Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Europa League 17.05.2018 - 02:30

Rudi Garcia: Scorul a fost prea sever, însă cea mai bună echipă a câştigat

Rudi Garcia: Scorul a fost prea sever, însă cea mai bună echipă a câştigat
Antrenorul echipei franceze Olympique Marseille, Rudi Garcia, consideră meritată victoria formaţiei spaniole Atlético Madrid în finala Europa League (0-3), disputată miercuri seara la Lyon, însă afirmă că "scorul a fost prea sever", ţinând cont de modul în care a decurs jocul.
 
După un început de meci dominat de francezi, Atlético a decis scorul prin Antoine Grizemann, care a profitat de o eroare a defensivei lui Olympique (min.21). Atacantul francez a reuşit apoi dubla, în debutul reprizei secunde (min.49), scorul final fiind stabilit de "veteranul" Gabi, în minutul 89.
 
"Nu am reuşit să profităm de ocaziile pe care le-am avut în prima repriză, iar apoi am făcut o greşeală care ne-a costat şi care a dus la deschiderea scorului. Iar împotriva unei echipe precum Atlético Madrid, nu trebuie să te laşi condus condus pe tabela de marcaj. În repriza secundă, ei au ridicat nivelul jocului lor, iar acest lucru a fost dificil pentru noi. Regret că nu am avut mai multă şansă la bara lui Mitroglou. Scorul a fost prea sever, însă cea mai bună echipă a câştigat, cea care a avut mai multă experienţă. Totuşi, nu trebuie să ne fie ruşine de această înfrângere", a declarat Garcia în cursul conferinţei de presă pe care a susţinut-o la finalul jocului.
 
Întrebat dacă accidentarea căpitanului Dimitri Payet, în prima repriză, a fost decisivă pentru evoluţia ulterioară a echipei sale, tehnicianul francez a precizat: "Într-un astfel de meci, trebuie să ai cei mai buni jucători la cel mai bun nivel. Chiar şi diminuat, el a reuşit o pasă decisivă, care putea fi decisivă, pentru Valère Germain. Am pierdut, de asemenea, un executant formidabil de lovituri libere. Istoria finalei noastre este, de asemenea, cea a celor trei sau patru jucători de care am fost siguri vor putea începe jocul. Faptul că l-am pierdut pe Dimitri a fost în mod inevitabil dăunătoare".






Taguri: Europa League    Valère Germain    Atlético Madrid    Olympique Marseille    Dimitri Payet    Rudi Garcia    Lyon   

» Europa League - rezultate meciuri, etape
Comenteaza

Ultimele stiri - Europa League

Europa League - PAOK Salonic, victorie la scor; Sevilla, învinsă în Rusia

PAOK Salonic, echipă antrenată de românul Răzvan Lucescu, a învins-o pe FC BATE Borisov cu scorul de 4-1, joi, în deplasare, în etapa a doua a grupelor...

Europa League: Keşerü a marcat, dar Ludogoreţ Razgrad a pierdut acasă

Atacantul român Claudiu Keşerü a marcat un gol pentru Ludogoreţ Razgrad, învinsă acasă cu 3-2 de Bayer Leverkusen, joi seara, într-un meci din prima...

Europa League: PAOK Salonic, într-o grupă cu Chelsea, BATE Borisov şi Vidi

Vicecampioana Greciei la fotbal, PAOK Salonic, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, le va avea ca adversare pe Chelsea (Anglia), BATE Borisov (Belarus) şi Vidi (Ungaria) în Grupa L a...

Ludogoreţ Razgrad, Sevilla şi Spartak Trnava, singurele echipe învingătoare în deplasare în Europa League

Doar trei echipe, Ludogoreţ Razgrad, Sevilla şi Spartak Trnava, au obţinut victorii în deplasare, joi, în prima manşă a play-off-ului Europa League la fotbal.  ...

Europa League: RB Leipzig - Universitatea Craiova 3-1

 Echipa germană RB Leipzig a învins-o pe Universitatea Craiova cu scorul de 3-1 (1-0), joi seara, pe RB Arena din Leipzig, în prima manşă a turului al treilea...

Europa League: FC Alaşkert - CFR Cluj 0-2

 Campioana României, CFR Cluj, a învins în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa armeană FC Alaşkert Erevan, joi seara, într-o partidă din cadrul primei manşe a turului III preliminar...

Echipele româneşti şi-au aflat posibilele adversare dacă trec de turul 3 preliminar din Europa League

Campioana României la fotbal, CFR Cluj, în cazul în care va trece de campioana Armeniei, Alaşkert, în turul al treilea preliminar al Ligii Europa, va juca...

Marius Avram, delegat în preliminariile Europa League

Marius Avram va conduce manşa tur a partidei dintre KRC Genk şi Lech Poznan, din turul trei preliminar al Europa League, informează FRF.   El îi va avea ca asistenţi pe...

Sorții în UEFA Europa League

Un adversar facil pentru campionii României (care sperăm să nu dovedească contrariul), un adversar cu o istorie lungă în cupele europene pentru Steaua și o echipă germană...

Piunik Erevan, calificată în turul al treilea preliminar

Echipa armeană FC Piunik Erevan s-a calificat în turul al treilea preliminar al Europa League la fotbal, învingând pe teren propriu, cu scorul de 1-0, formaţia Tobol...

Sebastian Colţescu va arbitra partida Sparta Praga - Spartak Subotica din Europa League

Arbitrul român Sebastian Colţescu a fost delegat de UEFA să conducă meciul Sparta Praga - Spartak Subotica din manşa secundă a turul doi preliminar al Europa League, informează,...




Top News

-Mircea Rednic: Dunărea Călăraşi este foarte periculoasă pe contraatac

-Devis Mangia: E simplu să motivezi jucătorii pentru un meci cu FCSB

-Ciprian Deac: Cred că este cea mai valoroasă naţională de tineret din ultimii 15 ani

-António Conceição: Poli Iaşi e o echipă foarte bună

-Steaua Roşie Belgrad depune plângere pentru denunţ calomnios

-UEFA: Un inspector va ancheta incidentele de la meciul PSG - Steaua Roşie Belgrad

-Rubin Kazan a fost suspendată un an din cupele europene




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alekos Alexandris
Grecia
50 ani

Andoni Goikoetxea
Spania
53 ani

André Todescato
Brazilia
36 ani

Anele Ngcongca
Africa de Sud
31 ani

Dani Hernández
Venezuela
33 ani

Daniel Tătar
România
31 ani

Dwight Tiendalli
Olanda
33 ani

Francisc Fabian
România
101 ani

Henrique Hilário
Portugalia
43 ani

Hubert Wołąkiewicz
Polonia
33 ani

Ionuț Pătrană
România
40 ani

Johan Boskamp
Olanda
70 ani

Kevin Sheedy
Irlanda
59 ani

Kieran Richardson
Anglia
34 ani

Lică Movilă
România
57 ani

Marcel Răducanu
România
64 ani

Milan Vilotić
Serbia
32 ani

Nemanja Vidić
Serbia
37 ani

Oleksandr Romanchuk
Ucraina
34 ani

Paco Gento
Spania
85 ani

Paul Ince
Anglia
51 ani

Sam Vokes
Țara Galilor
29 ani

Valentin Velicu
România
33 ani

Vasile Suciu
România
76 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2018-2019


Liga 1 2018-2019
19.10.2018 FC Voluntari Concordia Chiajna C
19.10.2018 CFR 1907 Cluj CSM Politehnica Iaşi C
20.10.2018 FC Hermannstadt Astra Giurgiu C
20.10.2018 FC Viitorul Sepsi Sfântu Gheorghe C
21.10.2018 Gaz Metan Mediaș
18:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C
21.10.2018 CS Universitatea Craiova
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
22.10.2018 Dinamo București
21:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 23
2. Fotbal Club FCSB 21
3. Astra Giurgiu 20
4. Gaz Metan Mediaș 20
5. Sepsi Sfântu Gheorghe 19
6. FC Viitorul 19
7. CS Universitatea Craiova 16
8. Dunărea Călărași 14
9. CSM Politehnica Iaşi 14
10. Concordia Chiajna 14
11. FC Botoșani 12
12. Dinamo București 11
13. FC Hermannstadt 8
14. FC Voluntari 8
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
18.10.2018 Ripensia Timișoara Universitatea Cluj C
20.10.2018 CS Mioveni Luceafărul Oradea C
20.10.2018 Dacia Unirea Brăila Aerostar Bacău C
20.10.2018 ACS Poli Timișoara ASU Politehnica Timişoara C
20.10.2018 UTA Arad ACS Energeticianul Petroșani C
20.10.2018 FC Snagov Metaloglobus București C
20.10.2018 CS Balotești Pandurii Târgu-Jiu C
20.10.2018 Academica Clinceni Chindia Târgoviște C
21.10.2018 SSC Farul Constanţa
12:00
FC Argeș Pitești   C
21.10.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti
14:00
Petrolul Ploiești   C


1. FC Snagov 30
2. Chindia Târgoviște 29
3. Academica Clinceni 27
4. FC Argeș Pitești 25
5. Universitatea Cluj 24
6. Petrolul Ploiești 23
7. CS Mioveni 23
8. Pandurii Târgu-Jiu 21
9. ACS Energeticianul Petroșani 21
10. ASU Politehnica Timişoara 21
11. UTA Arad 20
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 15
13. Metaloglobus București 14
14. Luceafărul Oradea 12
15. Ripensia Timișoara 11
16. CS Balotești 11
17. SSC Farul Constanţa 10
18. Aerostar Bacău 9
19. ACS Poli Timișoara 5
20. Dacia Unirea Brăila 5
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro