Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa Mondiala 02.09.2017 - 16:02

Mexic, calificată matematic la CM 2018

 Selecționata de fotbal a Mexicului a învins Panama cu 1-0 (0-0), într-un meci disputat vineri pe arena Azteca din Ciudad de Mexico și a devenit prima națională din regiunea CONCACAF care obține matematic calificarea la CM 2018 din Rusia, relatează Reuters.

Hirving Lozano a adus victoria și calificarea mexicanilor printr-un gol marcat cu capul în minutul 53.
În clasamentul grupei de 6 echipe, Mexic este lider cu 17 puncte și are garantat un loc între primele trei care asigură biletele la Mondialul din Rusia înaintea ultimelor 3 etape. Pe locul 2 se află Costa Rica cu 14 puncte, iar SUA și Honduras împart locul 3 cu câte 8 puncte.
Mexic, antrenată de columbianul Juan Carlos Osorio, obține a 7-a sa calificare succesivă la Cupa Mondială și a 16-a în total.
 






Sursa: Agerpres
Taguri: Mexic    Cupa Mondiala 2018    calificata   

» Preliminarii CM 2018 - program si rezultate
» Cupa Mondiala - rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa Mondiala

CM 2018: Anglia - Panama 6-1

Selecţionata Angliei s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, duminică, după ce a surclasat reprezentativa statului Panama cu scorul de 6-1 (5-0),...

CM 2018: Germania - Suedia 2-1

Campioana mondială en titre, Germania, a învins dramatic formaţia Suediei cu scorul de 2-1 (0-1), sâmbătă seara, pe Stadionul Fişt din Soci, în Grupa F a Cupei...

CM 2018: Coreea de Sud - Mexic 1-2

Selecţionata Mexicului s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal ediţia 2018, după ce a reuşit să învingă cu scorul de 2-1 (1-0) reprezentativa...

CM 2018: Belgia - Tunisia 5-2

Naţionala Belgiei este aproape calificată în optimile de finală ale Cupei Mondiale 2018, după ce a învins Tunisia cu scorul de 5-2 (3-1) într-un meci disputat...

CM 2018: Serbia - Elvetia 1-2

Reprezentativa Elveţiei a învins selecţionata Serbiei cu scorul de 2-1 (0-1), vineri seara, la Kaliningrad, în Grupa E a Cupei Mondiale de fotbal din Rusia.  ...

CM 2018: Nigeria - Islanda 2-0

Echipa Nigeriei a învins selecţionata Islandei cu scorul de 2-0 (0-0), vineri, pe Volgograd Arena, în Grupa D a Cupei Mondiale de fotbal din Rusia.   "Super...

CM 2018: Brazilia - Costa Rica 2-0

Selecţionata Braziliei a învins foarte greu Costa Rica, scor 2-0 (0-0), vineri, la Sankt Petersburg, în Grupa E a Cupei Mondiale de fotbal din Rusia.   Cvintupla...

CM 2018: Argentina - Croatia 0-3

Selecţionata Croaţiei s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, joi seara, după ce a învins Argentina cu scorul de 3-0 (0-0), la...

CM 2018: Franta - Peru 1-0

Reprezentativa Franţei s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, joi, după ce a învins cu mare dificultate selecţionata statului Peru cu...

CM 2018: Danemarca - Australia 1-1

Selecţionatele Danemarcei şi Australiei au terminat la egalitate, 1-1 (1-1), joi, pe Samara Arena, în Grupa C a Cupei Mondiale de fotbal din Rusia.   Christian Eriksen (7) a...

CM 2018: Iran - Spania 0-1

Echipa Spaniei a învins la limită selecţionata Iranului, cu scorul de 1-0 (0-0), miercuri seara, pe Kazan Arena, în Grupa B a Cupei Mondiale de fotbal din Rusia.  ...



