Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Franța: Ligue 1 04.02.2018 - 23:55

Franta: Ligue 1 - Etapa 24

Vineri 2 februarie 2018
 
02.02.2018, 21:45
Olympique Marseille - FC Metz 6 - 3 (3-0)
Au marcat: 1-0 Sanson (6), 2-0 Thauvin (9), 3-0 Thauvin (44), 4-0 Germain (49), 5-0 Thauvin (56), 5-1 Mollet (73), 6-1 Mitroglou (75), 6-2 Mollet (84), 6-3 Niane (90)
 
Sambata 3 februarie 2018
 
03.02.2018, 18:00
Lille OSC - Paris St. Germain 0 - 3 (0-1)
Au marcat: 0-1 Berchiche (45+1), 0-2 Neymar (77), 0-3 Lo Celso (87)
 
03.02.2018, 21:00
Amiens SC - AS Saint-Étienne 0 - 2 (0-0)
Au marcat: 0-1 Debuchy (62), 0-2 Cabella (85)
 
03.02.2018, 21:00
Montpellier HSC - Angers SCO 2 - 1 (1-1)
Au marcat: 0-1 Ekambi (20 penalty), 1-1 Lasne (42), 2-1 Mbenza (71)
 
03.02.2018, 21:00
OGC Nice - Toulouse FC 0 - 1 (0-0)
A marcat: 0-1 Grdael (67)
 
03.02.2018, 21:00
Strasbourg - Girondins Bordeaux 0 - 2 (0-1)
Au marcat: 0-1 Sankhare (3), 0-2 Lborde (53)
 
Duminica 4 februarie 2018
 
04.02.2018,16:00
Stade Rennais - Guingamp 0 - 1 (0-0)
A marcat: 0-1 N'Gbakoto (90+1)
 
04.02.2018, 18:00
SM Caen - FC Nantes 3 - 2 (1-1)
Au marcat: 0-1 Bammou (31), 1-1 Santini (35 penalty), 2-1 Da Silva (52), 2-2 Bammou (57), 3-2 Da silva (80)
 
04.02.2018, 22:00
AS Monaco - Lyon 3 - 2 (2-2)
Au marcat: 0-1 Diaz (12), 0-2 Traore (27), 1-2 Keita (31), 2-2 Falcao (36), 3-2 Rony Lopes (88)
 
 
Etapa urmatoare (09.02.2018)
AS Saint-Étienne - Olympique Marseille
Toulouse FC - Paris St. Germain
Angers SCO - AS Monaco
Dijon FCO - OGC Nice
FC Metz - Montpellier HSC
Girondins Bordeaux - Amiens SC
Guingamp - SM Caen
Strasbourg - Troyes AC
FC Nantes - Lille OSC
Lyon - Stade Rennais






Taguri: Franta    Ligue 1    Etapa 24   

» Clasament Franta - Ligue 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Franța: Ligue 1

Eric Cantona va interpreta rolul socrului unui jihadist

Fostul mare fotbalist francez Eric Cantona va interpreta în noiembrie, pe scena unui teatru parizian, rolul unui tată disperat după ce fiica lui s-a măritat cu un jihadist în...

Şase francezi campioni mondiali, printre nominalizaţii pentru "Balonul de Aur" 2018

Nu mai puţin de şase fotbalişti francezi campioni mondiali anul acesta în Rusia au fost nominalizaţi printre cei 30 de candidaţi la câştigarea trofeului "Balonul...

Franta: Ligue 1 - Etapa 8

Vineri 5 octombrie 2018   05.10.2018, 21:45 Toulouse FC - OGC Nice 1 - 1 (0-1) Au marcat: 0-1 Srarfi (29), 1-1 Dossevi (54)   Sambata 6 octombrie 2018   06.10.2018, 18:00 Lille OSC - AS...

Mbappe, şanse mari să fie primul fotbalist care câştigă de două ori trofeul Golden Boy

Kylian Mbappe, atacantul lui Paris Saint-Germain şi al naţionalei Franţei, are şanse mari să fie primul fotbalist care câştigă de două ori trofeul Golden Boy, rezervat celui mai...

Ouest France: Vahid Halilhodzic va prelua conducerea tehnică a FC Nantes

Bosniacul Vahid Halilhodzic, ultima dată selecţionerul Japoniei, ar urma să preia conducerea tehnică a echipei FC Nantes, la care este legitimat Ciprian Tătăruşanu, informează Ouest France....

Franta: Ligue 1 - Etapa 7

Vineri 28 septembrie 2018   28.09.2018, 21:45 AS Saint-Étienne - AS Monaco 2 - 0 (1-0) Au marcat: 1-0 Khazri (41), 2-0 Khazri (54)   Sambata 29 septembrie 2018   29.09.2018, 18:15 OGC...

Franta: Ligue 1 - Etapa 6

Vineri 21 septembrie 2018   21.09.2018, 21:45 AS Monaco - Nîmes Olympique 1 - 1 (1-1) Au marcat: 0-1 Briacon (19), 1-1 Falcao (27)   Sambata 22 septembrie 2018   22.09.2018, 18:00...

Franta: Ligue 1 - Etapa 5

Vineri 14 septembrie 2018   14.09.2018, 20:00 OGC Nice - Stade Rennais 2 - 1 (0-0) Au marcat: 0-1 Sarr (58 autogol), 1-1 Saint-Maximin (77), 2-1 Lees Melou (89)   14.09.2018, 21:45 Paris...

Uli Hoeness opinează că PSG trebuie să-şi schimbe directorul sportiv

Uli Hoeness, preşedintele clubului de fotbal Bayern Munchen, a declarat pentru revista Kicker că PSG ar trebui să găsească un alt director sportiv în locul lui Antero Henrique,...

