Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Europa League 15.09.2017 - 10:16

Rezultatele din Europa League: Hapoel Beer Sheva - FC Lugano 2-1, în grupa formației FCSB

Echipa israeliană Hapoel Beer Sheva a învins formația elvețiană FC Lugano cu scorul de 2-1, joi seara, într-un meci din Grupa G a Europa League la fotbal, din care face parte și FCSB.
Campioana Israelului a deschis scorul prin Daniel Einbinder (2), după care Tomas Pekhart a ratat un penalty (11), Shir Tzedek (60 — penalty) a semnat al doilea gol al gazdelor, dar apoi tot el a marcat în propria poartă (67). 
 
Fundașul român Cosmin Moți a fost integralist la Ludogoreț Razgrad, care a remizat în deplasare cu Istanbul Bașakșehir, 0-0. Atacantul Claudiu Keșeru a fost introdus în min. 58, în locul lui Joao Paulo.
 
Florentin Matei a intrat pe gazon în min. 81 la Rijeka, dar campioana Croației a fost învinsă acasă cu 2-1 de AEK Atena. 
 
 
Fundașul Ștefan Radu a fost doar rezervă la Lazio, învingătoare cu 3-2 la Arnhem, în fața echipei locale Vitesse, care a condus de două ori.
 
Hoffenheim a fost învinsă cu 2-1 acasă de Sporting Braga, AC Mila a făcut scor la Viena, 5-1 cu Austria, la fel ca francezii de la Nice, cu Zulte-Waregem. Zenit Sankt Petersburg a realizat scorul serii, 5-0 la Skopje, cu Vardar.
 
Meciul dintre Arsenal și FC Koln a început cu o întârziere de o oră, din cauza incidentelor provocate de suporteri. ''Tunarii'' s-au impus cu 3-1, după ce Koln a deschis scorul.
 
Rezultate: 
 
Grupa A 
Slavia Praga — Maccabi Tel Aviv 1-0 
A marcat: Tomas Necid 12.
 
Villarreal — FC Astana 3-1 
Au marcat: Nicola Sansone 16, Cedric Bakambu 75, Denis Cerîșev 77, respectiv Iuri Logvinenko 68.
 
Grupa B 
Dinamo Kiev — Skenderbeu 3-1 
Au marcat: Serghei Sidorciuk 47, Junior Moraes 59, Dieumerci Mbokani 65 — penalty, respectiv Gjergij Muzaka 39.
 
Young Boys Berna — Partizan Belgrad 1-1 
Au marcat: Christian Fassnacht 14, respectiv Marko Jankovic 11.
 
Grupa C 
Hoffenheim — Sporting Braga 1-2 
Au marcat: Sandro Wagner 24, respectiv Joao Carlos 45, Dyego Sousa 50.
 
Istanbul Bașakșehir — Ludogoreț Razgrad 0-0
 
Grupa D 
Austria Viena — AC Milan 1-5 
Au marcat: Alexandar Borkovic 47, respectiv Hakan Calhanoglu 7, Andre Silva 10, 20, 56, Suso 63.
 
NK Rijeka — AEK Atena 1-2 
Au marcat: Josip Elez 29, respectiv Petros Mantalos 16, Lazaros Christodoulopoulos 62.
 
Grupa E 
Apollon Limassol — Olympique Lyon 1-1 
Au marcat: Adrian Sardinero Corpa 90, respectiv Memphis Depay 53 — penalty.
 
Atalanta Bergamo — Everton Liverpool 3-0 
Au marcat: Andrea Masiello 27, Alejandro Gomez 41, Bryan Cristante 44.
 
Grupa F 
FC Copenhaga — Lokomotiv Moscova 0-0
 
FC Zlin — FC Sheriff Tiraspol 0-0
 
Grupa G 
FCSB — Viktoria Plzen 3-0 
Au marcat: Constantin Budescu 21 — penalty, 44, Denis Alibec 73.
 
Hapoel Beer Sheva — FC Lugano 2-1 
Au marcat: Daniel Einbinder 2, Shir Tzedek 60 — penalty, respectiv Shir Tzedek (autogol) 67. 
Tomas Pekhart (Hapoel) a ratat un penalty în min. 11.
 
Grupa H 
Arsenal Londra — FC Koln 
Au marcat: Sead Kolasinac 49, Alexis Sanchez 67, Hector Bellerin 81, respectiv Jhon Cordoba 9.
 
Steaua Roșie Belgrad — BATE Borisov 1-1 
Au marcat: Nemanja Radonjic 54, respectiv Nikolai Signevici 72.
 
Grupa I 
Olympique Marseille — Konyaspor 1-0 
Au marcat: Adil Rami 48.
 
Vitoria Guimaraes — Red Bull Salzburg 1-1 
Au marcat: Pedrao 25, respectiv Valon Berisha 45.
 
Grupa J 
Hertha Berlin — Athletic Bilbao 0-0
 
Zaria Lugansk — Oestersunds FK 0-2 
Au marcat: Saman Ghoddos 50, Alhaji Gero 90+4.
 
Grupa K 
Vitesse Arnhem — Lazio Roma 2-3 
Au marcat: Tim Matavz 33, Bryan Linssen 57, respectiv Marco Parolo 51, Ciro Immobile 67, Alessandro Murgia 75.
 
Zulte-Waregem — OGC Nice 1-5 
Au marcat: Aaron Leya Iseka 46, respectiv Alassane Plea 16, 20, Dante 28, Allan Saint-Maximin 69, Mario Balotelli 74.
 
Grupa L 
Vardar Skopje — Zenit Sankt Petersburg 0-5 
Au marcat: Aleksandr Kokorin 6, 21, Artem Dziuba 39, Branislav Ivanovic 66, Emiliano Ariel Rigoni 89.
 
Real Sociedad — Rosenborg Trondheim 4-0 
Au marcat: Diego Llorente 9, 77, David Zurutuza 10, Joergen Skjelvik (autogol) 41.
 






Sursa: Agerpres
Taguri: Rezultatele din Europa League    Hapoel Beer Sheva    Lugano    FCSB   

» Europa League - rezultate meciuri, etape
Comenteaza

Ultimele stiri - Europa League

Europa League: Keşerü a marcat, dar Ludogoreţ Razgrad a pierdut acasă

Atacantul român Claudiu Keşerü a marcat un gol pentru Ludogoreţ Razgrad, învinsă acasă cu 3-2 de Bayer Leverkusen, joi seara, într-un meci din prima...

Europa League: PAOK Salonic, într-o grupă cu Chelsea, BATE Borisov şi Vidi

Vicecampioana Greciei la fotbal, PAOK Salonic, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, le va avea ca adversare pe Chelsea (Anglia), BATE Borisov (Belarus) şi Vidi (Ungaria) în Grupa L a...

Ludogoreţ Razgrad, Sevilla şi Spartak Trnava, singurele echipe învingătoare în deplasare în Europa League

Doar trei echipe, Ludogoreţ Razgrad, Sevilla şi Spartak Trnava, au obţinut victorii în deplasare, joi, în prima manşă a play-off-ului Europa League la fotbal.  ...

Europa League: RB Leipzig - Universitatea Craiova 3-1

 Echipa germană RB Leipzig a învins-o pe Universitatea Craiova cu scorul de 3-1 (1-0), joi seara, pe RB Arena din Leipzig, în prima manşă a turului al treilea...

Europa League: FC Alaşkert - CFR Cluj 0-2

 Campioana României, CFR Cluj, a învins în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa armeană FC Alaşkert Erevan, joi seara, într-o partidă din cadrul primei manşe a turului III preliminar...

Echipele româneşti şi-au aflat posibilele adversare dacă trec de turul 3 preliminar din Europa League

Campioana României la fotbal, CFR Cluj, în cazul în care va trece de campioana Armeniei, Alaşkert, în turul al treilea preliminar al Ligii Europa, va juca...

Marius Avram, delegat în preliminariile Europa League

Marius Avram va conduce manşa tur a partidei dintre KRC Genk şi Lech Poznan, din turul trei preliminar al Europa League, informează FRF.   El îi va avea ca asistenţi pe...

Sorții în UEFA Europa League

Un adversar facil pentru campionii României (care sperăm să nu dovedească contrariul), un adversar cu o istorie lungă în cupele europene pentru Steaua și o echipă germană...

Piunik Erevan, calificată în turul al treilea preliminar

Echipa armeană FC Piunik Erevan s-a calificat în turul al treilea preliminar al Europa League la fotbal, învingând pe teren propriu, cu scorul de 1-0, formaţia Tobol...

Sebastian Colţescu va arbitra partida Sparta Praga - Spartak Subotica din Europa League

Arbitrul român Sebastian Colţescu a fost delegat de UEFA să conducă meciul Sparta Praga - Spartak Subotica din manşa secundă a turul doi preliminar al Europa League, informează,...

Rudi Garcia: Scorul a fost prea sever, însă cea mai bună echipă a câştigat

Antrenorul echipei franceze Olympique Marseille, Rudi Garcia, consideră meritată victoria formaţiei spaniole Atlético Madrid în finala Europa League (0-3), disputată...



Top News

-Florin Bratu nu mai este antrenorul echipei Dinamo

-Real Madrid a realizat venituri de 750 milioane euro în sezonul 2017-2018

-Gheorghe Hagi: Între noi şi Craiova au ieşit mereu meciuri frumoase

-Europa League: Keşerü a marcat, dar Ludogoreţ Razgrad a pierdut acasă

-Alin Bejan: Jocul ne dă speranţe că vom începe să adunăm şi puncte

-Grecul Kyros Vassaras rămâne preşedinte al Comisiei Centrale a Arbitrilor din cadrul FRF

-Florin Bratu: Poli Iaşi vine după două victorii, noi după două înfrângeri




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Cătălin Răcănel
România
42 ani

Daniel Ghindeanu
România
38 ani

Diogo Valente
Portugalia
34 ani

Fábio Simplício
Brazilia
39 ani

JI Callsen-Bracker
Germania
34 ani

Kanu
Brazilia
31 ani

Kevin Vogt
Germania
27 ani

LILLE OSC
Franţa
74 ani

Mihai Filip
România
39 ani

Narcis Răducan
România
44 ani

OS BELENENSES
Portugalia
99 ani

Paolo Rossi
Italia
62 ani

Petre Deselnicu
România
72 ani

Quini
Spania
69 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


2018-2019


Liga 1 2018-2019
21.09.2018 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Voluntari C
21.09.2018 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
22.09.2018 FC Hermannstadt CFR 1907 Cluj C
22.09.2018 FC Botoșani Concordia Chiajna C
22.09.2018 CS Universitatea Craiova FC Viitorul C
23.09.2018 Fotbal Club FCSB Dunărea Călărași C
24.09.2018 Astra Giurgiu
21:00
Gaz Metan Mediaș Telekom Sport 1 C


1. Fotbal Club FCSB 18
2. CFR 1907 Cluj 16
3. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
4. CS Universitatea Craiova 14
5. Astra Giurgiu 14
6. Gaz Metan Mediaș 14
7. CSM Politehnica Iaşi 14
8. FC Viitorul 13
9. Dunărea Călărași 12
10. Dinamo București 10
11. Concordia Chiajna 10
12. FC Botoșani 8
13. FC Hermannstadt 7
14. FC Voluntari 3
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
20.09.2018 FC Snagov UTA Arad C
22.09.2018 CS Balotești ACS Poli Timișoara C
22.09.2018 Pandurii Târgu-Jiu Ripensia Timișoara C
22.09.2018 Metaloglobus București Dacia Unirea Brăila C
22.09.2018 ACS Energeticianul Petroșani ASC Daco-Getica Bucureşti C
22.09.2018 Aerostar Bacău FC Argeș Pitești C
22.09.2018 Luceafărul Oradea Academica Clinceni C
22.09.2018 ASU Politehnica Timişoara CS Mioveni C
23.09.2018 Chindia Târgoviște SSC Farul Constanţa C
23.09.2018 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C


1. FC Snagov 20
2. Academica Clinceni 18
3. Pandurii Târgu-Jiu 17
4. Petrolul Ploiești 16
5. CS Mioveni 15
6. Universitatea Cluj 15
7. FC Argeș Pitești 15
8. Chindia Târgoviște 14
9. UTA Arad 13
10. ACS Energeticianul Petroșani 13
11. ASU Politehnica Timişoara 10
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 9
13. Ripensia Timișoara 8
14. Luceafărul Oradea 8
15. Metaloglobus București 8
16. Aerostar Bacău 7
17. SSC Farul Constanţa 6
18. CS Balotești 5
19. ACS Poli Timișoara 4
20. Dacia Unirea Brăila 4
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5