Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa Mondiala 02.09.2017 - 10:16

Preliminarii CM 2018: Victorii clare pentru Danemarca și Muntenegru

Danemarca a surclasat Polonia cu scorul de 4-0, iar Muntenegru a învins Kazahstanul cu 3-0, vineri, în meciuri din Grupa E a preliminariilor Cupei Mondiale de fotbal din 2018, din care face parte și România.
Atacantul Adam Nemec, de la Dinamo București, a marcat golul victoriei pentru Slovacia, în meciul cu Slovenia (1-0), în Grupa F. 
 
Liderul Grupei E, Polonia, a fost învins fără drept de apel de Danemarca, scor 4-0, prin golurile marcate de de Thomas Delaney (15), Andreas Cornelius (42), Nicolai Jorgensen (59) și Christian Eriksen (80). Eriksen a fost omul meciului, fiind coautor la primele trei goluri și reușindu-l pe ultimul. Acesta a fost primul eșec pentru Polonia în grupă. 
 
 
Muntenegru, care va juca luni cu România, la Podgorica, s-a impus cu 3-0 în Kazahstan, prin golurile înscrise de Marko Vesovic (31), Fatos Beciraj (53) și Marko Simic (63).
 
Selecționerul muntenegrean Ljubisa Tumbakovic a aliniat echipa: Danijel Petkovic — Adam Marusic, Stefan Savic, Marko Simic, Zarko Tomasevic — Nikola Vukcevic, Nebojsa Kosovic (Mirko Ivanic, 54) — Marko Jankovic, Stevan Jovetic (căpitan; Elsad Zverotic, 72), Marko Vesovic — Fatos Beciraj (Stefan Mugosa, 84).
 
Campioana mondială Germania și-a menținut parcursul perfect, grație victoriei cu 2-1 în fața Cehiei, prin golurile marcate de Werner și Hummels. 
 
Rezultate:
 
Vineri 
Grupa C 
Cehia — Germania 1-2 
Au marcat: Vladimir Darida 78, respectiv Timo Werner 4, Mats Hummels 88.
 
Norvegia — Azerbaidjan 2-0 
Au marcat: Joshua King 32 — penalty, Rașad Sadîgov 60 (autogol). 
Cartonaș roșu: Badavi Guseinov (Azerbaidjan) 90.
 
San Marino — Irlanda de Nord 0-3 
Au marcat: Josh Magennis 70, 75, Steven Davis 77 — penalty. 
 

Grupa E: 
Danemarca — Polonia 4-0 
Au marcat: Thomas Delaney 15, Andreas Cornelius 42, Nicolai Jorgensen 59, Christian Eriksen 80. 
România — Armenia 1-0 
A marcat: Alexandru Maxim 90+1. 
Bogdan Stancu (România) a ratat un penalty în min. 55. 
Cartonaș roșu: Taron Voskanyan (Armenia) 54.
 
Kazahstan — Muntenegru 0-3 
Au marcat: Marko Vesovic 31, Fatos Beciraj 53, Marko Simic 63.
 

Clasament:
 
1. Polonia 16
2. Muntenegru 13
3. Danemarca 13
4. Romania 9
5. Armenia 6
6. Kazahstan 2
 
 
Grupa F 
Lituania — Scoția 0-3 
Au marcat: Stuart Armstrong 25, Andrew Robertson 30, James McArthur 72.
 
Malta — Anglia 0-4 
Au marcat: Harry Kane 53, 90+2, Ryan Bertrand 86, Danny Welbeck 90+1.
 
Slovacia — Slovenia 1-0 
A marcat: Adam Nemec 81.
 
Joi 
Grupa A 
Bulgaria — Suedia 3-2 
Au marcat: Stanislav Manolev 12, Gheorghi Kostadinov 33, Ivailo Ciocev 79, respectiv Mikael Lustig 29, Marcus Berg 44. 
Emil Forsberg (Suedia) a ratat un penalty în min. 16.
 
Franța — Olanda 4-0 
Au marcat: Antoine Griezmann 14, Thomas Lemar 73, 88, Kylian Mbappe 90+1. 
Cartonaș roșu: Kevin Strootman (Olanda) 61.
 
Luxemburg — Belarus 1-0 
A marcat: Daniel Da Mota 60.
 
 
Grupa B 
Ungaria — Letonia 3-1 
Au marcat: Tamas Kadar 6, Adam Szalai 26, Aleksandrs Solovjovs 68 (autogol), respectiv Gints Freimanis 40.
 
Portugalia — Insulele Feroe 5-1 
Au marcat: Cristiano Ronaldo 3, 29 — penalty, 64, William Carvalho 58, Nelson Oliveira 84, respectiv Rogvi Baldvinsson 38.
 
Elveția — Andorra 3-0 
Au marcat: Haris Seferovic 43, 62, Stephan Lichtsteiner 68.
 

Grupa H 
Cipru — Bosnia 3-2 
Au marcat: Demetris Christofi 65, Vincent Laban 67, Pieros Sotiriou 76, respectiv Toni Sunjic 33, Edin Visca 44.
 
Grecia — Estonia 0-0
 
Belgia — Gibraltar 9-0 
Au marcat: Dries Mertens 15, Thomas Meunier 18, 60, 67, Romelu Lukaku 21, 38, 84 — penalty, Axel Witsel 27, Eden Hazard 45. 
Cartonașe roșii: Axel Witsel 40, respectiv Erin Barnett 82.
 






Sursa: Agerpres
Taguri: preliminarii CM 2018    Danemarca    Muntenegru    grupa E    Romania    rezultate   

» Preliminarii CM 2018 - program si rezultate
» Cupa Mondiala - rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa Mondiala

Devis Mangia: Am făcut un spectacol frumos

Tehnicianul echipei CS Universitatea Craiova, Devis Mangia, a declarat că elevii săi au făcut un joc foarte bun şi au oferit un spectacol frumos la meciul cu FC Botoşani, scor 5-1, din semifinalele...

Portugalia și Spania, în aceeași grupă la Cupa Mondială din 2018

Portugalia, campioana europeană en titre, și Spania, campioana mondială din 2010, se află în Grupa B, alături de Iran și Maroc, la Cupa Mondială de fotbal de anul viitor, care va avea loc în Rusia,...

Italia, marea absentă de la Cupa Mondială din 2018; Suedia, a 29-a echipă calificată

Echipa Italiei, cvadruplă campioană a lumii, este marea absentă a Cupei Mondiale de fotbal din 2018, după ce a terminat la egalitate cu Suedia, 0-0, luni seara, la Milano, în manșa a doua...

Croația s-a calificat la Cupa Mondială, după 0-0 cu Grecia

Reprezentativa de fotbal a Croației s-a calificat la Cupa Mondială din 2018, duminică seara, după ce a terminat la egalitate cu Grecia, 0-0, la Pireu, în manșa a doua a barajului pentru...

Elveția s-a calificat la CM 2018 după barajul împotriva Irlandei de Nord

Naționala de fotbal a Elveției s-a calificat la Cupa Mondială 2018 din Rusia în urma barajului împotriva Irlandei de Nord, meciul retur încheindu-se 0-0, duminică, la...

Suedia - Italia, în baraj pentru Cupa Mondială 2018

Confruntarea dintre Suedia și Italia este capul de afiș al meciurilor de baraj din zona Europa pentru Cupa Mondială de fotbal din 2018, potrivit tragerii la sorți efectuate marți, la...

Biletele pentru Cupa Mondială 2018, în vânzare începând de joi

FIFA a anunțat că biletele pentru Cupa Mondială de fotbal 2018 din Rusia vor fi puse în vânzare, pe site-ul său, începând de joi, 14 septembrie, informează...

FIFA a anunţat cum se va desfăşura barajul naţionalelor europene pentru Campionatul Mondial din 2018

FIFA a anunţat, miercuri, modul în care se va desfăşura tragerea la sorţi a naţionalelor europene pentru barajul de calificare la Campionatul Mondial din 2018, ce va avea loc în...

Debut cu înfrângere pentru Lucescu la naționala Turciei

Antrenorul român Mircea Lucescu a debutat cu un eșec, 0-2 cu Ucraina, pe banca tehnică a echipei de fotbal a Turciei, sâmbătă seara, în deplasare, într-un...

Mexic, calificată matematic la CM 2018

 Selecționata de fotbal a Mexicului a învins Panama cu 1-0 (0-0), într-un meci disputat vineri pe arena Azteca din Ciudad de Mexico și a devenit prima națională din...

Argentina, doar remiză cu Uruguay; Brazilia, victorioasă

Argentina a obtinut doar un rezultat de egalitate in Uruguay, scor 0-0, in etapa a 15-a preliminariilor zonei sud-americane pentru Cupa Mondiala din 2018 si ramane in continuare pe locul 5 in...



Top News

-Ionuţ Badea îl înlocuieşte pe Ion Moldovan la Concordia Chiajna

-Etapa 6 play-off/play-out. Sub semnul greţii

-Acord între FCSB şi CFR Cluj pentru arbitri străini la meciul direct

-Messi, cel mai bine plătit fotbalist din lume, potrivit France Footba

-Liga 1 - Etapa 6 (play-off & play-out): Rezultate şi marcatori

-Mohamed Salah a egalat recordul de goluri marcate într-o singură ediţie din Premier League

-Neymar nu are nicio clauză de reziliere în contractul cu PSG, anunţă Liga franceză




S-au nascut azi

Alan Kernaghan
Irlanda
51 ani

Alexandru Avram
România
27 ani

Américo Gallego
Argentina
63 ani

Andrea Coda
Italia
33 ani

Callum McManaman
Anglia
27 ani

Chris Buchtmann
Germania
26 ani

Florin Aniţoiu
România
24 ani

G i l b e r t o
Brazilia
42 ani

Gaetan Bong
Camerun
30 ani

Ionuț Nedelcearu
România
22 ani

Johan Cruyff
Olanda
71 ani

Luka Marić
Croaţia
31 ani

Mihnea Ivan
România
34 ani

Octavian Popescu
România
80 ani

Oleh Husyev
Ucraina
35 ani

Olimpiu Moruţan
România
19 ani

Paulo Pezzolano
Uruguay
35 ani

Prince Rajcomar
Curaçao
33 ani

Raïs M'Bolhi
Algeria
32 ani

Remus Cioloboc II
România
48 ani

Rubén Jurado
Spania
32 ani

Rubén Sosa
Uruguay
52 ani

Tarcisio Burgnich
Italia
79 ani

Thomas Strunz
Germania
50 ani

Tudorel Șoimaru
România
44 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2017-2018


Liga 1 2017-2018
23.02.2018 CS Universitatea Craiova ACS Poli Timișoara C
24.02.2018 FC Botoșani Gaz Metan Mediaș C
24.02.2018 CSM Politehnica Iași FC Viitorul C
24.02.2018 Astra Giurgiu Dinamo București C
25.02.2018 Juventus București CFR 1907 Cluj C
25.02.2018 Fotbal Club FCSB Sepsi Sfântu Gheorghe C
27.02.2018 Concordia Chiajna FC Voluntari C


1. CFR 1907 Cluj 59
2. Fotbal Club FCSB 55
3. CS Universitatea Craiova 51
4. Astra Giurgiu 44
5. FC Viitorul 44
6. CSM Politehnica Iași 39
7. FC Botoșani 39
8. Dinamo București 39
9. Concordia Chiajna 28
10. FC Voluntari 28
11. ACS Poli Timișoara 27
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
13. Gaz Metan Mediaș 16
14. Juventus București 11
Clasament 2017-2018

Play-Off


Liga 1 Play-Off
21.04.2018 FC Viitorul Fotbal Club FCSB C
22.04.2018 CSM Politehnica Iași CFR 1907 Cluj C
23.04.2018 Astra Giurgiu CS Universitatea Craiova C


1. Fotbal Club FCSB 42
2. CFR 1907 Cluj 40
3. CS Universitatea Craiova 34
4. FC Viitorul 30
5. Astra Giurgiu 26
6. CSM Politehnica Iași 21
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
20.04.2018 Dinamo București ACS Poli Timișoara C
21.04.2018 Concordia Chiajna FC Voluntari C
22.04.2018 Juventus București Gaz Metan Mediaș C
23.04.2018 FC Botoșani Sepsi Sfântu Gheorghe C


1. Dinamo București 35
2. FC Botoșani 29
3. FC Voluntari 21
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
5. Concordia Chiajna 19
6. Gaz Metan Mediaș 18
7. ACS Poli Timișoara 16
8. Juventus București 13
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
24.04.2018 Academica Clinceni
17:00
FC Argeș Pitești   C
24.04.2018 FC UTA Arad
17:00
ASU Poli Timişoara   C
25.04.2018 FC Hermannstadt ASA Târgu-Mureș C
25.04.2018 Olimpia Satu-Mare Știința Miroslava C
25.04.2018 Pandurii Târgu-Jiu
17:00
Sportul Snagov   C
25.04.2018 CS Mioveni
17:00
Dacia Unirea Brăila   C
25.04.2018 CS Balotești
17:00
Ripensia Timișoara   C
25.04.2018 CS Afumați
17:00
Luceafărul Oradea   C
25.04.2018 Dunărea Călărași
17:00
Foresta Suceava   C
25.04.2018 Metaloglobus București
17:00
Chindia Târgoviște   C


1. FC Hermannstadt 74
2. Dunărea Călărași 74
3. Chindia Târgoviște 61
4. FC Argeș Pitești 55
5. CS Afumați 52
6. Academica Clinceni 50
7. ASU Poli Timişoara 47
8. CS Mioveni 41
9. Sportul Snagov 40
10. Luceafărul Oradea 37
11. Ripensia Timișoara 36
12. FC UTA Arad 35
13. CS Balotești 34
14. Dacia Unirea Brăila 31
15. Știința Miroslava 31
16. ASA Târgu-Mureș 31
17. Metaloglobus București 30
18. Pandurii Târgu-Jiu 29
19. Foresta Suceava 27
20. Olimpia Satu-Mare -31
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5