Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa nationala U21 31.07.2017 - 09:16

Tricolorii U17 au jucat un amical cu CSA Steaua

Aflată în cantonament la Cheile Grădiștei, reprezentativa României formată din juniori născuți în anul 2001 a disputat duminică un joc de pregătire în fața CSA Steaua.
 
După aproape o săptămână de antrenamente prin care antrenorul Sorin Colceag a încercat să pună la punct detalii în pregătirea turneului de calificare din toamnă, tricolorii au avut parte și de un meci cu seniorii formației CSA Steaua.
 
Tehnicianul selecționatei U17 a României a folosit două formule diferite în cele două reprize ale jocului:
 
Ducan - Georgescu, Duțu, Boloca (cpt.), Chiorean - Negrean - Girsik, Nițescu, Șteau, Matiș - Toma
 
Șerban - Ilan, Vlad, Niță, Dumitrescu - Mărginean - Olteanu, Peto, June - Dumitru, Munteanu
 
Scorul final a fost 2-0 pentru CSA Steaua, adversarii tricolorilor reușind să înscrie câte un gol în fiecare repriză. Cantonamentul juniorilor U17 se încheie pe 1 august.

Lotul convocat pentru pregătirea de la Cheile Grădiștei:
 
Portari: Paul Șerban (Academia Gheorghe Hagi), Răzvan Ducan (Centrul de Excelență Buzău – CS Unirea Petrolul Videle);

Fundași: Alex Georgescu (Academia Gheorghe Hagi), Antonie Vlad (Academia Gheorghe Hagi), Răzan Ilan (Centrul de Excelență Deva – LPS Banatul Timișoara), Loren Niță (Centrul de Excelență Deva – Interstar Sibiu), Mihai Dumitrescu (FC Pitești 2008), Marcel Chiorean (Sporting Juniorul Vaslui), Eduard Duțu (ACF Fiorentina), Gabriel Boloca (Juventus Torino);
 
Mijlocași: Adrian Olteanu (LPS Piatra Neamț), Robert Girisik (Academia Gheorghe Hagi), Raul Șteau (Centrul de Excelență Deva – Viitorul Cluj), Andrei Mărginean (CS Zlatna), Aurel June (Sporting Juniorul Vaslui), Mihai Nițescu (Petrosport Ploiești), Leon Peto (VfL Osnabrück Jugend), Răzvan Matiș (Academia Gheorghe Hagi);
 
Atacanți: Louis Munteanu (Academia Gheorghe Hagi), Daniel Toma (Dunărea Călărași), Alexandru Dumitru (Atletico Madrid).
 
Toamna va aduce primele meciuri oficiale
Reprezentativa tricoloră alcătuită din jucători născuți începând cu 1 ianuarie 2001 se pregătește pentru primele meciuri oficiale, pe care le va disputa în turul inaugural din preliminariile Campionatului European pentru juniori Under 17 – Anglia 2018. În perioada 23-29 octombrie 2017, România va fi gazda unei grupe în care adversarele vor fi Lituania, Luxemburg și Austria. Echipele care se vor clasa pe locurile 1 și 2 și cele mai bune patru dintre formațiile care se vor clasa pe locul 3 în cele 13 serii din prima fază se vor califica în ultima fază (turul de elită).
 
 






Sursa: RomanianSoccer
Taguri: Romania    nationala    under 17    amical    CSA Steaua   

» Campionatul European de tineret U21
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa nationala U21

Amical: U21 Spania - U21 România 1-0

Selecţionata de fotbal Under 21 a României a fost învinsă de formaţia similară a Spaniei cu scorul de 1-0 (0-0), joi, la Granada, într-un meci amical.   Singurul gol al partidei a fost...

Mirel Rădoi: Spania a jucat ultimele meciuri în 4-2-3-1 şi 4-3-3

Selecţionerul echipei naţionale de tineret, Mirel Rădoi, a declarat, luni, că şi-a dorit în mod special un meci amical cu Spania pentru că încearcă să remedieze...

Denis Drăguş: Nu simt convocarea la U21 ca pe un pas înapoi după debutul la naţionala mare

Fotbalistul Denis Drăguş (19 ani), aflat în lotul echipei naţionale de tineret a României pentru stagiul de pregătire din Spania, a declara că nu simte ca un pas...

Meciurile tricolorilor U21 în stagiul din Spania se vor disputa la Granada şi Marbella

Federaţia Română de Fotbal (FRF) a anunţat stadioanele şi orele de disputare ale partidelor pe care tricolorii U21 le vor disputa în stagiul de pregătire din Spania, care se va desfăşura...

Mirel Rădoi a convocat opt stranieri la naţionala Under 21, pentru stagiul din Spania

Selecţionerul naţionalei Under 21 a României, Mirel Rădoi, a convocat opt stranieri pentru stagiul de pregătire din Spania, programat în perioada 19-26 martie, potrivit...

FRF a acordat un bonus de 200.000 de euro pentru echipa naţională U21 în urma calificării la CE 2019

Federaţia Română de Fotbal a acordat un bonus financiar în valoare de 200.000 de euro pentru echipa naţională Under 21 a României ca urmare a calificării la Campionatul European găzduit...

Echipa naţională de tineret a României va disputa în luna martie amicale cu Spania şi Danemarca

Echipa naţională de tineret a României va efectua în va efectua în perioada 19-26 martie un stagiu de pregătire în sudul Spaniei în cadrul...

România, în grupă cu Danemarca, Ucraina, Finlanda, Irlanda de Nord şi Malta, în preliminariile CE Under 21 din 2021

Selecţionata României a fost repartizată în Grupa a 8-a, alături de Danemarca, Ucraina, Finlanda, Irlanda de Nord şi Malta, în preliminariile Campionatului...

Mirel Rădoi: Ca să ajungi cel mai bun, trebuie să te baţi cu cei mai buni

Selecţionerul reprezentativei de tineret, Mirel Rădoi, a declarat, comentând grupa dificilă în care a fost repartizată România la Campionatul European de fotbal...

Mirel Rădoi: Suntem outsideri, dar le vom face viaţa grea tuturor

Selecţionerul echipei de fotbal Under 21 a României, Mirel Rădoi, a declarat, după tragerea la sorţi a grupelor turneului final, că tricolorii sunt outsideri la Campionatul European...

România, în grupă cu Anglia, Franţa şi Croaţia, la Campionatul European Under 21 din 2019

Selecţionata României a fost repartizată în Grupa C a Campionatului European de fotbal Under 21 din 2019, alături de Anglia, Franţa şi Croaţia, potrivit tragerii la sorţi...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 24.03.2019

-Biletul zilei la pariuri - 23.03.2019

-Dan Petrescu a semnat un contract valabil trei sezoane cu CFR Cluj

-Victorii clare pentru Anglia şi Franţa, la debutul în preliminariile EURO 2020

-Răzvan Burleanu: Ne mulţumim şi cu un punct în Suedia

-Preliminarii Euro 2020: Belgia a învins Rusia, scor 3-1, într-un meci arbitrat de Haţegan

-Clubul Manchester United va suporta o parte din preţul biletelor fanilor săi în deplasarea de la Barcelona




S-au nascut azi

Aliou Cissé
Senegal
43 ani

Archibald Gemmill
Scoția
72 ani

Benoît Assou-Ekotto
Camerun
35 ani

Christophe Dugarry
Franța
47 ani

Cristiano Del Grosso
Italia
36 ani

Daniel Chiriță
România
45 ani

Davor Vugrinec
Croația
44 ani

Enzo Zidane
Franța
24 ani

Franz Oberacher
Austria
65 ani

Helmut Kremers
Germania
70 ani

Ifeanyi Emeghara
Nigeria
35 ani

Ivaylo Petkov
Bulgaria
43 ani

Jacek Bąk
Polonia
46 ani

Ján Zlocha
Cehoslovacia
77 ani

Junmin Hao
China
32 ani

Karim Saidi
Tunisia
36 ani

Luca Ceccarelli
Italia
36 ani

Luis Oliveira
Belgia
50 ani

Marcelo Delgado
Argentina
46 ani

Nicolae Mitea
România
34 ani

Octavian Gheorghiță
România
41 ani

R a m i r e s
Brazilia
32 ani

Robert Hodorogea
România
24 ani

Ruud Krol
Olanda
70 ani

Tomáš Ujfaluši
Cehia
41 ani

Walter Martínez
Honduras
37 ani

Włodzimierz Ciołek
Polonia
63 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
15.03.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Universitatea Craiova C
16.03.2019 FC Viitorul CFR 1907 Cluj C
17.03.2019 Astra Giurgiu Fotbal Club FCSB C


1. CFR 1907 Cluj 33
2. Universitatea Craiova 29
3. Fotbal Club FCSB 28
4. FC Viitorul 22
5. Astra Giurgiu 22
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
16.03.2019 Dunărea Călărași CSM Politehnica Iași C
17.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dinamo București C
18.03.2019 Concordia Chiajna FC Hermannstadt C
18.03.2019 FC Voluntari FC Botoșani C


1. Gaz Metan Mediaș 22
2. CSM Politehnica Iași 20
3. Dinamo București 19
4. FC Botoșani 19
5. FC Voluntari 17
6. FC Hermannstadt 17
7. Dunărea Călărași 12
8. Concordia Chiajna 11
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
15.03.2019 CS Mioveni Chindia Târgoviște C
16.03.2019 UTA Arad Luceafărul Oradea C
16.03.2019 ACS Poli Timișoara Academica Clinceni C
16.03.2019 Dacia Unirea Brăila CS Balotești C
16.03.2019 SSC Farul Constanţa Pandurii Târgu-Jiu C
16.03.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti Metaloglobus București C
16.03.2019 FC Argeș Pitești ASU Politehnica Timişoara C
16.03.2019 Aerostar Bacău Universitatea Cluj C
17.03.2019 Ripensia Timișoara FC Snagov C
19.03.2019 Petrolul Ploiești ACS Energeticianul Petroșani C


1. Universitatea Cluj 56
2. Academica Clinceni 55
3. FC Snagov 55
4. Chindia Târgoviște 54
5. Petrolul Ploiești 53
6. FC Argeș Pitești 43
7. CS Mioveni 36
8. UTA Arad 35
9. ACS Energeticianul Petroșani 31
10. Pandurii Târgu-Jiu 29
11. Metaloglobus București 29
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 28
13. ASU Politehnica Timişoara 28
14. Luceafărul Oradea 28
15. Ripensia Timișoara 27
16. SSC Farul Constanţa 27
17. Aerostar Bacău 26
18. CS Balotești 22
19. Dacia Unirea Brăila 15
20. ACS Poli Timișoara 14
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro