Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Europa League 07.08.2018 - 08:44

Echipele româneşti şi-au aflat posibilele adversare dacă trec de turul 3 preliminar din Europa League

Echipele româneşti şi-au aflat posibilele adversare dacă trec de turul 3 preliminar din Europa League
Campioana României la fotbal, CFR Cluj, în cazul în care va trece de campioana Armeniei, Alaşkert, în turul al treilea preliminar al Ligii Europa, va juca împotriva învingătoarei dintre Dudelange (Luxemburg) şi Legia Varşovia (Polonia) în play-off-ul competiţiei, conform tragerii la sorţi efectuate luni la Nyon.
 
La rândul său, FCSB, dacă elimină pe Hajduk Split, va întâlni pe câştigătoarea dintre Slovan Bratislava (Slovacia) şi Rapid Viena (Austria), în timp ce Universitatea Craiova, în cazul în care va izbuti surpriza de a elimina pe RB Leipzig, va evolua împotriva învingătoarei dintre Zorya Luhansk (Ucraina) şi Sporting Braga (Portugalia).
 
Meciurile tur se vor disputa pe 23 august, iar returul pe 30 august.
 
Pentru a ajunge însă să dispute această fază, echipele româneşti trebuie să treacă de partidele din turul trei preliminar, care se vor disputa pe 9 şi 16 august, echipa din Bănie având de departe cea mai grea misiune.
 
Tabloul complet pentru faza play-off din Europa League, conform tragerii la sorţi, este:
Olimpija Liubljana (Slovenia)/HJK Helsinki (Finlanda) - Steaua Roşie Belgrad (Serbia)/Spartak Trnava (Slovacia)
Hapoel Beer-Sheva (Israel)/APOEL Nicosia (Cipru) - Astana (Kazahstan)/Dinamo Zagreb (Croaţia)
Cork (Irlanda)/Rosenborg (Norvegia) - Salzburg (Austria)/Shkendija (Macedonia)
Legia Varşovia (Polonia)/Dudelange (Luxemburg) - Alaşkert (Armenia)/CFR Cluj (România)
Spartaks Jurmala (Letonia)/Suduva (Lituania) - Celtic Glasgow (Scoţia)/AEK Atena (Grecia)
Sheriff (Moldova)/Valur (Islanda) - Qarabag (Azerbaidjan)/BATE Borisov (Belarus)
Malmo FF (Suedia)/FC Vidi (Ungaria) - TNS FC (Ţara Galilor)/Midtjylland (Danemarca)
Torpedo Kutaisi (Georgia)/Kukes (Albania) - Ludogoreţ (Bulgaria)/Zrinjski (Bosnia-Herţegovina)
Sigma Olomuc (Cehia)/Kairat (Kazahstan) - FC Sevilla (Spania)/Zalgiris Vilnius (Lituania)
Sarpsborg (Norvegia)/Rijeka (Croaţia - Pyunik (Armenia)/Maccabi Tel Aviv (Israel)
Jagiellonia (Polonia)/La Gantoise (Belgia) - Mariupol (Ucraina)/Bordeaux (Franţa)
Nordsjalland (Danemarca)/Partizan Belgrad (Serbia) - Besiktas (Turcia)/LASK Linz (Austria)
Slovan Bratislava (Slovacia)/Rapid Viena (Austria) - Hajduk Split (Croaţia)/FCSB (România)
Apollon Limassol (Cipru)/Dinamo Brest (Belarus) - Vitesse Arnhem (Olanda)/FC Basel (Elveţia)
Glasgow Rangers (Scoţia)/Maribor (Slovenia) - FC Ufa (Rusia)/Progres Niedercom (Luxemburg)
Hapoel Haifa (Israel)/Atalanta Bergamo (Italia) - ŢSKA Sofia (Bulgaria)/FC Copenhaga (Danemrca)
Dynamo Minsk (Belarus)/Zenit Sankt Petersburg (Rusia) - Hibernian (Scoţia)/Molde (Norvegia)
Trencin (Slovacia)/Feyenoord Rotterdam (Olanda) - Sturm Graz (Austria)/AEK Larnaca (Cipru)
Genk (Belgia)/Lech Poznan (Polonia) - Spartak Subotica (Serbia)/Brondby (Danemarca)
Olympiakos Pireu (Grecia)/FC Luzern (Elveţia) - Istanbul Basaksehir (Turcia)/Burnley (Anglia)
Zorya Luhansk (Ucraina)/ Sporting Braga (Portugalia) - RB Leipzig (Germania)/ Universitatea Craiova (România).






Taguri: CFR Cluj    Alaşkert    FCSB    Hajduk Split    Universitatea Craiova    RB Leipzig   

» Europa League - rezultate meciuri, etape
Comenteaza

Ultimele stiri - Europa League

Europa League: RB Leipzig - Universitatea Craiova 3-1

 Echipa germană RB Leipzig a învins-o pe Universitatea Craiova cu scorul de 3-1 (1-0), joi seara, pe RB Arena din Leipzig, în prima manşă a turului al treilea...

Europa League: FC Alaşkert - CFR Cluj 0-2

 Campioana României, CFR Cluj, a învins în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa armeană FC Alaşkert Erevan, joi seara, într-o partidă din cadrul primei manşe a turului III preliminar...

Marius Avram, delegat în preliminariile Europa League

Marius Avram va conduce manşa tur a partidei dintre KRC Genk şi Lech Poznan, din turul trei preliminar al Europa League, informează FRF.   El îi va avea ca asistenţi pe...

Sorții în UEFA Europa League

Un adversar facil pentru campionii României (care sperăm să nu dovedească contrariul), un adversar cu o istorie lungă în cupele europene pentru Steaua și o echipă germană...

