Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Franța: Ligue 1 12.05.2018 - 23:58

Franta: Ligue 1 - Etapa 37

Vineri 11 mai 2018
 
11.05.2018, 21:45
Guingamp - Olympique Marseille 3 - 3 (1-2)
Au marcat: 0-1 Germain (2), 0-2 Thauvin (14), 1-2 Grenier (42), 2-2 Grenier (52 penalty), 3-2 Briand (70 penalty), 3-3 Thauvin (81)
 
Sambata 12 mai 2018
 
12.05.2018, 22:00
Amiens SC - FC Metz 2 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Manzala (21 penalty), 2-0 Selimovic (86 autogol)
 
12.05.2018, 22:00
Angers SCO - FC Nantes 0 - 2 (0-0)
Au marcat: 0-1 Lima (50), 0-2 Coulibaly (62)
 
12.05.2018, 22:00
AS Monaco - AS Saint-Étienne 1 - 0 (0-0)
A marcat: 1-0 Fabinho (90+1 penalty)
 
12.05.2018, 22:00
Girondins Bordeaux - Toulouse FC 4 - 2 (1-1)
Au marcat: 0-1 Sylla (29), 1-1 Braithwaite (38), 2-1 Braithwaite (49), 3-1 Lerager (73), 4-1 Malcom (78), 4-2 Diop (90)
 
12.05.2018, 22:00
Lille OSC - Dijon FCO 2 - 1 (2-1)
Au marcat: 0-1 Kwon Chang-Hoon (11), 1-1 Mothiba (18), 2-1 Mothiba (45+1)
 
12.05.2018, 22:00
Montpellier HSC - Troyes AC 1 - 1 (0-1)
Au marcat: 0-1 Azamoum (31), 1-1 Cozza (58)
 
12.05.2018, 22:00
OGC Nice - SM Caen 4 - 1 (3-0)
Au marcat: 1-0 Balotelli (3), 2-0 Balotelli (11 penalty), 3-0 Saint-Maximin (36), 4-0 Seri (72), 4-1 Kouakou (76)
 
12.05.2018, 22:00
Paris St. Germain - Stade Rennais 0 - 2 (0-0)
Au marcat: 0-1 Bourigeaud (52 penalty), 0-2 Hunou (71)
 
12.05.2018, 22:00
Strasbourg - Lyon 3 - 2 (1-0)
Au marcat: 1-0 Bahoken (22), 1-1 Fekir (50 penalty), 1-2 Aouar (73), 2-2 Da Costa (88), 3-2 Lienard (90+4)
 
 
Etapa urmatoare (19.05.2018)
AS Saint-Étienne - Lille OSC
Dijon FCO - Angers SCO
FC Metz - Girondins Bordeaux
FC Nantes - Strasbourg
Lyon - OGC Nice
Olympique Marseille - Amiens SC
SM Caen - Paris St. Germain
Stade Rennais - Montpellier HSC
Toulouse FC - Guingamp
Troyes AC - AS Monaco






Taguri: Franta    Ligue 1    Etapa 37   

» Clasament Franta - Ligue 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Franța: Ligue 1

Franta: Ligue 1 - Etapa 9

Vineri 19 octombrie 2018   19.10.2018, 21:45 Lyon - Nîmes Olympique 2 - 0 (1-0) Au marcat: 1-0 Dembele (24), 2-0 Depay (90)   Sambata 20 octombrie 2018   20.10.2018, 18:00 Paris St....

Antoine Griezmann, între cei mai buni zece marcatori din istoria selecţionatei Franţei

Atacantul Antoine Griezmann, autorul unei "duble" în partida cu Germania (2-1), disputată marţi seara în Liga Naţiunilor, a intrat în cercul...

Eric Cantona va interpreta rolul socrului unui jihadist

Fostul mare fotbalist francez Eric Cantona va interpreta în noiembrie, pe scena unui teatru parizian, rolul unui tată disperat după ce fiica lui s-a măritat cu un jihadist în...

Şase francezi campioni mondiali, printre nominalizaţii pentru "Balonul de Aur" 2018

Nu mai puţin de şase fotbalişti francezi campioni mondiali anul acesta în Rusia au fost nominalizaţi printre cei 30 de candidaţi la câştigarea trofeului "Balonul...

Franta: Ligue 1 - Etapa 8

Vineri 5 octombrie 2018   05.10.2018, 21:45 Toulouse FC - OGC Nice 1 - 1 (0-1) Au marcat: 0-1 Srarfi (29), 1-1 Dossevi (54)   Sambata 6 octombrie 2018   06.10.2018, 18:00 Lille OSC - AS...

Mbappe, şanse mari să fie primul fotbalist care câştigă de două ori trofeul Golden Boy

Kylian Mbappe, atacantul lui Paris Saint-Germain şi al naţionalei Franţei, are şanse mari să fie primul fotbalist care câştigă de două ori trofeul Golden Boy, rezervat celui mai...

Ouest France: Vahid Halilhodzic va prelua conducerea tehnică a FC Nantes

Bosniacul Vahid Halilhodzic, ultima dată selecţionerul Japoniei, ar urma să preia conducerea tehnică a echipei FC Nantes, la care este legitimat Ciprian Tătăruşanu, informează Ouest France....

Franta: Ligue 1 - Etapa 7

Vineri 28 septembrie 2018   28.09.2018, 21:45 AS Saint-Étienne - AS Monaco 2 - 0 (1-0) Au marcat: 1-0 Khazri (41), 2-0 Khazri (54)   Sambata 29 septembrie 2018   29.09.2018, 18:15 OGC...

Franta: Ligue 1 - Etapa 6

Vineri 21 septembrie 2018   21.09.2018, 21:45 AS Monaco - Nîmes Olympique 1 - 1 (1-1) Au marcat: 0-1 Briacon (19), 1-1 Falcao (27)   Sambata 22 septembrie 2018   22.09.2018, 18:00...

Franta: Ligue 1 - Etapa 5

Vineri 14 septembrie 2018   14.09.2018, 20:00 OGC Nice - Stade Rennais 2 - 1 (0-0) Au marcat: 0-1 Sarr (58 autogol), 1-1 Saint-Maximin (77), 2-1 Lees Melou (89)   14.09.2018, 21:45 Paris...

Uli Hoeness opinează că PSG trebuie să-şi schimbe directorul sportiv

Uli Hoeness, preşedintele clubului de fotbal Bayern Munchen, a declarat pentru revista Kicker că PSG ar trebui să găsească un alt director sportiv în locul lui Antero Henrique,...




Top News

-A murit Ilie Balaci...

-Lionel Messi, indisponibil trei săptămâni după o fractură la braţ

-Nicolae Dică: Ne aşteaptă o partidă foarte grea cu Universitatea Craiova

-Mircea Rednic: Dunărea Călăraşi este foarte periculoasă pe contraatac

-Devis Mangia: E simplu să motivezi jucătorii pentru un meci cu FCSB

-Ciprian Deac: Cred că este cea mai valoroasă naţională de tineret din ultimii 15 ani

-António Conceição: Poli Iaşi e o echipă foarte bună




Care este echpa ta preferată din Franţa?
Olympique Lyon
Olympique Marseille
Girondins Bordeaux
AS Monaco
AS Saint-Etienne
RC Strasbourg
Paris-Saint-Germain
AJ Auxerre
Stade Rennais FC
Toulouse FC
RC Lens
Lille OSC
FC Sochaux-Montbéliard
FC Nantes
SC Bastia
Montpellier-Hérault
FC Metz
AS Nancy Lorraine
En Avant Guingamp
AC Ajaccio
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Costișor
România
38 ani

Alin Lițu
România
32 ani

Andrés Palop
Spania
45 ani

Cosmin Mărincean
România
41 ani

Craig Levein
Scoția
54 ani

Dacian Vizitiu
România
33 ani

Dan Gogoșoiu
România
28 ani

Deivid de Souza
Brazilia
39 ani

Doni
Brazilia
39 ani

Filip Jazvić
Croaţia
28 ani

Glenn Loovens
Olanda
35 ani

Guilherme
Brazilia
30 ani

Ianis Hagi
România
20 ani

Lev Yashin
URSS
89 ani

Luizinho
Brazilia
60 ani

Lukas Nottbeck
Germania
30 ani

Matteo Mandorlini
Italia
30 ani

Míchel Salgado
Spania
43 ani

Mircea Sandu
România
66 ani

Oleksandr Kucher
Ucraina
36 ani

Paul McStay
Scoția
54 ani

Pedrinho
Brazilia
61 ani

Ștefan Radu
România
32 ani

Welliton
Brazilia
32 ani

Winston Bogarde
Olanda
48 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2018-2019


Liga 1 2018-2019
19.10.2018 FC Voluntari Concordia Chiajna C
19.10.2018 CFR 1907 Cluj CSM Politehnica Iaşi C
20.10.2018 FC Hermannstadt Astra Giurgiu C
20.10.2018 FC Viitorul Sepsi Sfântu Gheorghe C
21.10.2018 Gaz Metan Mediaș FC Botoșani C
21.10.2018 CS Universitatea Craiova Fotbal Club FCSB C
22.10.2018 Dinamo București
21:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 23
2. Fotbal Club FCSB 21
3. Astra Giurgiu 20
4. Gaz Metan Mediaș 20
5. CS Universitatea Craiova 19
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
7. FC Viitorul 19
8. FC Botoșani 15
9. Dunărea Călărași 14
10. CSM Politehnica Iaşi 14
11. Concordia Chiajna 14
12. Dinamo București 11
13. FC Hermannstadt 8
14. FC Voluntari 8
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
18.10.2018 Ripensia Timișoara Universitatea Cluj C
20.10.2018 CS Mioveni Luceafărul Oradea C
20.10.2018 Dacia Unirea Brăila Aerostar Bacău C
20.10.2018 ACS Poli Timișoara ASU Politehnica Timişoara C
20.10.2018 UTA Arad ACS Energeticianul Petroșani C
20.10.2018 FC Snagov Metaloglobus București C
20.10.2018 CS Balotești Pandurii Târgu-Jiu C
20.10.2018 Academica Clinceni Chindia Târgoviște C
21.10.2018 SSC Farul Constanţa FC Argeș Pitești C
21.10.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti Petrolul Ploiești C


1. FC Snagov 30
2. Chindia Târgoviște 29
3. Academica Clinceni 27
4. Petrolul Ploiești 26
5. FC Argeș Pitești 25
6. Universitatea Cluj 24
7. CS Mioveni 23
8. Pandurii Târgu-Jiu 21
9. ACS Energeticianul Petroșani 21
10. ASU Politehnica Timişoara 21
11. UTA Arad 20
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 15
13. Metaloglobus București 14
14. SSC Farul Constanţa 13
15. Luceafărul Oradea 12
16. Ripensia Timișoara 11
17. CS Balotești 11
18. Aerostar Bacău 9
19. ACS Poli Timișoara 5
20. Dacia Unirea Brăila 5
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro