Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


statistici fotbal


Spania: Primera División 18.03.2018 - 23:47

Spania: Primera Division - Etapa 29

Vineri 16 martie 2018
 
16.03.2018, 22:00
Levante UD - SD Eibar 2 - 1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Roger (25), 1-1 Cgarles (63), 2-1 Boateng (64)
 
Sambata 17 martie 2018
 
17.03.2018, 14:00
Deportivo La Coruña - UD Las Palmas 1 - 1 (1-1)
Au marcat: 0-1 Halilovic (3), 1-1 Albentosa (22)
 
17.03.2018, 17:15
Valencia CF - Deportivo Alavés 3 - 1 (2-0)
Au marcat: 1-0 Rodrigo (19), 2-0 Zaza (33), 2-1 Sobrino (49), 3-1 Laguardia (54 autogol)
 
17.03.2018, 19:30
Real Sociedad - Getafe CF 1 - 2 (1-1)
Au marcat: 1-0 Willian Jose (23), 1-1 Dakonam (45), 1-2 Angel (51)
 
17.03.2018, 21:45
Real Betis - RCD Espanyol 3 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Junior (34), 2-0 Boudebouz (56), 3-0 Guerrero (69)
 
Duminica 18 martie 2018
 
18.03.2018, 13:00
CD Leganés - Sevilla FC 2 - 1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Bustinza (41), 2-0 Eraso (69), 2-1 Layun (90)
 
18.03.2018, 17:15
FC Barcelona - Athletic Bilbao 2 - 0 (2-0)
Au marcat: 1-0 Paco (8), 2-0 Messi (30)
 
18.03.2018, 19:30
Celta de Vigo - Málaga CF 0 - 0 (0-0)
 
18.03.2018, 19:30
Villarreal CF - Atlético Madrid 2 - 1 (0-1)
Au marcat: 0-1 Greizmann (20 penalty), 1-1 Unal (82), 2-1 Unal (90+1)
 
18.03.2018, 21:45
Real Madrid - Girona FC 6 - 3 (1-1)
Au marcat: 1-0 Ronaldo (11), 1-1 Stuani (29), 2-1 Ronaldo (47), 3-1 Lucas (59), 4-1 Ronaldo (64), 4-2 Stuani (67), 5-2 Bale (86), 5-3 Juanpe (88), 6-3 Ronaldo (90+1)
 
 
Etapa urmatoare (01.04.2018)
Athletic Bilbao - Celta de Vigo
Atlético Madrid - Deportivo La Coruña
CD Leganés - Valencia CF
Getafe CF - Real Betis
Girona FC - Levante UD
Málaga CF - Villarreal CF
RCD Espanyol - Deportivo Alavés
SD Eibar - Real Sociedad
Sevilla FC - FC Barcelona
UD Las Palmas - Real Madrid






Taguri: Spania    Primera Division    Etapa 29   

» Clasament Spania - Primera Division
Comenteaza

Ultimele stiri - Spania: Primera División

Spania: Primera Division - Etapa 24

Vineri 15 februarie 2019   15.02.2019, 22:00 SD Eibar - Getafe CF 2 - 2 (0-1) Au marcat: 0-1 Mata (37), 0-2 Foulquier (52), 1-2 Charles (67 penalty), 2-2 Charles (80)   Sambata 16 februarie...

Spania: Primera Division - Etapa 23

Vineri 8 februarie 2019   08.02.2019, 22:00 Real Valladolid - Villarreal CF 0 - 0 (0-0)   Sambata 9 februarie 2019   09.02.2019, 14:00 Getafe CF - Celta de Vigo Au marcat:   ...

Jucătorii FC Barcelona vor purta tricouri cu numele inscripţionate în chineză

Jucătorii FC Barcelona vor purta, miercuri, la meciul cu rivala Real Madrid, tricouri pe care vor avea numele inscripţionate şi în limba chineză, pentru a celebra Anul Nou chinezesc,...

Spania: Primera Division - Etapa 22

Vineri 1 februarie 2019   01.02.2019, 22:00 SD Huesca - Real Valladolid 4 - 0 (1-0) Au marcat: 1-0 Enric (19), 2-0 Pulido (50), 3-0 Gomez (53), 4-0 Avila (77)   Sambata 2 februarie 2019  ...

Cupa Spaniei: FC Barcelona, calificată în semifinale după o victorie categorică în returul cu Sevilla

Echipa FC Barcelona s-a calificat în semifinalele Cupei Spaniei la fotbal, învingând pe teren propriu, cu scorul de 6-1, formaţia FC Sevilla, miercuri seara,...

Spania: Primera Division - Etapa 21

Sambata 26 ianuarie 2019   26.01.2019, 14:00 Sevilla FC - Levante UD 5 - 0 (0-0) Au marcat: 1-0 Ben Yedder (48), 2-0 Silva (60), 3-0 Vazquez (71), 4-0 Sarabia (80 penalty), 5-0 Promes (90)  ...

Spania: Primera Division - Etapa 20

Vineri 18 ianuarie 2019   18.01.2019, 22:00 Getafe CF - Deportivo Alavés 4 - 0 (1-0) Au marcat: 1-0 Mata (33 penalty), 2-0 Molina (46), 3-0 Molina (55), 4-0 Mata (88)   Sambata 19 ianuarie...

Spania: Primera Division - Etapa 19

Vineri 11 ianuarie 2019   11.01.2019, 22:00 Rayo Vallecano - Celta de Vigo 4 - 2 (2-2) Au marcat: 1-0 Tomas (4), 1-1 Araujo (13), 1-2 Gomez (18 penalty), 2-2 Tomas (37), 3-2 Tomas (77), 4-2...

Spania: Primera Division - Etapa 18

Joi 3 ianuarie 2019   03.01.2019, 22:30 Villarreal CF - Real Madrid 2 - 2 (1-2) Au marcat: 1-0 Cazorla (4), 1-1 Benzema (7), 1-2 Varane (20), 2-2 Cazorla (82)   Vineri 4 ianuarie 2019  ...

Brahim Díaz: Este ziua la care am visat de copil

Mijlocaşul spaniol Brahim Díaz a fost prezentat oficial luni de clubul Real Madrid în tribuna de onoare a stadionului Santiago Bernabeu de către preşedintele Florentino...

Real Madrid l-a transferat pe Brahim Díaz de la Manchester City

Promiţătorul mijlocaş spaniol Brahim Díaz (19 ani), care a evoluat până în prezent la echipa engleză de fotbal Manchester City, a semnat un contract valabil...




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 18.02.2019

-Biletul zilei la pariuri - 17.02.2019

-Liga 1 - Etapa 24: Rezultate şi marcatori

-Biletul zilei la pariuri - 16.02.2019

-Biletul zilei la pariuri - 15.02.2019

-António Conceição: Vom munci să îmbunătățim unele aspecte din jocul nostru

-Eugen Neagoe: Începutul de an nu a fost cum ni l-am dorit; sperăm că câştigăm la Mediaş




Care este echipa ta preferată din Spania?
Real Madrid
FC Barcelona
Atlético Madrid
Valencia CF
Athletic Bilbao
Real Zaragoza
Deportivo La Coruña
Sevilla FC
Real Sociedad
Espanyol Barcelona
Betis Sevilla
Villarreal CF
Celta Vigo
Osasuna Pamplona
Sporting Gijón
Real Valladolid
Granada CF
Racing Santander
Málaga cF
Deportivo Alavés
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

A d r i a n o
Brazilia
37 ani

Bernard McNally
Irlanda de Nord
56 ani

Carlos Gamarra
Paraguay
48 ani

Cezary Kucharski
Polonia
47 ani

Constantin Pană
România
59 ani

Daniel Georgievski
Macedonia
31 ani

Daniel Haidiner
România
47 ani

David Karg
Spania
26 ani

Edu Ramos
Spania
27 ani

Faton Toski
Albania
32 ani

Francesco Ardizzone
Italia
27 ani

Gabriel Tudose
România
31 ani

Giuseppe Signori
Italia
51 ani

Hugo Évora
Portugalia
38 ani

Igor Kireyev
Rusia
27 ani

Ion Vélez
Spania
34 ani

Ionel Fulga
România
48 ani

Iulian Mamele
România
34 ani

Javier Urruti
Spania
67 ani

Joey O'Brien
Irlanda
33 ani

Juanito
Spania
39 ani

Klemi Saban
Israel
39 ani

Marcelo Trobbiani
Argentina
64 ani

Mario Bolatti
Italia
34 ani

Ondrej Prepsl
Cehia
31 ani

Peter Palúch
Cehoslovacia
61 ani

Radu Lefter
România
49 ani

Răzvan Lucescu
România
50 ani

Sergei Baltacha
URSS (Ucraina)
61 ani

Sergio Berti
Argentina
50 ani

Sergiu Jurj
România
21 ani

Tiberiu Bălan
România
38 ani

Timothée Atouba
Camerun
37 ani

Valdomiro
Brazilia
73 ani

Willi Koslowski
Germania
82 ani

Xu Yunlong
China
40 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      


2018-2019


Liga 1 2018-2019
15.02.2019 FC Viitorul CSM Politehnica Iaşi C
16.02.2019 FC Hermannstadt CS Universitatea Craiova C
16.02.2019 CFR 1907 Cluj Astra Giurgiu C
17.02.2019 FC Voluntari Dunărea Călărași C
17.02.2019 Gaz Metan Mediaș Sepsi Sfântu Gheorghe C
17.02.2019 Dinamo București
20:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C
18.02.2019 Concordia Chiajna
20:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 48
2. CS Universitatea Craiova 45
3. Fotbal Club FCSB 44
4. Astra Giurgiu 36
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 36
6. FC Viitorul 34
7. CSM Politehnica Iaşi 34
8. FC Botoșani 32
9. FC Hermannstadt 29
10. Gaz Metan Mediaș 29
11. Dinamo București 28
12. Dunărea Călărași 22
13. FC Voluntari 17
14. Concordia Chiajna 17
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
07.12.2018 FC Argeș Pitești Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2018 Universitatea Cluj Chindia Târgoviște C
08.12.2018 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
08.12.2018 Dacia Unirea Brăila ACS Poli Timișoara C
08.12.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti Academica Clinceni C
08.12.2018 CS Mioveni FC Snagov C
08.12.2018 Aerostar Bacău Metaloglobus București C
08.12.2018 SSC Farul Constanţa UTA Arad C
08.12.2018 ASU Politehnica Timişoara ACS Energeticianul Petroșani C
09.12.2018 Petrolul Ploiești CS Balotești C


1. Academica Clinceni 45
2. Petrolul Ploiești 45
3. Universitatea Cluj 44
4. Chindia Târgoviște 44
5. FC Snagov 43
6. FC Argeș Pitești 41
7. CS Mioveni 32
8. ACS Energeticianul Petroșani 29
9. UTA Arad 29
10. Pandurii Târgu-Jiu 28
11. ASU Politehnica Timişoara 26
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 24
13. Ripensia Timișoara 23
14. Luceafărul Oradea 23
15. Aerostar Bacău 22
16. SSC Farul Constanţa 21
17. Metaloglobus București 21
18. CS Balotești 19
19. Dacia Unirea Brăila 12
20. ACS Poli Timișoara 10
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro