Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 2 10.09.2017 - 15:24

Liga a 2-a: Rezultatele din etapa a 7-a

UTA Arad a pierdut, sambata, cu scorul de 2-0 (0-0), partida disputata in deplasare cu CS Afumati, in etapa a VII-a a Ligii a II-a, prima pe banca ardelenilor a antrenorului Adrian Falub, care l-a inlocuit pe Adrian Mihalcea in aceasta saptamana, potrivit HotNews.
 
Celelalte rezultate inregistrate sambata:
 
CS Afumati - UTA scor 2-0;
 
Academica Clinceni - Foresta Suceava 2-0;
 
Chindia Targoviste - Ripensia Timisoara 1-0;
 
Dacia Unirea Braila - Sportul Snagov 0-1;
 
Metaloglobus Bucuresti - Luceafarul Oradea  1-0;
 
CS Mioveni - Stiinta Miroslava  5-1;
 
CS Balotesti - Pandurii Targu Jiu  0-2;
 
Dunarea Calarasi - Olimpia Satu Mare  5-1.
 
AFC Hermannstadt - ASU Politehnica Timisoara 1-0
 
Meciul FC Arges - ASA Targu Mures, scor 1-2, a avut loc vineri 
 
AFC Hermannstadt ocupa locul 1 in clasament, cu 18 puncte, urmata de ASA Targu Mures, cu 16 puncte (un joc mai putin) si Ripensia Timisoara, 14 puncte.
 
 






Sursa: RomanianSoccer
Taguri: Liga a 2-a    rezultate    etapa a 7-a    UTA    ASA Targu Mures    Mioveni   

» Clasamente si etape Liga 2
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 2

Florentin Petre a preluat conducerea tehnică a echipei Foresta Suceava

Fostul internaţional Florentin Petre a preluat conducerea tehnică a echipei Foresta Suceava, el semnând un contract valabil până la finalul acestui sezon, a anunţat clubul...

Academia Rapid va porni cu o investiţie iniţială de 320.000 de euro, administraţia va investi doar în baza sportivă

Primarul Sectorului 1, Dan Tudorache, a anunţat, miercuri, că AS Academia Rapid va avea nevoie de 320.000 de euro pentru a porni, bani care vor veni din sponsorizări private, edilul...

Academia Rapid va evolua în Liga a IV-a, alături de CSA Steaua și CS FC Dinamo

AS Academia Rapid București, echipa înființată de Primăria Sectorului 1, care a obținut dreptul de folosință a mărcii, culorilor și siglei FC Rapid de la societatea SC FC Rapid SA, aflată...

Liga 2 - Braila, scorul etapei, 9-1 cu Foresta

Foresta Suceava a fost invinsa, sambata, in deplasare, cu scorul de 9-1, de echipa Dacia Unirea Braila, intr-un meci din etapa a treia a Ligii a 2-a la fotbal. Golurile invingatorilor au fost...

Primăria Sectorului 1 a înfiinţat noul Rapid. Sigla şi marca, închiriate de la vechea formaţie

Primăria Sectorului 1 a înfiinţat noul club Rapid, urmând ca sigla, marca şi culorile societăţii aflate în faliment să fie folosite, după ce au fost închiriate la desfăşurarea licitaţiei în urma...

FRF: FC Argeș și UTA revin în fotbalul românesc

Comitetului Executiv al Federației Române de Fotbal a aprobat, cu unanimitate de voturi, în ședința sa de marți schimbarea denumirii echipelor SCM Pitești și UTA...

Programul turului sezonului 2017-2018 al Ligii 2

Campionatul naţional de fotbal Liga 2 se va relua la 5 august. Programul turului sezonului 2017-2018 al Ligii 2, stabilit, marţi, este următorul: Etapa I Luceafărul Oradea - Metalul Reşiţa...

Primarul Sectorului 1 vrea să preia tot Rapidul, nu doar echipa de fotbal

Primarul Sectorului 1, Daniel Tudorache, a declarat, luni seara, că doreşte să „bage bani în sport, nu doar în fotbal”, precizând că intenţioneză să aloce fonduri de la bugetul local pentru...

FRF a aprobat cererea de schimbare a numelui echipei SCM Pitești în FC Argeș

Echipa de fotbal SCM Pitești va evolua în noul sezon competițional sub numele de FC Argeș, după ce Federația Română de Fotbal a aprobat, marți, cererea de schimbare a denumirii,...

Măldărășanu - Am înțeles că suporterii sunt dezbinați, nu știu cât va dura până va renaște Rapidul

Fostul fotbalist Marius Măldărășanu a declarat, duminică, la finalul turneului old boys organizat cu ocazia aniversării a 94 de ani de la înființarea clubului Rapid, că suporterii...

Procurorii DNA au descins la sediul clubul UTA Bătrâna Doamnă

Procurorii Direcţiei Generale Anticorupţie (DGA) de pe lângă Parchetul Tribunalului Arad au descins, miercuri, la sediul clubului UTA Bătrâna Doamnă. Arădenii sunt bănuiţi că i-au motivat pe cei de...



Top News

-Liga 1 - Etapa 18: CSM Politehnica Iași - FCSB 1-0

-Liga 1 - Etapa 18: ACS Poli Timișoara - FC Botoșani 1-1

-Olanda, adversarul nostru cel mai distructiv

-Acra portocală olandeză după dulcele rahat turcesc

-România, învinsă de Olanda cu 3-0, în meci amical

-S-a cam deshidratat "Portocala mecanică"

-Italia, marea absentă de la Cupa Mondială din 2018; Suedia, a 29-a echipă calificată




S-au nascut azi

André Lenz
Germania
44 ani

Arpad Paszkany
România
46 ani

Bastian Reinhardt
Germania
42 ani

Carlos Araujo
Argentina
36 ani

Chris Eagles
Anglia
32 ani

Dumitru Dumitriu
România
72 ani

Emil Rilke
Cehia
34 ani

Ionuț Lăpădat
România
43 ani

Jorge Fucile
Uruguay
33 ani

Laurent Blanc
Franța
52 ani

Mihai Ionescu
România
81 ani

Milan Dvořák
Cehoslovacia
83 ani

Nicolae Rainea
România
84 ani

Pedro Russiano
Portugalia
33 ani

Rodrigo Tabata
Brazilia
37 ani

Simion Mironaș
România
52 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


2017-2018


Liga 1 2017-2018
17.11.2017 ACS Poli Timișoara FC Botoșani C
17.11.2017 CSM Politehnica Iași Steaua București C
18.11.2017 Sepsi Sfântu Gheorghe Gaz Metan Mediaș C
18.11.2017 CS Universitatea Craiova Juventus București C
19.11.2017 Concordia Chiajna
18:00
Astra Giurgiu Dolce Sport 1 C
19.11.2017 Dinamo București
20:45
CFR 1907 Cluj Dolce Sport 1 C
20.11.2017 FC Voluntari
20:45
FC Viitorul Dolce Sport 1 C


1. Steaua București 38
2. CFR 1907 Cluj 37
3. CS Universitatea Craiova 36
4. FC Botoșani 32
5. FC Viitorul 29
6. Astra Giurgiu 25
7. Dinamo București 24
8. CSM Politehnica Iași 24
9. ACS Poli Timișoara 23
10. FC Voluntari 20
11. Concordia Chiajna 17
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 12
13. Gaz Metan Mediaș 11
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
18.11.2017 Sportul Snagov Foresta Suceava C
18.11.2017 Luceafărul Oradea Știința Miroslava C
18.11.2017 Ripensia Timișoara ASU Poli Timişoara C
18.11.2017 ASA Târgu-Mureș Pandurii Târgu-Jiu C
18.11.2017 Dacia Unirea Brăila FC UTA Arad C
18.11.2017 Metaloglobus București CS Afumați C
18.11.2017 Chindia Târgoviște Dunărea Călărași C
18.11.2017 FC Argeș Pitești Olimpia Satu-Mare C
19.11.2017 Academica Clinceni
14:00
CS Balotești   C
20.11.2017 CS Mioveni
18:00
FC Hermannstadt   C


1. Dunărea Călărași 40
2. FC Hermannstadt 40
3. Chindia Târgoviște 36
4. ASA Târgu-Mureș 31
5. CS Afumați 31
6. ASU Poli Timişoara 30
7. Academica Clinceni 29
8. Sportul Snagov 26
9. FC Argeș Pitești 25
10. CS Mioveni 23
11. Ripensia Timișoara 21
12. FC UTA Arad 21
13. Olimpia Satu-Mare 20
14. Metaloglobus București 19
15. Dacia Unirea Brăila 17
16. Pandurii Târgu-Jiu 17
17. Luceafărul Oradea 17
18. CS Balotești 17
19. Foresta Suceava 14
20. Știința Miroslava 13
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5