Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Stiri Externe 01.01.2018 - 10:39

† Ne-au părăsit în 2017 (internațional)

Ne-au părăsit în 2017 (internațional)
După trecerea în revistă a oamenilor importanți din fotbalul românesc care ne-au părăsit în 2017, în materialul de față i-am trecut pe toți foștii jucători internaționali străini (așadar NUMAI pe cei care să fi jucat măcar un meci într-o echipă națională) care au plecat pentru totdeauna pe parcursul anului care stă să se încheie. Dumnezeu să-i odihnească și pe aceștia!
 
Ianuarie
 
02.01.: Viktor Grigorievici ȚAREV (în naționala URSS), născut 02.06.1931, post fundaș, 12 jocuri/0 goluri în echipa națională
 
04.01.: Ezio PASCUTTI (Italia), n. 01.06.1937, a, 17/8
 
06.01.: "RAMONI" Ramón Martinez Pérez (Spania), n. 06.02.1928, m, 2/0; Yaron BEN-DOV (Israel), n. 11.01.1970, f, 1/0
 
09.01.: Roberto CABAÑAS González (Paraguay), n. 11.04.1961, a, 28/11
 
11.01.: François VAN DER ELST (Belgia), n. 01.12.1954, a, 44/14
 
12.01.: Faik DJABBAROV (Azerbaidjan), n. 26.06.1972, f, 21/0
 
16.01.: Mohammed Amin bin Nasir (Singapore), n. 1968, f, ?
 
17.01.: Eugene OLAFF (SUA), 23.09.1920, p, 1/0
 
18.01.: Robert John LITTLE (Scoția), n. 07.07.1930, f, 1/0
 
21.01.: Marc BAECKE (Belgia), n. 24.07.1956, f, 15/0
 
22.01.: Francisco Luis PALMEIRO Rodrigues (Portugalia), n. 16.10.1932, a, 3/3
 
24.01.: Carlos Enrique VERDEJO Peralta (Chile), n. 02.10.1934, a, 6/0
 
25.01.: Ivan PRITĂRGOV (Bulgaria), n. 15.09.1952, a, 3/0
 
26.01.: Miikka TOIVOLA (Finlanda), n. 11.07.1949, m, 54/2
 
27.01.: William "Billy" SIMPSON (Irlanda de Nord), n. 12.12.1929, a, 11/5
 
29.01.: Willy FOSSLI (Norvegia), n. 08.07.1931, a, 7/0; Ruslan BARBUROȘ (Moldova), n. 15.11.1978, a, 3/1

Februarie
 
01.02.: Cornelis "Cock" VAN DER HOEVEN (Olanda), n. 12.05.1921, m, 3/0
 
02.02.: Shunichiro OKANO (Japonia), n. 28.08.1931, a, 2/0
 
04.02.: Johannes "Hans" Willem VAN DER HOEK (Olanda), n. 05.05.1933, m, 3/0
 
08.02.: Steven Paul SUMNER (Noua Zeelandă), n. 02.04.1956, m, 58/22; Viktor Viktorovici CIANOV (URSS) - în foto, n. 21.07.1959, p, 21/0
 
10.02.: Petrus "Piet" Johannes KEIZER (Olanda), n. 14.06.1943, a, 34/11
 
11.02.: Juan ULLOA Ramirez (Costa Rica), n. 05.02.1935, a, 27/23
 
14.02.: Rikharður JÓNSSON (Islanda), n. 12.11.1929, a, 33/17
 
15.02.: Manfred KAISER (RDG), n. 07.01.1929, a, 30/1
 
19.02.: Shibaji BANERJEE (India), n. 1948, p, ?
 
21.02.; Bengt Olov Emanuel GUSTAVSSON (Suedia), n. 13.01.1928, f, 57/0
 
27.02.: Marcel DELCORTE (Belgia), n. 25.11.1929, a, 3/0; Alexander YOUNG (Scoția), n. 03.02.1937, a, 8/5; Zvjezdan CVETKOVIĆ (Iugoslavia), n. 18.04.1960, f, 9/1
 
Martie
 
01.03.: Yasuyuki KUWAHARA (Japonia), n. 22.12.1942, a, 11/5
 
02.03.: Thomas "Tommy" GEMMELL (Scoția), n. 16.10.1943, f, 18/1
 
03.03.: Raymond "KOPA" Kopaszewski (Franța) - în foto, n. 13.10.1931, a, 45/18
 
04.03.: Alberto VILLATA Ávila (El Salvador), n. 19.11.1947, m, ?
 
06.03.: Juan Carlos TOURIÑO Cancelo (Spania), n. 14.07.1944, f, 1/0; Marek OSTROWSKI (Polonia), n. 22.11.1959, m, 37/1
 
07.03.: Noureddine "Mehdi" HAMMEL (Algeria), n. 05.05.1990, a, ?
 
13.03.: Hiroto MURAOKA (Japonia), n. 19.09.1931, p, 2/0
 
16.03.: Arne Fredrik HØIVIK (Norvegia), n. 09.01.1932, m, 4/1
 
24.03.: Wolfgang SOLZ (RFG), n. 12.02.1940, a, 2/0
 
25.03.: Asbjørn HANSEN (Norvegia), n. 29.05.1930, p, 52/0
 
26.03.: Vladimir Aleksandrovici KAZACENOK (URSS), n. 06.09.1962, a, 2/0
 
27.03.: Eduard Nikolaevici MUDRIK (URSS), n. 18.07.1939, f, 8/1
 
29.03.: Ernst OGRIS (Austria), n. 09.12.1967, a, 1/0
 
30.03.: Paul Ebiye HAMILTON (Nigeria), n. 31.07.1941, a, 9/0
 
31.03.: John Thomas Seymour PHILLIPS (Țara Galilor), n. 07.07.1951, p, 4/0
 
Aprilie
 
04.04.: Karl STOTZ (Austria), n. 27.03.1927, f, 42/1
 
15.04.: Amilcar HENRIQUEZ Espinosa (Panama), n. 02.08.1983, m, 85/0
 
16.04.: Spartaco LANDINI (Italia), n. 31.01.1944, f, 4/0
 
20.04.: Roberto Óscar FERREIRO (Argentina), n. 25.04.1935, f, 17/0
 
21.04.: Ugochuku EHIOGU (Anglia), n. 03.11.1972, f, 4/1
 
23.04.: František RAJTORAL (Cehia), n. 12.03.1986, f, 14/0
 
26.04.: Moïse BROU Knouake Apanga (Gabon), n. 04.02.1982, f, 33/1
 
Mai
 
04.05.: Anthonius Hubertus "Bart" CARLIER (Olanda), n. 23.06.1929, a, 5/2
 
08.05.: Ulugbek RUZIMOV (Uzbekistan), n. 15.08.1968, f, 23/2
 
13.05.: Rachid NATOURI (Algeria), n. 26.02.1946, a, ?
 
16.05.: Walter KOLLMANN (Austria), n. 17.06.1932, f, 16/0; Ronald COCKS (Malta), n. 01.08.1943, a, 21/1
 
17.05.: Raúl CÓRDOBA Alcalá (Mexic), n. 13.03.1924, p, ?; Todor VESELINOVIĆ (Iugoslavia) - în foto, n. 22.10.1930, m, 37/28
 
18.05.: Vladimir Ivanovici DUDARENKO (URSS), n. 06.02.1946, a, 2/0
 
20.05.: Noel KINSEY (Țara Galilor), n. 24.12.1925, a, 7/0; RECEP Adanır (Turcia), n. 03.05.1929, a, 9/2
 
30.05.: Robert HAMMOND (Ghana), n. 1950, m, ?
 
Iunie
 
05.06.: Giuliano SARTI (Italia), n. 02.10.1933, 8/0; Marcos Tulio COLL Tesillo (Columbia), n. 23.08.1935, m, 11/5; Cheikh Ismaël TIOTÉ (Côte d’Ivoire) - în foto, n. 21.06.1986, m, 55/1
 
08.06.: Jan Martin Gerardus NOTERMANS (Olanda), n. 29.07.1932, m, 25/2; Serghei Ivanovici KUTIVADZE (URSS), n. 16.10.1944, m, 1/0
 
14.06.: Jacques FOIX (Franța), n. 26.11.1930, a, 7/3
 
16.06.: Edzai KASINAUYO (Zimbabwe), n. 28.03.1975, a, 18/3
 
20.06.: Frode LARSEN (Norvegia), n. 16.06.1949, m, 7/0
 
21.06.: Kelechi EMETEOLE (Nigeria), n. 29.04.1949, a, 17/4
 
23.06.: Anthonie "Tony" VAN DER LINDEN (Olanda), n. 29.11.1932, a, 24/17
 
25.06.: José Manuel MOURINHO Félix (Portugalia), n. 17.06.1938, p, 1/0
 
27.06.: Stéphane PAILLE (Franța), n. 27.06.1965, a, 8/1
 
30.06.: László KOVÁCS (Ungaria), n. 24.04.1951, p, 12/0
 
Iulie
 
01.07.: Aian SADĂKOV (Bulgaria), n. 28.09.1961, m, 66/8; Ibrahim AGBO Lache (Guineea Ecuatorială), n. 02.02.1987, f, 3/0
 
05.07.: John Archibald MacKENZIE (Scoția), n. 04.09.1925, a, 9/1
 
06.07.: Heinz SCHNEITER (Elveția), n. 12.04.1935, f, 44/3
 
08.07.: Roy Rohan RICHARDS (St.Vincent & Grenadines), n. 24.11.1983, f, 55/1
 
15.07.: Josef HAMERL (Austria), n. 22.01.1931, a, 9/2
 
22.07.: Marcel KUNZ (Elveția), n. 24.05.1943, p, 14/0
 
23.07.: WALDIR PERES Arruda (Brazilia), n. 02.02.1951, p, 27/0
 
27.07.: Valeri Pavlovici MASLOV (URSS), n. 28.04.1940, a, 8/2; Ovidio Donacio MEZZA Soruco (Bolivia), n. 12.12.1952, m, 37/8; Abdelmajid DOLMY (Maroc), n. 19.04.1953, m, 140/1; PERIVALDO Lucio Dantas (Brazilia), n. 12.07.1953, f, 2/0
 
31.07.: Walter MARICHAL (Uruguay), n. ?, f, 3/0
 
August
 
02.08.: Ely TACCHELLA (Elveția), n. 25.05.1936, f, 42/0
 
05.08.: Joe CILIA (Malta), n. 22.10.1937, f, 7/0
 
09.08.: Felipe INDUNI Arquin (Costa Rica), n. 16.08.1940, p, 5/0
 
10.08.: Beethoven JAVIER (Uruguay), n. 20.06.1947, a, 5/0
 
18.08.: Pertti ALAJA (Finlanda), n. 18.02.1952, p, 29/0
 
23.08.: Engelbert Erwin JAREK (Polonia), n. 07.06.1935, a, 3/1
 
27.08.: Ahmed Mohammed KHAN (India), n. 24.12.1926, a, ?
 
30.08.: Élmer Ángel ACEVEDO (El Salvador), n. 27.01.1949, a, ?
 
Septembrie
 
03.09.: Pieter "Piet" OUDERLAND (Olanda), n. 17.03.1933, f, 7/0
 
04.09.: Robert "Bob" V. KEHOE (SUA), n. 1928, f, 4/0
 
12.09.: Robert "Bert" Johnson McCANN (Scoția), n. 15.10.1932, f, 5/0
 
18.09.: Anthony "Tony" Joseph Patrick LAFFEY (Noua Zeelandă), n. 1925, f, 1/0; Jean PLASKIE (Belgia), n. 24.08.1941, f, 33/0; Paul WILSON (Scoția), n. 23.11.1950, m, 1/0
 
26.09.: Richard BOUCHER (Franța), n. 01.03.1932, f, 3/0
 
28.09.: Željko PERUŠIĆ (Iugoslavia), n. 23.03.1936, f, 27/0; Aleksei Saiarovici ARIFULLIN (Rusia), n. 13.10.1970, f, 1/0
 
30.09.: Gunnar Nils THORESEN (Norvegia), n. 21.07.1920, a, 64/22
 
Octombrie
 
06.10.: Roberto ANZOLIN (Italia), n. 18.04.1938, p, 1/0
 
07.10.: Antun RUDINSKI (Iugoslavia), n. 01.10.1937, a, 1/0
 
09.10.: József TÓTH II (Ungaria), n. 16.05.1929, a, 12/5; Serghei Grigorievici PRIGODA (URSS), n. 04.11.1957, f, 19/0
 
10.10.: CHO Jin-ho (Coreea de Sud), n. 02.08.1972, m, 12/2
 
13.10.: Pierre HANON (Belgia), n. 29.12.1936, m, 48/0; Nasrullah ABDOLAHI (Iran), n. 02.09.1951, f, 39/0
 
16.10.: Marvin RODRIGUEZ Ramirez (Costa Rica), n. 26.11.1934, a, 43/7
 
18.10.: Marino PERANI (Italia), n. 27.10.1939, m, 4/1
 
19.10.: Miguel Ángel LOAYZA Rios (Peru), n. 21.06.1940, a, 7/5
 
24.10.: Ebrahim AHSTIANI (Iran), n. 01.04.1945, f, 35/1
 
27.10.: Johan "Hans" Hendrik KRAAY (Olanda), 14.10.1936, f, 8/0; Abdoulaye SOULAMA TRAORÉ (Burkina Faso), n. 29.11.1974, p, 45/0
 
28.10.: Manuel SANCHIS Martinez (Spania), n. 26.03.1938, f, 11/1
 
30.10.: Eugène PARLIER (Elveția), n. 13.02.1929, p, 21/0
 
31.10.: Abubakari YAKUBU (Ghana), n. 18.12.1981, m, 16/0

Noiembrie
 
06.11.: Feliciano RIVILLA Múñoz (Spania), n. 21.08.1936, f, 26/0; Günter HOGE (RDG), n. 07.10.1940, a, 3/0
 
07.11.: Hans SCHÄFER (RFG), n. 19.10.1297, a, 39/15
 
08.11.: Josip WEBER (Croația și Belgia), n. 16.11.1964, a, 3/0 și 8/6
 
09.11.: Akbar EFTEKHARI (Iran), n. 17.12.1942, a, ?
 
12.11.: Amar ROUAÏ (Algeria), n. 03.03.1932, m, 1/0
 
13.11.: Julio Carlos Santiago VERNAZZA (Argentina), n. 23.09.1928, a, 6/1
 
15.11.: Robert Donaldson ORMOND (Noua Zeelandă), n. 12.01.1931, i, 2/1; Hamad NDIKUMANA (Rwanda), n. 05.10.1978, f, 51/0
 
18.11.: Commins MENAPI (Solomon), n. 18.09.1977, a, 37/34
 
21.11.: Luis GARISTO Pan (Uruguay), n. 03.12.1945, f, 5/0
 
23.11.: Ichiji OTANI (Japonia), n. 31.08.1912, a, 3/1
 
24.11.: Ángel Antonio BERNI Gómez (Paraguay), n. 09.01.1931, a, ?
 
26.11.: Eliezer SPIEGEL (Israel), 20.06.1922, a, 3/0
 
28.11.: Zdeněk ŠREINER (Cehoslovacia), n. 02.06.1954, m, 6/0
 
29.11.: Ján ŠTRAUSZ (Cehoslovacia), n. 16.11.1942, a, 1/0
 
Decembrie
 
04.12.: Henning JENSEN (Danemarca), n. 17.08.1949, a, 21/9; Gregory Walter RIGTERS (Surinam), n. 26.02.1985, a, 7/1
 
05.12.: Jacques SIMON (Franța), n. 25.03.1941, a, 15/1
 
10.12.: Ivan STOIANOV (Bulgaria), n. 20.01.1949, m, 18/0; Benjamin Roger MASSING (Camerun), n. 20.06.1961, f, 21/1
 
20.12.: Jiři SLOUP (Cehoslovacia), n. 30.04.1953, m, 8/1
 
21.12.: Zdzisław Julian BIENIEK (Polonia), n. 09.05.1930, m, 7/0
 
27.12.: Osvaldo FATTORI (Italia), n. 30.07.1922, m, 4/0
 
28.12.: Stanisław Andrzej TERLECKI (Polonia) - în foto, n. 13.11.1955, a, 29/7
 
Răzvan TOMA






Sursa: Răzvan TOMA
Taguri: morti    decedaţi    2017   

Comenteaza

Ultimele stiri - Stiri Externe

Messi, cel mai bine plătit fotbalist din lume, potrivit France Footba

Atacantul Lionel Messi l-a depăşit pe rivalul său Cristiano Ronaldo în clasamentul celor mai bine plătiţi fotbalişti din lume, în sezonul 2017/2018, conform unei ierarhii...

Franta: Ligue 1 - Etapa 34

Vineri 20 aprilie 2018   20.04.2018, 20:30 FC Nantes - Stade Rennais 1 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Thomasson (42), 1-1 Lea (81)   20.04.2018, 22:00 Dijon FCO - Lyon 2 - 5 (1-1) Au marcat: 0-1...

Italia: Serie A - Etapa 34

Sambata 21 aprilie 2018   21.04.2018, 16:00 SPAL 1907 - AS Roma 0 - 3 (0-1) Au marcat: 0-1 Vicari (33 autogol), 0-2 Nainggolan (52), 0-3 Schick (59)   21.04.2018, 19:00 Sassuolo Calcio -...

Spania: Primera Division - Etapa 34

Vineri 20 aprilie 2018   20.04.2018, 22:00 CD Leganés - Deportivo La Coruña 0 - 0 (0-0)   Sambata 21 aprilie 2018   21.04.2018, 14:00 SD Eibar - Getafe CF Au marcat:    21.04.2018,...

Germania: Bundesliga - Etapa 31

Vineri 20 aprilie 2018   20.04.2018, 21:30 Mönchengladbach - VfL Wolfsburg 3 - 0 (3-0) Au marcat: 1-0 Stindl (8), 2-0 Raffael (35), 3-0 Kramer (44)   Sambata 21 aprilie 2018   21.04.2018,...

Anglia: Premier League - Etapa 35

Sambata 21 aprilie 2018   21.04.2018, 14:30 West Bromwich - Liverpool FC 2 - 2 (0-1) Au marcat: 0-1 Ings (4), 0-2 Salah (72), 1-2 Livermore (79), 2-2 Rondon (88)   21.04.2018, 17:00 Watford...

Mohamed Salah a egalat recordul de goluri marcate într-o singură ediţie din Premier League

Internaţionalul egiptean Mohamed Salah a egalat recordul de goluri marcate într-o singură ediţie a campionatului de fotbal al Angliei, punctând pentru a 31-a oară în...

Neymar nu are nicio clauză de reziliere în contractul cu PSG, anunţă Liga franceză

Atacantul brazilian Neymar, cel mai scump fotbalist al planetei, nu are nicio clauză de reziliere în contractul său cu clubul Paris Saint-Germain, a anunţat Liga franceză de fotbal (LFP)....

FC Barcelona a câştigat Cupa Spaniei pentru a 30-a oară

Echipa FC Barcelona a câştigat Cupa Spaniei la fotbal pentru a 30-a oară în istoria sa, învingând cu scorul de 5-0 (3-0) formaţia FC Sevilla, în finala disputată sâmbătă seara pe stadionul...

Arsene Wenger părseşte Arsenal Londra după 22 de ani

Antrenorul Arsene Wenger va părsi clubul Arsenal la finalul acestui sezon, după 22 de ani de activitate pe banca tehnică a londonezilor. "Sunt recunoscător că am avut privilegiul să...

Şenol Güneş, rănit în timpul meciului din Cupa Turciei cu Fenerbahce

Antrenorul echipei Beşiktaş İstanbul, Şenol Güneş, a fost spitalizat joi seara după ce a fost rănit la cap de un obiect aruncat din tribune, în cursul derby-ului cu rivala locală...



Top News

-Ionuţ Badea îl înlocuieşte pe Ion Moldovan la Concordia Chiajna

-Etapa 6 play-off/play-out. Sub semnul greţii

-Acord între FCSB şi CFR Cluj pentru arbitri străini la meciul direct

-Messi, cel mai bine plătit fotbalist din lume, potrivit France Footba

-Liga 1 - Etapa 6 (play-off & play-out): Rezultate şi marcatori

-Mohamed Salah a egalat recordul de goluri marcate într-o singură ediţie din Premier League

-Neymar nu are nicio clauză de reziliere în contractul cu PSG, anunţă Liga franceză




Care a fost cel mai mare fotbalist din lume?
Pelé
Maradona
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Bourceanu
România
33 ani

Alexandru Crețu
România
26 ani

Andrei Neagoe
România
31 ani

Anthony Soubervie
Franța
34 ani

Batuhan Karadeniz
Turcia
27 ani

Billy Costacurta
Italia
52 ani

Bogdan Vătăjelu
România
25 ani

BURY FC
Anglia
133 ani

Costin Lazăr
România
37 ani

Cyril Théréau
Franța
35 ani

Diego Placente
Argentina
41 ani

Elias Atmatsidis
Grecia
49 ani

Florin Cioroianu
România
55 ani

George Neagu
România
33 ani

Gualberto Campos
Venezuela
37 ani

Jesper Christiansen
Danemarca
40 ani

Lajos Détári
Ungaria
55 ani

Mario Saralegui
Uruguay
59 ani

Oleksandr Zavarov
URSS (Ucraina)
57 ani

Răzvan Baba
România
32 ani

Serdar Tasci
Germania
31 ani

Stuart Pearce
Anglia
56 ani

Tommy Docherty
Scoția
90 ani

Tulio Tanaka
Japonia
37 ani

Vlad Dragomir
România
19 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2017-2018


Liga 1 2017-2018
23.02.2018 CS Universitatea Craiova ACS Poli Timișoara C
24.02.2018 FC Botoșani Gaz Metan Mediaș C
24.02.2018 CSM Politehnica Iași FC Viitorul C
24.02.2018 Astra Giurgiu Dinamo București C
25.02.2018 Juventus București CFR 1907 Cluj C
25.02.2018 Fotbal Club FCSB Sepsi Sfântu Gheorghe C
27.02.2018 Concordia Chiajna FC Voluntari C


1. CFR 1907 Cluj 59
2. Fotbal Club FCSB 55
3. CS Universitatea Craiova 51
4. Astra Giurgiu 44
5. FC Viitorul 44
6. CSM Politehnica Iași 39
7. FC Botoșani 39
8. Dinamo București 39
9. Concordia Chiajna 28
10. FC Voluntari 28
11. ACS Poli Timișoara 27
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
13. Gaz Metan Mediaș 16
14. Juventus București 11
Clasament 2017-2018

Play-Off


Liga 1 Play-Off
21.04.2018 FC Viitorul Fotbal Club FCSB C
22.04.2018 CSM Politehnica Iași CFR 1907 Cluj C
23.04.2018 Astra Giurgiu CS Universitatea Craiova C


1. Fotbal Club FCSB 42
2. CFR 1907 Cluj 40
3. CS Universitatea Craiova 34
4. FC Viitorul 30
5. Astra Giurgiu 26
6. CSM Politehnica Iași 21
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
20.04.2018 Dinamo București ACS Poli Timișoara C
21.04.2018 Concordia Chiajna FC Voluntari C
22.04.2018 Juventus București Gaz Metan Mediaș C
23.04.2018 FC Botoșani Sepsi Sfântu Gheorghe C


1. Dinamo București 35
2. FC Botoșani 29
3. FC Voluntari 21
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
5. Concordia Chiajna 19
6. Gaz Metan Mediaș 18
7. ACS Poli Timișoara 16
8. Juventus București 13
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
24.04.2018 Academica Clinceni
17:00
FC Argeș Pitești   C
24.04.2018 FC UTA Arad
17:00
ASU Poli Timişoara   C
25.04.2018 FC Hermannstadt ASA Târgu-Mureș C
25.04.2018 Olimpia Satu-Mare Știința Miroslava C
25.04.2018 Pandurii Târgu-Jiu
17:00
Sportul Snagov   C
25.04.2018 CS Mioveni
17:00
Dacia Unirea Brăila   C
25.04.2018 CS Balotești
17:00
Ripensia Timișoara   C
25.04.2018 CS Afumați
17:00
Luceafărul Oradea   C
25.04.2018 Dunărea Călărași
17:00
Foresta Suceava   C
25.04.2018 Metaloglobus București
17:00
Chindia Târgoviște   C


1. FC Hermannstadt 74
2. Dunărea Călărași 74
3. Chindia Târgoviște 61
4. FC Argeș Pitești 55
5. CS Afumați 52
6. Academica Clinceni 50
7. ASU Poli Timişoara 47
8. CS Mioveni 41
9. Sportul Snagov 40
10. Luceafărul Oradea 37
11. Ripensia Timișoara 36
12. FC UTA Arad 35
13. CS Balotești 34
14. Dacia Unirea Brăila 31
15. Știința Miroslava 31
16. ASA Târgu-Mureș 31
17. Metaloglobus București 30
18. Pandurii Târgu-Jiu 29
19. Foresta Suceava 27
20. Olimpia Satu-Mare -31
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5