Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Germania: Bundesliga 26.11.2017 - 21:03

Germania: Bundesliga - Etapa 13

Vineri 24 noiembrie 2017
 
24.11.2017, 21:30
Hannover 96 - VfB Stuttgart 1 - 1 (0-1)
Au marcat: 0-1 Asano (24), 1-1 Fullkrug (76 penalty)
 
Sambata 25 noiembrie 2017
 
25.11.2017, 16:30
Borussia Dortmund - Schalke 04 4 - 4 (4-0)
Au marcat: 1-0 Aubameyang (12), 2-0 Stambouli (18 autogol), 3-0 Gotze (20), 4-0 Guerreiro (25), 4-1 Burgstaller (61), 4-2 Harit (65), 4-3 Caligiuri (86), 4-4 Naldo (90+4)
 
25.11.2017, 16:30
Eintracht Frankfurt - Bayer Leverkusen 0 - 1 (0-0)
A marcat: 0-1 Volland (76)
 
25.11.2017, 16:30
FC Augsburg - VfL Wolfsburg 2 - 1 (0-1)
Au marcat: 0-1 Didavi (40), 1-1 Gregoritsch (51), 2-1 Finnbogason (78)
 
25.11.2017, 16:30
RB Leipzig - Werder Bremen 2 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Keita (34), 2-0 Bernardo (87)
 
25.11.2017, 16:30
SC Freiburg - Mainz 2 - 1 (0-0)
Au marcat: 1-0 Petersen (51), 2-0 Kath (90+1), 2-1 Berggreen (90+2)
 
25.11.2017, 19:30
Mönchengladbach - Bayern München 2 - 1 (2-0)
Au marcat: 1-0 Hazard (39 penalty), 2-0 Ginter (44), 2-1 Vidal (74)
 
Duminica 26 noiembrie 2017
 
26.11.2017, 16:30
Hamburger SV - Hoffenheim 3 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Akpoguma (6 autogol), 2-0 Kostic (75), 3-0 Jung (88)
 
26.11.2017, 19:00
1.FC Köln - Hertha BSC 0 - 2 (0-1)
Au marcat: 0-1 Ibisevic (17), 0-2 Ibisevic (64 penalty)
 
 
Etapa urmatoare (01.12.2017)
SC Freiburg - Hamburger SV
Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund
Bayern München - Hannover 96
Hoffenheim - RB Leipzig
Mainz - FC Augsburg
Werder Bremen - VfB Stuttgart
Schalke 04 - 1.FC Köln
Hertha BSC - Eintracht Frankfurt
VfL Wolfsburg - Mönchengladbach






Taguri: Germania    Bundesliga    Etapa 13   

» Clasament Germania - Bundesliga
» Clasament Zweite Bundesliga
Comenteaza

Ultimele stiri - Germania: Bundesliga

Germania: Bundesliga - Etapa 15

Vineri 8 decembrie 2017   08.12.2017, 21:30 VfB Stuttgart - Bayer Leverkusen 0 - 2 (0-1) Au marcat: 0-1 Havertz (20), 0-2 Bender (80)   Sambata 9 decembrie 2017   09.12.2017, 16:30...

Germania: Bundesliga - Etapa 14

Vineri 1 decembrie 2017   01.12.2017, 21:30 SC Freiburg - Hamburger SV 0 - 0 (0-0)   Sambata 2 decembrie 2017   02.12.2017, 16:30 Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 1 - 1 (1-0) Au...

Franta: Ligue 1 - Etapa 13

Vineri 17 noiembrie 2017   17.11.2017, 20:00 Lille OSC - AS Saint-Étienne 3 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Pepe (20), 1-1 Bamba (45+penalty), 2-1 Mendes (71), 3-1 Ponce (89)...

Germania: Bundesliga - Etapa 12

Vineri 17 noiembrie 2017   17.11.2017, 21:30 VfB Stuttgart - Borussia Dortmund 2 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Akolo (5), 1-1 Philipp (45+3), 2-1 Brekalo (51)   Sambata 18 noiembrie 2017  ...

Hans Schäfer, campion mondial cu Germania în 1954, a murit la 90 de ani

Fostul fotbalist Hans Schäfer, campion mondial cu naționala Germaniei în 1954, a murit marți la vârsta de 90 de ani, a anunțat singurul club la care a jucat în cariera sa, FC Köln.   Schäfer, o...

Germania: Bundesliga - Etapa 11

Vineri 3 noiembrie 2017   03.11.2017, 21:30 Eintracht Frankfurt - Werder Bremen 2 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Rebic (17), 1-1 Moisander (25), 2-1 Haller (89)   Sambata 4 noiembrie 2017  ...

Germania: Bundesliga - Etapa 10

Vineri 27 octombrie 2017   27.10.2017, 21:30 Mainz - Eintracht Frankfurt 1 - 1 (0-1) Au marcat: 0-1 Bell (37 auotogol), 1-1 Serdar (71)   Sambata 28 octombrie 2017   28.10.2017, 16:30...

Germania: Bundesliga - Etapa 9

Vineri 20 octombrie 2017   20.10.2017, 21:30 Schalke 04 - Mainz 2 - 0 (1-0) Au marcat: 1-0 Goretzka (13), 2-0 Burgstaller (74)   Sambata 21 octombrie 2017   21.10.2017, 16:30 Eintracht...

Germania: Bundesliga - Etapa 8

Vineri 13 octombrie 2017   13.10.2017, 21:30 VfB Stuttgart - 1.FC Köln 2 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Donis (38), 1-1 Heintz (77), 2-1 Akolo (90+4)   Sambata 14 octombrie 2017   14.10.2017,...

Franta: Ligue 1 - Etapa 8

Vineri 29 septembrie 2017   29.09.2017, 21:45 AS Monaco - Montpellier HSC 1 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Falcao (38), 1-1 Camara (90+2)   Sambata 30 septembrie 2017   30.09.2017, 18:00 Paris...

Germania: Bundesliga - Etapa 7

Vineri 29 septembrie 2017   29.09.2017, 21:30 Schalke 04 - Bayer Leverkusen 1 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Goretzka (34), 1-1 Bailey (61)   Sambata 30 septembrie 2017   30.09.2017, 16:30...



Top News

-Etapa 21. Terenuri grele, capete sparte, oase rupte

-Liga 1 - Etapa 21: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 21: Juventus Bucureşti - Astra Giurgiu 0-1

-FCSB, învinsă de FC Lugano cu 2-1, a ratat câștigarea Grupei G a Europa League

-Costel Enache: Adversarii din campionat sunt favoriții noștri în seara asta

-Sevilla, Liverpool, Șahtior Donețk și Porto s-au calificat în optimile Ligii Campionilor

-Nicolae Dică: Avem nevoie de victorie cu Lugano pentru a câștiga grupa




Care este echpa ta preferată din Germania?
FC Bayern München
Hamburger SV
Borussia Dortmund
VfB Stuttgart
SV Werder Bremen
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Eintracht Frankfurt
Borussia Mönchengladbach
1. FC Köln
1. FC Kaiserslautern
Bayer 04 Leverkusen
Hertha BSC Berlin
Karlsruher SC
1. FC Nürnberg
TSV 1860 München
VfL Bochum
TSV Alemannia Aachen
FC Sankt Pauli Hamburg
SV Hannover 96
VfL Wolfsburg
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

AC VENEZIA
Italia
110 ani

Alexandru Ioniță II
România
23 ani

Aljoša Asanović
Croația
52 ani

Andrés Scotti
Uruguay
42 ani

António Simões
Portugalia
74 ani

Arthur Numan
Olanda
48 ani

Chadli Amri
Algeria
33 ani

Chris Waddle
Anglia
57 ani

Claude Dielna
Franţa
30 ani

Cristian Pelin
România
38 ani

Didier Zokora
Coasta de Fildeș
37 ani

Eneko Bóveda
Spania
29 ani

Gheorghe Constantin
România
85 ani

GÓRNIK ZABRZE
Polonia
69 ani

Henryk Wieczorek
Polonia
68 ani

Igor Tomašić
Bulgaria
41 ani

Ivan Vutsov
Bulgaria
78 ani

J. Błaszczykowski
Polonia
32 ani

Jean Boumsong
Franța
38 ani

Jonathan Domínguez
Argentina
27 ani

Juan Camilo Zúñiga
Columbia
32 ani

Liam Lawrence
Irlanda
36 ani

Markel Susaeta
Spania
30 ani

Michael Owen
Anglia
38 ani

Miloš Bogdanović
Serbia
40 ani

Nico van Kerckhoven
Belgia
47 ani

Nicolae Cătălin Popa
România
44 ani

Norberto Menéndez
Argentina
81 ani

Ovidiu Mihalache
România
33 ani

Peter Lorimer
Scoția
71 ani

Petter Hansson
Suedia
41 ani

Steve Sidwell
Anglia
35 ani

Wade Elliott
Anglia
39 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2017-2018


Liga 1 2017-2018
08.12.2017 Juventus București Astra Giurgiu C
09.12.2017 FC Viitorul Concordia Chiajna C
09.12.2017 CFR 1907 Cluj ACS Poli Timișoara C
10.12.2017 Gaz Metan Mediaș CS Universitatea Craiova C
10.12.2017 FC Botoșani Steaua București C
11.12.2017 Sepsi Sfântu Gheorghe CSM Politehnica Iași C
11.12.2017 Dinamo București FC Voluntari C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Steaua București 44
3. CS Universitatea Craiova 40
4. FC Botoșani 35
5. FC Viitorul 34
6. Astra Giurgiu 34
7. Dinamo București 33
8. CSM Politehnica Iași 27
9. ACS Poli Timișoara 25
10. Concordia Chiajna 23
11. FC Voluntari 22
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
13. Gaz Metan Mediaș 14
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
08.12.2017 CS Mioveni Dunărea Călărași C
09.12.2017 CS Balotești Sportul Snagov C
09.12.2017 ASA Târgu-Mureș Foresta Suceava C
09.12.2017 Dacia Unirea Brăila Știința Miroslava C
09.12.2017 Metaloglobus București FC UTA Arad C
09.12.2017 Academica Clinceni Olimpia Satu-Mare C
09.12.2017 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
09.12.2017 FC Argeș Pitești ASU Poli Timişoara C
09.12.2017 FC Hermannstadt CS Afumați C
10.12.2017 Chindia Târgoviște Pandurii Târgu-Jiu C


1. Dunărea Călărași 49
2. FC Hermannstadt 48
3. Chindia Târgoviște 42
4. CS Afumați 38
5. ASU Poli Timişoara 36
6. Academica Clinceni 35
7. FC Argeș Pitești 34
8. ASA Târgu-Mureș 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 26
11. Ripensia Timișoara 25
12. FC UTA Arad 25
13. Știința Miroslava 22
14. Luceafărul Oradea 21
15. Metaloglobus București 20
16. CS Balotești 20
17. Foresta Suceava 20
18. Olimpia Satu-Mare 19
19. Dacia Unirea Brăila 18
20. Pandurii Târgu-Jiu 18
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5