Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Germania: Bundesliga 11.02.2018 - 21:03

Germania: Bundesliga - Etapa 22

Vineri 9 februarie 2018
 
09.02.2018, 21:30
RB Leipzig - FC Augsburg 2 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Upamecano (17), 2-0 Keita (70)
 
Sambata 10 februarie 2018
 
10.02.2018, 16:30
Bayer Leverkusen - Hertha BSC 0 - 2 (0-1)
Au marcat: 0-1 Lazaro (43), 0-2 Kalou (58)
 
10.02.2018, 16:30
Borussia Dortmund - Hamburger SV 2 - 0 (0-0)
Au marcat: 1-0 Batshuayi (49), 2-0 Gotze (90+2)
 
10.02.2018, 16:30
Eintracht Frankfurt - 1.FC Köln 4 - 2 (1-0)
Au marcat: 1-0 Rebic (15), 1-1 Terodde (57 penalty), 2-1 Russ (59), 3-1 Falette (65), 4-1 Wolf (67), 4-2 Terodde (74)
 
10.02.2018, 16:30
Hannover 96 - SC Freiburg 2 - 1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Anton (28), 2-0 Klaus (54), 2-1 Gulde (88)
 
10.02.2018, 16:30
Hoffenheim - Mainz 4 - 2 (1-1)
Au marcat: 1-0 Szalai (27), 1-1 Berggreen (28), 2-1 Kramaric (67), 3-1 Szalai (74), 3-2 Berggreen (80), 4-2 Kramaric (88)
 
10.02.2018, 19:30
Bayern München - Schalke 04 2 - 1 (2-1)
Au marcat: 1-0 Lewandowski (6), 1-1 Di Santo (29), 2-1 Muller (36)
 
Dumnica 11 februarie 2018
 
11.02.2018, 16:30
VfB Stuttgart - Mönchengladbach 1 - 0 (1-0)
A marcat: 1-0 Ginczek (5)
 
11.02.2018, 19:00
Werder Bremen - VfL Wolfsburg 3 - 1 (2-0)
Au marcat: 1-0 Augustinsson (4), 2-0 Kainz (40), 2-1 Verhaegh (49), 3-1 Kainz (72)
 
 
Etapa urmatoare (16.02.2018)
Hertha BSC - Mainz
1.FC Köln - Hannover 96
Hamburger SV - Bayer Leverkusen
SC Freiburg - Werder Bremen
VfL Wolfsburg - Bayern München
Schalke 04 - Hoffenheim
FC Augsburg - VfB Stuttgart
Mönchengladbach - Borussia Dortmund
Eintracht Frankfurt - RB Leipzig

Cătălin TUDOSE






Taguri: Germania    Bundesliga    Etapa 22   

» Clasament Germania - Bundesliga
» Clasament Zweite Bundesliga
Comenteaza

Ultimele stiri - Germania: Bundesliga

Germania: Bundesliga - Etapa 23

Vineri 22 februarie 2019   22.02.2019, 21:30 Werder Bremen - VfB Stuttgart 1 - 1 (1-1) Au marcat: 0-1 Zuber (2), 1-1 Klaassen (45)   Sambata 23 februarie 2019  ...

Germania: Bundesliga - Etapa 22

Vineri 15 februarie 2019   15.02.2019, 21:30 FC Augsburg - Bayern München 2 - 3 (2-2) Au marcat: 1-0 Goretzka (1 autogol), 1-1 Coman (17), 2-1 Ji Dong-Won (23), 2-2 Coman (45+3), 2-3 Alaba...

Franta: Ligue 1 - Etapa 25

Vineri 15 februarie 2019   15.02.2019, 20:00 Nîmes Olympique - Dijon FCO 2 - 0 (1-0) Au marcat: 1-0 Savanier (28), 2-0 Bobichon (83)   15.02.2019, 21:45 Lyon - Guingamp 2 - 1 (2-1) Au...

Germania: Bundesliga - Etapa 21

Vineri 8 februarie 2019   08.02.2019, 21:30 Mainz - Bayer Leverkusen 1 - 5 (1-4) Au marcat: 0-1 Wendell (5), 1-1 Quaison (9), 1-2 Havertz (20), 1-3 Brandt (30), 1-4 Bellarabi (43), 1-5 Brandt...

Germania: Bundesliga - Etapa 20

Vineri 1 februarie 2019   01.02.2019, 21:30 Hannover 96 - RB Leipzig 0 - 3 (0-1) Au marcat: 0-1 Halstenberg (45+3 penalty), 0-2 Orban (64), 0-3 Orban (85)   Sambata 2 februarie 2019  ...

Germania: Bundesliga - Etapa 19

Vineri 25 ianuarie 2019   25.01.2019, 21:30 Hertha BSC - Schalke 04 2 - 2 (2-2) Au marcat: 0-1 Konoplyanka (17), 1-1 Grujic (39), 1-2 Uth (44), 2-2 Ibisevic (45+4)   Sambata 26 ianuarie...

Tehnicianul Andre Breitenreiter a fost demis de la Hannover 96

Clubul Hannover 96 a anunţat, duminică, pe site-ul oficial, că l-a demis pe Andre Breitenreiter de la conducerea tehnică a echipei din Bundesliga.   Tehnicianul a fost demis ca...

Germania: Bundesliga - Etapa 18

Vineri 18 ianuarie 2019   18.01.2019, 21:30 Hoffenheim - Bayern München 1 - 3 (0-2) Au marcat: 0-1 Goretzka (34), 0-2 Goretzka (45+1), 1-2 Schulz (59), 1-3 Lewandowski (87)   Sambata 19...

Peter Bosz: Am învăţat din greşelile făcute la Dortmund

Antrenorul olandez Peter Bosz, noul tehnician al echipei Bayer Leverkusen, spune că a învăţat din greşelile pe care le-a făcut cât timp s-a aflat pe banca tehnică a...

Germania: Bundesliga - Etapa 17

Vineri 21 noiembrie 2018   21.12.2018, 21:30 Borussia Dortmund - Mönchengladbach 2 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Sancho (42), 1-1 Kramer (45+1), 2-1 Reus (54)   Sambata 22 decembrie 2018  ...

Germania: Bundesliga - Etapa 15

Vineri 14 noiembrie 2018   14.12.2018, 21:30 Nürnberg - VfL Wolfsburg 0 - 2 (0-0) Au marcat: 0-1 Ginczek (58), 0-2 Brekalo (90+3)   Sambata 15 decembrie 2018   15.12.2018, 16:30 FC...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 24.02.2019

-Biletul zilei la pariuri - 23.02.2019

-Mihai Teja: Craiova este o echipă puternică

-Liga 1 - Etapa 25: Rezultate şi marcatori

-Biletul zilei la pariuri - 22.02.2019

-Filipe Nascimento, împrumutat de Levski Sofia la CSM Politehnica Iaşi

-Eugen Neagoe: Gică Hagi merită felicitări pentru tot ce a realizat cu această echipă




Care este echpa ta preferată din Germania?
FC Bayern München
Hamburger SV
Borussia Dortmund
VfB Stuttgart
SV Werder Bremen
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Eintracht Frankfurt
Borussia Mönchengladbach
1. FC Köln
1. FC Kaiserslautern
Bayer 04 Leverkusen
Hertha BSC Berlin
Karlsruher SC
1. FC Nürnberg
TSV 1860 München
VfL Bochum
TSV Alemannia Aachen
FC Sankt Pauli Hamburg
SV Hannover 96
VfL Wolfsburg
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aleksandr Putsko
Rusia
26 ani

Alexandru Frângu
România
34 ani

Bogdan Știubei
România
32 ani

Constantin Borza
România
36 ani

Denis Law
Scoția
79 ani

Diego Sevillano
Argentina
28 ani

Dragoş Penescu
România
19 ani

Hugo Luz
Portugalia
37 ani

Ionuț Dobroiu
România
31 ani

Javier Pinola
Argentina
36 ani

Ladislau Zilahi
România
97 ani

Lazăr Pârvu
România
73 ani

Luigi Meroni
Italia
76 ani

Luis Galván
Argentina
71 ani

Magdy Tolba
Egipt
55 ani

Mahmoud Guendouz
Algeria
66 ani

MALMÖ FF
Suedia
109 ani

Mario Suárez
Spania
32 ani

Martin Wagner
Germania
51 ani

Mihai Grozav
România
41 ani

Mihai Mocanu
România
77 ani

Neil Sullivan
Scoția
49 ani

Nicola Pavarini
Italia
45 ani

Oleksandr Yatsenko
URSS
34 ani

Perica Ognjenović
Serbia
42 ani

Rafael Gordillo
Spania
62 ani

Ratomir Dujković
Yugoslavia
73 ani

SAINT JOHNSTONE
Scoția
134 ani

Semih Kaya
Turcia
28 ani

Sergio Gori
Italia
73 ani

Silviu Burcoiu
România
33 ani

Valentin Lipitor
România
37 ani

William Kvist
Danemarca
34 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      


2018-2019


Liga 1 2018-2019
22.02.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Viitorul C
23.02.2019 Astra Giurgiu FC Hermannstadt C
23.02.2019 CSM Politehnica Iaşi CFR 1907 Cluj C
24.02.2019 Dunărea Călărași
14:00
Dinamo București Telekom Sport 1 C
24.02.2019 FC Botoșani
17:00
Gaz Metan Mediaș Telekom Sport 1 C
24.02.2019 Fotbal Club FCSB
20:00
CS Universitatea Craiova Telekom Sport 1 C
25.02.2019 Concordia Chiajna
20:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 51
2. CS Universitatea Craiova 45
3. Fotbal Club FCSB 45
4. Astra Giurgiu 39
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
6. FC Botoșani 35
7. FC Viitorul 35
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. FC Hermannstadt 29
10. Gaz Metan Mediaș 29
11. Dinamo București 28
12. Dunărea Călărași 22
13. Concordia Chiajna 18
14. FC Voluntari 17
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
22.02.2019 Chindia Târgoviște Aerostar Bacău C
23.02.2019 Luceafărul Oradea ASU Politehnica Timişoara C
23.02.2019 Metaloglobus București FC Argeș Pitești C
23.02.2019 CS Balotești CS Mioveni C
23.02.2019 FC Snagov ASC Daco-Getica Bucureşti C
23.02.2019 Academica Clinceni SSC Farul Constanţa C
23.02.2019 UTA Arad Dacia Unirea Brăila C
23.02.2019 ACS Poli Timișoara Ripensia Timișoara C
23.02.2019 ACS Energeticianul Petroșani Universitatea Cluj C
24.02.2019 Pandurii Târgu-Jiu
11:00
Petrolul Ploiești   C


1. Academica Clinceni 48
2. Universitatea Cluj 47
3. Chindia Târgoviște 47
4. FC Snagov 46
5. Petrolul Ploiești 45
6. FC Argeș Pitești 41
7. CS Mioveni 35
8. UTA Arad 32
9. ACS Energeticianul Petroșani 29
10. Pandurii Târgu-Jiu 28
11. ASU Politehnica Timişoara 27
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 24
13. Luceafărul Oradea 24
14. Metaloglobus București 24
15. Ripensia Timișoara 23
16. Aerostar Bacău 22
17. SSC Farul Constanţa 21
18. CS Balotești 19
19. ACS Poli Timișoara 13
20. Dacia Unirea Brăila 12
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro