR 1907 Cluj C
16.04.2018 Astra Giurgiu Fotbal Club FCSB C


1. Fotbal Club FCSB 41
2. CFR 1907 Cluj 39
3. CS Universitatea Craiova 34
4. FC Viitorul 29
5. Astra Giurgiu 23
6. CSM Politehnica Iași 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
20.04.2018 Dinamo București ACS Poli Timișoara C
21.04.2018 Concordia Chiajna
18:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
22.04.2018 Juventus București
18:00
Gaz Metan Mediaș Telekom Sport 1 C
23.04.2018 FC Botoșani
18:00
Sepsi Sfântu Gheorghe Telekom Sport 1 C


1. Dinamo București 35
2. FC Botoșani 28
3. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
4. Concordia Chiajna 19
5. FC Voluntari 18
6. ACS Poli Timișoara 16
7. Gaz Metan Mediaș 15
8. Juventus București 13
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
24.04.2018 Academica Clinceni
17:00
FC Argeș Pitești   C
24.04.2018 FC UTA Arad
17:00
ASU Poli Timişoara   C
25.04.2018 FC Hermannstadt ASA Târgu-Mureș C
25.04.2018 Olimpia Satu-Mare Știința Miroslava C
25.04.2018 Pandurii Târgu-Jiu
17:00
Sportul Snagov   C
25.04.2018 CS Mioveni
17:00
Dacia Unirea Brăila   C
25.04.2018 CS Balotești
17:00
Ripensia Timișoara   C
25.04.2018 CS Afumați
17:00
Luceafărul Oradea   C
25.04.2018 Dunărea Călărași
17:00
Foresta Suceava   C
25.04.2018 Metaloglobus București
17:00
Chindia Târgoviște   C


1. FC Hermannstadt 74
2. Dunărea Călărași 71
3. Chindia Târgoviște 58
4. FC Argeș Pitești 52
5. Academica Clinceni 50
6. CS Afumați 49
7. ASU Poli Timişoara 47
8. CS Mioveni 41
9. Sportul Snagov 40
10. Ripensia Timișoara 36
11. FC UTA Arad 34
12. Luceafărul Oradea 34
13. CS Balotești 34
14. Dacia Unirea Brăila 31
15. Știința Miroslava 31
16. ASA Târgu-Mureș 31
17. Metaloglobus București 30
18. Pandurii Târgu-Jiu 28
19. Foresta Suceava 27
20. Olimpia Satu-Mare -31
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5