Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Germania: Bundesliga 11.02.2018 - 21:03

Germania: Bundesliga - Etapa 22

Vineri 9 februarie 2018
 
09.02.2018, 21:30
RB Leipzig - FC Augsburg 2 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Upamecano (17), 2-0 Keita (70)
 
Sambata 10 februarie 2018
 
10.02.2018, 16:30
Bayer Leverkusen - Hertha BSC 0 - 2 (0-1)
Au marcat: 0-1 Lazaro (43), 0-2 Kalou (58)
 
10.02.2018, 16:30
Borussia Dortmund - Hamburger SV 2 - 0 (0-0)
Au marcat: 1-0 Batshuayi (49), 2-0 Gotze (90+2)
 
10.02.2018, 16:30
Eintracht Frankfurt - 1.FC Köln 4 - 2 (1-0)
Au marcat: 1-0 Rebic (15), 1-1 Terodde (57 penalty), 2-1 Russ (59), 3-1 Falette (65), 4-1 Wolf (67), 4-2 Terodde (74)
 
10.02.2018, 16:30
Hannover 96 - SC Freiburg 2 - 1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Anton (28), 2-0 Klaus (54), 2-1 Gulde (88)
 
10.02.2018, 16:30
Hoffenheim - Mainz 4 - 2 (1-1)
Au marcat: 1-0 Szalai (27), 1-1 Berggreen (28), 2-1 Kramaric (67), 3-1 Szalai (74), 3-2 Berggreen (80), 4-2 Kramaric (88)
 
10.02.2018, 19:30
Bayern München - Schalke 04 2 - 1 (2-1)
Au marcat: 1-0 Lewandowski (6), 1-1 Di Santo (29), 2-1 Muller (36)
 
Dumnica 11 februarie 2018
 
11.02.2018, 16:30
VfB Stuttgart - Mönchengladbach 1 - 0 (1-0)
A marcat: 1-0 Ginczek (5)
 
11.02.2018, 19:00
Werder Bremen - VfL Wolfsburg 3 - 1 (2-0)
Au marcat: 1-0 Augustinsson (4), 2-0 Kainz (40), 2-1 Verhaegh (49), 3-1 Kainz (72)
 
 
Etapa urmatoare (16.02.2018)
Hertha BSC - Mainz
1.FC Köln - Hannover 96
Hamburger SV - Bayer Leverkusen
SC Freiburg - Werder Bremen
VfL Wolfsburg - Bayern München
Schalke 04 - Hoffenheim
FC Augsburg - VfB Stuttgart
Mönchengladbach - Borussia Dortmund
Eintracht Frankfurt - RB Leipzig

Cătălin TUDOSE






Taguri: Germania    Bundesliga    Etapa 22   

» Clasament Germania - Bundesliga
» Clasament Zweite Bundesliga
Comenteaza

Ultimele stiri - Germania: Bundesliga

Germania: Bundesliga - Etapa 14

Vineri 7 noiembrie 2018   07.12.2018, 21:30 Werder Bremen - Fortuna Düsseldorf 3 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Mohwald (20), 1-1 Lukebakio (43 penalty), 2-1 Harnik (71), 3-1 Sargent (78)  ...

Germania: Bundesliga - Etapa 13

Vineri 30 noiembrie 2018   30.11.2018, 21:30 Fortuna Düsseldorf - Mainz 0 - 1 (0-0) A marcat: 0-1 Mateta (67) Sambata 1 decembrie 2018   01.12.2018, 16:30 Borussia Dortmund - SC...

Germania: Bundesliga - Etapa 12

Vineri 23 noiembrie 2018   23.11.2018, 21:30 Bayer Leverkusen - VfB Stuttgart 2 - 0 (0-0) Au marcat: 1-0 Volland (76), 2-0 Volland (83)   Sambata 24 noiembrie 2018   24.11.2018, 16:30...

Acuzarea cere închisoarea pe viaţă în procesul lui Serghei Wenergold privind atentatul vizând autocarul Borussiei Dortmund

Procurorul a cerut luni să fie condamnat la închisoare pe viaţă un german de origine rusă, acuzat că se face vinovat de un atentat cu explozivi vizând autocarul echipei de...

Germania: Bundesliga - Etapa 11

Vineri 9 noiembrie 2018   09.11.2018, 21:30 Hannover 96 - VfL Wolfsburg 2 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Maina (31), 2-0 Bebou (62 penalty), 2-1 Weghorst (82 penalty)   Sambata 10 noiembrie 2018...

Germania: Bundesliga - Etapa 10

Vineri 2 noiembrie 2018   02.11.2018, 21:30 VfB Stuttgart - Eintracht Frankfurt 0 - 3 (0-2) Au marcat: 0-1 Haller (11), 0-2 Rebic (32), 0-3 Muller (89)   Sambata 3 noiembrie 2018  ...

Germania: Bundesliga - Etapa 9

Vineri 26 octombrie 2018   26.10.2018, 21:30 SC Freiburg - Mönchengladbach 3 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Petersen (1 penalty), 1-1 Hazard (20 penalty), 2-1 Waldschmidt (57), 3-1 Holer (90+4)  ...

Germania: Bundesliga - Etapa 7

Vineri 19 octombrie 2018   19.10.2018, 21:30 Eintracht Frankfurt - Fortuna Düsseldorf 7 - 1 (3-0) Au marcat: 1-0 Haller (20), 2-0 Jovic (26), 3-0 Jovic (34), 4-0 Haller (50), 4-1 Lukebakio...

Joachim Löw, selecţionerul cu cele mai multe prezenţe pe banca tehnică a Germaniei

Selecţionerul naţionalei de fotbal a Germaniei, Joachim Löw, va bifa, sâmbătă seara la Amsterdam, cel de-al 168-lea meci pe banca tehnică a primei reprezentative, depăşind recordul...

Germania: Bundesliga - Etapa 6

Vineri 5 octombrie 2018   05.10.2018, 21:30 Werder Bremen - VfL Wolfsburg 2 - 0 (1-0) Au marcat: 1-0 Klaassen (35), 2-0 Eggestein (86)   Sambata 6 octombrie 2018   06.10.2018, 16:30...

Germania: Bundesliga - Etapa 5

Vineri 28 septembrie 2018   28.09.2018, 21:30 Hertha BSC - Bayern München 2 - 0 (2-0) Au marcat: 1-0 Ibisevic (23 penalty), 2-0 Duda (44)   Sambata 29 septembrie 2018   29.09.2018,...




Top News

-Liga 1 - Etapa 19: Rezultate şi marcatori

-Nicolae Dică: Sunt antrenor bun, statistica e de partea mea

-António Conceição: Gaz Metan e o echipă bine construită

-Mircea Rednic: L-am adus pe Dănciulescu pentru că am nevoie de el

-Lionel Messi a intrat pentru a şasea oară în posesia "Premiului Aldo Rovira"

-Cesare Prandelli este noul antrenor al lui Ionuţ Radu la Genoa

-Keşeru a înscris pentru Ludogoreţ în derby-ul cu ŢSKA Sofia




Care este echpa ta preferată din Germania?
FC Bayern München
Hamburger SV
Borussia Dortmund
VfB Stuttgart
SV Werder Bremen
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Eintracht Frankfurt
Borussia Mönchengladbach
1. FC Köln
1. FC Kaiserslautern
Bayer 04 Leverkusen
Hertha BSC Berlin
Karlsruher SC
1. FC Nürnberg
TSV 1860 München
VfL Bochum
TSV Alemannia Aachen
FC Sankt Pauli Hamburg
SV Hannover 96
VfL Wolfsburg
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Mateiu
România
29 ani

Alin Stoica
România
39 ani

Ciprian Petre
România
38 ani

Cristian Corfar
România
41 ani

Dušan Bajević
Serbia
70 ani

Gonzalo Higuaín
Argentina
31 ani

Goran Janković
Serbia
40 ani

Habib Mohammed
Ghana
35 ani

Horațiu Popa
România
36 ani

Ján Ďurica
Slovacia
37 ani

John de Wolf
Olanda
56 ani

Josip Skoko
Australia
43 ani

KAA GENT
Belgia
127 ani

Miloš Marković
Serbia
32 ani

Mitchell Donald
Olanda
30 ani

Neven Subotić
Serbia
30 ani

Noé Acosta
Spania
35 ani

Rareș Takacs
România
27 ani

Rodolfo Gamarra
Paraguay
30 ani

Sanel Jahić
Bosnia
37 ani

Sebastian Ilea
România
30 ani

Wilfried Bony
Coasta de Fildeş
30 ani

Yann Ekra
Coasta de Fildeș
28 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


2018-2019


Liga 1 2018-2019
08.12.2018 FC Hermannstadt Dinamo București C
08.12.2018 CFR 1907 Cluj Gaz Metan Mediaș C
09.12.2018 CSM Politehnica Iaşi Dunărea Călărași C
09.12.2018 Astra Giurgiu Concordia Chiajna C
09.12.2018 Fotbal Club FCSB
20:00
FC Viitorul Telekom Sport 1 C
10.12.2018 Sepsi Sfântu Gheorghe
17:30
FC Botoșani Telekom Sport 1 C
10.12.2018 CS Universitatea Craiova
20:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 40
2. Fotbal Club FCSB 34
3. FC Viitorul 33
4. CS Universitatea Craiova 32
5. Gaz Metan Mediaș 28
6. Astra Giurgiu 27
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 27
8. CSM Politehnica Iaşi 24
9. FC Hermannstadt 22
10. FC Botoșani 20
11. Dinamo București 19
12. Dunărea Călărași 17
13. Concordia Chiajna 17
14. FC Voluntari 11
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
07.12.2018 FC Argeș Pitești Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2018 Universitatea Cluj Chindia Târgoviște C
08.12.2018 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
08.12.2018 Dacia Unirea Brăila ACS Poli Timișoara C
08.12.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti Academica Clinceni C
08.12.2018 CS Mioveni FC Snagov C
08.12.2018 Aerostar Bacău Metaloglobus București C
08.12.2018 SSC Farul Constanţa UTA Arad C
08.12.2018 ASU Politehnica Timişoara ACS Energeticianul Petroșani C
09.12.2018 Petrolul Ploiești CS Balotești C


1. Academica Clinceni 45
2. Petrolul Ploiești 45
3. Universitatea Cluj 44
4. Chindia Târgoviște 44
5. FC Snagov 43
6. FC Argeș Pitești 41
7. CS Mioveni 32
8. ACS Energeticianul Petroșani 29
9. UTA Arad 29
10. Pandurii Târgu-Jiu 28
11. ASU Politehnica Timişoara 26
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 24
13. Ripensia Timișoara 23
14. Luceafărul Oradea 23
15. Aerostar Bacău 22
16. SSC Farul Constanţa 21
17. Metaloglobus București 21
18. CS Balotești 19
19. Dacia Unirea Brăila 12
20. ACS Poli Timișoara 10
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro