Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Cupa Mondiala 25.06.2018 - 10:37

CM 2018: Clasamentul golgheterilor

CM 2018: Clasamentul golgheterilor
Atacantul englez Harry Kane, cu cinci goluri, este noul lider al clasamentului golgheterilor Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, după meciurile desfăşurate duminică.
 
Clasamentul golgheterilor:

5 goluri: Harry Kane (Anglia)
 
4 goluri: Cristiano Ronaldo (Portugalia), Romelu Lukaku (Belgia)
 
3 goluri: Denis Cerîşev (Rusia), Diego Costa (Spania)
 
2 goluri: Mile Jedinak (Australia), Luka Modric (Croaţia), Philippe Coutinho (Brazilia), Ahmed Musa (Nigeria), Eden Hazard (Belgia), John Stones (Anglia)
 
1 gol: Iuri Gazinski (Rusia), Artem Dziuba (Rusia), Aleksandr Golovin (Rusia), Jose Maria Gimenez (Uruguay), Nacho (Spania), Antoine Griezmann (Franţa), Sergio Aguero (Argentina), Alfred Finnbogason (Islanda), Yussuf Yurary Poulsen (Danemarca), Aleksandar Kolarov (Serbia), Hirving Lozano (Mexic), Steven Zuber (Elveţia), Andreas Granqvist (Suedia), Dries Mertens (Belgia), Ferjani Sassi (Tunisia), Shinji Kagawa (Japonia), Yuya Osako (Japonia), Juan Quintero (Columbia), Mbaye Niang (Senegal), Grzegorz Krychowiak (Polonia), Artem Dziuba (Rusia), Luis Suarez (Uruguay), Christian Eriksen (Danemarca), Kylian Mbappe (Franţa), Ante Rebic (Croaţia), Ivan Rakitic (Croaţia), Neymar (Brazilia), Aleksandar Mitrovic (Serbia), Granit Xhaka (Elveţia), Xherdan Shaqiri (Elveţia), Michy Batshuayi (Belgia), Dylan Bronn (Tunisia), Wahbi Khazri (Tunisia), Carlos Vela (Mexic), Javier Hernandez (Mexic), Son Heungmin (Coreea de Sud), Ola Toivonen (Suedia), Marco Reus (Germania), Toni Kroos (Germania), Jesse Lingard (Anglia), Felipe Baloy (Panama), Sadio Mane (Senegal), Moussa Wague (Senegal), Takashi Inui (Japonia), Keisuke Honda (Japonia), Yerry Mina (Columbia), Radamel Falcao (Columbia), Juan Guillermo Cuadrado (Columbia).
 
autogoluri: Aziz Bouhaddouz (Maroc, pentru Iran), Aziz Behich (Australia, pentru Franţa), Oghenekaro Etebo (Nigeria, pentru Croaţia), Thiago Cionek (Polonia, pentru Senegal), Ahmed Fathi (Egipt, pentru Rusia).






Taguri: CM 2018    clasamentul golgheterilor    Harry Kane   

» Preliminarii CM 2018 - program si rezultate
» Cupa Mondiala - rezultate
Comenteaza

Ultimele stiri - Cupa Mondiala

CM 2022: Qatarul, acuzat că a organizat "operaţiuni negre" pentru subminarea concurenţei

Qatarul, ţara gazdă a viitoarei Cupei Mondiale de fotbal, în 2022, ar fi coordonat o campanie secretă de propagandă bazată pe "operaţiuni negre", pentru a submina...

CM 2018: Cifrele turneului final din Rusia

Croatul Ivan Perisic este jucătorul care a alergat cel mai mult la Cupa Mondială de fotbal din Rusia, cu 72,5 km, un record de 12 autogoluri sau 135 de ani, vârsta combinată a...

CM 2018: Aproape 3,5 milioane de oameni au urmărit finala Franţa - Croaţia la TVR 1

Aproape 3,5 milioane de oameni au urmărit finala Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, Franţa - Croaţia (4-2), duminică, la TVR 1. Partida disputată pe 15 iulie, de la ora 18,00, pe Stadionul...

Luka Modrić, cel mai bun jucător al Cupei Mondiale

Mijlocaşul croat Luka Modrić a fost desemat, duminică, cel mai bun jucător al Cupei Mondiale, el fiind premiat după finala pierdută de Croaţia, scor 2-4, cu Franţa.   Kylian...

CM 2018 - finala: Franţa - Croaţia 4-2

Selecţionata Franţei a câştigat al doilea său titlu mondial, după ce a învins echipa Croaţiei cu scorul de 4-2 (2-1), duminică, pe Stadionul Lujniki din Moscova,...

CM 2018 - finala mică: Belgia - Anglia 2-0

Echipa Belgiei a încheiat pe locul 3 Cupa Mondială de fotbal 2018, după ce a învins cu 2-0 (1-0) Anglia în finala mică, disputată sâmbătă la Sankt...

CM 2018 - semifinala: Croatia - Anglia 2-1 după prelungiri

Selecţionata Croaţiei s-a calificat în premieră în finala Cupei Mondiale de fotbal, miercuri seara, după ce a învins formaţia Angliei cu scorul de 2-1 (0-1, 1-1), la capătul prelungirilor,...

CM 2018 - semifinala: Franta - Belgia 1-0

Selecţionata Franţei s-a calificat în finala Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, după ce a învins reprezentativa Belgiei cu scorul de 1-0 (0-0), marţi seara, la Sankt...

CM 2018: TVR 1, lider de audienţă cu meciurile din sferturile turneului din Rusia

Cele patru partide din faza sferturilor de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia au plasat postul TVR 1 pe primul loc ca audienţă la toate categoriile de public: naţional, urban şi...

CM 20118 - sferturi: Rusia - Croaţia 2-2, 3-4p

Selecţionata Croaţiei s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale de fotbal 2018, după ce a învins echipa gazdă, Rusia, cu 4-3 la loviturile de departajare, scor 2-2 (1-1,...

CM 2018 - sferturi: Suedia - Anglia 0-2

Selecţionata Angliei s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale de fotbal din Rusia, sâmbătă, după ce a învins formaţia Suediei cu scorul de 2-0 (1-0), la...



Top News

-Gheorghe Hagi: Între noi şi Craiova au ieşit mereu meciuri frumoase

-Europa League: Keşerü a marcat, dar Ludogoreţ Razgrad a pierdut acasă

-Alin Bejan: Jocul ne dă speranţe că vom începe să adunăm şi puncte

-Grecul Kyros Vassaras rămâne preşedinte al Comisiei Centrale a Arbitrilor din cadrul FRF

-Florin Bratu: Poli Iaşi vine după două victorii, noi după două înfrângeri

-Devis Mangia: Sperăm să muncim şi să rezolvăm problemele pe care le avem

-România a urcat pe locul 27 în clasamentul FIFA




S-au nascut azi

Alexandru Guzun
Moldova
52 ani

Daniel Barna
România
32 ani

Davi Rancan
Brazilia
37 ani

Davor Jozić
Yugoslavia
58 ani

Emmanuel Petit
Franța
48 ani

FIDELIS ANDRIA
Italia
47 ani

Harry Kewell
Australia
40 ani

Ilija Petković
Serbia
73 ani

Ivan Santos
Portugalia
30 ani

Javier López Vallejo
Spania
43 ani

Jean-Alain Fanchone
Franţa
30 ani

Jens Grahl
Germania
30 ani

Jürgen Prutsch
Austria
29 ani

Leonardo Rodriguez
Brazilia
32 ani

Maarten Stekelenburg
Olanda
36 ani

Marius Țucudean
România
51 ani

Mihai Teja
România
40 ani

Milan Jeremić
Serbia
30 ani

Miquel Nelom
Olanda
28 ani

Nelson Tapia
Chile
52 ani

Nicky Featherstone
Anglia
30 ani

Romeo Dochia
România
51 ani

Ronaldo
Brazilia
42 ani

Stefan Rehn
Suedia
52 ani

Stelian Stancu
România
37 ani

Thiago Silva
Brazilia
34 ani

VITÓRIA GUIMARÃES
Portugalia
96 ani

Vladimír Weiss
Slovacia
54 ani

Vojislav Stanković
Serbia
31 ani

Zdravko Kuzmanović
Serbia
31 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


2018-2019


Liga 1 2018-2019
21.09.2018 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Voluntari C
21.09.2018 CSM Politehnica Iaşi Dinamo București C
22.09.2018 FC Hermannstadt
15:00
CFR 1907 Cluj Telekom Sport 1 C
22.09.2018 FC Botoșani
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
22.09.2018 CS Universitatea Craiova
21:00
FC Viitorul Telekom Sport 1 C
23.09.2018 Fotbal Club FCSB
21:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C
24.09.2018 Astra Giurgiu
21:00
Gaz Metan Mediaș Telekom Sport 1 C


1. Fotbal Club FCSB 15
2. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
3. Astra Giurgiu 14
4. Gaz Metan Mediaș 14
5. CSM Politehnica Iaşi 14
6. CFR 1907 Cluj 13
7. FC Viitorul 13
8. Dunărea Călărași 12
9. CS Universitatea Craiova 11
10. Dinamo București 10
11. FC Botoșani 8
12. FC Hermannstadt 7
13. Concordia Chiajna 7
14. FC Voluntari 3
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
20.09.2018 FC Snagov UTA Arad C
22.09.2018 CS Balotești
11:00
ACS Poli Timișoara   C
22.09.2018 Pandurii Târgu-Jiu
11:00
Ripensia Timișoara   C
22.09.2018 Metaloglobus București
11:00
Dacia Unirea Brăila   C
22.09.2018 ACS Energeticianul Petroșani
11:00
ASC Daco-Getica Bucureşti   C
22.09.2018 Aerostar Bacău
11:00
FC Argeș Pitești   C
22.09.2018 Luceafărul Oradea
12:30
Academica Clinceni   C
22.09.2018 ASU Politehnica Timişoara
15:00
CS Mioveni   C
23.09.2018 Chindia Târgoviște
11:00
SSC Farul Constanţa   C
23.09.2018 Universitatea Cluj
18:00
Petrolul Ploiești   C


1. FC Snagov 20
2. Academica Clinceni 18
3. Petrolul Ploiești 16
4. CS Mioveni 15
5. FC Argeș Pitești 15
6. Pandurii Târgu-Jiu 14
7. UTA Arad 13
8. Universitatea Cluj 12
9. Chindia Târgoviște 11
10. ACS Energeticianul Petroșani 10
11. ASC Daco-Getica Bucureşti 9
12. Ripensia Timișoara 8
13. ASU Politehnica Timişoara 7
14. Metaloglobus București 7
15. SSC Farul Constanţa 6
16. Luceafărul Oradea 5
17. Aerostar Bacău 4
18. ACS Poli Timișoara 4
19. Dacia Unirea Brăila 3
20. CS Balotești 2
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5