Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Echipa națională 29.08.2017 - 18:24

Naţionala, antrenament intens fără Deac și Bicfalvi

Tricolorii au avut programat în această dimineață un antrenament de aproximativ două ore pe terenul al doilea al Centrului Național de Fotbal Mogoșoaia.

Potrivit FRF.ro, a fost cea mai intensă ședință de pregătire pe care staff-ul naționalei a condus-o de la reunirea lotului după ce, duminică, au fost prezenți doar jumătate dintre jucători, iar luni o parte dintre aceștia au avut un program special.

De la antrenament au lipsit totuși doi jucători. Ciprian Deac suferă de o contuzie severă la coapsa dreaptă și a reluat de marți pregătirea, intrând într-un program separat. Staff-ul medical al naționalei încearcă recuperarea sa până la primul meci din această „dublă”, cu Armenia, pe 1 septembrie. Eric Bicfalvi, accidentat în ultimul meci de campionat din Rusia, rămâne incert. El suferă de o afecțiune la genunchi și la gamba dreaptă, necesitând în continuare o perioadă de repaus și investigații suplimentare.

Tricolorii pregătesc jocurile cu Armenia și Muntenegru din preliminariile Campionatului Mondial - Rusia 2018. Primul meci se dispută pe 1 septembrie, ora 21:45, pe Arena Națională, iar al doilea în deplasare, la Podgorica, pe 4 septembrie, ora 21:45.

Pentru aceste două jocuri, selecționerul Christoph Daum a convocat următorii jucători:

Portari: Ciprian Tătărușanu (FC Nantes, 44/0), Costel Pantilimon (Watford, 25/0), Florin Niță (FCSB, 0/0)

Fundași: Bogdan Țîru (FC Viitorul, 2/0), Vlad Chiricheș (Napoli, 47/0), Valerică Găman (Karabükspor, 13/1), Alin Toșca (Betis, 7/0), Cosmin Moți (Ludogorets, 10/0), Romario Benzar (FCSB, 7/0), Steliano Filip (Dinamo, 7/0), Cristian Ganea (FC Viitorul, 1/0), Sergiu Hanca (Dinamo, 2/0)

Mijlocași: Eric Bicfalvi (FC Ural, 4/0), Răzvan Marin (Standard, 7/1), Nicolae Stanciu (Anderlecht, 14/6), Mihai Pintilii (FCSB, 36/1), Alexandru Băluță (CSU Craiova, 1/1), Ciprian Deac (CFR Cluj, 11/0), Alexandru Maxim (Mainz, 27/1)

Atacanți: Andrei Ivan (FC Krasnodar, 5/0), Alexandru Chipciu (Anderlecht, 28/4), Bogdan Stancu (Bursaspor, 50/14), Florin Andone (Deportivo, 15/1), Adrian Popa (Reading, 21/3)

Grupa E: România, Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia, Kazahstan
- 4 septembrie 2016: Danemarca - Armenia 1-0 (Eriksen 17), Kazahstan - Polonia 2-2 (Khizhnichenko 51, 58 / Kapustka 9, Lewandowski 35-pen.), România - Muntenegru 1-1 (Popa 85 / Jovetić 87)
- 8 octombrie 2016: Armenia - România 0-5 (Stancu 4-pen., Popa 10, Marin 12, Stanciu 29, Chipciu 60), Muntenegru - Kazahstan 5-0 (Tomašević 24, N. Vukčević 59, Jovetić 64, Bećiraj 73, Savić 78), Polonia - Danemarca 3-2 (Lewandowski 20, 36-pen., 48 / Glik 49-autogol, Y. Poulsen 69)
- 11 octombrie 2016: Kazahstan - România 0-0, Danemarca - Muntenegru 0-1 (Bećiraj 32), Polonia - Armenia 2-1 (Mkoyan 48-autogol, Lewandowski 90+5 / Pizzelli 50)
- 11 noiembrie 2016: Armenia - Muntenegru 3-2 (A. Grigoryan 50, Haroyan 74, Ghazaryan 90+3 / Kojašević 36, Jovetić 38), Danemarca - Kazahstan 4-1 (Cornelius 15, Eriksen 36, 90+2, Ankersen 78/ Suyumbayev 17), România - Polonia 0-3 (Grosicki 11, Lewandowski 83, 90+1-pen.)
- 26 martie 2017: Armenia - Kazahstan 2-0 (Mkhitaryan 73, Özbiliz 75), Muntenegru - Polonia 1-2 (Mugoša 63 / Lewandowski 40, Piszczek 82), România - Danemarca 0-0
- 10 iunie 2017: Kazahstan - Danemarca 1-3 (Kuat 76 / N. Jørgensen 27, Eriksen 51-pen., Dolberg 81), Muntenegru - Armenia 4-1 (Bećiraj 2, Jovetić 28, 54, 82 / Koryan 89), Polonia - România 3-1 (Lewandowski 29-pen., 57, 62-pen. / Stancu 77)
- 1 septembrie 2017: Kazahstan - Muntenegru (ora 19:00), Danemarca - Polonia, România - Armenia (ora 21:45)
- 4 septembrie 2017: Armenia - Danemarca (ora 19:00), Muntenegru - România, Polonia - Kazahstan (ora 21:45)
- 5 octombrie 2017: Armenia - Polonia (ora 19:00), Muntenegru - Danemarca, România - Kazahstan (ora 21:45)
- 8 octombrie 2017: Danemarca - România, Kazahstan - Armenia, Polonia - Muntenegru (ora 19:00)

Clasament:

Polonia    6    5    1    0    15-7    16
Muntenegru    6    3    1    2    14-7    10
Danemarca    6    3    1    2    10-6    10
ROMÂNIA    6    1    3    2    7-7    6
Armenia    6    2    0    4    7-14    6
Kazahstan    6    0    2    4    4-16    2






Sursa: RomanianSoccer
Taguri: Nationala Romaniei    preliminarii    antrenament    Armenia    CM 2018    Cristoph Daum    Baluta   

» Echipa nationala a Romaniei - Istorie si statistica
Comenteaza

Ultimele stiri - Echipa națională

Meciul România - Lituania din Liga Naţiunilor se va disputa la Ploieşti

Echipa naţională a României va disputa meciul de pe teren propriu cu Lituania, programat la 17 noiembrie (ora 21,45) în Liga Naţiunilor, pe Stadionul "Ilie...

Germania, lider în clasamentul FIFA dinaintea CM 2018; România a urcat pe 32

Germania, campioana mondială en titre, este lider în clasamentul FIFA, dat publicităţii joi de Federaţia Internaţională de Fotbal, înaintea turneului final din Rusia (14...

Bogdan Lobonţ: În această seară emoţiile au fost la nivel maxim

Portarul Bogdan Lobonţ a declarat după meciul amical al echipei naţionale a României cu Finlanda, ultimul din cariera sa de fotbalist, că emoţiile au fost la nivel maxim şi că s-a...

Cosmin Contra: Este o victorie meritată a noastră şi mă bucur că suntem pe un drum ascendent

Selecţionerul echipei naţionale a României, Cosmin Contra, a declarat, marţi seara, după victoria cu scorul de 2-0 din meciul amical cu Finlanda, că prima reprezentativă are şanse să se...

Amical: România - Finlanda 2-0

Echipa naţională de fotbal a României a învins reprezentativa Finlandei cu scorul de 2-0 (1-0), într-un meci amical desfăşurat marţi seara, pe stadionul...

Cosmin Contra: Nu cred că jocul naţionalei este aşa de rău încât să ne facem griji

Selecţionerul României, Cosmin Contra, a declarat, luni, într-o conferinţă de presă care precede partida de verificare cu Finlanda, că jocul naţionalei de fotbal nu este...

Bogdan Lobonţ şi-a anunţat retragerea

Bogdan Lobonţ, portarul echipei AS Roma, şi-a anunţat retragerea din fotbal la vârsta de 40 de ani, urmând să-şi încheie cariera cu ocazia partidei amicale...

Nicolae Stanciu şi Tudor Băluţă ratează meciul amical cu Finlanda

Mijlocaşii Nicolae Stanciu şi Tudor Băluţă vor rata meciul amical pe care naţionala României îl va susţinut marţi cu Finlanda, la Ploieşti, a anunţat, joi seara,...

Când spui Chile, spui 3-2

Rară o asemenea coincidență, ca două echipe, chiar naționale, să încheie toate partidele disputate între ele la același scor, și chiar unul nu tocmai comun. Că am jucat în Chile, în...

Amical: România - Chile 3-2

Naţionala de fotbal a României a învins selecţionata Chile cu scorul de 3-2 (1-1), joi, într-un meci amical disputat pe stadionul Sportzentrum Graz-Weinzoedl din...

Numerele tricolorilor la meciul cu Chile

Federaţia Română de Fotbal (FRF) a anunţat, miercuri, numerele pe care le vor purta pe tricou tricolorii la meciul amical cu naţionala din Chile.   Numelere sunt următoarele:   1....



Top News

-Sute de fani l-au întâmpinat pe Cristiano Ronaldo la Torino

-Lionel Messi, cel mai bine plătit fotbalist din lume în 2017

-Biletul zilei la pariuri din partea specialistilor

-Jorge Sampaoli a fost demis de la naţionala Argentinei

-Kazahul Aliev va arbitra meciul FC Viitorul - Racing Union Luxemburg, din preliminariile Europa League

-CM 2018: Aproape 3,5 milioane de oameni au urmărit finala Franţa - Croaţia la TVR 1

-Luka Modrić, cel mai bun jucător al Cupei Mondiale




Care este cel mai mare jucător român al tuturor timpurilor?
Gheorghe HAGI
Nicolae DOBRIN
Adrian MUTU
Ilie BALACI
Gheorghe POPESCU
Cristian CHIVU
Iuliu BODOLA
Ladislau BÖLÖNI
Ștefan DOBAY
Mircea LUCESCU
Cornel DINU
Adrian ILIE
Dan PETRESCU
Florin RĂDUCIOIU
Florea DUMITRACHE
Dorinel MUNTEANU
Iuliu BARÁTKY
Marius LĂCATUȘ
Ion DUMITRU
Dudu GEORGESCU
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Anders Svensson
Suedia
42 ani

Andrea Mandorlini
Italia
58 ani

Claudio López
Argentina
44 ani

Dorel Purdea
România
55 ani

Emil Dică
România
36 ani

Gheorghe Pahonțu
România
85 ani

Jaap Stam
Olanda
46 ani

Jan Wouters
Olanda
58 ani

Juan Ángel Albín
Uruguay
32 ani

Marcos Senna
Spania
42 ani

Ovidiu Haţegan
România
38 ani

STADE LAVALLOIS
Franţa
116 ani

Traian Ionescu
România
95 ani

Valentin Borș
România
35 ani

Wilfried Dalmat
Franța
55 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
20.07.2018 CFR 1907 Cluj
21:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C
21.07.2018 FC Hermannstadt
18:00
Sepsi Sfântu Gheorghe Telekom Sport 1 C
21.07.2018 Astra Giurgiu
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
22.07.2018 FC Viitorul
18:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C
22.07.2018 Dinamo București
21:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
23.07.2018 Gaz Metan Mediaș
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
23.07.2018 CS Universitatea Craiova
21:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. Astra Giurgiu 0
2. CFR 1907 Cluj 0
3. Concordia Chiajna 0
4. CS Universitatea Craiova 0
5. CSM Politehnica Iaşi 0
6. Dinamo București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. FC Botoșani 0
9. FC Hermannstadt 0
10. FC Viitorul 0
11. FC Voluntari 0
12. Fotbal Club FCSB 0
13. Gaz Metan Mediaș 0
14. Sepsi Sfântu Gheorghe 0
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
01.06.2018 ASA Târgu-Mureș ASU Poli Timişoara C
01.06.2018 Chindia Târgoviște Olimpia Satu-Mare C
01.06.2018 Luceafărul Oradea Foresta Suceava C
01.06.2018 FC Argeș Pitești FC UTA Arad C
02.06.2018 Ripensia Timișoara Știința Miroslava C
02.06.2018 Academica Clinceni CS Afumați C
02.06.2018 Sportul Snagov FC Hermannstadt C
02.06.2018 Dacia Unirea Brăila Pandurii Târgu-Jiu C
02.06.2018 Metaloglobus București Dunărea Călărași C
02.06.2018 CS Mioveni CS Balotești C


1. Dunărea Călărași 93
2. FC Hermannstadt 91
3. Chindia Târgoviște 75
4. FC Argeș Pitești 68
5. CS Afumați 68
6. Academica Clinceni 58
7. ASU Poli Timişoara 57
8. Luceafărul Oradea 53
9. CS Mioveni 52
10. Sportul Snagov 51
11. Ripensia Timișoara 48
12. FC UTA Arad 47
13. CS Balotești 47
14. Pandurii Târgu-Jiu 42
15. Dacia Unirea Brăila 41
16. Metaloglobus București 38
17. Știința Miroslava 37
18. Foresta Suceava 33
19. ASA Târgu-Mureș 32
20. Olimpia Satu-Mare -30
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5