Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa României 11.10.2017 - 12:40

FC Botoșani - CFR Cluj și Sepsi - CS U Craiova, în șaisprezecimile Cupei României

FC Botoșani - CFR Cluj și Sepsi - CS U Craiova, în șaisprezecimile Cupei României
Meciurile FC Botoșani - CFR Cluj, Sepsi OSK - CSU Craiova, Concordia Chiajna - Astra Giurgiu și ASU Poli Timișoara - ACS Poli Timișoara dețin capul de afiș al șaisprezecimilor de finală în Cupa României la fotbal, potrivit tragerii la sorți efectuate, miercuri, la Casa Fotbalului.
 
La ediția a 80-a a competiției, FC Voluntari, deținătoarea trofeului, va întâlni liderul ligii secunde, AFC Hermannstadt.
 
Alte meciuri care rețin atenția sunt cele dintre FCSB și Sănătatea Cluj, respectiv dintre Dinamo și Aerostar Bacău. Campioana FC Viitorul o va înfrunta pe CSM Școlar Reșița.
 
Programul meciurilor din șaisprezecimi: 
FC Botoșani (I) - CFR Cluj (I) 
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (I) - CS Universitatea Craiova 
ASU Poli Timișoara (II) - ACS Poli Timișoara 
FC Argeș (II) - CSM Poli Iași (I) 
Concordia Chiajna (I) - Astra Giurgiu (I) 
CS Sănătatea Cluj (III) - FCSB (I) 
CSM Școlar Reșița (III) - FC Viitorul Constanța (I) 
Aerostar Bacău (III) - Dinamo București (I) 
Dacia Unirea Brăila (II) - SC Juventus București (I) 
Petrolul Ploiești (III) - CS Mioveni (II) 
AFC Hermannstadt (II) - FC Voluntari (I) 
Metaloglobus București (II) - Gaz Metan Mediaș (I) 
Unirea Slobozia (III) - ASA Târgu Mureș (II) 
CS Afumați (II) - UTA Arad (II) 
Academica Clinceni (II) - Chindia Târgoviște (II) 
Universitatea Cluj (III) - Știința Miroslava (II)
 
Jocurile din șaisprezecimile, optimile și sferturile de finală se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manșă, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasată în campionatul precedent. În cazul în care jocurile din Cupa României urmează să fie televizate în direct și sunt programate în nocturnă, iar clubul organizator nu dispune de un stadion dotat cu instalație de iluminat, jocul se va programa pe un stadion din localitatea cea mai apropiată, care îndeplinește condițiile regulamentare necesare disputării jocului și televizării.
 
În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri și, după caz, la executarea loviturilor de departajare din punctul de pedeapsă.
 
În conformitate cu modificarea articolul 30, punctul 11 din ROAF, aprobată în ședința Comitetului Executiv din 8 august 2017, în faza națională a Cupei României, în toate jocurile se pot efectua maximum trei înlocuiri de jucători pe toată durata celor 90 de minute regulamentare de joc. Totodată, va fi permisă efectuarea unei a patra înlocuiri de jucători numai în reprizele de prelungiri și doar în situația în care celelalte trei schimbări au fost efectuate pe durata celor 90 de minute regulamentare de joc.
 
Jocurile din cadrul șaisprezecimilor Cupei României vor avea loc în perioada 24-26 octombrie, cu începere de la ora 14,30, cu excepția jocurilor televizate, programul acestora urmând a fi stabilit și comunicat ulterior pe site-ul FRF.






Taguri: Cupa României    șaisprezecimi    Casa Fotbalului   

» Cupa Romaniei - Istoria editiilor si statistici
» Cupa Romaniei - ultimele rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa României

Devis Mangia: Să reuşesc să câştig un trofeu la Craiova după doar un sezon este un lucru extraordinar

Antrenorul echipei de fotbal CS Universitatea Craiova, Devis Mangia, a declarat, duminică seara, după victoria din finala Cupei României cu AFC Hermannstadt, că este "un...

Alexandru Pelici: Am reuşit să punem probleme Craiovei

Antrenorul echipei de fotbal AFC Hermannstadt, Alexandru Pelici, a declarat, duminică seara, într-o conferinţă de presă, că formaţia sa a câştigat respectul...

Finala Cupei României: CS Universitatea Craiova - FC Hermannstadt 2-0

CS Universitatea Craiova a cucerit Cupa României la fotbal după o pauză de 25 de ani, duminică seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, graţie victoriei cu 2-0 (1-0) în...

Costel Enache: Din start prima şansă era a Craiovei

Tehnicianul echipei FC Botoşani, Costel Enache, a declarat după meciul cu CS Universitatea Craiova, pierdut cu scorul de 1-5, că acest rezultat este dureros şi o revenire pare ireală,...

Cupa României - semifinală: CS Universitatea Craiova - FC Botoşani 5-1

CS Universitatea Craiova a făcut un pas mare spre finala Cupei României la fotbal, după ce a învins-o pe FC Botoşani cu scorul de 5-1 (3-1), joi seara, pe stadionul...

Cupa României - semifinală: AFC Hermannstadt - Gaz Metan Mediaş 1-0

Formaţia AFC Hermannstadt, din Liga 2, a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Gaz Metan Mediaş, în prima manşă a semifinalelor Cupei...

Cupa României - sferturi: FC Botoşani - CSM Politehnica Iaşi 3-2 dp

Formaţia FC Botoşani s-a calificat în semifinalele Cupei României, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, în prelungiri, echipa CSM Poli Iaşi, în sferturile competiţiei.   Pentru...

Cupa României - sferturi de finală: CS Universitatea Craiova - Dinamo Bucureşti 1-0

Formaţia CS Universitatea Craiova a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Dinamo Bucureşti, în sferturile de finală ale Cupei României, şi s-a calificat în semifinalele...

Cupa României - sferturi de finală: AFC Hermannstadt - FCSB 3-0

Echipa de ligă secundă FC Hermannstadt a produs o mare surpriză prin victoria la scor de forfait, 3-0 (2-0), obţinută în faţa formaţiei FCSB, joi, pe stadionul...

Meciul CS Universitatea Craiova - Dinamo din Cupa României, amânat de FRF din cauza vremii nefavorabile

Meciul CS Universitatea Craiova - Dinamo Bucureşti, din sferturile de finală ale Cupei României, programat pentru joi, a fost amânat de Federaţia Română de Fotbal...

Cupa României - sferturi de finală: Gaz Metan Mediaş - Astra Giurgiu 1-0

Formaţia Gaz Metan Mediaş a devenit prima semifinalistă a acestei ediţii a Cupei României, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Astra...



Top News

-Liga 1 - Etapa 1: Rezultate şi marcatori

-Dorin Rotariu va juca în Olanda, la AZ Alkmaar

-FC Viitorul l-a transferat pe mijlocaşul Andrei Artean

-Alexandru Cicâldău: Trebuie să câștigăm cu Iașiul!

-Cristian Tănase a semnat un contract cu Eskişehirspor

-Daniel Opriţa: Sunt bucuros că mă întorc în Liga 1 după scurta perioadă petrecută la Juventus

-Nicolae Dică: Sper ca în acest sezon să fim mai uniţi decât anul trecut




S-au nascut azi

Andriy Voronin
Ucraina
39 ani

Bruno Martins
Brazilia
32 ani

Cornel Ene
România
25 ani

Cosmin Ciocoteală
România
21 ani

Erik Mykland
Norvegia
47 ani

Joaquín
Spania
37 ani

Marcelo Bielsa
Argentina
63 ani

Milan Jovanović
Serbia
35 ani

Shinji Ono
Japonia
38 ani

Titus Bramble
Anglia
37 ani

Ubaldo Fillol
Argentina
68 ani

Vahid Hashemian
Iran
42 ani

Viktor Chanov
URSS
59 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
20.07.2018 CFR 1907 Cluj FC Botoșani C
21.07.2018 FC Hermannstadt Sepsi Sfântu Gheorghe C
21.07.2018 Astra Giurgiu Fotbal Club FCSB C
22.07.2018 FC Viitorul
18:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C
22.07.2018 Dinamo București
21:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
23.07.2018 Gaz Metan Mediaș
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
23.07.2018 CS Universitatea Craiova
21:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. Astra Giurgiu 3
2. FC Hermannstadt 3
3. FC Botoșani 1
4. CFR 1907 Cluj 1
5. CSM Politehnica Iaşi 0
6. Dinamo București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. Concordia Chiajna 0
9. CS Universitatea Craiova 0
10. FC Viitorul 0
11. FC Voluntari 0
12. Gaz Metan Mediaș 0
13. Fotbal Club FCSB 0
14. Sepsi Sfântu Gheorghe 0
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
01.08.2018 ACS Energeticianul Petroșani
-
Luceafărul Oradea   C
01.08.2018 ASU Politehnica Timişoara
-
Chindia Târgoviște   C
01.08.2018 Universitatea Cluj
-
Metaloglobus București   C
01.08.2018 Aerostar Bacău
-
Pandurii Târgu-Jiu   C
01.08.2018 FC Argeș Pitești
-
CS Balotești   C
01.08.2018 Petrolul Ploiești
-
FC Snagov   C
01.08.2018 CS Mioveni
-
Academica Clinceni   C
01.08.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti
-
UTA Arad   C
01.08.2018 SSC Farul Constanţa
-
ACS Poli Timișoara   C
01.08.2018 Dacia Unirea Brăila
-
Ripensia Timișoara   C


1. Academica Clinceni 0
2. ACS Energeticianul Petroșani 0
3. ACS Poli Timișoara 0
4. Aerostar Bacău 0
5. ASC Daco-Getica Bucureşti 0
6. ASU Politehnica Timişoara 0
7. Chindia Târgoviște 0
8. CS Balotești 0
9. CS Mioveni 0
10. Dacia Unirea Brăila 0
11. FC Argeș Pitești 0
12. FC Snagov 0
13. Luceafărul Oradea 0
14. Metaloglobus București 0
15. Pandurii Târgu-Jiu 0
16. Petrolul Ploiești 0
17. Ripensia Timișoara 0
18. SSC Farul Constanţa 0
19. Universitatea Cluj 0
20. UTA Arad 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5