Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 2 25.07.2017 - 16:16

Programul turului sezonului 2017-2018 al Ligii 2

Programul turului sezonului 2017-2018 al Ligii 2
Campionatul naţional de fotbal Liga 2 se va relua la 5 august. Programul turului sezonului 2017-2018 al Ligii 2, stabilit, marţi, este următorul:

Etapa I

Luceafărul Oradea - Metalul Reşiţa
Ripensia Timişoara - Foresta Suceava
ASA Târgu Mureş - Ştiinţa Miroslava
Dacia Unirea Brăila - ASU Poli Timişoara
FC Argeş - Pandurii Târgu Jiu
Chindia Târgovişte - UTA Bătrâna Doamnă
FC Metaloglobus - Olimpia Satu Mare
Academica Clinceni - Dunărea Călăraşi
CS Mioveni - CS Afumaţi
AFC Hermannstadt – CS Baloteşti

Etapa a II-a

Metalul Reşiţa - CS Baloteşti
CS Afumaţi - AFC Hermannstadt
Dunărea Călăraşi - CS Mioveni
Olimpia Satu Mare - Academica Clinceni
UTA Bătrâna Doamnă - FC Metaloglobus
Pandurii Târgu Jiu - Chindia Târgovişte
ASU Poli Timişoara - FC Argeş
Ştiinţa Miroslava - Dacia Unirea Brăila
Foresta Suceava - ASA Târgu Mureş
Luceafărul Oradea – Ripensia Timişoara

Etapa a III-a
Ripensia Timişoara - Metalul Reşiţa
ASA Târgu Mureş - Luceafărul Oradea
Dacia Unirea Brăila - Foresta Suceava
FC Argeş - Ştiinţa Miroslava
Chindia Târgovişte - ASU Poli Timişoara
FC Metaloglobus - Pandurii Târgu Jiu
Academica Clinceni - UTA Bătrâna Doamnă
CS Mioveni - Olimpia Satu Mare
AFC Hermannstadt - Dunărea Călăraşi
CS Baloteşti - CS Afumaţi

Etapa a IV-a
Metalul Reşiţa - CS Afumaţi
Dunărea Călăraşi - CS Baloteşti
Olimpia Satu Mare - AFC Hermannstadt
UTA Bătrâna Doamnă - CS Mioveni
Pandurii Târgu Jiu - Academica Clinceni
ASU Poli Timişoara - FC Metaloglobus
Ştiinţa Miroslava - Chindia Târgovişte
Foresta Suceava - FC Argeş
Luceafărul Oradea - Dacia Unirea Brăila
Ripensia Timişoara - ASA Târgu Mureş

Etapa a V-a
ASA Târgu Mureş - Metalul Reşiţa
Dacia Unirea Brăila - Ripensia Timişoara
FC Argeş - Luceafărul Oradea
Chindia Târgovişte - Foresta Suceava
FC Metaloglobus - Ştiinţa Miroslava
Academica Clinceni - ASU Poli Timişoara
CS Mioveni - Pandurii Târgu Jiu
AFC Hermannstadt - UTA Bătrâna Doamnă
CS Baloteşti - Olimpia Satu Mare
CS Afumaţi - Dunărea Călăraşi

Etapa a VI-a
Metalul Reşiţa - Dunărea Călăraşi
Olimpia Satu Mare - CS Afumaţi
UTA Bătrâna Doamnă - CS Baloteşti
Pandurii Târgu Jiu - AFC Hermannstadt
ASU Poli Timişoara - CS Mioveni
Ştiinţa Miroslava - Academica Clinceni
Foresta Suceava - FC Metaloglobus
Luceafărul Oradea - Chindia Târgovişte
Ripensia Timişoara - FC Argeş
ASA Târgu Mureş - Dacia Unirea Brăila

Etapa a VII-a
Dacia Unirea Brăila - Metalul Reşiţa
FC Argeş - ASA Târgu Mureş
Chindia Târgovişte - Ripensia Timişoara
FC Metaloglobus - Luceafărul Oradea
Academica Clinceni - Foresta Suceava
CS Mioveni - Ştiinţa Miroslava
AFC Hermannstadt - ASU Poli Timişoara
CS Baloteşti - Pandurii Târgu Jiu
CS Afumaţi - UTA Bătrâna Doamnă
Dunărea Călăraşi - Olimpia Satu Mare

Etapa a VIII-a

Metalul Reşiţa - Olimpia Satu Mare
UTA Bătrâna Doamnă - Dunărea Călăraşi
Pandurii Târgu Jiu - CS Afumaţi
ASU Poli Timişoara - CS Baloteşti
Ştiinţa Miroslava - AFC Hermannstadt
Foresta Suceava - CS Mioveni
Luceafărul Oradea - Academica Clinceni
Ripensia Timişoara - FC Metaloglobus
ASA Târgu Mureş - Chindia Târgovişte
Dacia Unirea Brăila - FC Argeş

Etapa a IX-a
FC Argeş - Metalul Reşiţa
Chindia Târgovişte - Dacia Unirea Brăila
FC Metaloglobus - ASA Târgu Mureş
Academica Clinceni - Ripensia Timişoara
CS Mioveni - Luceafărul Oradea
AFC Hermannstadt - Foresta Suceava
CS Baloteşti - Ştiinţa Miroslava
CS Afumaţi - ASU Poli Timişoara
Dunărea Călăraşi - Pandurii Târgu Jiu
Olimpia Satu Mare - UTA Bătrâna Doamnă

Etapa a X-a
Metalul Reşiţa - UTA Bătrâna Doamnă
Pandurii Târgu Jiu - Olimpia Satu Mare
ASU Poli Timişoara - Dunărea Călăraşi
Ştiinţa Miroslava - CS Afumaţi
Foresta Suceava - CS Baloteşti
Luceafărul Oradea - AFC Hermannstadt
Ripensia Timişoara - CS Mioveni
ASA Târgu Mureş - Academica Clinceni
Dacia Unirea Brăila - FC Metaloglobus
FC Argeş - Chindia Târgovişte

Etapa a XI-a
Chindia Târgovişte - Metalul Reşiţa
FC Metaloglobus - FC Argeş
Academica Clinceni - Dacia Unirea Brăila
CS Mioveni - ASA Târgu Mureş
AFC Hermannstadt - Ripensia Timişoara
CS Baloteşti - Luceafărul Oradea
CS Afumaţi - Foresta Suceava
Dunărea Călăraşi - Ştiinţa Miroslava
Olimpia Satu Mare - ASU Poli Timişoara
UTA Bătrâna Doamnă - Pandurii Târgu Jiu

Etapa a XII-a
Metalul Reşiţa - Pandurii Târgu Jiu
ASU Poli Timişoara - UTA Bătrâna Doamnă
Ştiinţa Miroslava - Olimpia Satu Mare
Foresta Suceava - Dunărea Călăraşi
Luceafărul Oradea - CS Afumaţi
Ripensia Timişoara - CS Baloteşti
ASA Târgu Mureş - AFC Hermannstadt
Dacia Unirea Brăila - CS Mioveni
FC Argeş - Academica Clinceni
Chindia Târgovişte - FC Metaloglobus

Etapa a XIII-a
FC Metaloglobus - Metalul Reşiţa
Academica Clinceni - Chindia Târgovişte
CS Mioveni - FC Argeş
AFC Hermannstadt - Dacia Unirea Brăila
CS Baloteşti - ASA Târgu Mureş
CS Afumaţi - Ripensia Timişoara
Dunărea Călăraşi - Luceafărul Oradea
Olimpia Satu Mare - Foresta Suceava
UTA Bătrâna Doamnă - Ştiinţa Miroslava
Pandurii Târgu Jiu - ASU Poli Timişoara

