Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa României 08.08.2017 - 17:09

Începe Cupa României, faza națională, ediția 2017-2018

Prima rundă a fazei naţionale a ediţiei 2017-2018 a Cupei României se va disputa miercuri, 9 august, de la ora 17:30. Conform programului, în această etapă intră în competiţie cele 42 de câştigătoare ale fazei judeţene și 10 echipe care au evoluat în ediția precedentă a Ligii 3.

Programul meciurilor din turul I al fazei naţionale a Cupei României

ACS Transdor Tudora (BT) - CSM Bucovina Rădăuţi (SV)
CS Cimentul Bicaz (NT) - AS Viitorul Curiţa (BC)
AS Unirea Mirceşti (IS) - CSM Paşcani (IS)
FC 2007 Gîrceni (VS) - Sportul Chiscani (BR)
ACS Voinţa Cetate (BN) - AS FC Universitatea Cluj (CJ)
Progresul Şomcuţa Mare (MM) - CS Rapid Jibou (SJ)
AS Luceafărul Decebal (SM) - CS Diosig-Bihardiószeg (BH)
ACS Şurianu 1945 Sebeş (AB) - Unirea 1924 Alba Iulia (AB)
CS Juvenes Târgu Mureş (MS) - AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR)
ACS FC Păpăuţi (CV) - AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
AS Spicul Şeica Mare (SB) - ASF Zărneşti (BV)
AS Voinţa Biled (TM) - CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)
CS Şoimii Lipova (AR) - CS Millenium Giarmata (TM)
FC Voinţa Lupac (CS) - CS Inter Petrila (HD)
AS Recolta Dănceu (MH) - Ştiinţa Turceni (GJ)
CS Dunărea Calafat (DJ) - AS Milcov (OT)
CS Posada Perişani (VL) - ACS Şirineasa (VL)
AS Colibaşi (AG) - ACS Urban Titu (DB)
AS Gloria Gaz Metan Corneşti (DB) - FC Aninoasa (DB)
ACS Astra Plosca (TR) - AS Mihai Bravu (GR)
Bărăganul Ciulniţa (IL) - FC Agricola Borcea (CL)
ACS Regal Sport Club Ferdinand I (B) - ACS Petrolul 52 (PH)
CSO Bragadiru (IF) - ACS Înainte Modelu (CL)
CS Victoria Ianca (BR) - CSM Focşani 2007 (VN)
Viitorul Fântânele (CT) - ACS Pescăruşul Sarichioi Jr. (TL)
FC Buzău (BZ) - AS Zimbrul Slobozia Conachi (GL)

În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se dispută prelungiri și, dacă egalitatea persistă, se execută lovituri de departajare. Federația Română de Fotbal, prin Comisia Centrală a Arbitrilor, va delega arbitri pentru fiecare joc.

Faza a II-a a Cupei României, la care vor participa cele 26 de echipe calificate din faza I plus 32 echipe participante în ediţia precedent a Ligii 3, este programată să aibă loc miercuri, 23 august 2017, ora 17:30.

Datele de disputare ale celorlalte runde ale ediţiei 2017-2018 a Cupei României, faza naţională:

► Faza a III-a: 13 septembrie 2017
► Faza a IV-a: 4 octombrie 2017
► Șaisprezecimi de finală: 25 octombrie 2017
► Optimi de finală: 29 noiembrie 2017
► Sferturi de finală: 28 februarie 2018
► Semifinale (tur): 18 aprilie 2018
► Semifinale (retur): 9 mai 2018
► Finala: 27 mai 2018






Sursa: RomanianSoccer
Taguri: Cupa Romaniei    faza nationala    FRF    program   

» Cupa Romaniei - Istoria editiilor si statistici
» Cupa Romaniei - ultimele rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa României

FC Botoșani - CFR Cluj și Sepsi - CS U Craiova, în șaisprezecimile Cupei României

Meciurile FC Botoșani - CFR Cluj, Sepsi OSK - CSU Craiova, Concordia Chiajna - Astra Giurgiu și ASU Poli Timișoara - ACS Poli Timișoara dețin capul de afiș al șaisprezecimilor de finală...

Marius Şumudică: La ieşirile lui Teixeira şi Lovin s-a pierdut mijlocul terenului

Tehnicianul Marius Şumudică a declarat, sâmbătă seară, că Astra Giurgiu a avut de pierdut, după ce i-a înlocuit pe Felipe Teixeira şi Florin Lovin. Astra a pierdut Cupa...

Claudiu Niculescu: Anul ăsta a fost anul FCV-ului, FC Viitorul şi FC Voluntari

Tehnicianul Claudiu Niculescu a declarat, sâmbătă seară, că le-a transmis jucătorilor să aibă încredere în ei, deoarece la pauza meciului cu Astra Giurgiu, când erau conduşi cu 1-0, erau toţi cu...

Vasile Maftei: Este unul dintre cele mai frumoase trofee

Fundaşul echipei FC Voluntari, Vasile Maftei, a declarat, sâmbătă, după câştigarea Cupei României, că acest trofeu a fost obţinut pentru că jucătorii au avut...

Cristian Săpunaru: E mai dureros să pierzi la loteria penaltyuri

Fundaşul echipei Astra Giurgiu, Cristian Săpunaru, a declarat, sâmbătă, după înfrângerea din finala Cupei României, că el şi colegii săi au intrat puţin mai relaxaţi pe teren după pauză şi au comis...

Florin Lovin: Nu este o finală tristă

Mijlocaşul echipei Astra Giurgiu, Florin Lovin, a declarat, sâmbătă, după înfrângerea din finala Cupei României, că pentru el a fost o onoare să-şi...

Jucătorii echipei FC Voluntari au primit trofeul Cupei României de la preşedintele FRF, Răzvan Burleanu

Jucătorii echipei FC Voluntari au primit trofeul Cupei României de la preşedintele FRF, Răzvan Burleanu, sâmbătă seară, la Ploieşti, după victoria, scor 6-4 după lovituri de...

Finala Cupei României: FC Voluntari - Astra Giurgiu 1-1, 5-3 la lovituri de departajare

FC Voluntari a câștigat în premieră Cupa României la fotbal, după ce a dispus cu 5-3 la loviturile de departajare de Astra Giurgiu, sâmbătă seara, în finala desfășurată pe stadionul "Ilie...

Încă o filă adăugată la colecția de inedit al Cupei României

Cea de-a 79-a finală a Cupei României are o finală mai puțin așteptată, mai ales în ceea ce privește FC Voluntari. Astra Giurgiu a avut și ea doar o singură prezență în ultimul act, adjudecată în...

Finală a Cupei României inedită, între Astra Giurgiu și FC Voluntari

Astra Giurgiu și FC Voluntari se întâlnesc sâmbătă seara (ora 21:45), pe stadionul "Ilie Oană" din Ploiești, într-o finală inedită a Cupei...

Marius Şumudică: Le mulţumesc jucătorilor, au fost doi ani incredibili

Tehnicianul Marius Şumudică le-a mulţumit jucătorilor Astrei Giurgiu, într-un discurs emoţionant, înainte de finala Cupei României cu FC Voluntari, el subliniind că...



Top News

-Europa League: Cosmin Moți a marcat pentru Ludogoreț Razgrad

-Europa League - Grupa G: Hapoel Beer Sheva - FCSB 1-2

-Liga Campionilor - Victorii clare pentru PSG și Bayern München

-Real Madrid, ținută în șah de Tottenham (1-1), în Liga Campionilor

-Suedia - Italia, în baraj pentru Cupa Mondială 2018

-Etapa 14. Multe zerouri

-Liga 1 - Etapa 14: Rezultate şi marcatori




Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Costișor
România
37 ani

Alin Lițu
România
31 ani

Andrés Palop
Spania
44 ani

Cosmin Mărincean
România
40 ani

Craig Levein
Scoția
53 ani

Dacian Vizitiu
România
32 ani

Dan Gogoșoiu
România
27 ani

Deivid de Souza
Brazilia
38 ani

Doni
Brazilia
38 ani

Filip Jazvić
Croaţia
27 ani

Glenn Loovens
Olanda
34 ani

Guilherme
Brazilia
29 ani

Ianis Hagi
România
19 ani

Lev Yashin
URSS
88 ani

Luizinho
Brazilia
59 ani

Lukas Nottbeck
Germania
29 ani

Matteo Mandorlini
Italia
29 ani

Míchel Salgado
Spania
42 ani

Mircea Sandu
România
65 ani

Oleksandr Kucher
Ucraina
35 ani

Paul McStay
Scoția
53 ani

Pedrinho
Brazilia
60 ani

Ștefan Radu
România
31 ani

Welliton
Brazilia
31 ani

Winston Bogarde
Olanda
47 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2017-2018


Liga 1 2017-2018
20.10.2017 Gaz Metan Mediaș CSM Politehnica Iași C
20.10.2017 Concordia Chiajna CS Universitatea Craiova C
21.10.2017 Juventus București Sepsi Sfântu Gheorghe C
21.10.2017 FC Viitorul CFR 1907 Cluj C
22.10.2017 Astra Giurgiu
18:00
FC Voluntari Dolce Sport 1 C
22.10.2017 Steaua București
20:45
ACS Poli Timișoara Dolce Sport 1 C
23.10.2017 FC Botoșani
20:45
Dinamo București Dolce Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 33
2. CS Universitatea Craiova 32
3. Steaua București 29
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. FC Viitorul 23
7. Dinamo București 20
8. CSM Politehnica Iași 18
9. ACS Poli Timișoara 18
10. Concordia Chiajna 17
11. FC Voluntari 16
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 11
13. Gaz Metan Mediaș 9
14. Juventus București 7
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
21.10.2017 Metaloglobus București Sportul Snagov C
21.10.2017 Academica Clinceni Chindia Târgoviște C
21.10.2017 CS Balotești ASA Târgu-Mureș C
21.10.2017 CS Afumați Ripensia Timișoara C
21.10.2017 Dunărea Călărași Luceafărul Oradea C
21.10.2017 Olimpia Satu-Mare Foresta Suceava C
21.10.2017 FC UTA Arad Știința Miroslava C
21.10.2017 Pandurii Târgu-Jiu ASU Poli Timişoara C
21.10.2017 CS Mioveni FC Argeș Pitești C
22.10.2017 FC Hermannstadt
11:30
Dacia Unirea Brăila   C


1. Dunărea Călărași 31
2. FC Hermannstadt 29
3. Chindia Târgoviște 27
4. ASA Târgu-Mureș 22
5. CS Mioveni 22
6. Academica Clinceni 22
7. ASU Poli Timişoara 20
8. CS Afumați 19
9. FC Argeș Pitești 18
10. Ripensia Timișoara 17
11. Sportul Snagov 16
12. Olimpia Satu-Mare 16
13. Dacia Unirea Brăila 15
14. Pandurii Târgu-Jiu 15
15. Metaloglobus București 15
16. FC UTA Arad 14
17. Știința Miroslava 11
18. CS Balotești 10
19. Foresta Suceava 8
20. Luceafărul Oradea 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5