Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa Mondiala 15.05.2018 - 16:45

Penedo, în lotul naţionalei Panama pentru Cupa Mondială 2018

Penedo, în lotul naţionalei Panama pentru Cupa Mondială 2018
Jaime Penedo, portarul echipei FC Dinamo Bucureşti, a fost inclus în lotul lărgit al reprezentativei Panama pentru Cupa Mondială de fotbal ediţia 2018 (14 iunie - 15 iulie), dat publicităţii de selecţionerul Hernán Darío Gómez.
 
Penedo, în vârstă de 36 ani, a îmbrăcat de 129 de ori până acum tricoul naţionalei ţării sale, cu care s-a clasat pe locul secund la ediţiile 2005 şi 2013 ale Gold Cup, campionatul zonei CONCACAF, unde a fost desemnat de fiecare dată cel mai bun goalkeeper al competiţiei.
 
Columbianul Hernan Dario Gomez a prezentat luni o listă cu 35 de nume, pe care mai figurează şi alţi fotbalişti experimentaţi, precum fundaşul Felipe Baloy, mijlocaşul Gabriel Gomez şi atacanţii Blas Peres şi Luis Tejada, dar şi jucători mai tineri, între care fundaşii Michael Amir Murillo, Fidel Escobar şi Harold Cummings, care evolează la echipe din Liga nord-americană (MLS).
 
Panama a fost repartizată în Grupa C la Cupa Mondială 2018, unde urmează să înfrunte Belgia, Anglia şi Tunisia.
 
Iată componenţa lotului lărgit al Panama:
Portari: Jaime Penedo (Dinamo Bucureşti, România), Jose Calderŕłn (Chorrillo), Alex Rodriguez (San Francisco, SUA)
 
Fundaşi: Azmahar Ariano (Patriots, Columbia), Felipe Baloy (Municipal, Guatemala), Harold Cummings (San Jose Earthquakes, SUA), Eric Davis (DAC Dunajska Streda, Slovacia), Fidel Escobar (New York Red Bulls, SUA), Adolfo Machado (Houston Dynamo, SUA), Michael Amir Murillo (New York Red Bulls, SUA), Luis Ovalle (Olimpia, Honduras), Francisco Palacios (San Francisco, SUA), Richard Peralta (Alliance), Torres Roman (Seattle Sounders, SUA)
 
Mijlocaşi: Ricardo Avila (Gand, Belgia), Edgar Barcenas (Cafetaleros de Tapachula, Mexic), Ricardo Buitrago (Municipal, Guatemala), Miguel Camargo (San Martin, Peru), Adalberto Carrasquilla (Taurus), Armando Cooper (Universidad de Chile, Chile), Anibal Godoy (San Jose Earthquakes, SUA), Gabriel Gomez (Atletico Bucaramanga, Columbia), Jose Gonzalez (Union Comercio, Peru), Cristian Martinez (Columbus Crew, SUA), Valentin Pimentel (Plaza Amador), Alberto Quintero (Universite, Peru), Jose Luis Rodriguez (Gand, Belgia)
 
Atacanţi: Abdiel Arroyo (Liga Deportiva Alajuelense, Costa Rica), Rolando Blackburn (Chorrillo), Ismael Diaz (Deportivo La Coruna, Spania), Jose Fajardo (Club Atletico Independiente), Roberto Nurse (Mineros de Zacatecas, Mexic), Blas Perez (Municipal, Guatemala), Luis Tejada (Sport Boys, Peru), Gabriel Torres (Huachipato, Chile).






Taguri: Jaime Penedo    Dinamo Bucureşti    Hernan Dario Gomez    CM 2018   

» Preliminarii CM 2018 - program si rezultate
» Cupa Mondiala - rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa Mondiala

CM 2022: Qatarul, acuzat că a organizat "operaţiuni negre" pentru subminarea concurenţei

Qatarul, ţara gazdă a viitoarei Cupei Mondiale de fotbal, în 2022, ar fi coordonat o campanie secretă de propagandă bazată pe "operaţiuni negre", pentru a submina...

CM 2018: Cifrele turneului final din Rusia

Croatul Ivan Perisic este jucătorul care a alergat cel mai mult la Cupa Mondială de fotbal din Rusia, cu 72,5 km, un record de 12 autogoluri sau 135 de ani, vârsta combinată a...

CM 2018: Aproape 3,5 milioane de oameni au urmărit finala Franţa - Croaţia la TVR 1

Aproape 3,5 milioane de oameni au urmărit finala Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, Franţa - Croaţia (4-2), duminică, la TVR 1. Partida disputată pe 15 iulie, de la ora 18,00, pe Stadionul...

Luka Modrić, cel mai bun jucător al Cupei Mondiale

Mijlocaşul croat Luka Modrić a fost desemat, duminică, cel mai bun jucător al Cupei Mondiale, el fiind premiat după finala pierdută de Croaţia, scor 2-4, cu Franţa.   Kylian...

CM 2018 - finala: Franţa - Croaţia 4-2

Selecţionata Franţei a câştigat al doilea său titlu mondial, după ce a învins echipa Croaţiei cu scorul de 4-2 (2-1), duminică, pe Stadionul Lujniki din Moscova,...

CM 2018 - finala mică: Belgia - Anglia 2-0

Echipa Belgiei a încheiat pe locul 3 Cupa Mondială de fotbal 2018, după ce a învins cu 2-0 (1-0) Anglia în finala mică, disputată sâmbătă la Sankt...

CM 2018 - semifinala: Croatia - Anglia 2-1 după prelungiri

Selecţionata Croaţiei s-a calificat în premieră în finala Cupei Mondiale de fotbal, miercuri seara, după ce a învins formaţia Angliei cu scorul de 2-1 (0-1, 1-1), la capătul prelungirilor,...

CM 2018 - semifinala: Franta - Belgia 1-0

Selecţionata Franţei s-a calificat în finala Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, după ce a învins reprezentativa Belgiei cu scorul de 1-0 (0-0), marţi seara, la Sankt...

CM 2018: TVR 1, lider de audienţă cu meciurile din sferturile turneului din Rusia

Cele patru partide din faza sferturilor de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia au plasat postul TVR 1 pe primul loc ca audienţă la toate categoriile de public: naţional, urban şi...

CM 20118 - sferturi: Rusia - Croaţia 2-2, 3-4p

Selecţionata Croaţiei s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale de fotbal 2018, după ce a învins echipa gazdă, Rusia, cu 4-3 la loviturile de departajare, scor 2-2 (1-1,...

CM 2018 - sferturi: Suedia - Anglia 0-2

Selecţionata Angliei s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, sâmbătă, după ce a învins formaţia Suediei cu scorul de 2-0 (1-0), la...



Top News

-Florin Bratu: Ne va aştepta un meci aprig cu CFR

-Julio Baptista, fost mijlocaş al lui Real Madrid, Arsenal şi AS Roma, a semnat cu CFR Cluj

-Nicolae Dică: Aveam nevoie mare de Stan pentru meciul cu Rapid Viena. Roman e un jucător cu experienţă

-Alexandru Stan: Nu l-am recunoscut pe Gigi Becali când m-a sunat

-Liga 1 - Etapa 5: Rezultate şi marcatori

-Nicolae Dică: Mă bucur că ne-am calificat

-Mihai Pintilii: Cele mai multe felicitări le merită Gnohere, la momentul actual el ne ţine acolo sus




S-au nascut azi

Anthony Gardner
Anglia
38 ani

Bryan Ruiz
Costa Rica
33 ani

Claudiu Ionescu
România
34 ani

Cristian Andor
România
29 ani

Cristian Andor
România
29 ani

Dimitris Salpingidis
Grecia
37 ani

Dušan Basta
Serbia
34 ani

Esteban Cambiasso
Argentina
38 ani

Florian Kringe
Germania
36 ani

Florin Dobre
România
33 ani

Gianni Rivera
Italia
75 ani

Giorgio Ferrini
Italia
79 ani

Janko Pacar
Elveţia
28 ani

Just Fontaine
Franța
85 ani

Kris Boyd
Scoția
35 ani

Marius Zadea
România
45 ani

Martin Šarić
Argentina
39 ani

Patrik Andersson
Suedia
47 ani

Paul Borz
România
35 ani

Radu Cozma
România
42 ani

Renato Sanches
Portugalia
21 ani

Robert Huth
Germania
34 ani

Roberto Rosato
Italia
75 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2018-2019


Liga 1 2018-2019
17.08.2018 CSM Politehnica Iaşi FC Botoșani C
18.08.2018 Astra Giurgiu
1 - 1
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C
18.08.2018 FC Viitorul
21:00
Gaz Metan Mediaș Telekom Sport 1 C
19.08.2018 Fotbal Club FCSB
18:00
Sepsi Sfântu Gheorghe Telekom Sport 1 C
19.08.2018 CFR 1907 Cluj
21:00
Dinamo București Telekom Sport 1 C
20.08.2018 FC Hermannstadt
18:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
20.08.2018 CS Universitatea Craiova
21:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 8
2. Fotbal Club FCSB 7
3. Sepsi Sfântu Gheorghe 7
4. Dinamo București 7
5. Gaz Metan Mediaș 7
6. FC Botoșani 6
7. Astra Giurgiu 6
8. CS Universitatea Craiova 5
9. Dunărea Călărași 5
10. CSM Politehnica Iaşi 5
11. Concordia Chiajna 4
12. FC Viitorul 4
13. FC Hermannstadt 4
14. FC Voluntari 1
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
17.08.2018 Petrolul Ploiești Pandurii Târgu-Jiu C
17.08.2018 CS Mioveni CS Balotești C
18.08.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti FC Snagov C
18.08.2018 SSC Farul Constanţa Academica Clinceni C
18.08.2018 Dacia Unirea Brăila UTA Arad C
18.08.2018 Aerostar Bacău Chindia Târgoviște C
18.08.2018 Ripensia Timișoara ACS Poli Timișoara C
19.08.2018 FC Argeș Pitești
13:00
Metaloglobus București   C
19.08.2018 Universitatea Cluj
15:00
ACS Energeticianul Petroșani   C
19.08.2018 ASU Politehnica Timişoara
18:00
Luceafărul Oradea   C


1. Chindia Târgoviște 9
2. FC Snagov 7
3. Petrolul Ploiești 7
4. Academica Clinceni 6
5. ACS Energeticianul Petroșani 6
6. CS Mioveni 6
7. FC Argeș Pitești 4
8. Ripensia Timișoara 4
9. UTA Arad 4
10. Pandurii Târgu-Jiu 4
11. ACS Poli Timișoara 4
12. Universitatea Cluj 3
13. SSC Farul Constanţa 3
14. ASC Daco-Getica Bucureşti 3
15. Dacia Unirea Brăila 2
16. Metaloglobus București 1
17. Aerostar Bacău 1
18. Luceafărul Oradea 1
19. ASU Politehnica Timişoara 0
20. CS Balotești 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5