Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa Mondiala 07.09.2017 - 13:09

FIFA a anunţat cum se va desfăşura barajul naţionalelor europene pentru Campionatul Mondial din 2018

FIFA a anunţat, miercuri, modul în care se va desfăşura tragerea la sorţi a naţionalelor europene pentru barajul de calificare la Campionatul Mondial din 2018, ce va avea loc în dublă manşă, pe 9, respectiv 14 noiembrie.

Din cele nouă grupe de calificare, la baraj vor fi prezente cele mai bune opt ocupante ale locurilor secunde. Dintre cele opt naţionale calificate la baraj, patru vor fi capi de serie la tragerea la sorţi. Capii de serie vor fi numiţi în funcţie de poziţia pe care o ocupă în clasamentul FIFA. Tragerea la sorţi va avea loc pe 17 octombrie, la Zurich.

Cu două etape înainte de finalul preliminariilor, cele mai bune opt ocupante ale locurilor secunde sunt: Portugalia (locul 6 în clasamentul FIFA), Italia (locul 12), Suedia (locul 19), Islanda (locul 20), Slovacia (locul 22), Irlanda de Nord (locul 23), Bosnia şi Herţegovina (locul 30) şi Muntenegru (locul 52). Ţara Galilor şi Bosnia au câte 14 puncte, dar britanicii au un golaveraj mai slab. Naţionala în care evoluează Gareth Bale se află pe locul 9 în clasamentul echipelor aflate pe poziţia secundă. România nu mai are şanse, matematic, de a termina pe locul doi, în grupa E.

Clasamentul grupelor cu două etape înainte de final, incluzând numai echipele naţionale care mai au şanse de calificare:

Grupa A: Franţa (17 puncte), Suedia (16 puncte), Olanda (13 puncte), Bulgaria (12 puncte).

Grupa B: Elveţia (24 de puncte), Portugalia (21 de puncte).

Grupa C: Germania (24 de puncte), Irlanda de Nord (19 puncte).

Grupa D: Serbia (18 puncte), Ţara Galilor (14 puncte) şi Irlanda (13 puncte).

Grupa E: Polonia (19 puncte), Muntenegru (16 puncte) şi Danemarca (16 puncte).

Grupa F: Anglia (20 de puncte), Slovacia (15 puncte), Slovenia (14 puncte) şi Scoţia (14 puncte).

Grupa G: Spania (22 de puncte) şi Italia (19 puncte).

Grupa H: Belgia (22 de puncte-singura naţională europeană deja calificată), Bosnia şi Herţegovina (14 puncte) şi Grecia (13 puncte).

Grupa I: Croaţia (16 puncte), Islanda (16 puncte), Turcia (14 puncte) şi Ucraina (14 puncte).






Sursa: Mediafax
Taguri: FIFA    preliminarii    CM 2018    baraj    program    grupe   

» Preliminarii CM 2018 - program si rezultate
» Cupa Mondiala - rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa Mondiala

Italia, marea absentă de la Cupa Mondială din 2018; Suedia, a 29-a echipă calificată

Echipa Italiei, cvadruplă campioană a lumii, este marea absentă a Cupei Mondiale de fotbal din 2018, după ce a terminat la egalitate cu Suedia, 0-0, luni seara, la Milano, în manșa a doua...

Croația s-a calificat la Cupa Mondială, după 0-0 cu Grecia

Reprezentativa de fotbal a Croației s-a calificat la Cupa Mondială din 2018, duminică seara, după ce a terminat la egalitate cu Grecia, 0-0, la Pireu, în manșa a doua a barajului pentru...

Elveția s-a calificat la CM 2018 după barajul împotriva Irlandei de Nord

Naționala de fotbal a Elveției s-a calificat la Cupa Mondială 2018 din Rusia în urma barajului împotriva Irlandei de Nord, meciul retur încheindu-se 0-0, duminică, la...

Suedia - Italia, în baraj pentru Cupa Mondială 2018

Confruntarea dintre Suedia și Italia este capul de afiș al meciurilor de baraj din zona Europa pentru Cupa Mondială de fotbal din 2018, potrivit tragerii la sorți efectuate marți, la...

Biletele pentru Cupa Mondială 2018, în vânzare începând de joi

FIFA a anunțat că biletele pentru Cupa Mondială de fotbal 2018 din Rusia vor fi puse în vânzare, pe site-ul său, începând de joi, 14 septembrie, informează...

Debut cu înfrângere pentru Lucescu la naționala Turciei

Antrenorul român Mircea Lucescu a debutat cu un eșec, 0-2 cu Ucraina, pe banca tehnică a echipei de fotbal a Turciei, sâmbătă seara, în deplasare, într-un...

Mexic, calificată matematic la CM 2018

 Selecționata de fotbal a Mexicului a învins Panama cu 1-0 (0-0), într-un meci disputat vineri pe arena Azteca din Ciudad de Mexico și a devenit prima națională din...

Preliminarii CM 2018: Victorii clare pentru Danemarca și Muntenegru

Danemarca a surclasat Polonia cu scorul de 4-0, iar Muntenegru a învins Kazahstanul cu 3-0, vineri, în meciuri din Grupa E a preliminariilor Cupei Mondiale de fotbal din 2018,...

Argentina, doar remiză cu Uruguay; Brazilia, victorioasă

Argentina a obtinut doar un rezultat de egalitate in Uruguay, scor 0-0, in etapa a 15-a preliminariilor zonei sud-americane pentru Cupa Mondiala din 2018 si ramane in continuare pe locul 5 in...

Preliminariile CM 2018 - Victorii pentru Franța și Bulgaria, în Grupa A

Echipele Franței și Bulgariei au câștigat meciurile susținute, joi seara, pe teren propriu, în Grupa A a preliminariilor Cupei Mondiale de fotbal din 2018.   Dacă...

Hațegan și Istvan Kovacs vor arbitra meciuri din preliminariile CM 2018

Astfel, sâmbătă, 2 septembrie, Ovidiu Hațegan va conduce partida dintre Țara Galilor și Austria, din grupa D. "Centralul" din Arad va fi ajutat de asistenții Octavian...



Top News

-Liga Campionilor: Victorii categorice în deplasare pentru Real Madrid și RB Leipzig

-Franta: Ligue 1 - Etapa 13

-Liga 1 - Etapa 18: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 18: Dinamo Bucureşti - CFR Cluj 0-2

-Liga 1 - Etapa 18: Concordia Chiajna - Astra Giurgiu 1-2

-Liga 1 - Etapa 18: CS Universitatea Craiova - Juventus Bucureşti 3-1

-Liga 1 - Etapa 18: CSM Politehnica Iași - FCSB 1-0




S-au nascut azi

Alf-Inge Håland
Norvegia
45 ani

Cristian Ciocoiu
România
42 ani

Cüneyt Çakır
Turcia
41 ani

David Sauget
Franța
38 ani

Eugen Nae
România
43 ani

Evans Wise
Trinidad Tobago
44 ani

Florea Văetuș
România
61 ani

Ionuț Angheluță
România
40 ani

Jean-Jacques Etamé
Camerun
51 ani

Jon Routledge
Anglia
28 ani

Kevin Gallacher
Scoția
51 ani

Nihat Kahveci
Turcia
38 ani

Olle Nordin
Suedia
68 ani

Ștefan Onisie
România
92 ani

Xabier Galán
Spania
28 ani

Zoran Milošević
Serbia
42 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


2017-2018


Liga 1 2017-2018
17.11.2017 ACS Poli Timișoara FC Botoșani C
17.11.2017 CSM Politehnica Iași Steaua București C
18.11.2017 Sepsi Sfântu Gheorghe Gaz Metan Mediaș C
18.11.2017 CS Universitatea Craiova Juventus București C
19.11.2017 Concordia Chiajna Astra Giurgiu C
19.11.2017 Dinamo București CFR 1907 Cluj C
20.11.2017 FC Voluntari FC Viitorul C


1. CFR 1907 Cluj 40
2. Steaua București 38
3. CS Universitatea Craiova 36
4. FC Botoșani 32
5. FC Viitorul 30
6. Astra Giurgiu 28
7. Dinamo București 24
8. CSM Politehnica Iași 24
9. ACS Poli Timișoara 23
10. FC Voluntari 21
11. Concordia Chiajna 17
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 12
13. Gaz Metan Mediaș 11
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
18.11.2017 Sportul Snagov Foresta Suceava C
18.11.2017 Luceafărul Oradea Știința Miroslava C
18.11.2017 Ripensia Timișoara ASU Poli Timişoara C
18.11.2017 ASA Târgu-Mureș Pandurii Târgu-Jiu C
18.11.2017 Dacia Unirea Brăila FC UTA Arad C
18.11.2017 Metaloglobus București CS Afumați C
18.11.2017 Chindia Târgoviște Dunărea Călărași C
18.11.2017 FC Argeș Pitești Olimpia Satu-Mare C
19.11.2017 Academica Clinceni CS Balotești C
20.11.2017 CS Mioveni FC Hermannstadt C


1. FC Hermannstadt 41
2. Dunărea Călărași 40
3. Chindia Târgoviște 36
4. Academica Clinceni 32
5. ASA Târgu-Mureș 31
6. CS Afumați 31
7. ASU Poli Timişoara 30
8. Sportul Snagov 26
9. FC Argeș Pitești 25
10. CS Mioveni 24
11. Ripensia Timișoara 21
12. FC UTA Arad 21
13. Olimpia Satu-Mare 20
14. Metaloglobus București 19
15. Dacia Unirea Brăila 17
16. Pandurii Târgu-Jiu 17
17. Luceafărul Oradea 17
18. CS Balotești 17
19. Foresta Suceava 14
20. Știința Miroslava 13
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5