Piunik Erevan, calificată în turul al treilea preliminar

Echipa armeană FC Piunik Erevan s-a calificat în turul al treilea preliminar al Europa League la fotbal, învingând pe teren propriu, cu scorul de 1-0, formaţia Tobol...

Sebastian Colţescu va arbitra partida Sparta Praga - Spartak Subotica din Europa League

Arbitrul român Sebastian Colţescu a fost delegat de UEFA să conducă meciul Sparta Praga - Spartak Subotica din manşa secundă a turul doi preliminar al Europa League, informează,...

Rudi Garcia: Scorul a fost prea sever, însă cea mai bună echipă a câştigat

Antrenorul echipei franceze Olympique Marseille, Rudi Garcia, consideră meritată victoria formaţiei spaniole Atlético Madrid în finala Europa League (0-3), disputată...

Diego Simeone: Griezmann a fost decisiv

Diego Simeone, antrenorul lui Atlético Madrid, a lăudat prestaţia atacantului francez Antoine Griezmann, autorul primelor două goluri ale echipei sale în finala Europa...

Europa League - finala: Olympique Marseile - Atlético Madrid 0-3

Atlético Madrid a câştigat pentru a treia oară trofeul Europa League la fotbal, după ce a învins-o pe Olympique Marseille cu scorul de 3-0 (1-0), în...

Finalele Cupei UEFA şi Europa League

Olympique Marseille şi Atlético Madrid se vor înfrunta, miercuri seara, în finala Europa League la fotbal, la Lyon, de la ora 21,45, ora României....

Europa League - semifinală - retur: Atlético Madrid - Arsenal Londra 1-0

Atlético Madrid s-a calificat, joi seara, în finala Europa League la fotbal, după ce a învins-o pe Arsenal Londra cu scorul de 1-0 (1-0), pe teren propriu,...



Top News

-19 stranieri, convocaţi preliminar de Cosmin Contra pentru primele meciuri din Liga Naţiunilor

-AS Monaco doreşte transferul lui Răzvan Marin

-Liga 1 - Etapa 5: Rezultate şi marcatori

-Florin Bratu: Ne va aştepta un meci aprig cu CFR

-Julio Baptista, fost mijlocaş al lui Real Madrid, Arsenal şi AS Roma, a semnat cu CFR Cluj

-Nicolae Dică: Aveam nevoie mare de Stan pentru meciul cu Rapid Viena. Roman e un jucător cu experienţă

-Alexandru Stan: Nu l-am recunoscut pe Gigi Becali când m-a sunat




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Gongolea
România
43 ani

Andrei Peteleu
România
26 ani

Álvaro Negredo
Spania
33 ani

CAGLIARI CALCIO
Italia
98 ani

Celso Ayala
Paraguay
48 ani

Constantin Stoica
România
26 ani

Cornel Frăsineanu
România
42 ani

El Hadji Diouf
Senegal
30 ani

FSV FRANKFURT
Germania
119 ani

Giuseppe Giannini
Italia
54 ani

Klas Ingesson
Suedia
50 ani

Riccardo Ferri
Italia
55 ani

Steve McMahon
Anglia
57 ani

Venelin Filipov
Bulgaria
28 ani

Victor Ndip
Camerun
51 ani

Yuri Zhirkov
Rusia
35 ani

Zheng Zhi
China
38 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2018-2019


Liga 1 2018-2019
17.08.2018 CSM Politehnica Iaşi FC Botoșani C
18.08.2018 Astra Giurgiu Dunărea Călărași C
18.08.2018 FC Viitorul Gaz Metan Mediaș C
19.08.2018 Fotbal Club FCSB Sepsi Sfântu Gheorghe C
19.08.2018 CFR 1907 Cluj Dinamo București C
20.08.2018 FC Hermannstadt FC Voluntari C
20.08.2018 CS Universitatea Craiova
21:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 11
2. Fotbal Club FCSB 10
3. FC Viitorul 7
4. FC Hermannstadt 7
5. Astra Giurgiu 7
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 7
7. Dinamo București 7
8. Gaz Metan Mediaș 7
9. FC Botoșani 6
10. Dunărea Călărași 6
11. CS Universitatea Craiova 5
12. CSM Politehnica Iaşi 5
13. Concordia Chiajna 4
14. FC Voluntari 1
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
17.08.2018 Petrolul Ploiești Pandurii Târgu-Jiu C
17.08.2018 CS Mioveni CS Balotești C
18.08.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti FC Snagov C
18.08.2018 SSC Farul Constanţa Academica Clinceni C
18.08.2018 Dacia Unirea Brăila UTA Arad C
18.08.2018 Aerostar Bacău Chindia Târgoviște C
18.08.2018 Ripensia Timișoara ACS Poli Timișoara C
19.08.2018 FC Argeș Pitești Metaloglobus București C
19.08.2018 Universitatea Cluj ACS Energeticianul Petroșani C
19.08.2018 ASU Politehnica Timişoara Luceafărul Oradea C


1. Chindia Târgoviște 9
2. FC Argeș Pitești 7
3. FC Snagov 7
4. Petrolul Ploiești 7
5. Academica Clinceni 6
6. Universitatea Cluj 6
7. ACS Energeticianul Petroșani 6
8. CS Mioveni 6
9. Ripensia Timișoara 4
10. UTA Arad 4
11. Pandurii Târgu-Jiu 4
12. ACS Poli Timișoara 4
13. SSC Farul Constanţa 3
14. ASC Daco-Getica Bucureşti 3
15. Dacia Unirea Brăila 2
16. Luceafărul Oradea 2
17. ASU Politehnica Timişoara 1
18. Aerostar Bacău 1
19. Metaloglobus București 1
20. CS Balotești 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5