Top News

-CM 2018: Anglia - Panama 6-1

-CM 2018: Germania - Suedia 2-1

-CM 2018: Coreea de Sud - Mexic 1-2

-Clubul Rapid a sărbătorit 95 de ani de la înfiinţare pe Stadionul Giuleşti

-CM 2018: Belgia - Tunisia 5-2

-Alberto Cobrea a plecat de la FC Botoșani

-Radu Zaharia a semnat pentru FC Hermannstadt




S-au nascut azi

Alexandru Chiriță
România
22 ani

Andrei Cordea
România
19 ani

Andrej Rastovac
Slovenia
37 ani

BRIGHTON & HOVE ALBION
Anglia
117 ani

Cicinho
Brazilia
38 ani

David Alaba
Austria
26 ani

Florin Hidișan
România
36 ani

Juan Riquelme
Argentina
40 ani

Lionel Messi
Argentina
31 ani

Lucian Marinescu
România
46 ani

Luis García
Spania
40 ani

Osvaldo Miranda
Argentina
34 ani

Robert Iacob
România
37 ani

Shunsuke Nakamura
Japonia
40 ani

Thomas Helveg
Danemarca
47 ani

Tomi Petrescu
Finlanda
32 ani

Valentin Lemnaru
România
34 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


2017-2018


Liga 1 2017-2018
23.02.2018 CS Universitatea Craiova ACS Poli Timișoara C
24.02.2018 FC Botoșani Gaz Metan Mediaș C
24.02.2018 CSM Politehnica Iași FC Viitorul C
24.02.2018 Astra Giurgiu Dinamo București C
25.02.2018 Juventus București CFR 1907 Cluj C
25.02.2018 Fotbal Club FCSB Sepsi Sfântu Gheorghe C
27.02.2018 Concordia Chiajna FC Voluntari C


1. CFR 1907 Cluj 59
2. Fotbal Club FCSB 55
3. CS Universitatea Craiova 51
4. Astra Giurgiu 44
5. FC Viitorul 44
6. CSM Politehnica Iași 39
7. FC Botoșani 39
8. Dinamo București 39
9. Concordia Chiajna 28
10. FC Voluntari 28
11. ACS Poli Timișoara 27
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
13. Gaz Metan Mediaș 16
14. Juventus București 11
Clasament 2017-2018

Baraj


Liga 1 Baraj
13.06.2018
Cronica
Chindia Târgoviște FC Voluntari C


1. FC Voluntari 3
2. Chindia Târgoviște 0
Clasament Baraj

Play-Off


Liga 1 Play-Off
20.05.2018 CSM Politehnica Iași CS Universitatea Craiova C
20.05.2018 Fotbal Club FCSB Astra Giurgiu C
20.05.2018 CFR 1907 Cluj FC Viitorul C


1. CFR 1907 Cluj 50
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 38
4. FC Viitorul 35
5. Astra Giurgiu 33
6. CSM Politehnica Iași 24
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
01.06.2018 Dinamo București Sepsi Sfântu Gheorghe C
02.06.2018 FC Botoșani Gaz Metan Mediaș C
02.06.2018 Juventus București FC Voluntari C
02.06.2018 Concordia Chiajna ACS Poli Timișoara C


1. Dinamo București 54
2. FC Botoșani 40
3. Sepsi Sfântu Gheorghe 34
4. Gaz Metan Mediaș 30
5. Concordia Chiajna 30
6. FC Voluntari 27
7. ACS Poli Timișoara 27
8. Juventus București 17
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
01.06.2018 ASA Târgu-Mureș ASU Poli Timişoara C
01.06.2018 Chindia Târgoviște Olimpia Satu-Mare C
01.06.2018 Luceafărul Oradea Foresta Suceava C
01.06.2018 FC Argeș Pitești FC UTA Arad C
02.06.2018 Ripensia Timișoara Știința Miroslava C
02.06.2018 Academica Clinceni CS Afumați C
02.06.2018 Sportul Snagov FC Hermannstadt C
02.06.2018 Dacia Unirea Brăila Pandurii Târgu-Jiu C
02.06.2018 Metaloglobus București Dunărea Călărași C
02.06.2018 CS Mioveni CS Balotești C


1. Dunărea Călărași 93
2. FC Hermannstadt 91
3. Chindia Târgoviște 75
4. FC Argeș Pitești 68
5. CS Afumați 68
6. Academica Clinceni 58
7. ASU Poli Timişoara 57
8. Luceafărul Oradea 53
9. CS Mioveni 52
10. Sportul Snagov 51
11. Ripensia Timișoara 48
12. FC UTA Arad 47
13. CS Balotești 47
14. Pandurii Târgu-Jiu 42
15. Dacia Unirea Brăila 41
16. Metaloglobus București 38
17. Știința Miroslava 37
18. Foresta Suceava 33
19. ASA Târgu-Mureș 32
20. Olimpia Satu-Mare -30
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5