Franta: Ligue 1 - Etapa 4

Vineri 31 august 2018   31.08.2018, 21:45 Lyon - OGC Nice 0 - 1 (0-0) A marcat: 0-1 Lees-Melou (51)   Sambata 1 septembrie 2018   01.09.2018, 18:00 Nîmes Olympique - Paris St. Germain...

Franta: Ligue 1 - Etapa 3

Vineri 24 august 2018   24.08.2018, 21:45 Lyon - Strasbourg 2 - 0 (1-0) Au marcat: 1-0 Terrier (42), 2-0 Traore (64)   Sambata 25 august 2018   25.08.2018, 18:00 Paris St. Germain -...




Top News

-Mladen Krstajic: Am dominat, jucătorii s-au străduit

-Gabriel Tamaş: Eu am atacat mingea şi trebuia să primesc doar galben

-Ciprian Tătăruşanu: Trebuia să avem mai mult curaj

-Cristian Săpunaru: A fost un meci greu, am jucat cu favorita grupei

-Ciprian Tătăruşanu, remarcat de France Football după meciul România - Serbia din Liga Naţiunilor

-Liga Natiunilor: Romania - Serbia 0-0

-Ianis Hagi, urmărit de AS Roma




Care este echpa ta preferată din Franţa?
Olympique Lyon
Olympique Marseille
Girondins Bordeaux
AS Monaco
AS Saint-Etienne
RC Strasbourg
Paris-Saint-Germain
AJ Auxerre
Stade Rennais FC
Toulouse FC
RC Lens
Lille OSC
FC Sochaux-Montbéliard
FC Nantes
SC Bastia
Montpellier-Hérault
FC Metz
AS Nancy Lorraine
En Avant Guingamp
AC Ajaccio
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Coman
România
27 ani

Andrei Bărbulescu
România
109 ani

Andrei Zăgrean
România
32 ani

Bebe Manole
România
46 ani

Cristian Ianu
România
35 ani

Cristian Riveros
Paraguay
36 ani

Dănuț Paveliuc
România
52 ani

Dorian Andronic
România
29 ani

Erik Lincar
România
40 ani

Eugeniu Cebotaru
Moldova
34 ani

Falcão
Brazilia
65 ani

Geert De Vlieger
Belgia
47 ani

Gianluca Comotto
Italia
40 ani

Henrique Calisto
Portugalia
65 ani

Jordan McMillan
Scoția
30 ani

Marcel Băban
România
50 ani

Marin Tufan
România
76 ani

Marius Irimescu
România
43 ani

Marius Luca
România
41 ani

Mihai Roman
Romania
34 ani

Mircea David
România
104 ani

Răzvan Dulap
România
23 ani

Roberto Hilbert
Germania
34 ani

Sérgio Pinto
Portugalia
38 ani

Stefan Reuter
Germania
52 ani

Thomas Myhre
Norvegia
45 ani

Tomasz Hajto
Polonia
46 ani

Vlad Ignat
România
23 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2018-2019


Liga 1 2018-2019
05.10.2018 CSM Politehnica Iaşi FC Viitorul C
06.10.2018 CS Universitatea Craiova FC Hermannstadt C
06.10.2018 Astra Giurgiu CFR 1907 Cluj C
07.10.2018 Dunărea Călărași FC Voluntari C
07.10.2018 Sepsi Sfântu Gheorghe Gaz Metan Mediaș C
07.10.2018 Fotbal Club FCSB Concordia Chiajna C
08.10.2018 FC Botoșani Dinamo București C


1. Fotbal Club FCSB 21
2. CFR 1907 Cluj 20
3. Gaz Metan Mediaș 20
4. FC Viitorul 19
5. Astra Giurgiu 17
6. CS Universitatea Craiova 16
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 16
8. Dunărea Călărași 14
9. CSM Politehnica Iaşi 14
10. Concordia Chiajna 14
11. FC Botoșani 12
12. Dinamo București 11
13. FC Hermannstadt 8
14. FC Voluntari 5
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
13.10.2018 Luceafărul Oradea CS Balotești C
13.10.2018 Metaloglobus București Academica Clinceni C
13.10.2018 ACS Energeticianul Petroșani ACS Poli Timișoara C
13.10.2018 Aerostar Bacău SSC Farul Constanţa C
13.10.2018 FC Argeș Pitești ASC Daco-Getica Bucureşti C
13.10.2018 Pandurii Târgu-Jiu FC Snagov C
13.10.2018 Universitatea Cluj Dacia Unirea Brăila C
14.10.2018 Chindia Târgoviște UTA Arad C
14.10.2018 ASU Politehnica Timişoara
18:00
Ripensia Timișoara   C
17.10.2018 Petrolul Ploiești
19:30
CS Mioveni   C


1. Academica Clinceni 27
2. FC Snagov 27
3. Chindia Târgoviște 26
4. FC Argeș Pitești 25
5. Universitatea Cluj 23
6. Petrolul Ploiești 22
7. Pandurii Târgu-Jiu 21
8. ACS Energeticianul Petroșani 20
9. CS Mioveni 19
10. UTA Arad 19
11. ASU Politehnica Timişoara 17
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 15
13. Metaloglobus București 14
14. Luceafărul Oradea 12
15. SSC Farul Constanţa 10
16. Ripensia Timișoara 9
17. Aerostar Bacău 8
18. CS Balotești 8
19. ACS Poli Timișoara 5
20. Dacia Unirea Brăila 4
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017