Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Europa League 06.04.2018 - 10:15

Arsenal, cea mai clară victorie din sferturile Europa League

Arsenal, cea mai clară victorie din sferturile Europa League
Arsenal Londra a reuşit cea mai clară victorie din prima manşă a sferturilor de finală ale Europa League la fotbal, 4-1 cu ŢSKA Moscova, joi seara, pe teren propriu.
 
"Tunarii" s-au impus prin dublele reuşite de galezul Ramsey şi de francezul Lacazette, în timp ce pentru ruşi a înscris Golovin, din lovitură liberă.
 
Alte două echipe s-au impus acasă la diferenţă de două goluri, Atletico Madrid şi Lazio Roma.
 
Atletico a dispus de Sporting Lisabona cu 2-0, prin reuşitele lui Koke (după doar 22 de secunde) şi Griezmann. Atletico a ajuns la a noua victorie consecutivă acasă şi are 828 de minute fără gol primit pe teren propriu.
 
Lazio a trecut de Red Bull Salzburg cu 4-2, într-o partidă în care fundaşul român Ştefan Radu a fost integralist la romani. Lulic, Parolo, Felipe Anderson şi Immobile au marcat golurile gazdelor, iar Berisha şi Minamino au punctat pentru campioana Austriei. Succesul a fost un cadou frumos pentru antrenorul Simone Inzaghi, la împlinirea vârstei de 42 de ani.
 
RB Leipzig, vicecampioana Germaniei, a învins-o la limită pe Olympique Marseille, cu 1-0. Unicul gol a fost reuşit de Timo Werner.
 
Rezultate:
 
Arsenal Londra - ŢSKA Moscova 4-1
Au marcat: Aaron Ramsey 9, 28, Alexandre Lacazette 23 - penalty, 35, respectiv Aleksandr Golovin 15.
 
Atletico Madrid - Sporting Lisabona 2-0
Au marcat: Koke 1, Antoine Griezmann 40.
 
Lazio Roma - Red Bull Salzburg 4-2
Au marcat: Senad Lulic 8, Marco Parolo 49, Felipe Anderson 74, Ciro Immobile 76, respectiv Valon Berisha 30 - penalty, Takumi Minamino 71.
 
RasenBallsport Leipzig - Olympique Marseille 1-0
A marcat: Timo Werner 45.
 
Partidele din manşa secundă se va juca în data de 12 aprilie.






Taguri: Arsenal Londra    Europa League    ŢSKA Moscova   

» Europa League - rezultate meciuri, etape
Comenteaza

Ultimele stiri - Europa League

Europa League: Keşerü a marcat, dar Ludogoreţ Razgrad a pierdut acasă

Atacantul român Claudiu Keşerü a marcat un gol pentru Ludogoreţ Razgrad, învinsă acasă cu 3-2 de Bayer Leverkusen, joi seara, într-un meci din prima...

Europa League: PAOK Salonic, într-o grupă cu Chelsea, BATE Borisov şi Vidi

Vicecampioana Greciei la fotbal, PAOK Salonic, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, le va avea ca adversare pe Chelsea (Anglia), BATE Borisov (Belarus) şi Vidi (Ungaria) în Grupa L a...

Ludogoreţ Razgrad, Sevilla şi Spartak Trnava, singurele echipe învingătoare în deplasare în Europa League

Doar trei echipe, Ludogoreţ Razgrad, Sevilla şi Spartak Trnava, au obţinut victorii în deplasare, joi, în prima manşă a play-off-ului Europa League la fotbal.  ...

Europa League: RB Leipzig - Universitatea Craiova 3-1

 Echipa germană RB Leipzig a învins-o pe Universitatea Craiova cu scorul de 3-1 (1-0), joi seara, pe RB Arena din Leipzig, în prima manşă a turului al treilea...

Europa League: FC Alaşkert - CFR Cluj 0-2

 Campioana României, CFR Cluj, a învins în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa armeană FC Alaşkert Erevan, joi seara, într-o partidă din cadrul primei manşe a turului III preliminar...

Echipele româneşti şi-au aflat posibilele adversare dacă trec de turul 3 preliminar din Europa League

Campioana României la fotbal, CFR Cluj, în cazul în care va trece de campioana Armeniei, Alaşkert, în turul al treilea preliminar al Ligii Europa, va juca...

Marius Avram, delegat în preliminariile Europa League

Marius Avram va conduce manşa tur a partidei dintre KRC Genk şi Lech Poznan, din turul trei preliminar al Europa League, informează FRF.   El îi va avea ca asistenţi pe...

Sorții în UEFA Europa League

Un adversar facil pentru campionii României (care sperăm să nu dovedească contrariul), un adversar cu o istorie lungă în cupele europene pentru Steaua și o echipă germană...

Piunik Erevan, calificată în turul al treilea preliminar

Echipa armeană FC Piunik Erevan s-a calificat în turul al treilea preliminar al Europa League la fotbal, învingând pe teren propriu, cu scorul de 1-0, formaţia Tobol...

Sebastian Colţescu va arbitra partida Sparta Praga - Spartak Subotica din Europa League

Arbitrul român Sebastian Colţescu a fost delegat de UEFA să conducă meciul Sparta Praga - Spartak Subotica din manşa secundă a turul doi preliminar al Europa League, informează,...

Rudi Garcia: Scorul a fost prea sever, însă cea mai bună echipă a câştigat

Antrenorul echipei franceze Olympique Marseille, Rudi Garcia, consideră meritată victoria formaţiei spaniole Atlético Madrid în finala Europa League (0-3), disputată...



Top News

-Gheorghe Hagi: Între noi şi Craiova au ieşit mereu meciuri frumoase

-Europa League: Keşerü a marcat, dar Ludogoreţ Razgrad a pierdut acasă

-Alin Bejan: Jocul ne dă speranţe că vom începe să adunăm şi puncte

-Grecul Kyros Vassaras rămâne preşedinte al Comisiei Centrale a Arbitrilor din cadrul FRF

-Florin Bratu: Poli Iaşi vine după două victorii, noi după două înfrângeri

-Devis Mangia: Sperăm să muncim şi să rezolvăm problemele pe care le avem

-România a urcat pe locul 27 în clasamentul FIFA




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Guzun
Moldova
52 ani

Daniel Barna
România
32 ani

Davi Rancan
Brazilia
37 ani

Davor Jozić
Yugoslavia
58 ani

Emmanuel Petit
Franța
48 ani

FIDELIS ANDRIA
Italia
47 ani

Harry Kewell
Australia
40 ani

Ilija Petković
Serbia
73 ani

Ivan Santos
Portugalia
30 ani

Javier López Vallejo
Spania
43 ani

Jean-Alain Fanchone
Franţa
30 ani

Jens Grahl
Germania
30 ani

Jürgen Prutsch
Austria
29 ani

Leonardo Rodriguez
Brazilia
32 ani

Maarten Stekelenburg
Olanda
36 ani

Marius Țucudean
România
51 ani

Mihai Teja
România
40 ani

Milan Jeremić
Serbia
30 ani

Miquel Nelom
Olanda
28 ani

Nelson Tapia
Chile
52 ani

Nicky Featherstone
Anglia
30 ani

Romeo Dochia
România
51 ani

Ronaldo
Brazilia
42 ani

Stefan Rehn
Suedia
52 ani

Stelian Stancu
România
37 ani

Thiago Silva
Brazilia
34 ani

VITÓRIA GUIMARÃES
Portugalia
96 ani

Vladimír Weiss
Slovacia
54 ani

Vojislav Stanković
Serbia
31 ani

Zdravko Kuzmanović
Serbia
31 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


2018-2019


Liga 1 2018-2019
21.09.2018 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Voluntari C
21.09.2018 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
22.09.2018 FC Hermannstadt CFR 1907 Cluj C
22.09.2018 FC Botoșani Concordia Chiajna C
22.09.2018 CS Universitatea Craiova FC Viitorul C
23.09.2018 Fotbal Club FCSB
21:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C
24.09.2018 Astra Giurgiu
21:00
Gaz Metan Mediaș Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 16
2. Fotbal Club FCSB 15
3. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
4. CS Universitatea Craiova 14
5. Astra Giurgiu 14
6. Gaz Metan Mediaș 14
7. CSM Politehnica Iaşi 14
8. FC Viitorul 13
9. Dunărea Călărași 12
10. Dinamo București 10
11. Concordia Chiajna 10
12. FC Botoșani 8
13. FC Hermannstadt 7
14. FC Voluntari 3
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
20.09.2018 FC Snagov UTA Arad C
22.09.2018 CS Balotești ACS Poli Timișoara C
22.09.2018 Pandurii Târgu-Jiu Ripensia Timișoara C
22.09.2018 Metaloglobus București Dacia Unirea Brăila C
22.09.2018 ACS Energeticianul Petroșani ASC Daco-Getica Bucureşti C
22.09.2018 Aerostar Bacău FC Argeș Pitești C
22.09.2018 Luceafărul Oradea Academica Clinceni C
22.09.2018 ASU Politehnica Timişoara CS Mioveni C
23.09.2018 Chindia Târgoviște
11:00
SSC Farul Constanţa   C
23.09.2018 Universitatea Cluj
18:00
Petrolul Ploiești   C


1. FC Snagov 20
2. Academica Clinceni 18
3. Pandurii Târgu-Jiu 17
4. Petrolul Ploiești 16
5. CS Mioveni 15
6. FC Argeș Pitești 15
7. UTA Arad 13
8. ACS Energeticianul Petroșani 13
9. Universitatea Cluj 12
10. Chindia Târgoviște 11
11. ASU Politehnica Timişoara 10
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 9
13. Ripensia Timișoara 8
14. Luceafărul Oradea 8
15. Metaloglobus București 8
16. Aerostar Bacău 7
17. SSC Farul Constanţa 6
18. CS Balotești 5
19. ACS Poli Timișoara 4
20. Dacia Unirea Brăila 4
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5