Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


CFR 1907 Cluj 24.07.2018 - 21:05

Liga Campionilor - turul II preliminar - tur: CFR Cluj - Malmo FF 0-1

Liga Campionilor - turul II preliminar - tur: CFR Cluj - Malmo FF 0-1
CFR Cluj a fost învinsă de echipa suedeză Malmo FF cu scorul de 1-0 (1-0), marţi seara, pe stadionul "Dr. Constantin Rădulescu" din Cluj-Napoca, în prima manşă a turului al doilea preliminar al Ligii Campionilor la fotbal.
 
Unicul gol al partidei a fost reuşit de Carlos Strandberg (45), după ce a scăpat singur spre poartă, iar portarul Arlauskis a scăpat mingea în plasă.
 
Campioana României a făcut un joc foarte modest, neavând niciun şut pe poartă în acest meci.
 
Clujenii şi-au creat prima situaţie periculoasă a meciului, în chiar min. 2, însă Deac nu a ajuns la o centrare bună a lui Camora în faţa porţii.
 
Scandinavii au controlat jocul în cea mai mare parte şi au avut o serie de oportunităţi. Strandberg (20) a şutat din afara careului, dar balonul a fost reţinut în doi timpi de Arlauskis. Rosenberg (21) a şutat de la distanţă, dar Arlauskis a prins mingea. Oaspeţii au continuat să îşi încerce şansa de la distanţă, iar mingea expediată de Strandberg (34), după o greşeală a lui Vinicius, s-a dus alături de poartă.
 
Singura încercare ofensivă a ardelenilor până la pauză a fost şutul tras de Omrani din marginea careului (36), peste poartă.
 
Finalul primei reprize a aparţinut oaspeţilor, dar Strandberg (43) a trimis voleu pe lângă poartă, pentru ca în ultimul minut (45) să deschidă scorul, după o pătrundere pe centrul apărării clujene.
 
CFR a fost mai ofensivă după pauză, a încercat să preseze, dar nu a reuşit prea multe lucruri pozitive.
 
Tot Malmo FF a avut o ocazie mare de gol, în min. 55, dar Arlauskis a respins cu piciorul şutul lui Rieks, după o acţiune a lui Strandberg.
 
Omrani (63) a încercat o lansare pentru Ioniţă, dar acesta a greşit preluarea şi a scăpat balonul în afara terenului. Nici Ţucudean nu a reuşit să controleze mingea la angajarea trimisă de Deac (79), croatul Males a şutat imprecis (85) de la distanţă, iar Ioniţă a reluat peste poartă (90+1).
 
Manşa secundă se va juca la Malmo în data de 1 august.
 
CFR Cluj are ca obiectiv calificarea în grupele Ligii Campionilor pentru a treia oară, şi Malmo FF fiind prezentă tot de două ori în grupele Champions League până acum.
 
Echipa învingătoare va juca în turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor cu Ludogoreţ Razgrad sau Vidi Szekesfehervar, în timp ce echipa învinsă va întâlni pe Sutjeska Niksic (Muntenegru) sau Alaşkert (Armenia) în turul al treilea preliminar al Europa League.
 
CFR 1907 Cluj - Malmo FF 0-1 (0-1)
A marcat: Carlos Strandberg (45).
Cluj-Napoca, Stadion "Dr. Constantin Rădulescu"
Liga Campionilor - turul II preliminar (prima manşă)

Au evoluat echipele:

CFR Cluj: 87. Giedrius Arlauskis - 6. Cristian Manea, 55. Paulo Vinicius, 30. Andrei Mureşan, 45. Mario Camora (căpitan) - 28. Ovidiu Hoban - 10. Ciprian Deac (7. Adrian Păun, 79), 8. Damjan Djokovic (31. Alexandru Ioniţă II, 46), 19. Juan Culio (5. Mate Males, 60), 9. Billel Omrani - 20. George Ţucudean. Antrenor: Edi Iordănescu.
Rezerve neutilizate: 12. Cosmin Andrei Vâtcă - 22. Adam Lang, 37. Mihai Bordeianu, 77. Ionuţ Andrei Peteleu.

Malmo FF: 27. Johan Dahlin - 2. Eric Larsson (26. Andreas Vindheim, 89), 24. Lasse Nielsen, 17. Rasmus Bengtsson, 4. Behrang Safari - 8. Arnor Ingvi Traustason (35. Samuel Adrian, 89), 6. Oscar Lewicki, 14. Anders Christiansen, 5. Soren Rieks - 9. Markus Rosenberg (căpitan), 10. Carlos Strandberg (23. Marcus Antonsson, 86). Antrenor: Uwe Roesler.
Rezerve neutilizate: 29. Fredrik Andersson - 18. Romain Gall. 20. Bonke Innocent, 31. Franz Brorsson.

Cartonaşe galbene: Omrani (71), Camora (77), Dahlin (79).

Arbitru: Nikola Dabanovic; arbitri asistenţi: Djordjije Raznatovic, Marjan Paunovic; arbitru de rezervă: Milos Boskovic (toţi din Muntenegru).






Taguri: Liga Campionilor    CFR Cluj    Malmo FF    Carlos Strandberg   

» CFR 1907 Cluj - istoric rezultate
» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - CFR 1907 Cluj

Antonio Conceicao a încercat să-şi convingă jucătorii că meciul cu Dunărea Călăraşi e dificil

Antrenorul echipei de fotbal CFR Cluj, Antonio Conceicao, a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă, că a încercat toată săptămâna să-şi convingă jucătorii că meciul cu Dunărea...

Marius Şumudică susţine că a primit ofertă de la CFR Cluj

Antrenorul formaţiei saudite Al Shabab, Marius Şumudică, a declarat, vineri, pe Aeroportul Henri Coandă, că a primit o ofertă de a prelua echipa de fotbal CFR Cluj, dar a precizat că a...

António Conceição: Poli Iaşi e o echipă foarte bună

Antrenorul echipei CFR Cluj, portughezul António Conceição, a declarat, într-o conferinţă de presă, că îşi doreşte ca formaţia din Gruia...

Iuliu Mureșan speră la o victorie în derby-ul cu FCSB

Conducătorul clujenilor, Iuliu Mureșan, speră ca echipa din Gruia să întrerupă seria neagră prin care trece.   Înaintea pauzei cauzate de meciurile echipei naționale, campioana trecea...

Iuliu Mureşan: António Conceição este antrenorul nostru. Lucrurile sunt pe un făgaş normal

Directorul general al CFR Cluj, Iuliu Mureşan, a declarat, că la echipă lucrurile sunt “pe un făgaş normal” şi a subliniat că antrenorul campioanei este...

Europa League - play-off - retur: CFR Cluj - F91 Dudelange 2-3

CFR Cluj a fost umilită din nou de campioana Luxemburgului, F91 Dudelange, care s-a impus cu scorul de 3-2 (0-0), joi seara, pe stadionul "Dr. Constantin Rădulescu" din Cluj-Napoca, în...

Europa League - play-off - tur: F91 Dudelange - CFR Cluj 2-0

CFR Cluj a fost învinsă surprinzător de echipa luxemburgheză F91 Dudelange cu scorul de 2-0 (0-0), joi seara, pe stadionul "Josy Barthel" din Luxemburg, în prima manşă a...

Julio Baptista, fost mijlocaş al lui Real Madrid, Arsenal şi AS Roma, a semnat cu CFR Cluj

Julio Baptista, fost mijlocaş al echipelor Real Madrid, Arsenal şi AS Roma, a semnat un contract cu campioana României, CFR Cluj.   În vârstă de 36 de...

Europa League: CFR Cluj - FC Alashkert 5-0

CFR Cluj s-a calificat în play-off-ul Europa League la fotbal, după ce a învins-o cu 5-0 (2-0) pe FC Alashkert, campioana Armeniei, în meciul disputat joi, pe...

George Ganea a semnat cu CFR Cluj

George Ganea, fiul fostului internaţional român Ionel Ganea, care a evoluat anterior pentru echipa de tineret a clubului italian de fotbal AS Roma, a devenit vineri jucătorul echipei...

Liga Campionilor - turul II preliminar - retur: Malmö FF - CFR Cluj 1-1

Campioana României, CFR Cluj, a terminat la egalitate în deplasare, 1-1 (0-1), cu formaţia suedeză Malmö FF, în manşa secundă a turului al doilea...




Top News

-Germanul Felix Zwayer va arbitra meciul Muntenegru - România, din Liga Naţiunilor

-Acuzarea cere închisoarea pe viaţă în procesul lui Serghei Wenergold privind atentatul vizând autocarul Borussiei Dortmund

-Fostul internaţional englez Paul Gascoigne, acuzat de agresiune sexuală

-Investigaţie a procurorilor faţă de acuzaţiile de discriminare etnică aduse clubului PSG

-Sabah: Şenol Güneş poate lua locul lui Lucescu la naţionala Turciei dacă se va despărţi de Beşiktaş

-Cosmin Contra: Vreau să felicit jucătorii pentru felul în care au abordat meciul

-Nicolae Stanciu: Sperăm să terminăm anul neînvinşi




Care este jucătorul tău preferat de la CFR Cluj? (sezonul 2016-2017)
Bud
Camora
Omrani
T. Lopes
L. Rus
Šorša
Gomelt
Juan Carlos
Larie
Negruț
Nouvier
Mincă
Horj
Peteleu
T. Marc
Tânc
Al. Păun
Hodgyai
A. Mureşan
Filipe Nascimento
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

André Lenz
Germania
45 ani

Arpad Paszkany
România
47 ani

Bastian Reinhardt
Germania
43 ani

Carlos Araujo
Argentina
37 ani

Chris Eagles
Anglia
33 ani

Dumitru Dumitriu
România
73 ani

Emil Rilke
Cehia
35 ani

Ionuț Lăpădat
România
44 ani

Jorge Fucile
Uruguay
34 ani

Laurent Blanc
Franța
53 ani

Mihai Ionescu
România
82 ani

Milan Dvořák
Cehoslovacia
84 ani

Nicolae Rainea
România
85 ani

Pedro Russiano
Portugalia
34 ani

Rodrigo Tabata
Brazilia
38 ani

Simion Mironaș
România
53 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    


2018-2019


Liga 1 2018-2019
09.11.2018 CS Universitatea Craiova Sepsi Sfântu Gheorghe C
10.11.2018 Astra Giurgiu CSM Politehnica Iaşi C
10.11.2018 FC Viitorul Concordia Chiajna C
10.11.2018 CFR 1907 Cluj Dunărea Călărași C
11.11.2018 Dinamo București Fotbal Club FCSB C
12.11.2018 FC Hermannstadt FC Botoșani C
12.11.2018 Gaz Metan Mediaș FC Voluntari C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 28
3. CS Universitatea Craiova 26
4. FC Viitorul 26
5. Gaz Metan Mediaș 25
6. Astra Giurgiu 20
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
8. Dunărea Călărași 17
9. Dinamo București 17
10. Concordia Chiajna 17
11. CSM Politehnica Iaşi 17
12. FC Botoșani 16
13. FC Hermannstadt 15
14. FC Voluntari 8
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
17.11.2018 SSC Farul Constanţa Luceafărul Oradea C
17.11.2018 Dacia Unirea Brăila ASC Daco-Getica Bucureşti C
17.11.2018 Ripensia Timișoara CS Mioveni C
17.11.2018 Academica Clinceni Aerostar Bacău C
17.11.2018 CS Balotești ASU Politehnica Timişoara C
17.11.2018 Pandurii Târgu-Jiu ACS Energeticianul Petroșani C
17.11.2018 Metaloglobus București Chindia Târgoviște C
17.11.2018 ACS Poli Timișoara Petrolul Ploiești C
18.11.2018 FC Snagov Universitatea Cluj C
18.11.2018 UTA Arad FC Argeș Pitești C


1. Chindia Târgoviște 39
2. Petrolul Ploiești 38
3. Academica Clinceni 36
4. FC Argeș Pitești 35
5. Universitatea Cluj 34
6. FC Snagov 34
7. CS Mioveni 31
8. Pandurii Târgu-Jiu 24
9. ACS Energeticianul Petroșani 24
10. UTA Arad 23
11. ASC Daco-Getica Bucureşti 21
12. ASU Politehnica Timişoara 21
13. Metaloglobus București 21
14. Aerostar Bacău 18
15. Luceafărul Oradea 18
16. SSC Farul Constanţa 17
17. CS Balotești 14
18. Ripensia Timișoara 13
19. Dacia Unirea Brăila 8
20. ACS Poli Timișoara 5
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro