Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Campionatul european 04.05.2018 - 10:29

Răzvan Burleanu: Dacă nu vor fi contestaţii, 3 stadioane vor fi gata la timp pentru EURO 2020

Răzvan Burleanu: Dacă nu vor fi contestaţii, 3 stadioane vor fi gata la timp pentru EURO 2020
Preşedintele Federaţiei Române de Fotbal, Răzvan Burleanu, a declarat că, în cazul în care nu vor fi contestaţii după licitaţiile organizate de Compania Naţională de Investiţii, trei stadioane din cele patru vor fi gata în timp pentru EURO 2020.
 
"Cu trei stadioane (Steaua, Rapid şi Arcul de Triumf) suntem în grafic. Dacă nu vor fi contestaţii, pentru că în România orice se contestă, atât cât am cunoscut Compania Naţională de Investiţii, atunci pot spune că da, cele trei vor fi gata la timp", a spus oficialul FRF.
 
El a menţionat că în zilele următoare va avea o discuţie cu vicepremierul Paul Stănescu referitoare la construcţia stadioanelor. "În zilele următoare voi avea o întâlnire cu vicepremierul Stănescu. Vom discuta despre temele de implementare. Vrem să oferim câteva detalii în ceea ce priveşte construcţia stadioanelor, ce facilităţi trebuie să fie gata înainte de toate pentru a nu fi luaţi pe nepregătite înainte de vizita UEFA", a menţionat Burleanu.
 
România a primit organizarea a patru meciuri din cadrul Campionatul European din 2020 pe Arena Naţională din Capitală. UEFA obligă ţările organizatoare să pună la dispoziţie alte patru stadioane la standarde internaţionale pentru antrenamentele oficiale ale echipelor naţionale. Cele patru arene pe care România le-a ales pentru a le moderniza sunt Arcul de Triumf, Steaua, Rapid şi Dinamo.
 
Procedurile în ceea ce priveşte stadionul Dinamo sunt întârziate din cauza unor probleme juridice şi este posibil ca lucrările să nu fie finalizate până la începerea EURO 2020, aşa cum a anunţat vicepremierul Paul Stănescu la 12 martie într-o conferinţă de presă. Autorităţile române au ca variante de rezervă arenele din Ploieşti, Giurgiu, Voluntari şi Mogoşoaia.






Taguri: Răzvan Burleanu    EURO 2020    FRF   

» Program si rezultate Campionatul European de fotbal
» Preliminariile Campionatului European
Comenteaza

Ultimele stiri - Campionatul european

România, în grupă cu Spania, Suedia, Norvegia, Feroe şi Malta, în preliminariile EURO 2020

Naţionala de fotbal a României va evolua în Grupa F a preliminariilor EURO 2020, alături de Spania, Suedia, Norvegia, Feroe şi Malta, potrivit tragerii la sorţi efectuate...

UEFA a confirmat că Germania este calificată direct la EURO 2024, în calitate de gazdă

UEFA a confirmat că Germania nu va trebui să se califice la turneul final al EURO 2024 şi va primi un loc automat în calitate de gazdă a competiţiei.   Germania a...

UEFA a anunţat urnele pentru tragerea la sorţi a preliminariilor Euro 2020. România este în urna a patra

UEFA a anunţat urnele pentru tragerea la sorţi a preliminariilor Euro 2020. România este în urna a patra UEFA a anunţat, pe site-ul oficial, urnele pentru tragerea la sorţi...

Germania va găzdui turneul final al EURO 2024

Germania a fost aleasă drept gazda turnului final de fotbal al EURO 2024 câştigând în faţa contracandidatei Turcia, prin votul exprimat de membrii Comitetului...

Joachim Löw speră că Germania va găzdui turneul final al EURO 2024

Selecţionerul naţionalei de fotbal a Germaniei, Joachim Löw, speră că ţara sa va fi gazda turneului final al EURO 2024 şi spune că va fi prezent la Nyon când UEFA va lua decizia în acest...

Baraje/CM 2018: Danemarca - Irlanda 0-0

Danemarca, fosta adversară a României în preliminariile Cupei Mondiale din 2018, a terminat la egalitate cu Irlanda, 0-0, sâmbătă seara, la Copenhaga, în...

Turcia si-a anuntat oficial candidatura la organizarea Euro 2024

Turcia și-a depus oficial joi candidatura la organizarea Campionatului European de fotbal din 2024, informează agenția Anadolu. Președintele Federației turce de fotbal (TFF), Yıldırım...

Federatiile din tarile nordice renunta la candidatura comuna pentru organizarea Euro 2024

<p>Federațiile de fotbal din țările nordice - Danemarca, Finlanda, Islanda, Norvegia și Suedia - renunță la intenția de a depune o candidatură comună pentru organizarea turneului...

Fotbal feminin: Trei arbitri romani, delegati la Campionatul European din Olanda

<p>UEFA a anunţat lista arbitrilor selectaţi pentru Campionatul European de fotbal feminin ce se va desfăşura &icirc;n perioada 16 iulie - 6 august 2017, &icirc;n Olanda, iar pe...

Orasul Sankt Petersburg a dezvaluit logo-ul sau pentru Euro 2020

Orașul rus Sankt Petersburg, care va găzdui meciuri de la Campionatul European de fotbal din anul 2020, a dezvăluit joi logo-ul său pentru această competiție, într-o ceremonie în care...

Euro 2016 a generat beneficii economice de 1,22 miliarde euro

Campionatul European de fotbal de anul trecut, Euro 2016, organizat de Franța în perioada iunie-iulie, a generat beneficii economice de 1,22 miliarde euro, conform unui studiu publicat de...




Top News

-Anthony Martial şi-a prelungit contractul cu Manchester United

-Pepe şi-a reziliat contractul cu Beşiktaş

-Absenţa lui Cristiano Ronaldo goleşte tribunele de pe Santiago Bernabeu

-CM 2022: Qatar nu va lua nicio decizie privind Mondialul cu 48 de echipe până nu va vedea studiul FIFA

-Liga 1 - Etapa 20: Rezultate şi marcatori

-Lazio - Sevilla, capul de afiş al şaisprezecimilor Europa League

-Concordia Chiajna - CSM Politehnica Iaşi, meciul recordurilor




S-au nascut azi

Adam Musiał
Polonia
70 ani

Ânderson Aquino
Brazilia
32 ani

Antony Iannarilli
Italia
28 ani

Carlos Fernandes
Angola
39 ani

Christian Dalger
Franța
69 ani

Daniel Florea
România
43 ani

Elliott Bennett
Anglia
30 ani

GANGWON FC
China
10 ani

Gianluca Pagliuca
Italia
52 ani

Ioan Gâțu
România
39 ani

Jean-François de Sart
Belgia
57 ani

John Moshoeu
Africa de Sud
53 ani

Karol Dobiaš
Cehoslovacia
71 ani

Les Ferdinand
Anglia
52 ani

Mamady Sidibe
Mali
39 ani

Mario Basler
Germania
50 ani

Marius Foro
România
42 ani

Modou Sougou
Senegal
34 ani

Pascal Pellowski
Germania
30 ani

Radhouane Salhi
Tunisia
51 ani

Raouf Ghassan
Irak‎
47 ani

Ricardo Ehle
Brazilia
34 ani

Santiago Cañizares
Spania
49 ani

Sebastian Moga
România
47 ani

Senin Sebai
Coasta de Fildeş
25 ani

SPEZIA CALCIO
Italia
112 ani

SUEDIA
Suedia
114 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


2018-2019


Liga 1 2018-2019
14.12.2018 Concordia Chiajna CSM Politehnica Iaşi C
15.12.2018 FC Voluntari Astra Giurgiu C
15.12.2018 Gaz Metan Mediaș FC Hermannstadt C
15.12.2018 Dinamo București CS Universitatea Craiova C
16.12.2018 Dunărea Călărași Sepsi Sfântu Gheorghe C
16.12.2018 FC Botoșani Fotbal Club FCSB C
17.12.2018 FC Viitorul CFR 1907 Cluj C


1. CFR 1907 Cluj 43
2. Fotbal Club FCSB 40
3. CS Universitatea Craiova 35
4. FC Viitorul 33
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 30
6. Astra Giurgiu 28
7. Gaz Metan Mediaș 28
8. CSM Politehnica Iaşi 27
9. FC Hermannstadt 25
10. FC Botoșani 23
11. Dinamo București 22
12. Dunărea Călărași 17
13. Concordia Chiajna 17
14. FC Voluntari 12
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
07.12.2018 FC Argeș Pitești Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2018 Universitatea Cluj Chindia Târgoviște C
08.12.2018 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
08.12.2018 Dacia Unirea Brăila ACS Poli Timișoara C
08.12.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti Academica Clinceni C
08.12.2018 CS Mioveni FC Snagov C
08.12.2018 Aerostar Bacău Metaloglobus București C
08.12.2018 SSC Farul Constanţa UTA Arad C
08.12.2018 ASU Politehnica Timişoara ACS Energeticianul Petroșani C
09.12.2018 Petrolul Ploiești CS Balotești C


1. Academica Clinceni 45
2. Petrolul Ploiești 45
3. Universitatea Cluj 44
4. Chindia Târgoviște 44
5. FC Snagov 43
6. FC Argeș Pitești 41
7. CS Mioveni 32
8. ACS Energeticianul Petroșani 29
9. UTA Arad 29
10. Pandurii Târgu-Jiu 28
11. ASU Politehnica Timişoara 26
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 24
13. Ripensia Timișoara 23
14. Luceafărul Oradea 23
15. Aerostar Bacău 22
16. SSC Farul Constanţa 21
17. Metaloglobus București 21
18. CS Balotești 19
19. Dacia Unirea Brăila 12
20. ACS Poli Timișoara 10
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro