Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Liga 1 05.07.2018 - 16:00

Astra Giurgiu - FCSB, în prima etapă a Ligii 1, ediţia 2018-2019

Astra Giurgiu - FCSB, în prima etapă a Ligii 1, ediţia 2018-2019
Prima etapă a Ligii 1 de fotbal, ediţia 2018-2019, va avea drept cap de afiş meciul dintre Astra Giurgiu şi FCSB, pe 21-22 iulie, potrivit tragerii la sorţi a ţintarului competiţiei, efectuată joi la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal.
 
Campioana CFR Cluj va debuta pe teren propriu cu FC Botoşani, în timp ce Universitatea Craiova va evolua în prima etapă cu acelaşi adversar ca şi la debutul în sezonul trecut, CSM Poli Iaşi.
 
Eternul derby dintre FCSB şi Dinamo se va disputa în etapa a doua, ''roş-albaştrii'' fiind gazde. FCSB va întâlni campioana CFR Cluj în etapa a opta, iar partida dintre FCSB şi Universitatea Craiova va avea loc în etapa a 12-a, penultima a turului. CFR şi Universitatea se vor înfrunta în etapa a 10-a.
 
Turul se va încheia pe 27-28 octombrie (etapa a 13-a), dar competiţia internă va continua până pe 21-22 decembrie, când se vor juca meciurile din etapa a 21-a.
 
Partea a doua a sezonului va începe pe 2-3 februarie, cu meciurile etapei a 22-a, iar sezonul regulat se va încheia pe 2-3 martie (etapa a 26-a).

Programul turului

► Etapa 1 (21-22 iulie)
 
Astra Giurgiu - Fotbal Club FCSB
CS Universitatea Craiova - CSM Politehnica Iaşi
AFC Hermannstadt - Sepsi Sfântu Gheorghe
CFR Cluj - FC Botoşani
FC Viitorul - Dunărea Călăraşi
Gaz Metan Mediaş - Concordia Chiajna
Dinamo Bucureşti - FC Voluntari
 
► Etapa 2 (28-29 iulie)
 
CSM Politehnica Iaşi - Astra Giurgiu
Sepsi Sfântu Gheorghe - CS Universitatea Craiova
FC Botoşani - FC Hermannstadt
Dunărea Călăraşi - CFR Cluj
Concordia Chiajna - FC Viitorul
FC Voluntari - Gaz Metan Mediaş
Fotbal Club FCSB - Dinamo Bucureşti
 
► Etapa 3 (4-5 august)
 
Astra Giurgiu - Sepsi Sfântu Gheorghe
CS Universitatea Craiova - FC Botoşani
FC Hermannstadt - Dunărea Călăraşi
CFR Cluj - Concordia Chiajna
FC Viitorul - FC Voluntari
Gaz Metan Mediaş - Dinamo Bucureşti
Fotbal Club FCSB - CSM Politehnica Iaşi
 
► Etapa 4 (11-12 august)
 
FC Botoşani - Astra Giurgiu
Dunărea Călăraşi - CS Universitatea Craiova
Concordia Chiajna - FC Hermannstadt
FC Voluntari - CFR Cluj
Dinamo Bucureşti - FC Viitorul
Sepsi Sfântu Gheorghe - CSM Politehnica Iaşi
Gaz Metan Mediaş - Fotbal Club FCSB
 
► Etapa 5 (18-19 august)
 
Astra Giurgiu - Dunărea Călăraşi
CS Universitatea Craiova - Concordia Chiajna
FC Hermannstadt - FC Voluntari
CFR Cluj - Dinamo Bucureşti
CSM Politehnica Iaşi - FC Botoşani
FC Viitorul - Gaz Metan Mediaş
Fotbal Club FCSB - Sepsi Sfântu Gheorghe
 
► Etapa 6 (25-26 august)
 
Concordia Chiajna - Astra Giurgiu
FC Voluntari - CS Universitatea Craiova
Dinamo Bucureşti - FC Hermannstadt
Dunărea Călăraşi - CSM Politehnica Iaşi
Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj
FC Botoşani - Sepsi Sfântu Gheorghe
FC Viitorul - Fotbal Club FCSB
 
► Etapa 7 (1-2 septembrie)
 
Astra Giurgiu - FC Voluntari
CS Universitatea Craiova - Dinamo Bucureşti
CSM Politehnica Iaşi - Concordia Chiajna
FC Hermannstadt - Gaz Metan Mediaş
Sepsi Sfântu Gheorghe - Dunărea Călăraşi
CFR Cluj - FC Viitorul
Fotbal Club FCSB - - FC Botoşani
 
► Etapa a 8 (15-16 septembrie)
 
Dinamo Bucureşti - Astra Giurgiu
FC Voluntari - CSM Politehnica Iaşi
Gaz Metan Mediaş - CS Universitatea Craiova
Concordia Chiajna - Sepsi Sfântu Gheorghe
FC Viitorul - FC Hermannstadt
Dunărea Călăraşi - FC Botoşani
CFR Cluj - Fotbal Club FCSB
 
► Etapa 9 (22-23 septembrie)
 
Astra Giurgiu - Gaz Metan Mediaş
CSM Politehnica Iaşi - Dinamo Bucureşti
Sepsi Sfântu Gheorghe - FC Voluntari
CS Universitatea Craiova - FC Viitorul
FC Botoşani - Concordia Chiajna
FC Hermannstadt - CFR Cluj
Fotbal Club FCSB - Dunărea Călăraşi
 
► Etapa 10 (29-30 septembrie)
 
FC Viitorul - Astra Giurgiu
Gaz Metan Mediaş - CSM Politehnica Iaşi
Dinamo Bucureşti - Sepsi Sfântu Gheorghe
FC Voluntari - FC Botoşani
CFR Cluj - CS Universitatea Craiova
Concordia Chiajna - Dunărea Călăraşi
FC Hermannstadt - Fotbal Club FCSB
 
► Etapa 11 (6-7 octombrie)
 
Astra Giurgiu - CFR Cluj
CSM Politehnica Iaşi - FC Viitorul
Sepsi Sfântu Gheorghe - Gaz Metan Mediaş
FC Botoşani - Dinamo Bucureşti
Dunărea Călăraşi - FC Voluntari
CS Universitatea Craiova - FC Hermannstadt
Fotbal Club FCSB - Concordia Chiajna
 
► Etapa 12 (20-21 octombrie)
 
FC Hermannstadt - Astra Giurgiu
CFR Cluj - CSM Politehnica Iaşi
FC Viitorul - Sepsi Sfântu Gheorghe
Gaz Metan Mediaş - FC Botoşani
Dinamo Bucureşti - Dunărea Călăraşi
FC Voluntari - Concordia Chiajna
CS Universitatea Craiova - Fotbal Club FCSB
 
► Etapa 13 (27-28 octombrie)
 
Astra Giurgiu - CS Universitatea Craiova
CSM Politehnica Iaşi - FC Hermannstadt
Sepsi Sfântu Gheorghe - CFR Cluj
FC Botoşani - FC Viitorul
Dunărea Călăraşi - Gaz Metan Mediaş
Concordia Chiajna - Dinamo Bucureşti
Fotbal Club FCSB - FC Voluntari






Taguri: Liga 1    program    2018-2019   

» Clasament Liga 1
» Golgheteri Liga 1
» Transferuri Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Liga 1

Supercupa României: CFR Cluj - Universitatea Craiova 1-0

Campioana CFR Cluj a câştigat Supercupa României la fotbal, sâmbătă seara, după ce a învins-o pe Universitatea Craiova cu scorul de 1-0 (0-0),...

FC Voluntari, al 14-lea transfer

Mijlocaşul francez Aïssa Laïdouni a semnat un contract valabil pentru trei ani cu formaţia FC Voluntari, a anunţat gruparea ilfoveană.   De-a lungul carierei,...

FC Hermannstadt speră la reînvierea Interului Sibiu

Asociația Fotbal Club Hermannstadt este cel mai tânăr înființat club (2015) care va juca în prima ligă în sezonul care stă să înceapă....

Edi Iordănescu: Îmi doresc foarte mult Supercupa României

Antrenorul echipei CFR Cluj, Edi Iordănescu, a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă, că îşi doreşte foarte mult să câştige Supercupa...

Mario Camora: Sper să ridicăm trofeul Supercupei României

Mario Camora, căpitanul echipei CFR Cluj, a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă susţinută la Craiova, că speră să câştige Supercupa României la...

Devis Mangia: CFR Cluj e o echipă şi mai puternică

Antrenorul echipei Universitatea Craiova, Devis Mangia, a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă, că CFR Cluj, adversara din Supercupa României la fotbal, este o...

Atacantul croat Marko Brekalo a semnat pentru FC Botoşani

Atacantul croat Marko Brekalo a semnat un contract pe doi ani cu echipa de fotbal FC Botoşani, a anunţat clubul, pe site-ul său oficial.   Brekalo are 25 de ani şi a jucat la mai...

Radu Petrescu va arbitra Supercupa României

Bucureşteanul Radu Petrescu a fost delegat de Comisia Centrală a Arbitrilor să conducă partida dintre CFR 1907 Cluj şi Universitatea Craiova, Supercupa României la fotbal, care se va...

Europa League - turul 1 preliminar - tur: Racing Union Luxemburg - FC Viitorul 0-2

FC Viitorul Constanţa a făcut un pas important către turul al doilea preliminar al Europa League la fotbal, după ce a învins formaţia Racing Union Luxemburg cu scorul de 2-0 (1-0),...

Clubul Politehnica Iaşi şi-a recuperat sigla şi marca

Clubul de fotbal CSM Politehnica Iaşi a primit dreptul de utilizare a siglei şi a mărcii verbale FC Politehnica Iaşi, a anunţat site-ul oficial al grupării din Copou.  ...

Portarul Alberto Cobrea a semnat pentru la CSM Politehnica Iaşi

Portarul Alberto Cobrea a semnat un contract pe doi ani CSM Politehnica Iaşi, a anunţat gruparea moldoveană. În vârstă de 27 de ani, Cobrea a mai evoluat la CS Mioveni,...



Top News

-CM 2018 - finala: Franţa - Croaţia 4-2

-Supercupa României: CFR Cluj - Universitatea Craiova 1-0

-FC Voluntari, al 14-lea transfer

-Biletul zilei la pariuri din partea specialistilor

-CM 2018: Avancronica finalei Franţa - Croaţia

-CM 2018 - finala mică: Belgia - Anglia 2-0

-FC Hermannstadt speră la reînvierea Interului Sibiu




S-au nascut azi

Adrian Piț
România
35 ani

Alexandru Ologu
România
29 ani

Chigozie Udoji
Nigeria
32 ani

Florin Achim
România
27 ani

Gareth Bale
Țara Galilor
29 ani

Imre Iakab
România
23 ani

Kálmán Mészöly
Ungaria
77 ani

Lars Lagerbăck
Suedia
70 ani

Mădălin Staicu
România
28 ani

Massimo Marazzina
Italia
44 ani

Peter Van Der Heyden
Belgia
42 ani

Sergio Busquets
Spania
29 ani

Srečko Katanec
Slovenia
55 ani

Vicente Rodríguez
Spania
37 ani

Włodzimierz Smolarek
Polonia
61 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
20.07.2018 CFR 1907 Cluj
21:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C
21.07.2018 FC Hermannstadt
18:00
Sepsi Sfântu Gheorghe Telekom Sport 1 C
21.07.2018 Astra Giurgiu
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
22.07.2018 FC Viitorul
18:00
Dunărea Călărași Telekom Sport 1 C
22.07.2018 Dinamo București
21:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
23.07.2018 Gaz Metan Mediaș
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
23.07.2018 CS Universitatea Craiova
21:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C


1. Astra Giurgiu 0
2. CFR 1907 Cluj 0
3. Concordia Chiajna 0
4. CS Universitatea Craiova 0
5. CSM Politehnica Iaşi 0
6. Dinamo București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. FC Botoșani 0
9. FC Hermannstadt 0
10. FC Viitorul 0
11. FC Voluntari 0
12. Fotbal Club FCSB 0
13. Gaz Metan Mediaș 0
14. Sepsi Sfântu Gheorghe 0
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
01.06.2018 ASA Târgu-Mureș ASU Poli Timişoara C
01.06.2018 Chindia Târgoviște Olimpia Satu-Mare C
01.06.2018 Luceafărul Oradea Foresta Suceava C
01.06.2018 FC Argeș Pitești FC UTA Arad C
02.06.2018 Ripensia Timișoara Știința Miroslava C
02.06.2018 Academica Clinceni CS Afumați C
02.06.2018 Sportul Snagov FC Hermannstadt C
02.06.2018 Dacia Unirea Brăila Pandurii Târgu-Jiu C
02.06.2018 Metaloglobus București Dunărea Călărași C
02.06.2018 CS Mioveni CS Balotești C


1. Dunărea Călărași 93
2. FC Hermannstadt 91
3. Chindia Târgoviște 75
4. FC Argeș Pitești 68
5. CS Afumați 68
6. Academica Clinceni 58
7. ASU Poli Timişoara 57
8. Luceafărul Oradea 53
9. CS Mioveni 52
10. Sportul Snagov 51
11. Ripensia Timișoara 48
12. FC UTA Arad 47
13. CS Balotești 47
14. Pandurii Târgu-Jiu 42
15. Dacia Unirea Brăila 41
16. Metaloglobus București 38
17. Știința Miroslava 37
18. Foresta Suceava 33
19. ASA Târgu-Mureș 32
20. Olimpia Satu-Mare -30
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5