Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Italia: Serie A 05.02.2018 - 23:46

Italia: Serie A - Etapa 23

Sambata 3 febuarie 2018
 
03.02.2018, 19:00
Sampdoria - Torino FC 1 - 1 (1-1)
Au marcat: 1-0 Torreira (11), 1-1 Acquah (25)
 
03.02.2018, 21:45
Inter Milano - FC Crotone 1 - 1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Eder (23), 1-1 Barberis (60)
 
Duminica 4 februarie 2018
 
04.02.2018, 13:30
Hellas Verona - AS Roma 0 - 1 (0-1)
A marcat: 0-1 Under (1)
 
04.02.2018, 16:00
Atalanta Bergamo - ChievoVerona 1 - 0 (0-0)
A marcat: 1-0 Mancini (72)
 
04.02.2018, 16:00
Bologna FC - Fiorentina 1 - 2 (1-1)
Au marcat: 0-1 Mirante (41 autogol), 1-1 Pulgar (44), 1-2 Chiesa (71)
 
04.02.2018, 16:00
Cagliari Calcio - SPAL 1907 2 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Cigarini (34), 2-0 Sau (78)
 
04.02.2018, 16:00
Juventus FC - Sassuolo Calcio 7 - 0 (4-0)
Au marcat: 1-0 Sandro (9), 2-0 Khedira (24), 3-0 Khedira (27), 4-0 Pjanic (38), 5-0 Higuain (63), 6-0 Higuain (74), 7-0 Higuain (83)
 
04.02.2018, 16:00
Udinese Calcio - AC Milan 1 - 1 (0-1)
Au marcat: 0-1 Suso (9), 1-1 Donnarumma (76 autogol)
 
04.02.2018, 21:45
Benevento Calcio - SSC Napoli 0 - 2 (0-1)
Au marcat: 0-1 Mertens (20), 0-2 Hamsik (47)
 
Luni 5 februarie 2018
 
05.02.2018, 21:45
Lazio - Genoa 1 - 2 (0-0)
Au marcat: 0-1 Pandev (55), 1-1 Parolo (59), 1-2 Laxalt (90+2)
 
 
Etapa urmatoare (09.02.2018)
Fiorentina - Juventus FC
SPAL 1907 - AC Milan
FC Crotone - Atalanta Bergamo
SSC Napoli - Lazio
Sassuolo Calcio - Cagliari Calcio
ChievoVerona - Genoa
Inter Milano - Bologna FC
Sampdoria - Hellas Verona
Torino FC - Udinese Calcio
AS Roma - Benevento Calcio






Taguri: Italia    Serie A    Etapa 23   

» Clasament Italia - Serie A
» Clasament Serie B Italia
Comenteaza

Ultimele stiri - Italia: Serie A

Italia: Serie A - Etapa 38

Sambata 19 mai 2018   19.05.2018, 16:00 Juventus FC - Hellas Verona 2 - 1 (0-0) Au marcat: 1-0 Rugani (49), 2-0 Pjanic (52), 2-1 Cerci (76)   Duminica 20 mai 2018   20.05.2018, 16:00...

Parma a revenit în Serie A, la trei ani de la faliment

Formaţia FC Parma, retrogradată în liga a patra în anul 2015, ca urmare a intrării în faliment, va reveni în elita fotbalului italian...

Roberto Mancini este noul selecţioner al Italiei

Roberto Mancini, fostul antrenor al echipelor Inter Milano şi Manchester City, a fost numit oficial în postul de selecţioner al Italiei, a anunţat Federaţia de fotbal din această...

Italia: Serie A - Etapa 37

Sambata 12 mai 2018   12.05.2018, 19:00 Benevento Calcio - Genoa 1 - 0 (0-0) A marcat: 1-0 Diabate (87)   12.05.2018, 21:45 Inter Milano - Sassuolo Calcio 1 - 2 (0-1) Au marcat: 0-1...

Italia: Serie A - Etapa 36

Sambata 5 mai 2018   05.05.2018, 19:00 AC Milan 4-1 Hellas Verona 4 - 1 (2-0) Au marcat: 1-0 Calhanoglu (10), 2-0 Cutrone (32), 3-0 Abate (49), 3-1 Lee (85), 4-1 Borini (89)   05.05.2018,...

Italia: Serie A - Etapa 35

Sambata 28 aprilie 2018   28.04.2018, 19:00 AS Roma - ChievoVerona 4 - 1 (2-0) Au marcat: 1-0 Schick (9), 2-0 Dzeko (40), 3-0 El Shaarawy (65), 4-0 Dzeko (67), 4-1 Inglese (88)  ...

Massimo Oddo, demis de la Udinese după 11 înfrângeri consecutive

Antrenorul Massimo Oddo a fost demis, marţi, de la conducerea tehnică a echipei Udinese după 11 înfrângeri consecutive suferite în Serie A.   Oddo...

Italia: Serie A - Etapa 34

Sambata 21 aprilie 2018   21.04.2018, 16:00 SPAL 1907 - AS Roma 0 - 3 (0-1) Au marcat: 0-1 Vicari (33 autogol), 0-2 Nainggolan (52), 0-3 Schick (59)   21.04.2018, 19:00 Sassuolo Calcio -...

Italia: Serie A - Etapa 33

Sambata 14 aprilie 2018   14.04.2018, 16:00 Cagliari Calcio - Udinese Calcio 2 - 1 (1-1) Au marcat: 0-1 Lasagna (10), 1-1 Pavoletti (21), 2-1 Ceppitelli (84)   14.04.2018, 19:00...

Italia: Serie A - Etapa 32

Sambata 7 aprilie 2018   07.04.2018, 16:00 Benevento Calcio - Juventus FC 2 - 4 (1-2) Au marcat: 0-1 Dybala (16), 1-1 Diabate (24), 1-2 Dybala (45+3 penalty), 2-2 Diabate (51), 2-3 Dybala (74...

Italia: Serie A - Etapa 30

Sambata 31 martie 2018   31.03.2018, 13:30 Bologna FC - AS Roma 1 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Pulgar (19), 1-1 Dzeko (77)   31.03.2018, 16:00 Atalanta Bergamo - Udinese Calcio...



Top News

-Cifrele excepționale ale campioanei Ligii 1!

-Pentru a patra oară campioni, CFR

-Tudor Băluţă, convocat de Contra în locul lui Pintilii pentru meciurile amicale cu Chile şi Finlanda

-Unai Emery va fi noul antrenor al echipei Arsenal Londra

-Neymar va fi la "sută la sută" din capacitate la debutul Braziliei la CM 2018

-Manuel Pellegrini este noul antrenor al echipei West Ham United

-VfL Wolfsburg a câştigat barajul cu Holstein Kiel şi a rămas în Bundesliga




Care este echpa ta preferată din Italia?
Juventus Torino
Inter Milano
AC Milan
AS Roma
Lazio Roma
ACF Fiorentina
Sampdoria Genova
Torino Calcio
SSC Napoli
Atalanta Bergamo
FC Bologna
Udinese Calcio
Cagliari Calcio
AC Parma
Genoa 1893
Brescia Calcio
Vicenza Calcio
US Lecce
Calcio Catania
US Cittá di Palermo
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Andoni Goikoetxea
Spania
62 ani

Călin Albuț
România
37 ani

Daniele Massaro
Italia
57 ani

Eduard Nicola
România
35 ani

Elías Iván Bazzi
Argentina
37 ani

Emmanuel Mbella
Camerun
27 ani

Emmanuel Osei
Ghana
36 ani

Florentin Dumitru
România
41 ani

Florin Manea
România
38 ani

Georgian Tobă
România
29 ani

Hernán Medford
Costa Rica
50 ani

Hugo Almeida
Portugalia
34 ani

Ilko Pirgov
Bulgaria
32 ani

Ismail Hassan
Franţa
31 ani

Lorenzo De Silvestri
Italia
30 ani

Manuel Sanchís
Spania
53 ani

Marco van Hoogdalem
Olanda
46 ani

Olivian Surugiu
România
28 ani

Rareș Forika
România
36 ani

Răzvan Marin
România
22 ani

Silvio Proto
Belgia
35 ani

Theofanis Gekas
Grecia
38 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


2017-2018


Liga 1 2017-2018
23.02.2018 CS Universitatea Craiova ACS Poli Timișoara C
24.02.2018 FC Botoșani Gaz Metan Mediaș C
24.02.2018 CSM Politehnica Iași FC Viitorul C
24.02.2018 Astra Giurgiu Dinamo București C
25.02.2018 Juventus București CFR 1907 Cluj C
25.02.2018 Fotbal Club FCSB Sepsi Sfântu Gheorghe C
27.02.2018 Concordia Chiajna FC Voluntari C


1. CFR 1907 Cluj 59
2. Fotbal Club FCSB 55
3. CS Universitatea Craiova 51
4. Astra Giurgiu 44
5. FC Viitorul 44
6. CSM Politehnica Iași 39
7. FC Botoșani 39
8. Dinamo București 39
9. Concordia Chiajna 28
10. FC Voluntari 28
11. ACS Poli Timișoara 27
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
13. Gaz Metan Mediaș 16
14. Juventus București 11
Clasament 2017-2018

Play-Off


Liga 1 Play-Off
20.05.2018 CSM Politehnica Iași CS Universitatea Craiova C
20.05.2018 Fotbal Club FCSB Astra Giurgiu C
20.05.2018 CFR 1907 Cluj FC Viitorul C


1. CFR 1907 Cluj 50
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 38
4. FC Viitorul 35
5. Astra Giurgiu 33
6. CSM Politehnica Iași 24
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
22.05.2018 Juventus București Concordia Chiajna C
23.05.2018 Dinamo București FC Voluntari C
24.05.2018 Gaz Metan Mediaș
18:30
Sepsi Sfântu Gheorghe Telekom Sport 1 C
24.05.2018 FC Botoșani
21:00
ACS Poli Timișoara Telekom Sport 1 C


1. Dinamo București 47
2. FC Botoșani 33
3. Sepsi Sfântu Gheorghe 32
4. Concordia Chiajna 29
5. Gaz Metan Mediaș 26
6. FC Voluntari 25
7. ACS Poli Timișoara 23
8. Juventus București 16
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
25.05.2018 Olimpia Satu-Mare FC Argeș Pitești C
25.05.2018 Pandurii Târgu-Jiu ASA Târgu-Mureș C
26.05.2018 FC Hermannstadt
-
CS Mioveni   C
26.05.2018 Foresta Suceava
11:00
Sportul Snagov   C
26.05.2018 CS Afumați
11:00
Metaloglobus București   C
26.05.2018 FC UTA Arad
11:00
Dacia Unirea Brăila   C
26.05.2018 ASU Poli Timişoara
11:00
Ripensia Timișoara   C
26.05.2018 Știința Miroslava
11:00
Luceafărul Oradea   C
26.05.2018 Dunărea Călărași
12:30
Chindia Târgoviște   C
27.05.2018 CS Balotești
14:30
Academica Clinceni   C


1. Dunărea Călărași 86
2. FC Hermannstadt 84
3. Chindia Târgoviște 69
4. FC Argeș Pitești 65
5. CS Afumați 59
6. Academica Clinceni 54
7. ASU Poli Timişoara 51
8. CS Mioveni 48
9. Sportul Snagov 47
10. Luceafărul Oradea 47
11. CS Balotești 47
12. FC UTA Arad 44
13. Ripensia Timișoara 42
14. Pandurii Târgu-Jiu 41
15. Metaloglobus București 38
16. Dacia Unirea Brăila 37
17. Știința Miroslava 37
18. Foresta Suceava 33
19. ASA Târgu-Mureș 32
20. Olimpia Satu-Mare -30
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5