Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa nationala U21 31.07.2017 - 09:16

Tricolorii U17 au jucat un amical cu CSA Steaua

Aflată în cantonament la Cheile Grădiștei, reprezentativa României formată din juniori născuți în anul 2001 a disputat duminică un joc de pregătire în fața CSA Steaua.
 
După aproape o săptămână de antrenamente prin care antrenorul Sorin Colceag a încercat să pună la punct detalii în pregătirea turneului de calificare din toamnă, tricolorii au avut parte și de un meci cu seniorii formației CSA Steaua.
 
Tehnicianul selecționatei U17 a României a folosit două formule diferite în cele două reprize ale jocului:
 
Ducan - Georgescu, Duțu, Boloca (cpt.), Chiorean - Negrean - Girsik, Nițescu, Șteau, Matiș - Toma
 
Șerban - Ilan, Vlad, Niță, Dumitrescu - Mărginean - Olteanu, Peto, June - Dumitru, Munteanu
 
Scorul final a fost 2-0 pentru CSA Steaua, adversarii tricolorilor reușind să înscrie câte un gol în fiecare repriză. Cantonamentul juniorilor U17 se încheie pe 1 august.

Lotul convocat pentru pregătirea de la Cheile Grădiștei:
 
Portari: Paul Șerban (Academia Gheorghe Hagi), Răzvan Ducan (Centrul de Excelență Buzău – CS Unirea Petrolul Videle);

Fundași: Alex Georgescu (Academia Gheorghe Hagi), Antonie Vlad (Academia Gheorghe Hagi), Răzan Ilan (Centrul de Excelență Deva – LPS Banatul Timișoara), Loren Niță (Centrul de Excelență Deva – Interstar Sibiu), Mihai Dumitrescu (FC Pitești 2008), Marcel Chiorean (Sporting Juniorul Vaslui), Eduard Duțu (ACF Fiorentina), Gabriel Boloca (Juventus Torino);
 
Mijlocași: Adrian Olteanu (LPS Piatra Neamț), Robert Girisik (Academia Gheorghe Hagi), Raul Șteau (Centrul de Excelență Deva – Viitorul Cluj), Andrei Mărginean (CS Zlatna), Aurel June (Sporting Juniorul Vaslui), Mihai Nițescu (Petrosport Ploiești), Leon Peto (VfL Osnabrück Jugend), Răzvan Matiș (Academia Gheorghe Hagi);
 
Atacanți: Louis Munteanu (Academia Gheorghe Hagi), Daniel Toma (Dunărea Călărași), Alexandru Dumitru (Atletico Madrid).
 
Toamna va aduce primele meciuri oficiale
Reprezentativa tricoloră alcătuită din jucători născuți începând cu 1 ianuarie 2001 se pregătește pentru primele meciuri oficiale, pe care le va disputa în turul inaugural din preliminariile Campionatului European pentru juniori Under 17 – Anglia 2018. În perioada 23-29 octombrie 2017, România va fi gazda unei grupe în care adversarele vor fi Lituania, Luxemburg și Austria. Echipele care se vor clasa pe locurile 1 și 2 și cele mai bune patru dintre formațiile care se vor clasa pe locul 3 în cele 13 serii din prima fază se vor califica în ultima fază (turul de elită).
 
 






Sursa: RomanianSoccer
Taguri: Romania    nationala    under 17    amical    CSA Steaua   

» Campionatul European de tineret U21
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa nationala U21

România s-a calificat la Campionatul European Under 21 din 2019, după 4-0 cu Liechtenstein

Selecţionata de tineret a României s-a calificat la Campionatul European de fotbal Under 21 din 2019, după ce a învins echipa Liechtensteinului cu scorul de 4-0 (3-0), marţi...

Reprezentativa Under 21 a României joacă meciul decisiv pentru calificarea la CE

Reprezentativa Under 21 a României dispută, marţi, meciul decisiv cu Liechtenstein din preliminariile Campionatului European Under 21, jucătorii pregătiţi de Mirel Rădoi...

Preliminariile CE Under 21 din 2019: România - Ţara Galilor 2-0

Selecţionata României este foarte aproape de obţinerea calificării la Campionatul European de fotbal Under 21 din 2019, după ce a învins formaţia Ţării Galilor cu scorul...

Ianis Hagi: Aceste meciuri sunt decisive pentru calificare, dar şi pentru viitorul nostru

Fotbalistul Ianis Hagi a declarat că partidele cu Ţara Galilor şi Liechtenstein, ultimele din cadrul preliminariilor Campionatului European de tineret din 2019, sunt decisive pentru calificarea...

Adrian Petre: Ar fi o onoare să jucăm la Campionatul European

Atacantul Adrian Petre, component al echipei naţionale Under 21, a declarat pentru că ar fi o onoare să obţină calificarea la Campionatul European de tineret din 2019 şi să facă parte din...

Bilete de zece lei la meciul România - Ţara Galilor

FRF a pus în vânzare, începând de luni, biletele pentru meciul pe care reprezentativa Under 21 a României îl va disputa, la 12 octombrie,...

Meciul România - Ţara Galilor, din preliminariile CE Under 21, va avea loc la Cluj-Napoca

Meciul România - Ţara Galilor, din preliminariile Campionatului European Under 21 din 2019, va avea loc la Cluj-Napoca, pe stadionul "Dr. Constantin Rădulescu", a...

Naţionala de tineret a României a învins Portugalia, scor 2-1, în preliminariile Euro2019

Reprezentativa Under 21 a României a învins, vineri, în deplasare, selecţionata Portugaliei, într-un meci contând pentru calificarea la Euro 2019....

Mirel Rădoi a convocat patru stranieri la selecţionata Under 21 pentru meciurile cu Portugalia şi Bosnia

Selecţionerul reprezentativei de tineret a României, Mirel Rădoi, a convocat patru stranieri pentru meciurile cu Portugalia şi Bosnia-Herţegovina, din Grupa a 3-a a preliminariilor...

Mirel Rădoi este noul selecţioner al echipei naţionale de tineret a României

Fostul internaţional Mirel Rădoi (37 de ani) a fost numit în funcţia de selecţioner al echipei naţionale de tineret a României, el fiind votat în unanimitate de...

Daniel Isăilă renunţă la funcţia de selecţioner al naţionalei Under 21

Daniel Isăilă a decis să renunţe la funcţia de selecţioner al reprezentativei Under 21 a României şi să ''accepte o nouă provocare'', potrivit site-ului Federaţiei...




Top News

-Atletico Madrid a depăşit bariera de 123.000 socios

-Antoine Griezmann, între cei mai buni zece marcatori din istoria selecţionatei Franţei

-Fatih Terim şi-a prelungit contractul cu Galatasaray

-România s-a calificat la Campionatul European Under 21 din 2019, după 4-0 cu Liechtenstein

-Reprezentativa Under 21 a României joacă meciul decisiv pentru calificarea la CE

-Mircea Rednic: Dinamo va juca în play-off

-Mircea Rednic, noul antrenor al echipei Dinamo Bucureşti




S-au nascut azi

Aitor Monroy
Spania
31 ani

Alfredo Filho
Brazilia
70 ani

Cătălin Oprea
România
32 ani

Cristian Todea
România
40 ani

Dante Bonfim
Brazilia
35 ani

George Ușurelu
România
40 ani

Gökay Iravul
Turcia
26 ani

Guy Roux
Franța
80 ani

Iulian Dăniță
România
43 ani

Julio Olarticoechea
Argentina
60 ani

Levan Kenia
Georgia
28 ani

Nelson Vivas
Argentina
49 ani

Paul Stalteri
Canada
41 ani

Petar Zanev
Bulgaria
33 ani

Ryan Nelsen
Noua Zeelandă
41 ani

Sergiu Mândrean
România
40 ani

Ștefan Vrăbioru
România
43 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2018-2019


Liga 1 2018-2019
05.10.2018 CSM Politehnica Iaşi FC Viitorul C
06.10.2018 CS Universitatea Craiova FC Hermannstadt C
06.10.2018 Astra Giurgiu CFR 1907 Cluj C
07.10.2018 Dunărea Călărași FC Voluntari C
07.10.2018 Sepsi Sfântu Gheorghe Gaz Metan Mediaș C
07.10.2018 Fotbal Club FCSB Concordia Chiajna C
08.10.2018 FC Botoșani Dinamo București C


1. Fotbal Club FCSB 21
2. CFR 1907 Cluj 20
3. Gaz Metan Mediaș 20
4. FC Viitorul 19
5. Astra Giurgiu 17
6. CS Universitatea Craiova 16
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 16
8. Dunărea Călărași 14
9. CSM Politehnica Iaşi 14
10. Concordia Chiajna 14
11. FC Botoșani 12
12. Dinamo București 11
13. FC Hermannstadt 8
14. FC Voluntari 5
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
13.10.2018 Luceafărul Oradea CS Balotești C
13.10.2018 Metaloglobus București Academica Clinceni C
13.10.2018 ACS Energeticianul Petroșani ACS Poli Timișoara C
13.10.2018 Aerostar Bacău SSC Farul Constanţa C
13.10.2018 FC Argeș Pitești ASC Daco-Getica Bucureşti C
13.10.2018 Pandurii Târgu-Jiu FC Snagov C
13.10.2018 Universitatea Cluj Dacia Unirea Brăila C
14.10.2018 Chindia Târgoviște UTA Arad C
14.10.2018 ASU Politehnica Timişoara
18:00
Ripensia Timișoara   C
17.10.2018 Petrolul Ploiești
19:30
CS Mioveni   C


1. Academica Clinceni 27
2. FC Snagov 27
3. Chindia Târgoviște 26
4. FC Argeș Pitești 25
5. Universitatea Cluj 23
6. Petrolul Ploiești 22
7. Pandurii Târgu-Jiu 21
8. ACS Energeticianul Petroșani 20
9. CS Mioveni 19
10. UTA Arad 19
11. ASU Politehnica Timişoara 17
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 15
13. Metaloglobus București 14
14. Luceafărul Oradea 12
15. SSC Farul Constanţa 10
16. Ripensia Timișoara 9
17. Aerostar Bacău 8
18. CS Balotești 8
19. ACS Poli Timișoara 5
20. Dacia Unirea Brăila 4
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017