Etapa a XIV-a
Metalul Reşiţa - ASU Poli Timişoara
Ştiinţa Miroslava - Pandurii Târgu Jiu
Foresta Suceava - UTA Bătrâna Doamnă
Luceafărul Oradea - Olimpia Satu Mare
Ripensia Timişoara - Dunărea Călăraşi
ASA Târgu Mureş - CS Afumaţi
Dacia Unirea Brăila - CS Baloteşti
FC Argeş - AFC Hermannstadt
Chindia Târgovişte - CS Mioveni
FC Metaloglobus - Academica Clinceni

Etapa a XV-a
Academica Clinceni - Metalul Reşiţa
CS Mioveni - FC Metaloglobus
AFC Hermannstadt - Chindia Târgovişte
CS Baloteşti - FC Argeş
CS Afumaţi - Dacia Unirea Brăila
Dunărea Călăraşi - ASA Târgu Mureş
Olimpia Satu Mare - Ripensia Timişoara
UTA Bătrâna Doamnă - Luceafărul Oradea
Pandurii Târgu Jiu - Foresta Suceava
ASU Poli Timişoara - Ştiinţa Miroslava

Etapa a XVI-a
Metalul Reşiţa - Ştiinţa Miroslava
Foresta Suceava - ASU Poli Timişoara
Luceafărul Oradea - Pandurii Târgu Jiu
Ripensia Timişoara - UTA Bătrâna Doamnă
ASA Târgu Mureş - Olimpia Satu Mare
Dacia Unirea Brăila - Dunărea Călăraşi
FC Argeş - CS Afumaţi
Chindia Târgovişte - CS Baloteşti
FC Metaloglobus - AFC Hermannstadt
Academica Clinceni - CS Mioveni

Etapa a XVII-a
CS Mioveni - Metalul Reşiţa
AFC Hermannstadt - Academica Clinceni
CS Baloteşti - FC Metaloglobus
CS Afumaţi - Chindia Târgovişte
Dunărea Călăraşi - FC Argeş
Olimpia Satu Mare - Dacia Unirea Brăila
UTA Bătrâna Doamnă - ASA Târgu Mureş
Pandurii Târgu Jiu - Ripensia Timişoara
ASU Poli Timişoara - Luceafărul Oradea
Ştiinţa Miroslava - Foresta Suceava

Etapa a XVIII-a
Metalul Reşiţa - Foresta Suceava
Luceafărul Oradea - Ştiinţa Miroslava
Ripensia Timişoara - ASU Poli Timişoara
ASA Târgu Mureş - Pandurii Târgu Jiu
Dacia Unirea Brăila - UTA Bătrâna Doamnă
FC Argeş - Olimpia Satu Mare
Chindia Târgovişte - Dunărea Călăraşi
FC Metaloglobus - CS Afumaţi
Academica Clinceni - CS Baloteşti
CS Mioveni - AFC Hermannstadt

Etapa a XIX-a
AFC Hermannstadt - Metalul Reşiţa
CS Baloteşti - CS Mioveni
CS Afumaţi - Academica Clinceni
Dunărea Călăraşi - FC Metaloglobus
Olimpia Satu Mare - Chindia Târgovişte
UTA Bătrâna Doamnă - FC Argeş
Pandurii Târgu Jiu - Dacia Unirea Brăila
ASU Poli Timişoara - ASA Târgu Mureş
Ştiinţa Miroslava - Ripensia Timişoara
Foresta Suceava - Luceafărul Oradea






Sursa: Sorin Arotăriţei
Taguri: Liga 2    sezonul 2017-2018    program   

» Clasamente si etape Liga 2
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 2

Florentin Petre a preluat conducerea tehnică a echipei Foresta Suceava

Fostul internaţional Florentin Petre a preluat conducerea tehnică a echipei Foresta Suceava, el semnând un contract valabil până la finalul acestui sezon, a anunţat clubul...

Liga a 2-a: Rezultatele din etapa a 7-a

UTA Arad a pierdut, sambata, cu scorul de 2-0 (0-0), partida disputata in deplasare cu CS Afumati, in etapa a VII-a a Ligii a II-a, prima pe banca ardelenilor a antrenorului Adrian Falub, care l-a...

Academia Rapid va porni cu o investiţie iniţială de 320.000 de euro, administraţia va investi doar în baza sportivă

Primarul Sectorului 1, Dan Tudorache, a anunţat, miercuri, că AS Academia Rapid va avea nevoie de 320.000 de euro pentru a porni, bani care vor veni din sponsorizări private, edilul...

Academia Rapid va evolua în Liga a IV-a, alături de CSA Steaua și CS FC Dinamo

AS Academia Rapid București, echipa înființată de Primăria Sectorului 1, care a obținut dreptul de folosință a mărcii, culorilor și siglei FC Rapid de la societatea SC FC Rapid SA, aflată...

Liga 2 - Braila, scorul etapei, 9-1 cu Foresta

Foresta Suceava a fost invinsa, sambata, in deplasare, cu scorul de 9-1, de echipa Dacia Unirea Braila, intr-un meci din etapa a treia a Ligii a 2-a la fotbal. Golurile invingatorilor au fost...

Primăria Sectorului 1 a înfiinţat noul Rapid. Sigla şi marca, închiriate de la vechea formaţie

Primăria Sectorului 1 a înfiinţat noul club Rapid, urmând ca sigla, marca şi culorile societăţii aflate în faliment să fie folosite, după ce au fost închiriate la desfăşurarea licitaţiei în urma...

FRF: FC Argeș și UTA revin în fotbalul românesc

Comitetului Executiv al Federației Române de Fotbal a aprobat, cu unanimitate de voturi, în ședința sa de marți schimbarea denumirii echipelor SCM Pitești și UTA...

Primarul Sectorului 1 vrea să preia tot Rapidul, nu doar echipa de fotbal

Primarul Sectorului 1, Daniel Tudorache, a declarat, luni seara, că doreşte să „bage bani în sport, nu doar în fotbal”, precizând că intenţioneză să aloce fonduri de la bugetul local pentru...

FRF a aprobat cererea de schimbare a numelui echipei SCM Pitești în FC Argeș

Echipa de fotbal SCM Pitești va evolua în noul sezon competițional sub numele de FC Argeș, după ce Federația Română de Fotbal a aprobat, marți, cererea de schimbare a denumirii,...

Măldărășanu - Am înțeles că suporterii sunt dezbinați, nu știu cât va dura până va renaște Rapidul

Fostul fotbalist Marius Măldărășanu a declarat, duminică, la finalul turneului old boys organizat cu ocazia aniversării a 94 de ani de la înființarea clubului Rapid, că suporterii...

Procurorii DNA au descins la sediul clubul UTA Bătrâna Doamnă

Procurorii Direcţiei Generale Anticorupţie (DGA) de pe lângă Parchetul Tribunalului Arad au descins, miercuri, la sediul clubului UTA Bătrâna Doamnă. Arădenii sunt bănuiţi că i-au motivat pe cei de...



Top News

-Javi Garcia, noul antrenor al echipei Watford

-Robin van Persie revine după 14 ani la Feyenoord

-VIDEO Amical: CS Universitatea Craiova - Lechia Gdańsk 1-0

-Hamburger SV l-a dat afară pe antrenorul Markus Gisdol

-Cristi Ganea a semnat cu Atheltic Bilbao și s-a întors la Viitorul

-Real Madrid il doreste pe Neymar in locul lui Ronaldo

-Premier League vrea sa cheltuiasca mai mult




S-au nascut azi

Adrián Ramos
Columbia
32 ani

Alain Sutter
Elveția
50 ani

Alberto Frison
Italia
30 ani

Alexandru Zotincă
România
41 ani

Altair Gomes
Brazilia
80 ani

Ciprian Suciu
România
31 ani

Costel Orac
România
59 ani

David López
Spania
32 ani

David Martin
Anglia
32 ani

Elzo Coelho
Brazilia
57 ani

Ernst Baumeister
Austria
61 ani

Evgeni Aldonin
Rusia
38 ani

Fabricio Coloccini
Argentina
36 ani

Fonsi
Spania
32 ani

Frank Leboeuf
Franța
50 ani

Gonzalo Barreto
Uruguay
26 ani

Hidetoshi Nakata
Japonia
41 ani

Hristo Zlatinski
Bulgaria
33 ani

Iban Zubiaurre
Spania
35 ani

Ibrahima Sonko
Senegal
37 ani

Ioan Mărginean
România
46 ani

Ion Dogaru
România
42 ani

Ionuț Olteanu
România
28 ani

Ionuț Vasilachi
România
33 ani

Jonathan Woodgate
Anglia
38 ani

Jörg Böhme
Germania
44 ani

Jorge Galán
Spania
29 ani

Jorge Núñez
Paraguay
40 ani

Jürgen Pommerenke
RDG
65 ani

Ladislav Vízek
Cehoslovacia
63 ani

Maceo Rigters
Olanda
34 ani

Marcel Schmelzer
Germania
30 ani

Mauricio Serna
Columbia
50 ani

Mihai Zamfir
România
63 ani

Milan Mitić
Serbia
34 ani

Mohamed Sissoko
Mali
33 ani

Ota Hemele
Cehoslovacia
92 ani

Ramazan Civelek
Turcia
22 ani

Róbert Ambrusics
Ungaria
26 ani

Rogério Ceni
Brazilia
45 ani

Vincent Aboubakar
Camerun
26 ani

Vladlen Yurchenko
Ucraina
24 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2017-2018


Liga 1 2017-2018
15.12.2017 Astra Giurgiu FC Botoșani C
16.12.2017 Concordia Chiajna Gaz Metan Mediaș C
16.12.2017 CS Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
17.12.2017 CSM Politehnica Iași Juventus București C
17.12.2017 Steaua București FC Viitorul C
18.12.2017 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
18.12.2017 ACS Poli Timișoara Dinamo București C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Steaua București 47
3. CS Universitatea Craiova 43
4. Astra Giurgiu 37
5. FC Botoșani 35
6. FC Viitorul 34
7. Dinamo București 34
8. CSM Politehnica Iași 30
9. ACS Poli Timișoara 26
10. FC Voluntari 25
11. Concordia Chiajna 24
12. Gaz Metan Mediaș 15
13. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
08.12.2017 CS Mioveni Dunărea Călărași C
09.12.2017 CS Balotești Sportul Snagov C
09.12.2017 ASA Târgu-Mureș Foresta Suceava C
09.12.2017 Dacia Unirea Brăila Știința Miroslava C
09.12.2017 Metaloglobus București FC UTA Arad C
09.12.2017 Academica Clinceni Olimpia Satu-Mare C
09.12.2017 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
09.12.2017 FC Argeș Pitești ASU Poli Timişoara C
09.12.2017 FC Hermannstadt CS Afumați C
10.12.2017 Chindia Târgoviște Pandurii Târgu-Jiu C


1. Dunărea Călărași 49
2. FC Hermannstadt 48
3. Chindia Târgoviște 42
4. CS Afumați 38
5. ASU Poli Timişoara 36
6. Academica Clinceni 35
7. FC Argeș Pitești 34
8. ASA Târgu-Mureș 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 26
11. Ripensia Timișoara 25
12. FC UTA Arad 25
13. Știința Miroslava 22
14. Luceafărul Oradea 21
15. Metaloglobus București 20
16. CS Balotești 20
17. Foresta Suceava 20
18. Olimpia Satu-Mare 19
19. Dacia Unirea Brăila 18
20. Pandurii Târgu-Jiu 18
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5